Arsenal na úvod sezony prohrál s Lomnicí

Na první zápas letošní sezony nebudou českolipští fotbalisté vzpomínat v dobrém. Na domácím hřišti přivítali nováčka soutěže z Lomnice, nad kterým sice po prvním poločase vedli 1:0, ovšem po změně stran se nechal vyloučit českolipský Marek Burian a hosté třemi trefami duel otočili ve svůj prospěch.

V sestavě Arsenalu se objevil navrátilec Josef Štálík, který hned navlékl kapitánskou pásku. Další navrátivší se hráči Petr Müller a Martin Válek zaujali pozice stopera, respektive středního záložníka. Nová posila Michal Podroužek, který k Ploučnici zavítal ze Stráže pod Ralskem, nastoupil na místě levého beka. Posledním „pachatelem“, jenž se vrátil na místo činu, je Radek Chyna, který však začal zápas na lavičce.

První akce, která stojí za zmínku, se zrodila v sedmé minutě, kdy před dotírajícím Zboroňem zasahoval Chadraba. Po rychlém protiútoku kopali hostitelé přímý kop, po němž trefili břevno, ale odražený míč poslal do branky pohotový Marek Ladra. O minutu později mohlo být pro Lomnici ještě hůř, Válek narýsoval pocukrovanou přihrávku do běhu Burianovi, jenž obešel i gólmana Jezdinského, ovšem v momentě, kdy se chystal zakončit do odkryté svatyně, se mu do cesty připletl spoluhráč Šimon.
Na opačné straně hřiště dali o sobě vědět Janata s Heřmanským, druhý jmenovaný však těsně minul tyč Chadrabovy branky. Dobrou šanci na vyrovnání si Lomnice vypracovala ve 32. minutě, po centru Zboroňe hlavičkoval mimo Hrnčíř. Následující minuty patřily Marku Burianovi, který nejprve vyfasoval žlutou kartu za to, že rozhodčího Blaschkeho poslal dál než za hranice katastrálního území města, následně opět běžel sám na Jezdinského, jenž kličku českolipského záložníka přečetl.

Po přestávce Marek Burian nedovoleně zastavil jednoho z lomnických hráčů a po druhé žluté kartě musel opustit hřiště. Od té doby útočili prakticky jen hosté. Českolipští fanoušci museli trnout při šancích Heřmanského, Zboroňe, Hrnčíře a Gaubmana, ale všechny tyto situace skončily bez gólové tečky. V 78. minutě se už svěřenci trenéra Zdeňka Baudyše dočkali, Lukáš Heřmanský se objevil zcela sám před Chadrabou a přesnou střelou vyrovnal.
Nováček soutěže rázem vycítil šanci, ale akce Košťáka se střídajícím Vohnoutem gólem neskončila. To už však neplatilo po dalším centru Košťáka, který si do vlastní branky srazil Petr Pažout. V samotném závěru utkání se do samostatného úniku dostal Aleš Gaubman a tváří v tvář Chadrabovi nezaváhal. Lomnice si tak od Ploučnice odvezla tři body po výhře 3:1.

Ohlasy trenérů

Martin Šimon (Česká Lípa): „Tenhle zápas jsme si prohráli sami, protože v prvním poločase jsme šli čtyřikrát sami na bránu a mělo to být 4:0 pro nás. Ve druhém dějství se hráči nepochopitelně zatáhli a individuálními chybami jsme utkání prohráli. Soupeř nás nijak neohrožoval, pouze nakopávanými balóny. Další věcí bylo vyloučení Máry Buriana, který nejen, že měl duel rozhodnout, ale ještě se nechal vyloučit. První žlutá karta byla zbytečná, protože byla za řeči.“

Zdeněk Baudyš (Lomnice): „Z naší premiéry v krajském přeboru jsme měli trochu obavy, protože jsme věděli, že jsme postoupili z třetího místa. Mančaft jsme ale v létě vhodně doplnili, tak jsme si mysleli, že naším cílem bude záchrana. Na druhou stranu jsme však věděli, že Česká Lípa je hratelná. Vyloučení českolipského hráče bylo zlomovým okamžikem celého utkání.“

ARSENAL Česká Lípa – Lomnice nad Popelkou 1:3 (1:0)

Branky: 8. Ladra - 78. Heřmanský, 82. Pažout vlastní, 90. Gaubman. Rozhodčí: Blaschke - Vrtal, Nádeník. ŽK: Burian, Ladra, Šimon, Chadraba - Drábek. ČK: 57. Burian (Česká Lípa). Diváci: 110.

Česká Lípa: Chadraba - Pažout, Štálík, Müller, Podroužek (87. Chyna) - Burian, Ladra, Válek, Valta - Šimon (64. Tomíček), Čonka. Trenéři: Martin Šimon, Roman Ladra.

Lomnice: Jezdinský - Košťák, Nechanský, Hrnčíř, Veber - Drábek, Zboroň (90+2. Duštír), Gaubman, Janata - Heřmanský, Kraus (64. Vohnout). Trenér: Zdeněk Baudyš.