Arsenal podruhé za sebou doma prohrál, v derby podlehl Doksům

Čtvrté kolo nejvyšší krajské fotbalové soutěže svedlo proti sobě týmy České Lípy a Doks. V okresním derby začaly padat góly až ve druhém poločase, nejprve se z přímého kopu trefil hostující Jakub Šimon, jehož druhým zásahem podpořil Miroslav Kukla. V samotném závěru zápasu dostal červenou kartu českolipský Štálík, ale na výhře Doks 2:0 se už nic nezměnilo.

V sestavě České Lípy se po dlouhé době a poprvé v sezoně objevil Vojtěch Brož, v zápise o utkání naopak chyběla dvojice Petr Horák, Jakub Šimon, kteří si odpykali jednozápasový trest za vyloučení v předchozím utkání. Do hry se vrátil Marek Burian, jenž kvůli červené kartě z úvodního duelu vynechal střetnutí ve Velkých Hamrech.

Na úvodní šanci zápasu nemuselo sto padesát diváků čekat příliš dlouho, Šimonova tečovaná střela ale skončila mimo. Ještě větší příležitost si po dlouhém výkopu brankáře Kotyka vypracoval Kýček, který obešel gólmana Chadrabu, ale s míčem u nohy si hrál až příliš dlouho a o výhodnou střeleckou pozici rázem přišel.
Poté mířili těsně nad českolipskou branku Vacek s Kýčkem a vzápětí se ke slovu dostali i hostitelé. Po přihrávce Valty pelášil sám na Kotyka Ladra, jehož zakončení dokský strážce svatyně vyrazil. Své štěstí zkusil následně i Štálík, a když o několik minut později neuspěli ani Válek s Jurčíkem, odcházely oba týmy do šaten za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé půle se Doksy dostávaly do náznaků šancí, až v 56. minutě přeci jen udeřily. K nařízenému přímému kopu se postavil Jakub Šimon a s pomocí teče dostal kulatý nesmysl do sítě. V 61. minutě bylo s Českolipskými ještě hůř, po nepovedeném autu vyrazil do rychlého protiútoku Kýček, který přistrčil balón do běhu úplně volnému Miroslavu Kuklovi, jenž tváří v tvář Chadrabovi nezaváhal.
Hosté byli při chuti, Šťastný doběhl zdánlivě ztracený míč a z nulového úhlu jen těsně minul českolipskou branku. Záhy měl velkou šanci Burian, ale navrátilec do sestavy nechal vyniknout Kotyka. V 82. minutě měli Českolipští i trochu smůly, když Valta pěknou střelou ze střední vzdálenosti orazítkoval tyč.
Další možnost na snížení měl Burian, k němuž se balón dostal po ose Válek – Chyna, ale před českolipským hráčem včas zasáhl jeden z dokských obránců. V samotném závěru ještě dostal za faul červenou kartu Josef Štálík, ale rozhodčí Vrtal vzápětí hned utkání ukončil. Doksy tak zvítězily u Ploučnice 2:0.

Ohlasy trenérů:

Martin Šimon (Česká Lípa): „Utkání mělo správný náboj, jaký má derby mít. Neustále dojíždíme na to, že neproměňujeme šance. Soupeř během čtyř minut dal po našich chybách dva góly a rozhodl zápas. Doksy byly důraznější v soubojích, ale co se týče počtu šancí, byl duel v tomto směru vyrovnaný.“

Milan Bubla (Doksy): „Na zápas jsem se hodně těšil. Na lavičce jsme měli jen jednoho hráče na střídání, protože ostatní jsou zranění. Měli jsme mírnější převahu, své šance jsme proměnili, ale střetnutí bylo vyrovnané a korektní. V závěru se trochu přiostřilo, což je logické, protože domácí prohrávali. Derby mělo nicméně dobré parametry a my jsme šťastní za tři body.“

ARSENAL Česká Lípa – Doksy 0:2 (0:0)
Branky: 56. Šimon, 61. Kukla. Rozhodčí: Vrtal - Čurda, Paulus. ŽK: Válek - Kýček. ČK: 90. Štálík (Česká Lípa). Diváci: 150.

Česká Lípa: Chadraba - Burian, Štálík, Vodrážka (67. Pažout), Valta - Čonka (72. Karlík), Válek, Ladra, Müller, Podroužek (78. Chyna) - Brož. Trenéři: Martin Šimon, Roman Ladra.

Doksy: Kotyk - J. Vacek, Michal Vaňátko, Picek, Kulha - , Šimon, Zoubek (60. Horčík), Šesták (89. Šťastný), Jurčík, Kukla (86. Švec) - Kýček. Trenér: Milan Bubla.