Volby 2018 – Stav ve dvacet hodin

Verze pro tisk |

To opravdu netuším, co se v tom mém okrsku řeší. Předpokládám, že velké procento voličů tvořila naše rodina. Je fakt, že se se mnou už neradí a mohli něco špatně zakřížkovat a teď to tam luští. Ale chybí ještě tři okrsky... už jen dva.

A aktuálně to vypadá následovně.

Pravděpodobně vyhraje ANO se čtvrtinou všech hlasů, druhá skončí Živá Lípa. Bude to o vous, ale je možné, že by mohly spolu vytvořit většinovou koalici. ODS skončí třetí s necelou desetinou hlasů. O procento za nimi je ČSSD. Ti ani s PRO Českou Lípu koalici v žádném případě nevytvoří a nepředpokládám, že by s nimi někdo další koalici chtěl tvořit. Po dnešku si to nemyslím ani o PRO Českou Lípu, které má 7,68 % hlasů. Mezi těmito seskupeními je ještě Pirátská strana s 8,11 %.

V zastupitelstvu s největší pravděpodobností bude i NaS. U nich je spíše zajímavé to, jestli bude v zastupitelstvu Vlček či Ježák. Tomáš Vlček má více preferenčních hlasů. Myslím si, že Zdeněk si to odmakal a asi by byl i platnější, ale to si musí vyříkat oni dva. A taky by to museli vysvětlit voličům. Bohužel bude v zastupitelstvu i jeden kandidát SPD, jak jsem se slzou v oku předpověděl. Nejvíce stažený zadek mají komunisté. Ti mají 5,03 % hlasů. A já jim hlas nedal. 

Mrknu zatím jinam.

ČSSD dostává na zadek i v Liberci. Po sečtení necelých padesáti procent okrsků má vládní strana jen dvě procenta hlasů. První tam jsou Starostové (30), druhé je ANO (20), třetí Změna (14). Více než ČSSD má i SPD a KSČM.

V Jablonci je sečteno skoro devadesát procent. Vede ODS (22), druhé je ANO (20), třetí jsou Piráti (14). Starostové nemají ani deset. I tam je ČSSD zatím mimo.

Devadesát procent je sečteno i v Semilech. S třetinou hlasů vede sdružení Volba pro Semily. Druhé je sdružení SPOLU, až třetí ANO.

Nahoru