Českolipský Arsenal podlehl vedoucí Chrastavě 0:4

Českolipští fotbalisté ani na pátý pokus nezvítězili. V šestém kole KP hostili na svém stadionu lídra tabulky z Chrastavy, a favorit tak byl jednoznačně daný. Spartak svou úlohu začal u Ploučnice potvrzovat od samého začátku, po dvou brankách v prvním poločase přidal stejný počet gólů ve druhém dějství a zaslouženě vyhrál 4:0.

Do sestavy České Lípy se po jednozápasovém trestu za červenou kartu vrátil Josef Štálík, ale ani on čtyřbrankové porážce nezabránil. Na Městském stadionu vyběhl v dresu Chrastavy bývalý prvoligový hráč, reprezentant a člen Klubu ligových kanonýrů Jiří Štajner, jenž se fotbalovým fanouškům v České Lípě představil poprvé po třech letech, kdy v září 2012 nastoupil s Libercem proti tehdejšímu třetiligovému Arsenalu v rámci domácího poháru.

Hosté, které přijela podpořit početná skupinka fanoušků, začali svoji úlohu favorita potvrzovat od úvodního hvizdu, střelu Beneše ještě Chadraba zlikvidoval, ale identický hráč o několik minut později nastřelil tyč a odražený míč vrátil do sítě Petr Rozmajzl. Také další akci režíroval Beneš, jenž viděl úplně volného Bednáře, před kterým stihl zakročit pohotový Ladra.
V 10. minutě všem chrastavským hráčům a příznivcům zatrnulo, neboť gólman Zíka při výkopu nastřelil svého spoluhráče a mohl být rád, že se balón neodrazil do brány. Vzápětí centroval Burian, ale Ladrova hlavička mířila jen do míst, kde stál Zíka. Ještě větší příležitost si domácí vypracovali ve 30. minutě, kdy po rohovém kopu nastřelili břevno, avšak záhy mohli znovu inkasovat, jenomže Bednář z rychlého kontru Chadrabu nepřekonal.
Co se nepovedlo Bednářovi, zdařilo se v závěru úvodní půle Jakubu Benešovi, jenž na milimetr přesný pas Michala Rozmajzla uklidil za brankovou čáru. Do kabin tak odcházela spokojenější Chrastava, jež vedla 2:0.

Brzy po startu druhého poločasu utrpěl při jednom souboji zranění Šimon, jehož musel nahradit Chyna. V 55. minutě vyrazili Chrastavští do rychlého protiútoku, kulatého nesmyslu se zmocnil Štajner a s přesností sobě vlastní vybídl ke skórování Davida Bednáře, jenž sám před Chadrabou nezaváhal. Oba hráči si posléze role vyměnili, ale centr Bednáře nedokázal Štajner poslat na místo určení.
Velkou šanci na snížení měl střídající Chyna, ale z úhlu na Zíku nevyzrál. Poté se místo fotbalu rozehrál karetní mariáš, a když hlavní rozhodčí Bohatý tuto populární karetní hru ukončil, objevil se v zajímavé příležitosti Beneš, ale svůj druhý gól v zápase nepřidal. Benešovo zaváhání ale později napravil Petr Kos, jehož první pokus Chadraba vyrazil, ale na následnou dorážku už nestačil. Chrastava tak porazila Českou Lípu 4:0.

Ohlas trenéra

Martin Šimon (Česká Lípa): „Zápas se mi těžko hodnotí, protože jsme prohráli 4:0. Výsledek je pro nás trochu krutý. Nicméně Chrastava je samozřejmě kvalitní a zkušené mužstvo v čele s Jirkou Štajnerem, ale myslím si, že jsme byli v určitých pasážích vyrovnaným soupeřem. Opět jsme ale neproměnili naše vyložené gólové šance. Rozhodly individuální chyby našich hráčů, kvalita soupeře a neproměnění šancí. Kuba Šimon má otok na boku a domnívám se, že to byl zákrok na vyloučení, protože jsme mohli jít sami na bránu.“

ARSENAL Česká Lípa – Chrastava 0:4 (0:2)

Branky: 6. P. Rozmajzl, 42. Beneš, 55. Bednář, 89. Kos. Rozhodčí: Bohatý - Hnětynka, Trdla. ŽK: Burian, Chadraba, Chyna, Štálík, Valta - Bednář, Uzel. Diváci: 110.

Česká Lípa: Chadraba - Pažout, Müller, Štálík, Valta - Burian, Ladra, Horák (87. Čvančara), Čonka - Šimon (50. Chyna), Válek. Trenéři: Martin Šimon, Roman Ladra.

Chrastava: Zíka - Uzel, Melichar (61. Ďuriš), Abrahám, P. Rozmajzl - M. Rozmajzl, Štajner, Beneš, Bednář - Sochor (82. Kos). Trenéři: Petr Rozmajzl st., Josef Petřík.