Policisté objasnili již 24 případů z celkem 73 vloupání v Lípě

Verze pro tisk |

Starostka České Lípy Jitka Volfová je nadále v kontaktu s Policií ČR i Městskou policií Česká Lípa a sleduje situaci ohledně série vloupání v centru města, o kterých město občany České Lípy informovalo v létě. Od července letošního roku do dnešního dne evidují policisté celkem 73 vloupání do objektů v České Lípě.

Aktuální situace je taková, že se policistům podařilo objasnit celkem 24 případů, které má na svědomí celkem 8 pachatelů ve věku od 22 let do 33 roků. Čtyři z nich skončili ve vazební věznici, protože by na svobodě s největší pravděpodobností v páchání majetkové trestné činnosti nadále pokračovali.

O uvalení poslední vazby rozhodl Okresní soud v České Lípě v pátek 13. září v dopoledních hodinách na základě nově zjištěných skutečností. Do vazební věznice poslal 31letého Českolipana, kterého policisté začátkem září obvinili z vloupání do distributorské kosmetické firmy v centru České Lípy, odkud si odnesl značkové parfémy v hodnotě 485 000 korun. Čin spáchal koncem června a kromě tohoto případu se ještě vloupal do dalších 4 objektů, za které byl dosud stíhán na svobodě.

Jsem ráda za vynikající spolupráci mezi policisty a městskými strážníky, kteří společně pracují na objasnění případů a zamezení dalšímu páchání těchto vloupání. Moc děkuji za jejich úsilí a práci na případech. Chtěla bych také moc poděkovat všem občanům, kteří si po naší výzvě začali více všímat podezřelého chování určitých osob a nahlásili je. Při tomto druhu vyšetřování se jedná o neskutečnou pomoc. Jelikož se zatím nepodařilo objasnit všechny případy, budu ráda, když občané budou i nadále obezřetní a přispějí svojí všímavostí k objasnění dalších případů. Situaci budu i nadále monitorovat,“ uvedla českolipská starostka.

Nahoru