13. leden (=pátek) se blíží

Verze pro tisk |

"Přímá volba hlavy státu může být užitečným instrumentem, pokud přiměje voliče politicky myslet, nikdo jiný to za ně totiž neudělá. Donutí je zapojit do volby nejen informace, které se na ně budou v lednových dnech valit a ze kterých bude přecházet zrak, ale všechny své dosavadní životní zkušenosti.
Akt volby je dobré brát nikoli jako jednorázové rozhodnutí, kterým vysíláme na oběžnou dráhu nějakého cizího člověka a tím momentem se zároveň vzdáváme odpovědnosti za jeho další konání a osud. Než člověk vhodí obálku do volební urny, měl by si položit otázku: Opravdu chci být odpovědný nebo odpovědná za to, co ten člověk bude dalších pět let na Hradě dělat?"

Pavel Kosatík: Na Hrad nevolíme Ježíše ani Stalina (Deník N - 2. ledna 2023)

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

V uvedeném Deníku N (pokud se k němu dostanete) jsou - kromě voličské ankety osobností - opravdu inspirativní úvahy filozofky A. Koubové, spisovatelky K. Vlasákové, filozofa V. Němce, publicisty P. Kosatíka a politoložky A. Durnové.

Nepochybuju o tom, že většina z nás, co tady spolu mluvíme, má svoje preference dávno přebrané. Ale platí paradox, že o postupujících do druhého kola spolu-rozhodnou voliči, kteří se v tuto chvíli (jak se trefně říká) ještě nedokázali rozhodnout.

Proto budu celý týden sledovat průzkumy i TV debaty. Průzkumy samozřejmě nelze brát jako jistý výsledek 1. kola, ale o trendech voličské přízně vypovídají spolehlivě (tím ovšem myslím data důvěryhodných agentur).

U debaty na Primě skutečně přecházel zrak, když v diváckém hlasování jednoznačně vyhrál Jaroslav Bašta (SPD), protože slíbil, že hned po slibu věrnosti republice a zákonům zorganizuje protiústavní puč (odvolá vládu). Ale pak mě uklidnilo, že tam přece chyběli všichni tři favoriti, takže 3/4 rozhodnutých pravděpodobně nehlasovaly, pokud se vůbec dívaly. I tak je to ale otřesná výpověď o ovčanech - divácích Primy.

A pokud to chcete vědět, můj favorit je GPP. Jeho prozápadní postoje jsou zřejmé, jako jediný z favoritů nemá po listopadu '89 žádného kostlivce ve skříni, spolehlivě sloužil republice i v nejvyšších funkcích a neváhal riskovat život, aby naplnil vojenskou přísahu.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

A domácí násilí vám nevadí ?

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Co mně vadí jsou lži, které se používají. Ten podraz již pomohl k úspěchu Zemanova, který těsně vyhrál. Den předtím vyšel ve všech celostátních mediích článek o údajné nacistické minulosti? Zeman se stal prezidentem a trest zadavateli za lež jaksi vyšuměl Pamatujete?
Dnes bezohledně lže a manipuluje SPD a Babiš.
Včera opět v televizi tvrdil místopředseda SPD, že lze odvolat vládu prezidentem. Přestože i Zeman a ústavní právníci tvrdili, že by to byl ústavní puč. Prý se na to ptali (nejmenovaných) právníků. Teď zase vypustili na Twitter a FB údajný průzkum, že má Bašta preference 18% .Přihlásil se k tomu R. Fiala slovy...našel jsem to někde na Twitteru, tak to přeposílám...
A jak manipuluje Babiš? Bojí se konfrontace a oblbuje, jak je po jeho úžasné vládě za rok vše špatně. Tu vládu jsem kritizoval na základě ekonomických faktů. Jen připomenu, že Německo před koronou dělalo 9 let! přebytky rozpočtu. A Babiš ...snad víte. Jednou a to díky přísunu peněz z EU. A teď dávají příklad, jak Německo pomáhá, že. Mají z čeho brát, na rozdíl od zlého Fialy s Babišovým dědictvím.
Do diskuze nejde, bojí se, že by mu ty kecy ekonomka Nerudová rozcupovala. Ona to udělala aspoň na dálku. To video stojí za to.
https://cnn.iprima.cz/myslela-jsem-ze-se-potkame-v-tv-nerudova-voli-novou-taktiku-babisovi-vyslala-ostry-vzkaz-197343?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Bašta může být klidně skokanem těchto voleb.Oslovuje velkou část anivaxerů atd. Komu může ubrat hlasy, není tak těžké uhodnout.Do druhého kola se nedostane,ale tak na 6-8 % může dosáhnout.Slogan, že odvolá vládu premiéra Fialy na mnohè působí jak sladká hudba.A že to ústava nedovoluje,tyto typy nezajímá.Vždyť by to přece neříkal !Určitě pan Bašta má nějakého Setoňáka, neb se to ňák zařídí….Pěkný večer!

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží (pozn. pro z)

NE! - virtuální pomluvy hnojometů dobře placených známou firmou byly už loni vyvráceny.

Spíš vadí poštěkávání anonyma, jehož odvaha a charakter nesahá generálu PP ani po kotníky. Neměl by si prolistovat knižní rozhovor "V první linii" (Academia 2019) a prohlídnout aspoň obrázky?

BTW: Vůbec nic nového: Psi štěkají...

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Domácí násilí našel zahradník dle svých vzorů z SPD někde na internetu. Tak tomu věří a šíří to dál.
Nejhorší co předvádí Špičky z ANO a SPD je pohrdání inteligencí voličů. Populisté si ověřili výši IQ svých voličů a zjistili, co vše jim takto naservírovati mohou.
Mne takovéto pohrdání a výsměch svým spoluobčanům docela štve. Ale to je tak vše.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Na internetu jsem našel to, co tam může najít s trochou snahy každý. Nově objevený dokument z Archivu bezpečnostních složek zveřejnil nedávno Seznam Zprávy. Zachycen je dvouhodinový pohovor dvou zástupců vojenského zpravodajství s tehdejší manželkou PP doma v Prostějově - 3 týdny před "listopadem". Moc toho neřekla, manžel seděl vedle ní - skromná a nenáročná, příliš mlčenlivá..Vzhledově pěkná žena.
Každý si může po přečtení zápisu na psacím stroji udělat obrázek sám . SPD byla ještě na houbách, moldavite.
PP nepodal na dotaz Seznamu vyjádření, místo odpovědi mluví o tom, že zlé jazyky vymyslí násilí a další hlouposti. Vyvrátila by to i bývalá žena....pokračuje. Já se ptám proč to teda neudělá ? Nebo se snad bojí ?
Proč je tak beze stopy vymazaná z životopisu PP. Kromě křestního jména bývalé manželky, žádné foto, nic.
Nikoho by snad nemuselo udivit, když jsem se nedávno " podíval na zoubek " Babišovi, že se podívám i Pavlovi.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

zahradníku, dejte odkaz. Já na seznam zprávy našel jen toto
https://www.seznam.cz/komentare/18910655-spoluprace-s-st-b-i-domaci-nasili-tohle-na-me-chystaji-rekl-pavel-a-rovnou-zacal-vyvracet

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

To jako vážně myslíte, že takové nařčení se vyvrátí tím, že napíše : Dopustil jsem se v manželství řady chyb, ale zcela jistě ničeho, co by souviselo s domácím násilím, ohradil se Pavel. Dodal, že by to potvrdila jeho bývalá žena a jejich synové. Nikdo z nich to ale zatím neudělal.
Nevidím žádné argumenty, jen ničím nepodloženou chabou výmluvu.
Moldavite je to odtajněno v Archivu bezpečnostních složek - veřejně přístupné od září 2022.
Kdo hledá, najde.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Zahradníku, je to prosté. Dejte ten odkaz ze Seznamu, jak jste psal.... Nově objevený dokument z Archivu bezpečnostních složek zveřejnil nedávno Seznam Zprávy. Nic tam není, nebo jsem nenašel a budu rád, když to doložíte. Nebylo by to poprvé, kdy pomlouváte bez relevantních důkazů. Já dám vždy odkaz.
Internetem běhá x pomluv - montáží, tvářících se jako pravé.
Tak do toho, zahradníku psal jste, kdo hledá najde. Tak najděte, budeme rádi.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Jen dodám, k prověrkám. Měl jsem kolegu, odstěhoval se do Prahy a dlouho jsme se neviděli. Pak se najednou objevil na návštěvě. A co děláš? U bezpečnostních složek, nebyl žádný tajný špion. A pochlubil se hodností. A taky tím, že další postup nebude. Nedostal prověrku. Jeho bratr spáchal nějaký přestupek, v Paříži, kde určitou dobu pobýval. To stačilo. Jak asi lustrovali gen. Pavla?
A zahradníku, vy jste se v manželství nedopustil nějakých chyb? Nechce se mi věřit.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží / 2 novinky!

Včera večer: AB zase taktizoval a nepřišel, oba favoriti si zachovali důstojnost. Pan Bašta je stále grotesknější, kouká šejdrem nebo do papírku, není schopen dialogu, protože nedokáže jasně odpovědět, místo toho do zblbnutí opakuje okamurovské fráze. Krajan Diviš se ukazuje jako neřízená střela a brouk Pytlík = odborník na fšechno v jednom. Ani jeden z nich nemá naději, ale oba aspoň odčerpají část protivládních hlasů.

Odborář Středula se pochlapil v zájmu státu, zaslouží úctu. Kdyby to dokázali i ostatní demokrati, měli bychom slušného prezidenta/ku už tuto sobotu odpoledne...

Čaulidi jásají, AB zproštěn viny. ALE: Zatím jen nepravomocně. A například Deník N si dal práci se seznamem kostlivců (číslo 6.-8. ledna) a kromě Čapího hnízda je tam dalších 15 položek, mj. vyšetřování ve Francii - agent StB - střet zájmů a dotace - ovlivňování médií - korunové dluhopisy - stačí?

(Jirko, nech už našeho trolla, ať si vede ty svoje rozšafné samomluvy; stejně nikoho nepřesvědčí.)

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Nemíním ovlivňovat ničí volbu. Hledejte sám dál moldavite. Dám odkaz až po prvním kole voleb. Nemám zájem stát se tady v diskuzi terčem. Jak vidno stejně tomu nezabráním.
A co sem pletete moje manželství ? Já rozvedenej nejsem. Včera PP urazil paní Danuši. Tak nějak se mohl chovat ke své první ženě, obyčejné prodavačce v mléčných lahůdkách, až ji zapudil :-) Domácí násilí má širší škálu projevů.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Prosím,čím ji urazil? Já jsem debatu nesledovala.Tím výrokem o účetnictví,který jsem četla a neshledala nic závadného?Reakcí uškodila tak sama sobě.U mne tedy dost ztratila, což mi může být líto,ale to je tak vše.Jedna pěkná reakce od mladé ženy,s kteroužto se ztotožňuji- Pí Nerudová se chová jako uraženej chlap…

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Já našel taky jednu pěknou reakci přímo od jejího skalního fanouška Mir. Kalouska . Volně: kdyby byla pohotová, měla kontrovat slovy, že ho po svém zvolení udělá velitelem hradní stráže .
Jinak ji vidím stejně jako vy i když jsem pořad taky nesledoval, ale jen o tom četl.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Pro: 9. Leden 2023 - 8:48 | moldavit

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-sest-neznamych-stranek-o-petru-pavlovi-jak-si-vedl-v-kurzu-pro-zpravodajce-212898
Hezký den!

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Gratuluju, pane Chote, jste lepší než moldavit. Ten to ze mně chtěl jen vykručet a pořádně hledat neumí. Pak ještě teda dám odkazy na další publikované články - po prvním kole.
Nepodařilo by se vám taky ještě najít Pavlovu první ženu? Zem se po ní slehla.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Děkuji s. Chotovi, že usvědčil zahradníka z opětovného lhaní.

Zahradník...A domácí násilí vám nevadí ?
Každý si může po přečtení zápisu na psacím stroji udělat obrázek sám .
To jako vážně myslíte, že takové nařčení se vyvrátí tím, že napíše : Dopustil jsem se v manželství řady chyb, ale zcela jistě ničeho, co by souviselo s domácím násilím,

A co je v dokumentu - zápisu na stroji?
Rodinné problemy něboli zistěné žiadne.

Jste nevěrohodný člověk zahradníku. Není to poprvé

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Domácí násilí má širší škálu projevů, to nevíte ?

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Mimochodem teď na Nově Nerudová o sobě.ˇ¨ Jsem specialistkou na dan쨨 Tak nevím, ale v účetnictví se asi vyzná :o)))

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Já bych s tím domácím násilím byla -obecně- dost opatrná v soudech. Pamatuji si skoro po celou mou kariéru lékaře na výrok urologa primaře Šulce z ČL blahé paměti,když jsem se jednou rozčilovala na kolečku z chirurgie v r.83 nad mladým , onkologicky těžce nemocným ležícím pacientem,o kterého se manželka nestarala ,a museli se starat jeho rodiče. Probrali jsme ten případ a on pak pravil krátkou větu " Víš, my nejsme soudci". prostě-nebyli jsme u toho, nevíme přesně,jak se co událo.
Ano, domácí násilí má mnoho podob. Zažila jsem v ordinaci následky násilí jak brachiálního, tak psychického. Jak se říká , blůzičkou to začíná( žena si musí vybírat oděv podle přání manžela) a fackama to končí. Psychické je rafinované, od nutnosti psát každý pětník výdajů na domácnost , přes lezení do korespondence ,po zákazy samostatného života,což znamená i jen pokec s kamarádkou u kafe. Ono to platí pro obě pohlaví,ač ženy jsou terčem častěji. Navíc stále část populace( nejen mužská) na to nahlíží tak,že si to určitě nějak zasloužila.
Pěkný den a We will see 28.1. 2023 ve večerních hodinách,až bude sečteno a podtrženo.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Nečetl jsem všechny příspěvky důkladně a zajímalo by mě jen ze zvědavosti, kdo by volil ubuleného ubožáka, který nedá dohromady souvislou větu, prezidentem. Schválně jestli diskutující poznají, koho mám na mysli a důkldadně mi vysvětlí, jak je dotyčný úžasný, výřečný, krásný a ve všech ohledech nepřekonatelný. No a po volbách si můžem říci, podle toho jak to dopadne, byli jsme první. Nebo, jak jsme konstatovali s kamarádem v případě souboje Zeman - Schwarzenberg, kde zvítězila sprostota nad noblesou, SLÁVA BYLI JSME DRUHÝ. No doufám, že tentokrát se nebudeme muset takto utěšovat.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

No,zajímavé jsou taky náhlé pohyby peněz na účtu odstoupivšího Středuly a kdo mu poslal 5.5 melounu.Pro koho pracoval… Nebudu napínat- nakonec transparentní účet je transparetní, u Fio.
Jakýsi Benýšek mu poslal 29.12 ty peníze. Benýšek prý dělá pro Kellnera,tedy jeho impérium. Kellnerovo impérium provozuje Home Credit v Číně. Středula svým odstoupením podpořil Zemanova kandidáta,ne-že ne, Prezident volá do Číny a oroduje za Home Credit..Z jedné cesty letěl Zeman soukromým letadlem právě od Kellnera. Pecunia non olet. Jenom některým se to vyčítá a někteří jsou omlouváni, že dělají vše pro "lid".
Pěkný den!

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Hitem SPD a ANOfertu, včetně jejich (i jiných) kandidátů na prezidenta je tvrzení, že jsme největší výrobci elektrické energie na světě (do Německa) a navrhují řešení-zastropování cen přímo u výrobce, tzn. ČEZ.
Jenže dle mluvčího ČEZu je vše jinak. Vyvezeme jen 5% výroby. Jak je tvořena cena a případné dopady zákazu vývozu.
Ale zfanatizovaní voliči SPD a oběti manipulací populistů ANO tomu nadšeně tleskají. Najít si pravdu je nad jejich síly. A co by se namáhali, když jim to jejich miláčkové dávají na podnose
https://oenergetice.cz/energetika-v-cr/cez-prodava-95-procent-sve-produkce-elektriny-v-ceske-republice
A na zastropování Okamura, Havlíček, Schillerová nedají dopustit ani poté. co se splnili předpovědi ekonomů. Třetina benzínek skončila, benzín na příděl, a MOL před krachem. I brambory jsou na příděl a inflace nejvyšší v Evropě (mimo postsovětských republik).
I to je ale nad chápáním jejich voličů.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-madarsky-experiment-selhal-benzin-podrazil-o-10-korun-za-par-sekund-220867

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Pro jardufialu- divil byste se, kdo všechno ho bude volit. Ty ženy,které ho považují za krásného,vtipného, chytrého boháče, by Vám to vysvětlily. Dárky mu klidně přinesou . Vyplní poctivě dotazníky,který na mítinkách jeho pomocníci rozdávají,ale jak se Babiš přiznal, nečetl žádný. Ale to přece nevadí,on je tu pro lidi. Srovnaly by s ním třeba své protějšky, pokud je doma mají. A to byste koukal,jak starej dobrej Sigmund Freud stále funguje.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Nemíním nikoho soudit v manželství. Nevím, jestli jste četla, paní doktorko, ten zápis z dvouhodinové návštěvy v rodině pana Pavla v říjnu 1989, nicméně z něj je nepochybně vidět, že ta mladá žena je hodně plachá a zaražená puťka. Umím si představit, jak se bojí promluvit, když jsou tam u nich "na besedě" dva plukovníci a vedle ní sedí manžel. To ta druhá manželka Eva je jiná třída. Ta klidně řekne v televizním vysílání, že když jí manžel oznámil, že se rozhodl kandidovat, aby se z toho neposral. Získala tou bezprostředností sympatie - i moje.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží / osvobozující rozsudek?

Místo prkotin z jisté zahrádky by voliči měli věnovat pozornost tomu, co mj. zjistil soudce Jan Šott:

- Svědek Bareš vyvrátil tvrzení AB, že nezajišťoval převod akcií na rodinu. Kdo jiný, když ovládal mateřskou firmu? Musel tam být jeho přímý vliv.
- Výpovědi AB jsou v podstatných kusech nepravdivé, proto zanechal na části kauzy "důkazní tmu".
- Soud nerozumí tomu, proč státní zastupitelství zcela odmítlo koncepci policie, podle níž spočíval podvod v domnělém a účelovém vyvedení firmy (tj. Čapího hnízda).
- Soud kriticky nahlíží na to, že od roku 2019 vedl žalobce vyšetřování směrem k řešení definice malého podniku a relevantních trhů, místo aby se věnoval podstatě (tj. podvodu). Tento postup se jeví jako "slepá ulička".
- Soud vnímal výpověď expremiérova syna jako logickou, konzistentní a přesvědčivou. Jeho stav v době výslechu byl stabilizovaný a kompenzovaný, nebyly zjištěny sklony ke lhavosti.
- Expremiérův syn nemohl podepsat dokument o převodu akcií, podpís je falešný. AB musel vědět, jak to ve skutečnosti bylo, nikdy to ale nevysvětlil.
- Existuje podezření z křivých výpovědí F. Šlingra (člena představenstva fy IMOBA) i P. Procházkové (finanční ředitelky Agrofertu); u T. Raka (bývalého šéfa Čapího hnízda) navíc podezření z trestného činu vydírání. Policie by se měla zabývat jejich případnou trestní odpovědností.
- Obžalovaný nebyl stíhán a poslán před soud pro jednání jakkoli související s politickou aktivitou, ale pro důvodné podezření ze spáchání závažné ekonomické trestné činnosti proti majetku. V žádném případě soud neshledal jakýkoli náznak politického ovlivnění orgánů činných v řízení nebo snahu tímto stíháním ovlivnit politické procesy.
- Tragické rodinné aspekty této trestní věci soudu neunikly, nicméně byl to AB, kdo se rozhodl napadat přesvědčivou, logickou, řadou důkazů podpořenou výpověď svého syna zdůrazňováním jeho vážné nemoci. To je jeho právem, nicméně morální aspekt obhajoby obžalovaného už musí soud ponechat na jeho svědomí...

(analýza rozsudku vyšla dnes v Deníku N s titulkem "Nejsledovanější rozsudek: kde udělal Šaroch chybu")

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

No, hnojomety se chystají velké- zase strašení.Sudetská karta opět na scéně- Nerudová prý chce Sudety”prodat” a gen.Pavel by jako prezident vyhlásil válku…

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Osvobozující rozsudek vyvolal velký zmatek mezi příznivci generála PP. Není potřeba kvůli potvzení číst nějaké analýzy, ty na tom nic nezmění.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Jsem docela klidnej... :o)
Ale v první řadě bych rozlišoval rozhodnuté demokraty / čaulidi co volí populisty, ať se kočky pudrujou! / dosud nerozhodnuté / rozhodnuté zůstat doma. I dnešní TV debata může leccos pozměnit (i když výsledek uvidíme až v sobotu).

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Já si na rozdíl od vás myslím, že každý, kdo půjde volit je už definitivně rozhodnutý po tom výroku soudu.
Debata nedebata.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

To, že trestný čin se neprokázal neznamená, že se nestal. Řekl jeden z bývalých ministrů spravedlnosti. Státní zastupitel se ještě může odvolat.
Jinak generál Pavel včera výborný, prokázal daleko věší přehled v mezinárodní politice, což je u prezidenta důležité.
Srab Babiš tam opět nebyl. No on si neplní ani základní povinnost, chodit do práce.
Ale neva, hlavně, že má vulgární manželku. Na rozdíl, od generála Pavla. To imponuje jeho voličům.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Moldavite, zase jste něco popletl. Žalobci se říká státní zástupce , nikoliv státní zastupitel. A vulgární manželku ,což imponuje voličům i mně má Petr Pavel. Psal jsem to tady 10.1.,že mu řekla, aby se z té kandidatury neposral.¨ a dala to k lepšímu v internetovém televizním vysílání

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

No,paní Monika se fotila na záchodě a chlubila se fotkou na sociálních sítích. Sdílet takovou intimitu ,notabene jako žena veřejně , to fakt každý nedokáže….

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) je tady / Čaulidi!

Není moc pravděpodobné, že byste četli Deník N. V dnešním čísle šéfredaktor P. Tomášek v článku "Sedm poučení, na něž je dobré myslet při volbě" nabízí užitečné vodítko (jména nahradím iniciálami):

"... mezi největšími favority letošní volby je politik, u kterého je pravděpodobné, že prezidentský úřad využije k dohrání nedohraných politických partií a sledování svých osobních zájmů. ... AB jako prezident je pro českou politiku nebezpečnější perspektiva, než jaká je dosavadní reálná zkušenost s výkonem prezidentského úřadu v podání MZ."
"Zemanovi se nikdy nepoštěstilo, aby v Poslanecké sněmovně disponoval nejsilnějším partajním klubem. ... Kdybychom chtěli kreslit možný scénář pro dobu za dva a tři čtvrtě roku, kdy budou nové sněmovní volby, je velmi snadné si představit, že je hnutí, které AB založil a zcela ovládá, s přehledem vyhraje a bude mít se spřízněnými stranami většinu v dolní parlamentní komoře. Můžeme se tak snadno a rychle přiblížit tomu, o co se MZ pouze pokoušel."
" AB má předpoklady být daleko nebezpečnějším prezidentem než MZ či VK ... Zatímco oni dva zakládali, respektive vedli politické strany fungující na demokratických principech, se silnými opozičními proudy uvnitř, AB stojí v čele politického hnutí, které funguje na vůdcovském principu a nemá zažité kontrolní mechanismy normálně fungující v demokratických politických stranách. Má vlastní byznysové zájmy neporovnatelné s kterýmkoli ze třech dosavadních českých prezidentů. A je osobou, která má pravidelně co do činění se soudy, přičemž prezident disponuje silnými personálními pravomocemi v oblasti justice, a může ji tedy ovlivňovat."
"Stručně řečeno: ČR má v lednu 2023 ještě jednu možnost udělat velmi špatnou prezidentskou volbu, ve srovnání s dvěma předchozími možná dokonce nejhorší."

Místopředseda ANO Ivo Vondrák a ostravský primátor za ANO Tomáš Macura už veřejně zdůvodnili, proč nebudou volit AB - a věřím, že v zájmu naší budoucnosti nebudou sami (Luboši :o)...
https://www.idnes.cz/volby/hnuti-ano-prezidentske-volby-kandidat-andrej-babis.A230111_093515_volby_misl

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Sledoval jsem včera večer internet.vysílání poslední besedy kandidátů na prezidenta. Zaregistroval jsem ještě jeden osobní poznatek z vyjádření PP, který se týkal pokračování pomoci Ukrajině. Naznačil i pomoc vojenskou, přestože v předešlé reakci na to, co říkal Babiš o pomoci organizovat mírová jednání o ukončení tvdil, že Česko je malý a bezvýznamný stát na to, aby zasahoval do řešení válečných konfliktů mocností. A generál pak vzápětí prohlásil, že jako prezident by do konfliktu Česko aktivně přivedl. Naše štěstí je, že nemá žádnou bojeschopnou armádu.

Komentář: Zemanem to neskončí. Poslední debata přinesla ústavní leknutí
Paradoxně ale právě od generála ve výslužbě vzešel nejvíce znepokojivý moment celé debaty. To když se kandidáti rozhovořili o možnostech prezidenta lavírovat se jmenováním ministrů, případně toto jmenování přímo odmítnout.
Pavel se ovšem pustil dál: „Máme u nás strany, a jedna z nich je i v Parlamentu, které zastávají poměrně extrémní názory, ať už se to týká našeho členství v NATO nebo v EU, nebo našeho vztahu k Rusku. A pokud by tato strana chtěla nominovat ministra na nějakou z klíčových funkcí, například vnitra, obrany nebo zahraničí, pak bych v tom opravdu viděl bezpečnostní problém pro Českou republiku a v takovém případě bych takovému návrhu nejspíš nevyhověl.“
Tady stojí zato zpozornět. Když o den dříve na Primě Pavel se zjevnou nadsázkou prohlásil, že by nechtěl jmenovat Tomia Okamuru ministrem školství, protože by hrozila mravní újma pro mládež, šlo to ještě vnímat jako žert svého druhu. Nicméně s vážnou tváří předem upřít celé parlamentní straně některá ministerská křesla, jak Pavel učinil ve čtvrtek na Nově, to je trochu jiné kafe.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-komentar-zemanem-to-neskonci-posledni-debata-prinesla-ustavni-leknuti-223186#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží Maďarsko Babišův vzor

Jistě si pamatujete, jak nás krmili Babiš, Schillerová, Havlíček vzorem Orbánem. Zastropování cen u výrobců a regulace kde se dá. Přes varovnání ekonomů. Po řadě bankrotů a ekonomických exesů, vše musel zrušit. A je srovnání s naší zlou asocialní vládou.
Inflace u nás 15,8% a Maďarsko 24,5%

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-inflace-v-madarsku-sili-v-prosinci-vzrostla-na-245-procenta-40419899#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest208_reklama_na_4_pozici_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Babiš předával štafetu s 9,9 %.. Asociální vláda ji za rok přidala 5,9 %. To je potřeba zkritizovat, že. Ve včerejší debatě se mi líbilo, jak Babiš odmítal Euro. A pak vyzdvihoval, mírné úrokové sazby, které si mohou dovolit v eurozoně. Většina jeho firem má portfolio v Eur, dle jeho slov

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Ještě jedna poznámka. Už jsme jednou měli prezidenta generála. Generál Svoboda bojoval proti nacistům a osvobozoval Československo. Generál Pavel bojoval proti komukoliv a pod vlajkou NATO osvobozoval na cizím území kohokoliv. Vidíte taky ten rozdíl ?

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Nebudu se vyjadřovat k tomu NATu. Ještěže tam jsme.Celé to je takové mírně no…,to srovnání.Každý má svůj názor.Úloha Svobody ,jeho chování po r.1948 ,je taky věc.Moc se o ni raději nemluví,když to byl hrdina,který pak pod taktovkou Rusů dělal to,co dělal…

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) je tady!

Černý humor na Twitteru jako taková cimrmanovská pěkná tečka za tím naším hlasováním:

Pavla nevolím!
Generál, který potřebuje k převzetí moci demokratické volby, je nekompetentní :o)

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

První kolo u mne dobrý…

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

První kolo u mne dobrý…

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Zajímavé je, že když řeknu nebo napíšu, bez dalšího upřesnění, "ten ufňukaný hňup" tak i jeho hluboce věřící příznivci poznají, koho tím myslím. Asi někde uvnitř vědí, co je zač, ale odmítají si to přiznat.
Ono přiznat si své pomýlení někdy bolí. Mám známého, který se v polistopadové euforii dal k ČSSD. Dnes říká, že by byl raději, kdyby se o něm říkalo, že š...l kozu než že byl u nich.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Je potřeba porazit nevzdělaného sociopata ve volbách. Nakonec on sám s podivuhodnou sebekritikou r v roce 2014 uvedl, že by ho náplň práce prezidenta nikdy nebavila a nemá pro ni předpoklady...

Nebude to nic lehkého.Ale naděje umírá poslední,jak s e říká a je nutno udělat vše,aby to dobře dopadlo. Už jsem psala,že Rusové zoufale potřebují nadále svého člověka na Hradě.A nejen oni.

V jeho Průhonicíh ho voliči taky vymetli,asi proto,že ho znají a vědí,že modré z nebe nepřinese ,a když,tak akorát pro sebe.
Z tiskovky Burešovy,kde se Havlíček tvářil jako svatý Utřinos a manželka špulila botoxové rty, zásadní poznatek-
Bureš nepopřel,že se sešel s Foldynou,ba naopak. Vůdce potřebuje podporu SPD jako sůl. Nakonec v Děčíně už spolu vládnou ANO + SPD. Foldyna dokáže zastat práci v parlamentu i funkci na radnici levou přední. .
A jaképak bilboardy budou po republice i v N.Boru? Čím se bude strašit?
A ještě jedna poznámka-pamatujete,jak mělo ANO + ČSSD ve svém programovém prohlášení,že prosadí zákon o korespondenčních volbách?. Po prohraných volbách otočili po babišovsku,že ne,nikdy,nebezpečné atd. V SRN u voličů Bureš čtvrtý, ve Francii taky...
Pěkný den a nashledanou v lepších časech a doufejme s prezidentem,za kterého se nebudeme muset stydět.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Paní Šepsová, to od vás není hezké, že zmiňujete jen SRN a Francii. V Uzbekistánu a v Kuvajtu drtivě vyhrál! Myslím že to bylo dohromady ke dvěma desítkám hlasů!

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Pokud jste sledovali volební debatu politologů, tak v momentě, kdy se počty hlasů přibližovay,předpověděli, že Babiš spustí hnojomety, kterými se bude snažit odradit případné voliče Pavla. Doslova. Skutečnost asi předčila očekávání.
Náš Jájínek vychvalolval sebe a nakydal spoustu lží a pomluv za půl hodiny.
Babiš...Já dělal ohromné přebytky státního rozpočtu. Skutečnost v r. 2014 za cenu zapojen výnosů z privatizace a proplacení peněz z EU zia projekty ředfinancované Kalouskem. A v r. 2017 2,7 mld..Ano, jediný ůspěch. Připomenu Německo, kde byly 10 let před koronou vysoké přebytky. Nyní mají peníze na pomoc občanům, nikoliv prázdnou pokladnu jako dědictví po Babišovi.
https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_rozpo%C4%8Det_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky
A že tam těch lží bylo.
Přítelkyně, která nevolila, po shlédnutí Babišova projevu okamžitě vyřizuje voličský průkaz a volit bude.

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Tak by mohl jít z fleku prezidentovat do toho Uzbekistáne..Nemá tam taky Agrofert,který má u bank celkově asi 43 mld dluhů,nějakou pobočku? Nebude to nyní žádná selanka,místo migrace se bude nyní strašit válkou, že zde budou základny( za bolševiků už zde byla jaderná sila,ač se to popíralo) atd.atd.Je nutné vystrašit voliče.Víte,co je zajímavé?Největší podporu má Bureš tam ,kde se sociální propad za 8 let vlády ANO a soc.dem prohloubil..Třeba čekají na Godota a stále ho volí….Pěkné dny!

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Dívám se na fb místních voličů Babiše. Stejně jako zahradník nastartovali své lživé hnojomety. Nevolte Pavla, chce poslat naše muže na Ukrajinu!

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Jistě.Sudeťáci ani migranti už netáhnou.Tak ta válka. Psal mi kolega lékař a kamarád z DC,že se mu jeho sedmiletá vnučka,s kterou šel volit,neb hlídal,svěřila s tím, co jim říkala paní družinářka. Že nemají rodiče volit Pavla ani Nerudovou.Že zruší babičkám a dědům důchody a Pavel pošle jejich tatínky do války. Rodiče uvažují o stížnosti,ale bojí se,že pak bude mít holčička mezi účami peklo...
Pěkný den!

Nahoru

Re: 13. leden (=pátek) se blíží

Tak kyselé obličeje jako včerejší tiskovka Babiše jsem neviděl
https://1884403144.rsc.cdn77.org/foto/prezidentske-volby-andrej-babis-stab-volby/Zml0LWluLzk3OHg5OTk5L2ZpbHRlcnM6cXVhbGl0eSg4NSk6bm9fdXBzY2FsZSgpL2ltZw/8136261.jpg?v=0&st=f-XrLdjwsgqZryDcfhORgl0oyggdstezu7Dlcguazgc&ts=1600812000&e=0

Nahoru