Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Verze pro tisk |

Politika , politici a politikaření vše stále víc komplikují.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Poslanci, ať už koaliční nebo opoziční nedali vládě další souhlas k prodloužení nouzového stavu a tím
hodili zodpovědnost v rozhodování na hejtmany. Někteří ji ale nechtějí nebo se jí snad bojí ? - Např i hejtman Libereckého kraje Půta, beránek , vidí jako nejlepší variantu pokračování nouzového stavu . A vlčáci hejtmani ODS naopak, konečně se k něčemu pořádně dostanou a voličům ukáží, co v nich je. Do voleb ještě všichni zamíchají pořádně kartami.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Původně jsem si myslel, že se opozice chytila do pasti. Těch skoro 20 tis. mrtvých na triku Babiše končí, když teď recipročně oznámil, že od pondělka to jsou mrtví opozice, čímž strašil veřejnost. Znělo to sugestivně.
Nicméně ukázalo se, že se snad "ledy pohnuly". A bude se dělat něco smysluplnějšího. Když tedy dle Babišova vyjádření "My máme ty opatření, která nefungují a proto máme ty plné nemocnice" je to čím dál horší. A to ten stav nouze je již 150dní.
Okolní země rozvolňují, nevím taky, co dělal v Maďarsku, když náš soused Německo to zvládá daleko lépe. Jenže tam ho nehoní kvůli podvodům koncernu Agrofert.
Ale abych byl objektivní. Lidi na to fakt kašlou. Kde jsou ty jarní časy, desinfekce, rozestupy, omezení kontaktů. Včera v Kauflandu. Ještě nedávno fronta u desinfekce, schválně čekám. Z 20 lidí si stříkl jeden. Tak desinfikuji a předjíždí mne důchodce. Ruce bez desinfekce a přehrabe celou bedýnku jablek, než dá tři do igeliťáku. To samé u banánů v akci, ty odlupoval z trsů, celkem čtyři. Vzal jsem nějakou zeleninu, kytku a jedu ke kase. To, že stojíte 2m daleko se vykládá jako povel k předbíhání. Takže rychle do chumlu. No divme se, že to stoupá, Nevím proč se tak chovají, nevím, kdo to dá do kupy.
Chmurné, tak trochu nějaký typický humor nás Čechů
https://www.youtube.com/watch?v=_oqSfCzHPRI&feature=emb_logo

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Včera jsem si jako mnozí jiní přečetla,jak "kariérní diplomat" Adam Vojtěch přeskočil čekatele a na návrh premiéra míří na post velvyslance do Finska,země,která je známá nízkou mírou korupce a vysokou spokojeností obyvatel s životem v ní.
Tak jsem si při tom vzpomněla na předvolební babišovská hesla,že bude líp,obzvláště na jedno:
Zrušte trafiky,volte profíky..
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak máme možná dalšího adepta na nějaký velvyslanecký post- plukovníka Prymulu.Je chráněnec a oblíbenec pana prezidenta, vyznamenání za velké zásluhy od něj už má,tak teď by se možná hodil nějaký ten post,než na velvyslanecká místa začne být tlačenice....
Hezký den a nejen pevné zdraví,ale i nervy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) Proruský

aktivista Jiří "nezdolný" Černohorský byl opět v televizi, dnes u Hamáčka. To je ten hlavní antirouškař z protestu v Novém Boru. Jeden z hlavních řečníků setkání "odpůrců" na Václaváku. Taky chodí s tou rakví k politikům.
Zajímavé je, že proslul jako propagátor ruských zájmů, Koněv, Vlasovci, náměstí Borise Němcova. Píše omluvné dopisy za český národ na ruskou ambasádu. Nedělá, má dluhy , kdo ho platí?
Zato je stále ve styku s pověstným ředitelem Ruského střediska vědy a kultury (spadá pod ruské ministerstvo zahraničních věcí), krátce RSVK, českého zastoupení ruské státní organizace Rossotrudničestvo. Je to údajný "muž s Ricinem" Končakov.
No vidíme, kdo má zájem na destabilizaci v ČR.

https://monikalefay.cz/analytik-roman-maca-kdo-je-jiri-cernohorsky/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Poslední dílko J. Černohorského. Doufám, že policie bude postupovat jako v případě starosty Novotného. Snad to zaznamenal Pavel Danys a BUDE JEDNAT !!!!????

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10225542879225636&set=a.10209758590228276&__cft__[0]=AZVdOH5nRpMCD_qlhiVFqzID2vlpIRF028U67mb2-H3YSxyi6t7XqhwT4NNDA1csRjA5zMBl87VhUEyUfgwGoywPUvRH8qgbcAUS3JgAgDDK0P3mnCd5HCeGcBTbHGMy3m0&__tn__=EH-R

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Víte "moldavite", on pan Černohorský a paní Elšíková (ostatně třeba také řeporyjec Novotný) nejsou od sebe tak vzdáleni. Snad jen, že paní Elšíková ovládá lépe technologii - má na to odborné vzdělání.
Všechno to jsou lidé, kteří se živí jako "skandalisté" ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tu Elšíkovou neznám, Novotný skandalista taky je. Ale zásadní rozdíl je v tom, že má legální příjmy. U Černohorského, dříve taxikáře, se to neví. Podvyživeně nevypadá, cestuje po celé republice... Podobně tzv. Raptor neboli Žarko Jovanovič, který z těchto akcí dělá přenosy. Mnohomilionová exekuce, příjmy nevykazuje. Asi mu platí ruská media, kam dodává své "reportáže". Chodí s nášivkou Agent Kremlu, fotí se jako ruský voják. Náhoda?

https://hlidacipes.org/cesky-vlastenec-potaji-zasobuje-ruska-statni-media-dostaval-pozvanky-i-od-zemana/

Aha Monika Le Fay je scénáristka Elšíková. Ale skandalistka?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

https://cnn.iprima.cz/videa/cnndomaci/hnev-vystridaly-slzy-nejlepsi-vyroky-premiera-babise-z-nedelni-partie-zdroj-cnn-prima-news
TOP výroky Babiše. Základní otázka. Když je ve všem nejlepší, jak je možné, že jsme ve světě ti nejhorší?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Naše Mařenka

No, Marie Benešová, Mařenka, se dnes pěkně upsala. Zprávu vlastnoručně napsanou poslala z té mršky chytrého telefonu omylem reportérce ČT Zuzaně Černé. Zpráva se dotýkala dnešních OVM
Píše v ní,že to byla "vyvážená" debata toho prasete jako víno.
Nějak mi to nesprávné klepnutí na telefén připomíná Wericha,jak říkal, že stačila tečka od mouchy a z mocnáře byla selka nebo naopak. Záleželo na tom,jaká filosofie té domácnosti převládala...

Není nad to,když ministryně spravedlnosti jde příkladem. I když,podobný slovník má i pan prezident, s kterým je jedna velká rukaa je v jeho sboru poradců. Hezký večer přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Lehce nevím, zda vás paní doktorko chápu, ale OVM jsem sledoval, tedy i super zvláštní paní Benešovou!
Zde jsem již psal - dotyčná paní je mimořádně trapná, hloupá, ubohá!
Svým způsobem takřka chápu, že její kauzy, svého času, o soudní mafii, byly její vlastní prezentací...
Nerozumím, proč daná dáma se chová (také jsem již zde psal) jako poslední pavlačová drbna...
Patrně proto, že je jako její kamarád - český prezident - stejně mimořádně mimo slušnou úroveň...
V mém vnímání jde o naprostou lidskou trosku...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No, paní ministryně psala někomu a stěžovala si po skončení OVM ,že "to byla "vyvážená" debata toho prasete jako víno. I ti dva(Balík s Ferim) se nestačili divit. Tolik text zprávy.
Tuto zprávu ale poslala omylem jinam, Mařenka.
Pevné zdraví přeji,budeme ho potřebovat!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Jak někdo s vizáží Marie Benešové může o někom psát, že je prase? Celá ta vláda je jeden velký omyl.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Asi by se nemělo narážet na vzhled,ale spíše celou svou bytostí Maruška Benešová naplňuje sousloví politický dinosaurus. Můžeme jenom doufat,že ji vítr odvěje jako odvěje jejího protektora prezidenta Zemana . Ať si pak zase dělá advokáta mafiánům a rozkradačům dotací. Na post ministra lidé tohoto typu nepatří. Hezký slunný den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ze země kde Zítra znamená včera. Putin se pěkně bojí Navalného.
Nové zákony
Pokuty pro občany za opakované neuposlechnutí zákonného rozkazu při demonstraci...budou od 10 tisíc až 20 tisíc rublů nebo je zajištěno zatčení po dobu až 30 dnů nebo povinná práce po dobu až 200 hodin.
1Kč=3Rub
K činnosti zahraničního mediálního agenta.
Od 1. března se zavádí trestní odpovědnost u fyzických osob - zahraničních agentů, které nepodaly žádost o jejich zařazení do registru těchto agentů. 3-5 let odnětí svobody.
Šíření informací o jednotlivci zahraničnímu agentovi, jakož i materiály, které vytvořil bez příslušného označení, znamená pokutu pro jednotlivce od 2 do 2,5 tisíce rublů, pro úředníky - od 4 do 5 tisíc rublů, pro právnické osoby - od 40 tisíc až 50 tisíc rublů. Ve všech případech je povolena konfiskace subjektu správního deliktu.

https://tass.ru/obschestvo/10787151

Zkrátka demokracie dle ruského vzoru.

P.S. Popis pekla, do kterého zavřeli Navalného. Nebude smět 2,5 roku s nikým promluvit a v noci ho budou každou hodinu budit.
https://navalny.com/p/6471/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes, za týden přes 250 tisíc

Projekt občanské solidarity se soudními výlohami obětí lží a urážek prezidenta Miloše Zemana. Za týden nashromážděno čtvrt milionu.
https://www.hithit.com/cs/project/9464/spolecne-proti-lzim-milose-zemana?fbclid=IwAR030RxdkDiqx0TK_E26pXhen64spcedbZbirSLN2bso0ISlaQ8dVWoW5gQ

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) To se nám..

to hoduje,když nám to jiní platěj..

Zdroj HN:
Ministerstvo financí loni rozdělilo mezi 44 vysoce postavených úředníků na odměnách 11,5 milionu korun. Z toho dva náměstci ministryně financí loni získali navíc každý 715 000 korun a další čtyři přes 400 000 korun. Vyplývá to z údajů, které zveřejnily Hospodářské noviny. Deník získal data na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) odměny hájí.
"Takové odměny státním zaměstnancům v době, kdy zhruba sedmina ekonomiky musela v boji proti pandemii zavřít své provozovny a minimálně další sedmina byla nepřímo preventivními zásahy státu dost výrazně omezena, jsou za hranou slušného a ohleduplného přístupu. Takto si stát, ministerstvo financí, představuje sdílení nákladů boje s covidem-19? Solidarita státu se souženou společností je nulová," řekla deníku hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.
Odměny ministryně udělila také s ohledem na mimořádné pracovní nároky související s epidemií nemoci covid-19. "Z celkového počtu všech vládních zákonů zmírňujících dopady krize vyvolané novým koronavirem jich ministerstvo financí zpracovalo jednu třetinu," upozornila Schillerová.
---------------
No comment. Zdravotníci dostanou -možná- v červnových výplatách stěží 70 tisíc hrubého. Spláchne se tím podzimní i jarní vlna, to se vsadím.
Hezký den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Máte pravdu paní Šepsová... další příklad : Ředitel ČT Petr Dvořák má měsíční plat 242 000 Kč a k němu náleží maximální bonus ve výši desetinásobku měs. platu tj. 2,42 milionu korun. Nyní si sám navrhl zvýšení základního platu o 20% - tj. o 50 tisíc měsíčně. Taky tady nevidím solidaritu státu se souženou společností.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ale jistě, příkladů by se našlo více. Třeba schválení navýšení rozpočtu Hradu o cca 242 mil korun. Nebo zvýšení příspěvku politickým klubům v PSP ČR ,kteréžto podpořili poslanci napříč stranami. Nebo( abychom nechodili daleko) návrh novoborského zastupitele za ANO,který to dokonce navrhl dvakrát,abychom si zvýšili jako zastupitelé odměny. Tedy ti neuvolnění . Vládní nařízení č.318/2017 s novelizací od 1.1.2020 to sice umožňuje, ale je věcí zastupitelstev,zda si ty odměny zvýší. Je to dost v dnešní situaci nemravné, a neprošlo to. A navrhovat to dvakrát chce docela žaludek. Jistě bude líp.
Hezký víkend.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) ANO rozhazuje

ÚŘEDNÍCI HODUJÍ, ZBYTEK LIDÍ PŘEŽÍVÁ
Docela šílený rozpor. Ministerstvo financí v minulém roce rozdělilo více než solidních 11,5 milionů korun vysoce postaveným úředníkům. Jistě si to zasloužili. Jen dva náměstci Aleny Schillerové dostali 715 000 korun. Každý. Za co? Radši nedomýšlet. Zdravotníci berou roční odměnu 75 000 korun za rok. Sprosté, nekonečně neomluvitelné. Slovo morálka je zbytečné. Dávno už neexistuje.
https://www.epenize.eu/alenka-v-risi-divu-115-milionu-zamirilo-k-urednikum/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_req_id=PYmypTW516B-202103130911

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Hnutí Babišovy placky

JDE DO TOHO NA PLNÝ PECKY!

jak podotkl Holak správně, již se pustili do konkurence ANO. Dozvíme se, co nás čeká. Z FB Pavla Danyse po zveřejnění průzkumu preferenčních hlasů.

Eva Srbova
Až jsem se osypala, mmit tohle ve vedení státu, tak jsme žebráci už úplně, sebrali by starým byty, snížili by důchody a zrušili jejich valorizaci, stáří by měli pouze základní zdravotní péči, na zubaře by neměli nárok, pokud by si vše nezaplatili, mladí svobodní daně jako prase,ženatí žádné krácení daně, na děti žádný příspěvek, dělat zatím do 67, do 70 let si to zatím netroufnou, ale i to přijde a migranti kam se podíváš... Tak to je jenom zlomek toho, co by nás čekalo, plánuji šílené daně z nemovitostí a aut apod...

Spáčil Eduard
Eva Srbova pani Evo souhlasím vypsala jste jen zlomek to je fakt ale ten nejdůležitější..dík za to....takže volím jedině ANO....

Jana Marsalova
Hrozná představa...chudáci děti v čem budou žít

Lada Hanel
Však jevili mládež nemají s toho rozum jenom sójou bič samy na sebe blbouni ....( To bude psáno asi Babišovštinou)

Taková sonda do duše voliče ANO. Čemu všemu věří. Moc se mi líbí ta paní Srbová." Budeme pak žebráci úplně." Jsme tedy zatím pod tím ANO žebráci, ale neúplní. To jsem si oddych.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To s tou základní péčí,žádné příspěvky na děti, žádné řidičáky po 70ti letech-to lítá už dlouho-že by jako Piráti to prosazovali. A taky staří do bytů k mladejm a do jejich bytů emigranti. V Tróji se prý staví tajně velké centrum pro emigranty, rozhodl to Hřib. A taky prý nebude pro lidi nad 70 let volební právo...
Připomíná mi to jednu vychovatelku z N. Boru a velkou obdivovatelku Okamury, která se rozčilovala na svém FB, že si v Praze muslimové stavějí měšitu a sdílela fotku té údajné mešity.. Nějak se ukázalo,že to je rozestavěná Okamurova vila. . . Život tropí hlouposti.
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) I ty,Brute?

Z tisku :
Pražský hrad očekává v nejbližších dnech dodávku více než 40 tisíc respirátorů a ústenek. Kontrakt na jejich dodání podepsal minulý týden. V případě respirátorů trval na tom, aby splňovaly evropské standardy. Výslovně vyloučil možnost nákupu respirátorů čínské výroby.
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Přišel dopis od paní soudkyně JUDr. Stamidisové. Obvodní soud pro Prahu 1 svolil, abychom mohli místo České republiky žalovat Miloše Zemana. Jdeme s JUDr. Artur Ostrý do toho: za lež žalujeme občana Zemana, který se už dál nemůže schovávat za prezidentský úřad. Po třech letech soudů jsme na začátku: začíná nový souboj: občan Šarapatka versus občan Zeman! Pravda vítězí!
Děkuju všem lidem a přátelům se smyslem pro čest a spravedlnost za podporu a za solidaritu se sbírkou na soudní náklady tohoto boje. Zdeněk Šarapatka

Na boj se Zemanem a jeho lživými urážkami je již vybráno 330 tis. Kč. Na kvalitní právníky.

Senátoři zvažují odvolání Zemana kvůli neschopnosti. Těžké, ale ne bez šance, míní právníci
https://archiv.ihned.cz/c1-66896650-senatori-zvazuji-odvolani-zemana-kvuli-neschopnosti-tezke-ale-ne-bez-sance-mini-pravnici?fbclid=IwAR0-Xb_1aqMOldhsLAF_L5ZWP5yzaqsf1Cq2I0BNDfSH3VO-LqRxSwRZGvc

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) my a spodina

Návrat starých časů

Zatímco soudruh je naočkován kapitalisticko-imperialistickou americko-německou vakcínou, pro lid chce za každou cenu neschválené vakcíny z "bratrských" socialistických zemí.
Zatímco soudruh oslavuje dodávky respirátorů ze socialistické Číny, sám na Hrad tyto "bratrské" respirátory nechce. Soudruh pro sebe a své nohsledy požaduje respirátory západní kapitalisticko-imperialistické
V objednávce se píše
„Nepřipouští se produkty s mimoevropským označením KN95 a N95, které nemají současně evropský certifikát opravňující k označení
https://domaci.ihned.cz/c1-66897370-respiratory-kn95-nechceme-hrad-si-objednal-ochranne-pomucky-ty-cinske-ale-vyslovne-odmita

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) I ty,Brute?

Hmmm, myslím, že Vaše předpojatost se opětovně výrazně prosadila. Správa Pražského hradu požadovala/poptávala ochranné prostředky, splňující "normu" - bez ohledu na místo výroby, to nebylo nijak specifikováno, ať pozitivně, tak negativně ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) I ty,Brute?

Nejde o předpojatost, ale o splnění normy. Jde o to, že prosazuje vakcíny pro ty dolní, které zatím normu nemají. Nebo ne? A podle závěrů NKÚ polovina čínských respirátorů ty normy nesplňovala. Takže vlastně ohrožení veřejného zdraví.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ohledně těch norem a vhodnosti pomůcek se zase vloudila chybička,čili podle zlidovělé hlášky z Pelíšků udělali soudruzi z NDR chybu.
Posuďte sami : Zdroi i rozhlas
Do Česka začaly proudit v lednu první vakcíny proti koronaviru a stát měl zajistit, aby bylo také čím očkovat. Bez potřebných jehel a stříkaček by byla účinná látka k ničemu. „Na ten počet, který bude očkován v lednu a únoru, je v České republice dostatek tohoto materiálu,“ ujišťoval tehdy ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Resort mezitím zajistil od čínského výrobce v rámci společného evropského tendru 1,8 milionu stříkaček s pevnou jehlou za 1,7 milionu korun. Tato cena však nebyla konečná. Ministerstvo si posléze připlatilo 3 miliony korun za expresní leteckou dopravu. Jinak by zásilka putovala lodí a byla by tu v dubnu.

Záhy se ale ukázalo, že tento typ pomůcek není pro očkování vhodný. Pro natažení i aplikaci látky by se totiž použila stejná jehla. „Aplikace je pak mnohem bolestivější,“ popsala už dříve pro iROZHLAS.cz třeba šéfka České asociace sester Martina Šochmanová.

No comment.....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Včera v Událostech komentářích rozebírali tu zprávu NKU. Ten expert tam popsal, že stát se za ANO vůbec nevěnoval nevěnoval pandemickým opatřením a komise k tomu zřízená se 5 let nesešla. A to ji vedl...ten co dostal státní vyznamenání.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak nám Rada ČT těsně schválila výroční zprávu s tím,že je prý SPD diskriminováno,že nemá takový prostor ve vysílání.
Pan radní Váňa ale přiznal,že ta věta je tam dodána na poslední chvíli omylem. Špatně si prý přečetl popisky u grafů.Bylo toho prý na něj ten den moc, předseda Matocha se pro nemoc omluvil,on musel jako místopředseda zaskakovat atd.atd. Není nadto,když koncesionáře chrání před projevy náckovství a xenofobie takoví lidé,kteří se na závažná jednání nedokáží ani pořádně připravit. Jsou na svých místech. Řídící osoby nejen ze Sněmovny tedy Váňu nepochválí...A to byl kdysi Váńa ředitelem komunikace vztahů hnutí ANO...
Přeji pěkný slunný pátek!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Když vidím ty diskuse, tak je opravdu škoda, že v České televizi nedostávají více prostoru třeba hloupí lidé. Ukazuje se, že v populaci jich je velké množství, často platí koncesionářské příspěvky, ale zaprodaná Česká televize dává prostor jen lidem vzdělaným. A samozřejmě úplně chybí hosté z nacistické scény, odpírači holokaustu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

... popírači ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ano, popírači. Pardon. Odpírači nechybějí :).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) Sčítání lidu

Na nepovedený rozjezd,kdy se zřejmě nepočítalo s tím,že se budou desítky tisíc obyvatel přihlašovat do systému,když je elektronické sčítání do 9.4. , a je nás přece jen pár milionů, se už rojí pěkné vtipy. Ono se nic jiného dělat nedá. ..
Jeden můj kolega, dětský lékař z Domažlicka, mi napsal,že se chtěl sečíst, ale že mu místo toho přišly dvě dálniční známky, rezervace na očkování a tři fotky Schillerový v obtažených letních šatech,
Hezký víkend přeji a všem sčítajícím se pevné nervy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Kouzelný článek o tom, jak to chodí v radě čt poté, co tam byli dosazeni odborníci hlasováním ANO a SPD. A bude hůř.
https://www.respekt.cz/kontext/veta-o-diskriminaci-spd-je-ve-zprave-o-ct-omylem-rika-radni-ktery-ji-tam-vepsal?fbclid=IwAR1q167H6bwHijwhaF6d_AN9hCVc_5Pdd0E6eCOo1HtjrhfGrIvvLrBlJkU

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No, moc pěkný je status poslankyně za ANO Barbory Kořánové z Plzně, která je ve volební komisi PSP. Na místní úrovni za ANO moc neuspěla,tak šla na kandidátku do celostátních voleb... Ona úroveň těch navržených nebo zvolených lidí do Rady ČT je v mnoha případech( např. P.Černocký z Parlamentních listů ) přímo úměrná úrovni poslankyň a poslanců z hlasovací mašinerie SPD,KSČM, ANO. Kořánová skutečně perlí. Nevidí nic špatného na nadávce fu..g monkey,že prý jsme stejně všichni pošli z opice a ne všechny opice jsou černé, píše. Vystudovala plzeňská práva,kde promovala v r.2011 a získala titul Mgr. No comment. Hezký den !

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Z twittru
Petra Vlhová, vítězka Světového poháru v alpském lyžování, darovala dneska prezidentce Čaputové lyže a prý si spolu půjdou zalyžovat. Prosím Ester Ledeckou, aby zvedla hozenou rukavici.

Nahoru

Re: Česká společnost ( část 3 )

Někteří lidé z Boru, zaměstnaní v Lípě (možná i jinde ) si našli svůj způsob vylepšení tělesné kondice. Místo autobusem domů , chodí pěšky. Těch něco přes 12 km trvá asi 2 a půl hodiny. Dobrej nápad , že.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Jen aby neletěly vrtulníkem, na to společné lyžování ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Spíš aby si zas Zeman na to lyžování nevzal trekingové hole, jako naposledy. Vrtulník nepoužívá a jeho šerpové ho tam jistě odnesou, mají praxi.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Nebo aby Zeman neletěl letadélkem po vzoru jiného soudruha, a to i přesto, že mu to lékaři nedoporučí. Alkoholik je, jestli má syfla, nevím, aby nedošlo k aneuryzmatu...

Nahoru

Re: Česká společnost ( část 3 )

K posílení zdraví doporučuju celkem nenáročný výstup na Luž - v rámci okresu . Výhled z nové rozhledny byl také dobrý. Návštěvnost Němců velmi vysoká, Češi jsme byli jen my.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Nabízím dodatečně těm ,co vyjadřovali pochybnosti. Přečtěte si policejní zprávu ze zadržení nelegálních migrantů 16.3. Jel jsem kolem a viděl je, jak sedí na obrubníku pod dozorem policie.

https://ceskolipsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/novy-bor-migranti-syrie-policie-20210316.html

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Myslím, že těch pár migrantů by se na našem pracovním trhu dobře vstřebalo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Včera přepínám televizi a zrovna Jílková a moment, co mne zaujal.
Řešila s poslancem SPD, proč k tomu, aby jeden mohl k holiči, musí mít PCR test za cca 1500 Kč, proč ta cena není zastropovaná. K tomu přítomný odborník podotkl, že v mnoha zemích se již pohybuje 20-25 USD.
Europoslanec Zdechovský pak přečetl směrnici EU, podle které by se cena měla zastropovat a hradit z veřejných prostředků. Proč tomu tak není u nás? Přečetl vyjádření naší vlády ke směrnici. V ČR to nechceme a okecávání. Na dotaz Jílkové, zda to není obhajoba něčího byznysu všichni souhlasili. A čího?, ptal se poslanec SPD.
Podívejte se kdo v tomto oboru významně podniká, je to politik, jehož vládu podporujete, odpověděl Zdechovský.
Zajímavé.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak byl dnes do funkce jmenován gaspadin Gášek,který jako hejtman v r.2016 vítal Noční vlky a kladl s nimi věnce a má ministrovu plnou důvěru. V minulosti prý zakopl s tou lží,ale omluvil se, a napravil se. Napravený hříšník vždycky táhne. Jenom nevím,zda ne směrem dolů,co do preferencí soc.dem. Bezpečnostní prověrku ani na stupeň důvěrné taky nemá, ač je na vnitru,ale to nevadí,viz Zemanův milec kancléř Mynář. Možná,že nás ale Hašek překvapí a bude tvrdit,že Noční vlky,nezná,nezná,nezná.V Česku je možné vše.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak Zemanova Maruška by ty dotace Agrofertu, potichoučku podvodně vyplacené z kapsy nás všech, Babišovi nechala. Bylo by to prý spravedlivé. Tož spravedlnost podle ministryně spravedlnosti. Že já blbec nekradu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Paní Maruš zákony zajímá dodržování zákonů zřejmě jen u někoho . Proto je ministryní spravedlnostia zemanovou poradkyní. Cui bono- v čí prospěch? Nějak mi ten marasmus připomíná rozklad po palachiádě v lednu 1989. To soudruzi cítili ,že to asi už směřuje někam ( tedy část soudruhů) a snažila se ještě urvat, co mohla.
P.S. Kdo si může pustit zpět TV,doporučuji Fokus V.Moravce z úterka 27.4. o autoritách. Vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou ,která dokáže tak pregnantně a srozumitelně formulovat stanoviska, byla radost poslouchat. Ostatní tedy taky.
Hezký večer přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Škoda,že mne to nenapadlo, když jsem byl starostou. Požádal bych státní dotaci pro mou firmu. A když by mi ji stát neproplatil, dal bych pokyn finančnímu, aby mi to proplatili z obecního. Že Maruška ze správního říkala, že je to spravedlivé. A kdyby to radní po mně chtěli (bonzáci jedni), odkázal bych je na stát. Ať si to na něm vymohou. Geniální ne? A radní za ANO a SPD by mi ještě fandili.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) Hamáček&hašek

Ze zpráv

Ministr vnitra, který byl v inkriminované době pověřen řízením ministerstva zahraničí, totiž ve skutečnosti podle řady svědků chtěl do Moskvy odjet s plánem vyměnit mezinárodní skandál související s útokem za dodávky vakcíny Sputnik V a za možnost, že by se v Praze uskutečnil vrcholný politický summit Joe Bidena a Vladimíra Putina.

Skutečné plány své cesty sdělil Hamáček podle několika zdrojů účastníkům schůzky, která se kolem moskevské mise uskutečnila.

Jednání se odehrálo ve čtvrtek 15. dubna večer v kanceláři ministra vnitra. Bylo to den poté, co Jan Hamáček oficiálně veřejně oznámil, že se chystá do Ruska na jednání o vakcínách Sputnik V.

Seznam Zprávy od několika účastníků jednání ověřily, že kromě vicepremiéra Hamáčka byli přítomni velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (rozvědky) Marek Šimandl, ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun a policejní ředitel Jan Švejdar. Později před koncem schůzky kolem půl desáté večer dorazil ještě nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Chyběl však zástupce z Bezpečnostní informační služby (kontrarozvědky), tedy instituce, která vrbětický případ vyšetřuje nejdéle.

Jan Hamáček takový obsah jednání ve své kanceláři odmítá. Když ho v pondělí večer konfrontovali reportéři Seznam Zpráv s otázkou, zda může své plány pro cestu do Moskvy vysvětlit, řekl:

„To je úplný nesmysl, to nevím, kdo vám to řekl.“

Na odpověď, že informace má redakce přímo od účastníků jednání, které na 15. 4. svolal, uvedl: „To nemůžete mít. To je úplný nesmysl, nevím, kde jste na to přišli.“
------------------------
No,tak uvidíme, co je na tom pravdy.V Česku se vše vykecá. Nedávno jmenoval náměstkem Haška,který do kamer nejméně 10x tvrdil: V Lánech jsem nebyl,nebyl,nebyl. Aby to tedy nebylo podle toho mustru: Na schůzku 15.4. jsem nikoho nepozval,nepozval,nepozval...
I když nápad zařídit uskutečnění schůzky Biden-Putin jako součást kampaně za setrvání nebohé ČSSD i po říjnových volbách ve Sněmovně,je vcelku logický....
Jak se to dělá, když je třeba něco velkého zařídit, by se by se mohl H amáček třeba inspirovat britským seriálem The Crown. V druhém dílu třetí řady tohoto naprosto skvělého seriálu dojednává na banketu v Bílém domě princezna Margaret s Lyndonem Johnsonem věc velmi důležitou pro Britanii.
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Prof.Arenberger

V tématu očkování jsem psala nedávno o klinických studiích a o tom, jak na nich naše význačné kapacity z oboru participují- včetně pana profesora, v jehož oboru probíhají studie např. s biologickou léčbou psoriasy atd. Jak pan profesor studie zaštiťuje mi cca p před 14ti dny nastínil kamarád,který se léčí s psoriatickou( lupenkovou ) artritidou. No a vida,už je to venku. Pravděpodobně nepřiznané příjmy v přiznání pana profesora, ,které za ty studie nejsou v řádu desetitisíců,ale mnohem, mnohem výše. To jsem zvědavá,jak se hlavní tahoun proti korupci Andrej Babiš s tímto vypořádá. A finančák taky... We will see,jak by řekla Alenka Schillerová, na jejímž ministerstvu jsou zaměstnaní fotografové ,aby ji fotili a berou cca 500 Kč za hodinu. Zlí jazykové tvrdí,že jsou tři.
Přeji pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/arenberger-nepriznal-miliony-z-klinickych-studii-provadel-je/r~2e3d9d94addb11eba22aac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

Výše uvedený link je dle mého názoru vypovídající.
Sorry všem, že dávám link, ale mnohem lepší než reprodukovat...

Paní doktorko, Vás jsem si vždy vážil, tak prosím o Váš komentář k tomuto!
Pominu jiné profese, kde se to či ono děje shodně...

Chci zůstat u zdravotnictví! Nerozumím, nechápu, že ten či onen odborník je šéf kliniky, profesorem fakulty, k tomu hafo placených funkcí ve všem možných komisích a orgánech kde koho... K tomu si v pohodě přifaří ministra! Posléze se dovíme, že na "živnosťák" rejžuje miliony, dokonce možná protiprávně...
Jde o nadlidi nebo o nadvyžírky nebo obé současně a ještě jinak?!
Současně, i když nerad, rozumím, že stále více lidí nemá důvěru...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No,co dodat...
. Jako všude v každém oboru,medicinu nevyjímaje( ale ta se hodně propírá ,protože zdraví oprávněně zajímá kdekoho), jsou lidé tažní a chovní. Entuziasti,altruisti,ale i lidé,kteří prostě dělají dobře a starost o svou kapsu, i když peníze samosebou potřebují, pro ně není primární atd. . Pak ti,kterým začalo jít víceméně jen o peníze a o svůj obraz.Což neznamená,že by to někdy bylo úplně špatně, jsou to i výborní lékaři,kteří pacientům dávají docela hodně,ale umí to taky pořádně ve svůj prospěch zpeněžit,všude možně se vetřít, třít, šplhat. Na to musíte mít žaludek. Bylo by zajímavé vědět,kolik zasloužilých lékařů aj. má různé úvazečky na fakultách hlavně proto,aby se mohli účastnit klinických studií,ač by dávno měli užívat dnů svých a hlavně uvolnit místo jiným. Pan ministr Arenberger patří k těm,kteří zřejmě dobře proplouvali všude možně.Od 18ti let-to jsem už psala-člen KSČ, na fakultě kápo, po revoluci rudou knížku odhodil a odjel na stáž do Stanfordu. To připomíná estébáka Rathova otce,který byl pověstný, jak prý dusil při II.atestacích adepty otázkami z marx-leninismu a byl schopen za neznalost jediné správné ideologie i vyhodit. Po revoluci vyjel do Saudi Arabia vydělávat dolary v tom prohnilém kapitalismu, ani nemrkl.

Bude nutné vše zdokumentovat, jak to vlastně je s jeho kosmetickým byznysem. Slovům pana ministra pro CNN Prima News, že z klinických studií on sám nic negeneroval, nemohu věřit a domnívám se že lže. že by byl kuře,které hrabe zadarmo?
Jelikož se v Česku vše vykecá,tak uvidíme. Je na předsedovi vlády,aby se s tím popasoval.
Ale třeba se dočkáme i nějakého vyjádření od Marušky,že se nic neděje,protože hodně lidem pomohl.. A finanční správa bude třeba taky hodná a nezaklekne. Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Njn, nějak se nám to mezi lékařskými "funkcionáři" množí. Máme příklad i z našeho kraje a dlouhodobě odsuzuji podobný postup, který ke "generování" (nemalých) peněz použil i prof. Prymula.
Na druhou stranu uváděné desetimilionové částky jsou pouhou spekulací/kalkulací novinářů. Doposud jsem neviděl věrohodné doklady.
Co mi to jen připomíná???
Aha, no ale Vrbětice - to je jasné!!! Vždyť Generál polní maršál, nositel Tenetovy ceny :-))), Koudelka pravil :-(((((((
Hezký pátek a celý víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Lepší Tenetova cena než být označen za vlastizrádce a kolaboranta, jako vaši spolustraníci, kteří jsou jistě BIS monitoritováni. Zajímavé je, že tam, kde ho blíže znají, je pro občany nevolitelný. Divím se, že se proti takovýmto nařčením neohradil. Že by to byla pravda?
https://komuniste.com/poslanci-kscm-ondracek-a-mackovik-v-donecku/

F. Chot Njn, nějak se nám to mezi lékařskými "funkcionáři" množí. . Zato komunisté se nám nějak nemnoží a jde to s nimi setrvale z kopce :-)))))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

A je to tady! Věřím že na to naši kleknou!
,https://www.seznamzpravy.cz/clanek/byznys-ministra-arenbergera-za-miliony-smlouvy-dolozit-muzu-ale-k-cemu-153600#source=hp&seq_no=5&dop_ab_variant=488201&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=xskU7jFJ1Hw-202105071437&dop_id=153600&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

jedna dvě, jedna dvě, j FAÚ jde, FAÚ si jde pro tebe,“
Někteří vtipálkové litují, že Schilerová měla mezi nohama značku Škodovky, lepší prý by byl Renault.

https://www.sbazar.cz/alexauto/detail/61313917-renault-megane-ii-combi-prodavam-nahradni-dily

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 7. Květen 2021 - 16:19 | moldavit

Njn, to je těžké.
Dnes může kde kdo označit kde koho jak chce. Tedy téměř - při splnění jedné jediné podmínky: celkové vyznění musí být dostatečně eurohujerské, "liberální", proamerické, protiruské, ...
BIS monitoruje nejen tyto mé spolustraníky. Ostatně: Nepřipomíná Vám to něco? Zejména při tom neustálém řevu o demokracii bez přívlastků, která k nám prý přišla až po listopadu 1989.
Jo - a ten Mackovík (Stando: vše nejlepší k dnešnímu svátku!), nebo Ondráček, byli obviněni?! Něco mi říká, že nikoliv ... Ostatně "obávám" se, že obdobně to dopadne i s Al Hamajdou von Aspen - je to jen tsunami v mediální žumpě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Zákon v duchu Benešova retribučního již opravdu nemáme. Ale vy komunisti by jste měli skákat metr dvacet za to, že žijete v EU a ČR a ne v Rusku, ke kterému tak vzhlížíte. Představme si to v opačném gardu. Dva poslanci Dumy, Ondráček a Mackovík,. odlétají přes Polsko do Kyjeva, kde jsou uvítáni na červeném koberečku prezidentem Zelenskim se státními poctami. Média Ukrajiny a spřátelených zemí oslavují tento čin podpory Ukrajiny.
Jaká by byla reakce Ruska? Po návratu obvinění z vlastizrady a kriminál v řádu desítek let. Cela v koncentráku vedle Navalného. Pravděpodobně by ale po akci GRU zpátky do Ruska s novičokom v trenýrkách ani nedorazili.
Vaše Halo noviny by se dle zákonů musely samy označit titulem "mediální agent cizí mocnosti" Pokud by je po opakovaném upozornění úřady rovnou nezatrhly. No a FB KSČM Česká Lípa by byl smazán a přispěvatelé stíháni dle březnové úpravy zákona na Ochranu mládeže před nežádoucími vlivy. A to nemluvím o tom, že by jste byl bez práce, stejně jako funkcionáři Navalného strany Rusko budoucnosti.
Nebo by to bylo jinak?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 8. Květen 2021 - 9:37 | moldavit

S tím "retribučním" jsem to trochu nepobral, ale jinak Vám dám výjimečně za pravdu. Snad jen s tím, že neskáču metr dvacet, ale metra a půl.
Jsem docela rád, že fašizace společnosti tak, jak ji prosazujete třeba i Vy ještě nepokročila tak daleko, jak ji nastiňujete. Ale nenechávám se ukolébat ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Fašizace společnosti? Čto éto? Jak se to projevuje? Nebo je to v Rusku jinak? Vy neznáte a nečtete ruský tisk?
Fašismus definice..rysy fašistických ideologií jsou zejména autoritativní a vůdcovský princip, vypjatý nacionalismus, militarismus,.... aktivistickou politiku s mýtem záchrany a obnovy rasy či národa. Takový Putin, Žirinskij, důraz na vojsko a dobyvačné války za účelem územních zisků, kryté "ochranou rusky mluvících obyvatel ", myšlenka slovanské vzájemnosti, kterou prokouk již Borovský. O který stát tu jde? To snad ví i malé dítě.Kdo ho podporuje? Vy, soudruhu.
Ještě jiná definice..způsob politického jednání vyznačujícího se obsesivními představami o rozkladu společenství, o národním potupení, o tom, že se národ stal obětí, a kompenzačními kulty sjednocení, síly a ryzosti, v nichž masová politická strana složená z militantních nacionalistů nepříliš spokojeně, ovšem výkonně spolupracující s tradičními elitami, opouští demokratické svobody a za pomoci spásného násilí a bez jakýchkoli etických nebo zákonných omezení usiluje o vnitřní očistu a vnější expanzi
Soudruzi poznáváte se? Čtete ty své žblebty v Halo novinách? Nebo jste zase pomýlení? Pravda máte nyní silného soupeře. Okamůrovce. Vysávají vám hlasy. Jedna a ta samá strana mince.
Tady je to polopatě, v ruštině
https://www.youtube.com/watch?v=8DVdGRe7b_I

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Jinak škoda obvyklého manévru komunistů, když jsou v koncích. Můžou za to fašisti. Hezky zdokumentováno ve Hře o kámen.
Předpokládal jsem, že bude rozporovat, jak by dopadli Ondráček a Mackovík v obráceném gardu. Bohužel tomu se radši vyhnul velkým obloukem. Ve fašistickém Rusku by s nimi zamávali.
Taky výstižné. Garry Kasparov: V Rusku je fašistický režim
https://www.youtube.com/watch?v=kpshSY3wdac

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Z tisku- co jsme již dávno tušili. Kakoj sjurpríz...

" S přípravami na cestu do Moskvy Hamáčkovi pomáhala i prezidentská kancelář. Potvrdil to Rudolf Jindrák, šéf jejího zahraničního odboru. Pomoc se týkala Hamáčkova záměru uspořádat v Praze summit amerického a ruského prezidenta, který chtěl v Moskvě prezentovat.

„Je to pravda,“ řekl Seznam Zprávám Rudolf Jindrák. „Co se týče pozvání pana prezidenta Bidena, bylo to v nějakém stadiu diskuzí s panem prezidentem i s panem premiérem, že to musí být akce, kde zvacím subjektem je prezident, protože to je prezidentská úroveň,“ dodal Jindrák. Vylíčil i to, že se o americko-ruském summitu bavili právě v souvislosti s plánovanou cestou Jana Hamáčka do Moskvy. ....

Pro nemocného velikášského prezidenta byla představa,že ke konci své kariéry přivítá v Praze amerického prezidenta( když byl dostal od Trumpa košem), opravdu lákavá.O Putinovi ani nemluvím.
----------------------
Jo, v Česku,jak říká ve filmu Adéla ještě neveřeřela, Rudolf Hrušínský, se vše vykecá.
Přeji pěkné slunné jarní dny! Konečně!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Vtipní Češi

tak už se v souvislosti s rozviodem gatesových objevilo, kdo bude hlídat a řídit ty očipovaný lidi.Zda Bill nebo melinda. Možná,že by nám na to mohla odpovědět třeba Ilonka Csáková.
hezký den přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tvl!!!
To je pel-mel všeho možného ...
Argumentovat emigrantem že SSSR, který od roku 1987 žije mimo, no ...
Jinak, fašismus je: "otevřenou teroristickou diktaturu nejreakčnějších, nejšovinističtějších a nejimperialističtějších složek finančního kapitálu“.
A závěrem, abych s Vámi neztrácel zbytečně více času, než si zasloužíte, otázka: Tuňák a delfín jsou si velmi podobní, navíc, oba plavou ve slané vodě. Jsou oba ryby?!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ono těch definic je více. Tak třeba:
Jak fašismus, tak i komunismus jsou totalitní hnutí.
•Totalitní režim je taková forma vlády, která nad občany zavádí totální (naprostou) kontrolu a potlačuje občanská a lidská práva. Opírá se o masovou propagandu.
•Společné je jím také odstranění samotných základů politické demokracie – tj. existence více politických stran a možností uplatnění plurality (mnohosti) názorů.
•Metody vládnutí totalitních režimu komunistického nebo fašistického typu jsou založeny na tom, že porušují nebo úplně potlačují základní lidská a občanská práva.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Otázka. Já i s. Chot žijeme na českolipsku. Jsme oba komunisti? :o))))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No ten donucený emigrant z fašistického režimu, který je v Rusku, jenom dokládá v co shlížejí naši soudruzi. ... Byl otevřeným odpůrcem ruského prezidenta Vladimira Putina a chtěl proti němu soutěžit jako prezidentský kandidát v ruských prezidentských volbách v roce 2008 jako vůdce demokratické opozice , Z tohoto důvodu byl během podpisové kampaně v roce 2006 zasažen fanouškem šachovnicí do hlavy. Na volebních demonstracích byl Kasparov ruskými úřady původně ušetřen, ale 14. dubna 2007 byl zatčen za účast na zakázané demonstraci proti Putinovi v Moskvě.. Téhož dne byl propuštěn s malou pokutou. Později , 24. listopadu, týden před volbami , byl znovu zatčen a odsouzen k pěti dnům vězení za vedení demonstrace proti prezidentu Putinovi, která nebyla povolena úřady. V boji o prezidentský úřad uspořádal demonstrací proti Putinově vládě; všichni účastníci byli zbiti policií.
Tolik z Ruska, zemi pro komunisty zaslíbené.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 10. Květen 2021 - 15:18 | moldavit

Hmmm, hodně "nejapná" odpověď ....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 10. Květen 2021 - 16:06 | moldavit

Tak tohle už není ani nejapné ...
Ten člověk, co odkazujete na jeho YouTube, emigroval v roce 1987.
Kasparov ať si dělá co chce. Mmch, není Rus.
Ale hlavně "milý" moldavite - Rusko pro mne není zemí zaslíbenou - to omíláte a sugeruje stále jen Vy.
Krásný slunečný den přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak nevím, proč se naši komunisté za toho Putina a Rusko tak bijí? Mimochodem dnes bylo zveřejněno, kdo se účastnil a verboval do bojů za ten Rusy podporovaný Doněck. No Mackovíka, Ondráčka již připomínat nebudu. Je fakt, že samopal v ruce neměli. Teď jsem si přehrál Skálu. Ten druhý komentář je výstižný. No když se někdo chlubí jak vítal ruské vojska v r. 1968.
https://ruvid.net/video/dr-josef-sk%C3%A1la-vzkaz-rusk%C3%A9mu-lidu-z-prahy-ol%C5%A1ansk%C3%A9-h%C5%99bitovy-vFBXeWnQUNQ.html

No a pak blik do ruského tisku. Již vědí, jak odpoví na náš požadavek na úhradu škod ve Vrběticích. Budem platit za škody způsobené legionáři ( jejich mantra) ale nový prvek. Zaplatíme škody způsobené Čechy na vojenské technice v r. 1968 doslova...Musíme také vzít v úvahu materiální škody, které jsme utrpěli přivedením vojsk do této země v roce 1968. "Pokud nám Češi předloží směnky, musíme být úplní idioti, abychom neodpovídali tak, jak si to zaslouží".

No a pak odkaz na britský bulvár. Diskutéři Britové jsou nadšeni Putinem atd. Tak jsem si ty ruské trolly našel. :o)))
https://www.mk.ru/politics/2021/05/10/eto-velichestvenno-britancy-voskhitilis-paradom-pobedy-v-moskve.html
https://www.dailymail.co.uk/news/article-9558859/Putin-denounces-return-Russophobia-Victory-Day-parade.html?ito=social-facebook&fbclid=IwAR2LejMLRYEZB4wVoSMeiiht6vdWdbTqcPIU4HtJXCAclQt3ddYkYkMb9dg#comments

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Při vší úctě k zemřelým na Covid dávat svíčky do plastových kelímků na pivo,které se zkroutí- raději nekomentovat. Na Staromáku to bylo ošetřeno mnohem lépe,šlo o spontánní akci.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak po Zemanovi (za vyváženou politiku k anexím území Ruskem) je navržen na Nobelovu cenu míru Putin. Ruská media a jejich nohsledi u nás jásají. Kdo to navrhl? "Akademik" Mgr. prof. Sergej Komkov Gr.Ph.D.,JU.Dr. jehož tituly mu nevěří ani Rusové. Zato pilně působí v Mariánských Lázních, kde žije. Ruský vlivový agent.
https://ria.ru/20210513/premiya-1732138088.html
https://www.dotyk.cz/publicistika/tajemstvi-muze-ktery-chce-nobelovku-pro-zemana.html

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) opět Ahrenbergr

Tak nový hit Z majetkového přiznání ministra zmizelo 12 stránek a zůstaly jen dvě. Prý se "nepropsaly". To nevymyšlíš . Na jiného by již "naši klekli"
Paní doktorka dobře Ahrenbergra popsala. Já těm lidem, kteří plují bezcharakterně každým režimem, hlavně když z toho plynou výhody, říkám "Schopní až všehoschopní"
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sest-milionu-za-pet-let-arenberger-pronajima-budovu-nemocnici-kterou-ridil-154477#dop_ab_variant=488201&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=2mHmUGVDlL8-202105131730&dop_id=154477&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Arenberger

Je otázné,co od funkce ministra čekal. Možná,že si řekl- to ještě nemám, mohl bych na tom něco trhnouta přibude mi patolízalů,kteří se mi budou chtít zavděčit,pokud možno ne zadarmoa já budu na ně shlížet ze svého piedestalu. Obecně člověk,který má daňové máslo na hlavě,moc na sebe neupozorňuje, to by byl UPB-úplně blbý,jak se říkalo. Nebo je hodně,hodně zpupný a bohorovný a myslící si,že to jeho Palermo bude třeba pokryto prezidentem nebo předsedou vlády,kdyby se něco proláklo. Takový janouškovatý styl . Bojovník proti korupci a daňovým únikům Bureš-stylizoval se ve volební kampani do této pozice krom jiného- má nyní možnost ukázat,jak to s tím bojem myslí. Můžeme se vsázet,jako ti vojáci na garnizoně,zda polní kurát Katz spadne z kazatelny nebo ne. Osobně si myslím,že dalšího ministra zdravotnictví mítdo voleb nebudeme-ono už je to nakonec ganz egál. A FÚ taky moc nezaklekne.
Hezké dny přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Český bizár

Návrat Vojtěcha a odvolání Arenbegrera, ministra podvodníka s přiznáváním majetku.Český bizár, přklad toho,jak se dělá personální politika, když s eprý stát řídí jako firma. Možná tehdy,když chci,aby firma šla plajte.
V Hospodářských novinách je obsáhlý článek na základě dokumentů z Národního archivu,jak Klaus po revoluci poslal 1,3 mld dolarů Rusům( o půjčku požádali v listopadu 1989 ještě před revolucí a komunistická vláda samosebou vyhověla),jak oni nesplatili a Zeman jako předseda vlády část dluhu odpustil. Zadarmo to jistě nebylo. Klaus si na to nepamatuje,ale doklady z NA jsou dohledatelné,,jsou tam podpisy atd. Zeman se taky nebude jistě pamatovat a Mluvčáček vydá prohlášení o podlém útoku journalistů.
Pěkné dny !

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Český bizár

To: 25. Květen 2021 - 13:58 | Lenka Sepsová

Jj, je to ale pech, zase další morové rány lidu tohoto tak těžce zkoušeného státu ...
Už od prvních dní - ba, co dím - hodin! Taková smůla!!!
Ani ti nejlepší, které Velká Sametová Revoluce konečně postavila na místa, která jim jinak plným právem náležela už dávno - ať to byla jedna či druhá vláda, jeden či druhý parlament, bohužel neobstáli, neodhalili odporný manévr temných starých struktur a v bouřlivém revolučním kvasu, spojeném s s tak zásadním bojem o záchranu majetku v naší vlasti.
Úplně jim, chudákům ministrům, náměstkům, poslancům ... unikla (pochopitelně nešťastnou náhodou), vlastně docela bezvýznamná částka, 1,3 miliardy dolarů ... To se ve státním rozpočtu, závěrečném účtu atd., atp. docela dobře ztratí, že.
Až když přišli hrdinní pátrači z neziskovky, tak to všechno odhalili!
Njn, já mám srandu rád, ale tohle :-)))
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak rudokožci s Falmerem v čele nakonec Babišovi podrží - jako vždy... potřebují se k někomu vlísat. Tím si konečně podepsali rozsudek znamenající odchod do věčných lovišť, a zbydou jim jen oči pro rudý pláč a dštění síry, jak oni, slušní, podlehli imperialistickým rejdům.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Výživnější je teď Feriho aféra :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

27. Květen 2021 - 19:34 | Bohdan Kocharowski

:-)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak nám komunisté sdělili, že se za svou minulost nestydí. A taky, že zdaní bohaté ve prospěch chudých. Úsměvné, když pomáhají oligarchům svými postoji k bohatnutí. Ale obehraná písnička.
A s.Chot blouzní o velké sametové revoluci. Upřímně řečeno, nelze se těm blouznivým poslancům, ministrům atd. divit. To co s naší inteligencí započali nacisté, komunisté zdárně dokončili. V třídním boji byli zašlapáni do podřadných zaměstnání, končili na popravištích, koncentračních lágrech, táborech PTP, dlouhodobých kriminálech. Těch šťastlivých 180 000 emigrovalo na západ.
Byli nahraženi novou inteligencí, tou dělnickou. Pamatuji, jak k nám chodila do školy přednášet naše poslankyně do Národního shromáždění. Byla to jeřábnice v místním kovošrotu. To byl zážitek.
Není tedy podivem, že protřelí komouši přežívající na patřičných místech. ledascos zašmodrchali. Přiznám, že proti těm starým strukturám bojovat slušností, pravdou a láskou byl omyl.
Nemám rád různé alternativní pravdy. Nicméně kam se poděly doložené peníze může mít i jiné vysvětlení. V duchu oposmlouvy mohly končit ve stranických pokladnách. Třeba ty švýcarské fondy, a jiné. To by taky vysvětlovalo neuvěřitelnou servilitu Klause a Zemana k Rusům. Není to normální, mají je pro něco v hrsti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Dokonce jsem soudružku našel. Pracovala skutečně jako jeřábnice, v kovošrotu Ústí nad Labem. Sama to uváděla.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No jo, u některých komunistů je totální zaslepenost. Možná i hloupost a schopnost nechat si všechno líbit. I na hlavu nadělat. Soudruzi neradi živnostníky čili podnikatele, přesto jsou živnostníky. Například tunajší soudruh Chot je taky živnostník. Soudruh Chot baští rudé knihy, prapory a komplet ideologii... a je mu evidentně putna, že ho soukmenovci estébáci měli v hledáčku jako zájmovou osobu. Hergot, to je přístup líbat ruku, která tě tluče...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ještě že "moldavita" doplnil "B. Kocharowski".
Zásadně tak vylepšil :-))) šílený pel-mel blábolů bez ladu a skladu.
Jen tak několik poznámek/dotazů:
Co to jsou doložené peníze?!
Co má KSČM (případně Chot :-)))) společného s oposmlouvou?!
Pokud někdo na někoho něco má, tak osobně bych si spíše tipnul na zpravodajské agentury "cizí moci" a generála Pavla - toho tak "mužného" kandidáta na prezidenta ...
Poznámce, že jeřábnice uváděla, že pracuje jako jeřábnice příliš nerozumím ...
KSČM "má ráda" živnostníky a podnikatele - seznamte se, prosím, s našimi programy, ať volebními, či tzv. Kladenským, který je programový (byť už od jeho přijetí uplynulo více, jak čtvrt století a vede se vnitrostranická diskuse nad jeho aktualizací).
Když si tak čtu příspěvky moldavita, či B. Kocharowského, nebo i některých dalších, tak také často přemýšlím o "totální zaslepenosti" ba až o, dnes tak často skloňované, předsudečné nenávisti. Njn - ale co naděláš s totálními zaslepenci.
Jinak, přijde mi, že "B. Kocharowski" pracuje s veřejně dostupnými zdroji tak trochu jako slavní čučkaři - to jen k tomu živnostničení.
A na závěr: ne, nelíbám (nelíbal jsem) "ruku, která tě tluče" :-))))))))))), jen jsem byl prověřován, a prověřen, na stupeň utajení "PT" ....
Krásnou neděli nejen "moldavitovi" a "Kocharowskému"!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ano. Takže soudruh Sáňky byl už ve čtyřiadvaceti prověřený rudý nok, ultrasuperkádr... stupeň PT... no, je-li člověk mladý, může mít hlavu plnou levicové spravedlnosti, ale že z toho ani po x desítkách let nevyroste, to už o něčem svědčí. Jaké to je, být v partaji, která nonstop lže a je pokrytecká? Zrovna dnes prohnilou tlamou svého předsedy Falmera brojila proti násilí na ženách... ovšem byla to tato rudá strana, která v roce 1950 oběsila nevinnou dr. Horákovou. A co ďáblický hřbitov plný dětí, které mají komouši na svědomí?
V říjnu spláčete nad vejdělkem, a nebudete se stačit divit. Kanály vám nebudou stačit.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

????
No, tak nějak jsem tento výron předsudečné nenávisti čekal. Takže mě tento "předříjnový" kanální výlev od hrdinného anonyma nepřekvapuje.
Z toho pel melu vybírám jen několik věcí k upřesnění či doplnění: prověřován na stupně utajení jsem byl ve skutečnosti ještě dříve. Části mě pracovní náplně totiž byla tzv. IPCHO, tedy sklady CO pro nepracující/nezařazené občany. Bylo jich něco přes 20 v okrese.
Až do ledna 1990 jsem byl bez politické příslušnosti. ????????
Nikoho jsem tudíž neoběsil a popravu M. Horákové považuji za justiční zločin a hrubou politickou chybu.
Ještě jednou krásný zbytek neděle, i anonymnímu Kocharowskému!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No vidíte, soudruhu Chote. Já o pokrytectví, a vy jste to hned potvrdil. Mluvíte o justičním zločinu a hrubé politické chybě, ale jedním dechem zároveň použijete slovo "poprava", což je výraz vycházející ze slovního spojení "po právu". Oxymóron jak blázen. A další důkaz pokrytectví: jste ve stejné partaji s takovou zrůdou jako Semelová. Co o zavraždění Milady Horákové říkala ona, to jistojistě víte.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ach jo.
Sbohem ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Sbohem, říká komunista. No tak to už je vrchol. Běžte, běžte. I s Hnidousama, jak praví klasik.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Mohl by ještě nakonec Kocharovski napsat , co tak strašnýho mu komunisti ( jemu ) provedli, že v sobě živí po tolika letech tak strašnou nenávist a pak už by s tím tady konečně mohl přestat . " Otravuje vzduch všem."

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Zahradníkovi je do toho vcelku fekál (a na to, aby mě tu omezoval, nemá puvoár - nebo co? hraje si na webmastera?), ale měl jsem příbuzného odsouzeného ve vykonstruovaném politickém procesu - ne sice k trestu smrti, ale k několika desítkám let vězení. "Vyslýchán" byl v Uherském Hradišti.
Komunisté se pořád snaží dělat hezčími, přitom se od své původní pupeční šňůry zločinné KSČ ještě neodstřihli. A dokud budou existovat a budou politicky činní tvorové jako Falmer, Lůzr nebo Semenová, tak to ani nepůjde.
Pana Chota osobně neznám, možná je to slušný člověk, ale v tom případě nechápu, proč je v takové partaji. Kór když sám píše, že politicky činný začal být až v roce 1990.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No, co vám osobně komunisté udělali jste nenapsal ale neodpustil jste si na ně další litanie . Ptal jsem se proto, že bych vaši zlobu možná i pochopil . Já pana Chota taky osobně neznám , znám ho jen tady z diskuzí. Podle způsobu vyjadřování a postojů je to určitě slušný člověk ve srovnání s vámi. Vy jste jen zlolajný, nic jiného z vás nevypadne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Mně osobně ne, ale mojí rodině. Číst snad umíte. A co si o mně myslíte, to mě zajímá asi jako předloňský sníh.

Nahoru

STÁŘÍ JE BLBEC...

STÁŘÍ JE BLBEC…

„Stáří je blbec, ale je to poslední možnost jak přežít.“, to jsou slova obdivuhodného Jana Wericha. Za naši stránku CL’21 si s respektem dovolujeme dodat: „Stáří je blbec, ale ztráta soudnosti a slušnosti je neštěstí.“

Být mladý, fyzicky a duševně schopný, dokonce úspěšný, svým způsobem není zásluha, naopak však promarněním možností… Být takový ve stáří, alespoň duševně, je záviděníhodné! Známe mnoho osobností ve velice vysokém věku s obdivuhodnou schopností motivovat mnohé výrazně mladší, s darem předávat nabyté zkušenosti s citem, slušností a respektem!

Současně si říkáme, proč mnozí z našich čelných státních představitelů tuto schopnost postrádají? Je pravda, že ne každý senior je schopen respektovat svůj věk či dokonce „obdarovat“ ty mladší svými zkušenostmi, moudrem svého věku. U některých naprosto nešťastně získává převahu absence tolerance, zášť, nesoudnost, mstivost, přezíravost… O to více společně děkujme všem pozitivním, se schopností shovívavosti, úsměvů, radosti z krásy každého nového dne prožitého s nadějí, že stejně tak krásný bude i ten další!

Naše dnešní autorská fotomontáž (doporučujeme zvětšit horní část) využila aktuální webové stránky Pražského hradu a Prezidenta ČR, současně fakt, že stárneme všichni. Pravda, nevnímáme jako dobré, dávat na citované stránky jako hlavní prezentaci fotky z let před mnoha desetiletími (viz fotomontáž v dolní části), v tom je zcela jistě vhodnější soudnost…

S úctou všem a s respektem k odlišným názorům - CL’21!

Dodatek pro čtenáře a komentující na zdejší stránce:

= náš aktuální příspěvek, sdílený na FB stránce "Českolipáci", vyvolal nemalé vášně včetně vulgarit
= s vědomím našeho vlastního textu k vulgaritám důvod vskutku nevidíme, ctili jsme a ctíme slušnost
= na stránce I-N bohužel nelze k textu přidružit obrázky, chápeme, že samotný text je tak ochuzený
= obrázek (fotomontáž) je na: https://www.facebook.com/lidovy.obcasnik
= obrázek s textem a komentáři včetně tristních je na FB stránce Českolipáci:
https://www.facebook.com/groups/ceskolipaci/permalink/10157972096510988/?comment_id=10157972102745988

I na této stránce uvítáme slušné komentáře! Děkujeme!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Zpráva z tisku.

Prezidentu Miloši Zemanovi už se nemohou přímo dovolat ani premiér a klíčoví ministři. Už dlouho pracovníci Hradu a členové vlády hovořili o tom, že prezident nemá mobilní telefon, tedy ani svůj pověstný Aligator. V poslední době už se ústavní činitelé a další klíčoví lidé s prezidentem nemohou spojit ani přes pevnou linku. Veškerý prezidentův kontakt se světem tak probíhá výhradně přes kancléře Vratislava Mynáře.

Divím se,proč tomu tak je? Prezident je prý naprosto zdráv ! Vrchní velitel vojsk nemá telefén?
P.S.Pohled na poničenou Plečnikovu dlažbu,kterou opakovaně čistí čističi,nyní pomocí toluenu,je tristní.Šmouhy, skvrny,stopy po čištění wap systémem na povrchu kamene. Josipe,kdybys to viděl, hnal bys je.. Po panu prezidentovi a jeho boys,kteří tu trachtaci s plastovými kelímky a svíčkami vymysleli,zůstane opravdu památka.. Snad dočasně,jako oni budou dočasně.
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) Obrazy z Rus

Stále je mnoho spoluobčanů, kteří již 100 let stále obdivují Rusko, zemi kde včera znamená zítra. Tož takhle se žije na vesnici.
https://www.youtube.com/watch?v=NHQ6W0BNJwY

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) Obrazy z Rus

To: 22. Červen 2021 - 14:23 | moldavit

Abyste nemusel až na dalekou Rus, mám pro Vás bližší problém ... :-)))
https://fb.watch/6hBqIFcX0g/

Nahoru

Mám rád MUDr. Šepsovou

Titulek jsem zvolil cíleně, abych "navnadil" nejenom souznějící... S paní doktorkou jsem ve shodném věku, osobně jsme se viděli pouze jednou ve zcela jiné souvislosti (pohádkové), jinak se prakticky neznáme, nejsme ani ze stejné fakulty UK. Ve vztahu ke slovům "mám rád", tedy zcela jistě nejde z mé strany o adoraci, ale o respekt k mnoha názorům a argumentům paní doktorky!

Dnes jsem četl jeden velice zajímavý a současně mimořádně alarmující komentář - viz link níže. Potvrdil jsem si, již opakovaně, že zdejší příspěvky paní doktorky jsou naprosto objektivní, i když pro nesoudné názorové oponenty třeba nekorektní.

Krásný den všem vyjma pana prezidenta Mynáře!

Dodatek: Přečetl jsem zdejší příspěvek CL'21 (bravo) u příležitosti kulatého výročí narozenin obdivuhodného mistra slova (nejenom) Vladislava Vančury. Pro mě svým životem skutečná osobnost, hrdina. Postavím-li vedle něj prezidenta Zemana, velmistra lží, a zástupy dalších "předních" včetně agentů StB, tak slušná slova chybí...

https://nazory.aktualne.cz/komentare/co-se-deje-se-zemanem-ma-vypadky/r~a27ec918d33c11eb94d2ac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Kde to vlastně žijeme?
Prezident takřka zombie? S úctou, ale smutné!
Jenže vše vypadá, že to tak je!
Kde vlastně žijeme?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Zuzana Čaputová
-(vydáno před osmi hodinami) :

Vyjadrujem sústrasť všetkým postihnutým prírodnou katastrofou na južnej Morave. Rozsah škôd, materiálnych aj ľudských, je nepredstaviteľný a želám našim susedom veľa sily, ktorú budú potrebovať na vyrovnanie sa s následkami pohromy. Zároveň oceňujem okamžitú pomoc slovenských zdravotníkov postihnutým obciam.

Kdypak s e asi tak vyjádří někdo za našeho úplně zdravého prezidenta? Třeba je ještě ležící, spící nebo myči a myčky provádějí ranní toilet.
Na oficiálních stránkách KPR žádná kondolence není,naposledy je tam teda kondolence prezidentovi Zambie,abych byla spravedlivá.
Hezký den přeji

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Hmmm, září je tam upoutávka na nedělní účast prezidenta v Partii na Primě.
Jinak, už před 12 hodinami tlumočil prezidentův mluvčí poděkování složkám IZS a také výraz soucítění ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak alespoň něco.Ovčem očekávala bych to na oficiálních stránkách kanceláře prezidenta republiky. Mohu si myslet o prezidentovi cokoliv,ale oficiální stránky jsou oficiální stránky. A samozřejmě- prezident by měl vystoupit nejpozději dnes ve sdělovacích prostředích. Nějaký mluvčí na twitteru nebo kde bohužel nestačí. Když jsou taková neštěstí,tak hlavy státu taková místa obvykle navštěvují...
Město N.Bor organizuje pomoc a určitě že se zapojí i občani. Máme v tom místě Moravy mnoho přátel,jezdíme tam leta ,a vždy s vnukem navštěvujeme hodonínskou zoo. ta je poničená,ale zvířata přežila. Kamarád veterinář hospodařící na statku u Šardic má bouřemi poničenou zeleninu, kukuřici,vojtěšku atd. - vše na odpis. Tornádo tam naštěstí nebylo,takže kravín s cca 500 jalovicemi stojí.
Hezké dny přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) Z e zpráv...

Máme tu Hrad a pana prezidenta. Ten hned zprvu jen vzkázal přes mluvčího účast dotčeným a pak se prostě vypnul.
'Telefon v pátek ráno nezvedl ani hradní protokolář Vladimír Kruliš, ani Zemanův kancléř Vratislav Mynář. Stejně tak neodpověděli na SMS zprávy s dotazem, zda hlava státu chystá veřejné prohlášení.''
https://www.irozhlas.cz/.../hodoninsko-tornado-prezident...
Jinak řečeno: Prezident nemá mobilní telefon. Pro jeho kontaktování je třeba se objednat u kancléře. Po tornádu si kancléř vypnul telefon. Telefon si vypnul i mluvčí. Prezident veřejný projev odmítl.
Takto "funguje" nejvyšší ústavní činitel za 650 miliónů korun ročně.
Neznám zemi, kde by prezident v této situaci nevystoupil a nevyjádřil solidaritu s národem, který si jej zvolil.

A mimochodem pan Andrej Babiš , alias ''Nejsme kolonie Bruselu!'', už volá do Bruselu, aby nám poslal peníze na nápravu škod.

Co dodat?
Hezký den!

Nahoru

A ZASE TEN SJEDNOTITEL LIDU MZ

Souzním s paní doktorkou. Hradní mančaft kritiku z mnoha míst patrně zaznamenal a tak hradní pán v sobotu na své oblíbené, mimořádně servilní TV Prima (veřejnoprávní ČT je fuj) obšťastnil lid z Lán svým předtočeným projevem. O předtočených projevech nemám valné mínění, MZ nezklamal, nepřekvapil. Jeho osobité "šibalské úsměvy" během většiny projevu jsem vůbec nepochopil...

Dnes před polednem měl na TV Prima CNN mnohem větší prostor, samozřejmě opět vše předtočené. Kdo ví, zda nemá tajného přítele mezi Piráty (nebo jeho mluvčí), protože se jevil v mimořádné kondici. Ve zdejším HP jsem opakovaně psal, jak moc nesnáším, chová-li se kdokoliv jako prase, navíc jde-li o čelnou osobnost, dokonce předního ústavního činitele... V mnoha ohledech proto těžko hledat slova, jak některé myšlenky MZ komentovat...

Prezident prokázal "obdivuhodnou" nestrannost, u mnoha jeho prezidentských kolegů nevídanou, v souvislosti s podzimními parlamentními volbami. Naprosto exaktně sdělil, že bude volit hnutí ANO, druhý hlas by dal ČSSD. Předvolební koalice jsou dle jeho slov podvod, volič by si měl promyslet jeho argumenty, koalice nevolit. Jinými slovy - volitelnými podle MZ jsou pouze ANO, ČSSD, KSČM a SPD, ostatní jsou podvod, spojení trpaslíků... Dle očekávání zopakoval, že funkcí premiéra pověří lídra vítězné strany, nikoliv vítězné koalice...

Mnoho slov MZ věnoval cause Vrbětice. Zdůraznil, že on názory nemění, nadále trvá na více vyšetřovacích verzích, konkrétně je vysvětlil...

Za tragická až zrůdná vnímám jeho slova na téma transgender. Nemá-li prezident dostatečné informace od odborníků, měl by alespoň mlčet. Nemlčel, byl naprosto ubohý! Doslova uvedl, že trans mu jsou bytostně odporní, nechají-li se "přeoperovat", tak jde o sebepoškozování a tudíž o trestný čin. Tak pravil MZ... Stran sporného maďarského zákona (ČR díky premiérovi Burešovi je v EU mezi menšinou, která vlastně zatím stále Orbána podporuje) MZ perlil neméně osobitě! Mimo jiné: děti na ZŠ to stejně nedokážou pochopit... Možná by se měl nechat proškolit od své dcery, co všechno děti na ZŠ nejenom dokážou pochopit, ale mnozí z nich již v dosti nízkém věku aktivně konají...

Poznámka závěrem. MZ ocenil, že některé politické subjekty v souvislosti s tragédií po tornádu pozastavily volební kampaň (i interní volební aktivity). Další hnutí jednoho muže - Přísaha ovšem nikoliv, to mělo volby, předsedou se samozřejmě stal bývalý elitní policejní důstojník Šlachta, oblíbenec premiéra Bureše, místopředsedy další dva policisté. Tak to by sněmovnu vskutku výrazně, hlavně bezpečnostně, obohatilo...

Nahoru

Re: A ZASE TEN SJEDNOTITEL LIDU MZ

Souhlas, pane Šádku. Taky jsem udělal tu chybu a poslouchal výplody MZ dnes před polednem.
V tomto století naprosto neuvěřitelné postoje a "názory"! Připomněly mi naši školní družinářku před 50 lety (!), kdy mě na škole pověřili metodikou výchovy k rodičovství, tak se tomu říkalo (v Maďarsku dnes zase tabu - a náš PP souhlasí).

Pokud v zahraničí zveřejní doslovnej překlad, nebudou věřit, že si lid této země dobrovolně zvolil do čela takového myslitele...

PS: Jako lékař-endokrinolog zásadně nesouhlasím s názory prezidenta naší republiky také na transgender problematiku, kterou dnes prezentoval v Partii Terezie Tománkové. Ve 21. století považuji tento postoj za tmářský a neodpovídající aktuálnim vědeckým a lidským postojům. Je netolerantní a omluvou není ani Zemanova progredující únava, znatelná během pořadu.
https://www.facebook.com/pavla.rehorkova.1

PPS v pondělí - tady je rozbor, který stojí za přečtení:
https://www.forum24.cz/prezidenti-nemaji-verejne-ventilovat-problemy-sve-sexuality-maji-si-je-vyresit-soukrome/

Nahoru

Vyznamenání P. Rychetskému od prezidentky SR

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v neděli 27. června udělila státní vyznamenání Řád Bílého dvojkříže předsedovi českého Ústavního soudu Pavlovi Rychetskému. Ocenila jeho zásluhy na rozvoji vztahů mezi Českem a Slovenskem, zejména v oblasti práva a ústavního soudnictví.

„Vyznamenání od paní prezidentky Zuzany Čaputové je pro mne velkou poctou. Dostal jsem jej z rukou osobnosti, které si velice vážím a kterou Slovensku závidím,“ uvedl v reakci Rychetský.

Zatímco český prezident na předsedu ÚS plive, slovenská prezidentka si ho zaslouženě váží! V tom je hlavní "prezidentský rozdíl" mezi českým ubožákem a slovenskou osobností! Prezidentku Čaputovou Slovensku také závidím!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Je zajímavé, že jednu moji žačku přeoperovali ještě za komunismu.
Pan Chot sem dal záběr fronty před rokem, aspoň názorná ukázka, co jsme pod jejich vládou zažívali obden. Rozdíl s tou ruskou vesnicí je, že ten Rus pokud bude potřebovat doktora, tak jenom traktorem a sanitka se tam nedostane. Na rozdíl od nás.
A ještě připomínám
Zeman na summitu NATO ve velšském Newportu (dvě hodiny po tom co delegáti odměnili potleskem záběry z výměny ruských a ukrajinských zajatců) prohlásil, že o přítomnosti Rusů na Ukrajině nejsou důkazy. Od té doby je mi jasný. Jen hledám Proč??? Proč Klaus? Možná se zamyslet nad tím podivně ze světa potajmíčku smazané ruské půjčky. Jak popuzeně a nelibě nesli nedávno odhalené pozadí. Kde se vzaly ty švýcarské fondy? A ČSSD se jistě peníze taky hodily.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Před dvěma dny jsem poslouchal rozhovor s Jourovou. Zase souvislosti, Zeman to řekl záměrně. Začíná totiž řízení s Maďarskem právě o postavení transgenderových osob. Babiš czase chce mluvit s Orbánem, aby si udělal jasno. Ten zákon v podstatě tyto osoby v Maďarsku příliš nediskriminuje. Až na jedno. Zákon se jmenuje "Zákon na ochranu mladistvých před pedofilií". A tato skupina je tam postavena na roveň s pedofily.

Nahoru

Re: A ZASE TEN SJEDNOTITEL LIDU MZ

Pane Tichý, všichni víme, že zde již vlákna, tedy návaznost komentářů jsou problém, kdysi to ovšem šlo. Link na komentář Jana Jandourka jsem díky Vám nakonec přečetl, takže nemusím sám psát, on to napsal jasně! Stejně tak jsem četl komentáře lékařů, odborníků, naprosto shodné, distancující se od slov MZ, s hodnocením jako tmářské názory apod. Prezident ČR dehonestoval část občanů, neomluvitelně, neuvěřitelně! Říká se, kdo nejvíce útočí, sám je takový! Být na úrovni českého prezidenta, tak zde budeme citovat názory ze sociálních sítí na téma jeho vlastní pochybné sexuální orientace, deviace atd,, s čímž bohužel koreluje jeho chování a konání, jeho přítele Václava Klause a další nevyjímaje...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

28. Červen 2021 - 10:42 | moldavit

Jirko, je to až neuvěřitelné! Osobně jsem si svého času myslel, že konečně budeme schopni vnímat "civilizaci", dokonce stále více odpovědně a s empatií, ale ono se to aktuálně jeví zcela naopak!
Stále více se staví bariéry, nepochopení, neslušnost, netolerantnost, plivání na vše a všechny...
V ČR v tomto je vojevůdcem dokonce Prezident!
Ve své praxi jsem poznal i trans, byli šťastní, že konečně (po nesnadné době) můžou být sami sebou!
Okolí ne vždy je vnímalo jako reálně bytosti, ne vždy jako občany, kteří prostě se tak narodili...
Český prezident, pro mě ubožák, je poplival...
Odmítám plival naopak, byť jde o pána, který patrně je svým způsobem deviant!
Dodávám, český premiér, pan Bureš, souvislost s kontroverzním maďarským zákonem,
v médiích opakovaně vše propojil do linky (prý to tak nemyslí): homosexuál - pedofil - pornografie!
život jde dál!
Vše dobré všem!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

28. Červen 2021 - 10:42 | moldavit

Jirko, je to až neuvěřitelné! Osobně jsem si svého času myslel, že konečně budeme schopni vnímat "civilizaci", dokonce stále více odpovědně a s empatií, ale ono se to aktuálně jeví zcela naopak!
Stále více se staví bariéry, nepochopení, neslušnost, netolerantnost, plivání na vše a všechny...
V ČR v tomto je vojevůdcem dokonce Prezident!
Ve své praxi jsem poznal i trans, byli šťastní, že konečně (po nesnadné době) můžou být sami sebou!
Okolí ne vždy je vnímalo jako reálně bytosti, ne vždy jako občany, kteří prostě se tak narodili...
Český prezident, pro mě ubožák, je poplival...
Odmítám plival naopak, byť jde o pána, který patrně je svým způsobem deviant!
Dodávám, český premiér, pan Bureš, souvislost s kontroverzním maďarským zákonem,
v médiích opakovaně vše propojil do linky (prý to tak nemyslí): homosexuál - pedofil - pornografie!
život jde dál!
Vše dobré všem!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To je začátek, bude hůře,jak se budou blížit volby, ve kterých jde mnohým o vše,i o kejhák,který by se mohl ocitnout před soudem. Hnojomety jsou zapnuty, cílí hlavně na starší generaci a Zeman je zdatný pomocník.On není sám. Takový některými oblíbený řemeslný spisovatel Vondruška cca před 2-3 lety psal,jak jsou zbyteční lidé,kteří žijí sami a nemají děti.že by měli být společností vlastně trestáni,protože ji nic nepřináší a nepřispěli. Neřešil,zda to je z toho důvodu,že biologicky nemohou mít děti nebo cítí,že by nevychovali dobře,že na to nejsou.Sám děti nemá,pokud vím a je jedno,zda je ženatý nebo ne. Taky holt nepřispěl.

Ale zpět k prezidentovi . Člověk,který se uslintaně-jinak to nelze napsat( ti,kdo pracují ve zdravotnictví si pamatují ty nemohoucí staříky,kteří vedli dvojsmyslné oplzlé řeč se slinou v koutku,protože se na nic jiného nezmohli) baví tím,že respirátorům při focení s vládou ČR říká prezervativy a je nadšen,že si posléze vzpomněl na název, nezasluhuje za své výroky nic, než opovržení. Bohužel to je prezident a vrchní velitel vojsk.. Už jsem psala víckrát,že Ludvík Svoboda prodělal podobný vývoj. Díky demenci se nechtěl vzdát prezidentování, taky byl narcisa pak to šlo ještě více z kopce díky mozk.příhodě a embolizaci plicní.Tak se soudruzi usnesli, vytvořili zákon,tuším 55/1975,přijali ho ve FS a zbavili ho funkce a bylo pro Husáka vymalováno. Prezidentství se sloučilo s funkcí generálního nájemníka a jelo se pěkně dál. .

Připomínám první 3 § Listiny základních práv a svobod. Když jsem byla v parlamentu,projednávali jsme ji.

Článek 1
Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné.
Článek 2
(1) Stát je založen na demokratických hodnotách a nesmí se vázat ani na výlučnou ideologii, ani na náboženské vyznání.
(2) Státní moc lze uplatňovat jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví.
(3) Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Článek 3
(1) Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení

A Bureš- ten mlčí. Nejen,že ministři vlády ČR jezdí do Bruselu na jednání zřídka-dle statistiky se účastnili jen 44% jednání a zasedání( u Schillerové třeba neměla čast tlumočnice,tak Alenka zůstala doma a veršovala o paleolitu),ale mlčí i u dalších jednání. Pokud tento propojil slovo homosexuál-pedofil-pornografie do jedné linky, myslel tím i Mluvčáčka?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

29. Červen 2021 - 8:59 | Lenka Sepsová

Paní doktorko, naprostý souhlas!

Hnojomety jsou vskutku akční až zběsilé, a to kampaň pouze začíná! Nějaký přiblblík mně do schránky nacpal neuvěřitelně ubohý a trapný, primárně však super lživý, plátek tokijského rodáka a guru SPD. Na schránce mám zákaz reklamy, písmem viditelným i pro takřka nevidomé, všichni to respektují, SPD má patrně vlastní roznášku, která ve shodě se zadavatelem zákony nerespektuje! Nedalo mně to, prolistoval jsem, výsledek dle předchozích slov - těžko chápat, že soudný člověk to "žere"!

V té souvislosti je mně občas až smutno, kolik našich občanů trpí ztrátou soudnosti a zdravého rozumu (vlastního rozumu) to včetně mnoha mladých. U seniorů ovšem také nemám pochopení, jejich životní zkušenosti by naopak měly být varovným signálem. Sám jsem již (aniž z toho mám sebemenší radost) v daném věku, ale přes více zdravotních omezení a limitů se alespoň snažím o respekt k názorům, současně o respekt k vlastní dušení integritě, což znamená, že názory totálně hloupé a k tomu cíleně manipulativní neguji, do postele s nimi nejdu :)

V poslední době jsem se opakovaně setkal se situací, kdy i letití známí, které jsem považoval za soudné, se začali chovat až agresivně. Například: napsal jsi, že náš milovaný pan prezident je..., tak zapomeň, že jsme se znali... Pan prezident se sice může dle jejich názoru chovat jako prasátko (vepřům našim boubelatým se tímto omlouvám), ale můj názor včetně argumentace je patrně vstupně mimo... Dotyční by měli vzpomenout, jak MZ při volební kampani vždy akcentoval, že on bude ten svorník! Jsem přesvědčený, že nikdo jiný než MZ nikdy nebyl takový antisvorník! Komentáře výše jsou argumenty...

Paní doktorko, skvěle jste do textu svého komentáře vložila příslušné paragrafy Listiny základních práv a svobod. No jo, asi nejsem jediný, kdo si říká, že ústavní zákony v ČR v písmu zatím stále platí, v praxi už nikoliv! V tomto je opět primánem MZ!

Nevím, jaká je zde sledovanost, pan Bárta by nám to určitě mohl sdělit exaktně, osobně to vnímám spíše menšinově, ale vlastně se všichni máme rádi :) Je dobré, že lze někdy svobodně prezentovat vlastní názor! Dokonce mě neirituje, že někdo jako avatar...

Chtěl jsem původě ještě dodat několik "hřejivých slov" k naprosto ubohému nedělnímu vystoupení MZ na TV CNN Prima (viz předchozí komentáře), ale ctím názor, že někdy moc slov škodí, tak sám nebudu perly rozhazovat :) Pro ty, kteří jsou schopní vnímat různé názory, doporučuji níže uvedený link!

Přeji pohodovou středu a zdraví všem!

https://www.reflex.cz/clanek/divoky-kacer/107932/milos-zeman-je-nam-bytostne-odporny-zni-svorne-ze-vsech-stran.html

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Pane Šádku, já poslední prezidentovo vystoupení nebudu komentovat..
K jeho pozdnímu oficiálnímu vyjádření se ohledně lidských tragédií ,které byly způsobeny ničivým tornádem( i ležící může namluvit poselství do mikrofonu rozhlasu,když chce a je toho schopen) lze jen přepsati jednu glosu:

Náš pan prezident je prý jako ruská stíhačka. Čtyřicetosm hodin přípravy a pět minut výkonu.
Pěkný den přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )nejcvyšší státní

Vláda dnes schválila návrh ministryně spravedlnosti a novým nejvyšším st. zástupcem bude dr. Pavel Stříž. Svoje působení v před r.89 vysvětlil tak,že do KSČ nevstupoval ani z ideologických,ani z kariérních důvodů. Doba prý byla taková... Proto tam tedy asi vlezl...
"Taková doba" je pěkný důvod,kterým se nejvyšší státní zástupce zašti´ťuje. Možná by bylo vhodné připomenout,že spousta lidí kvůli "takové době" právě ke komunistům nevstoupila, i když z toho byly postihy atd...
Lépe se tedy nový státní zástupce uvést nemohl.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No.... to členství v KSČ pár let před listopadem - to má úplně stejné jako generál Petr Pavel, který se chystá kandidovat na prezidenta . A nějaké výmluvy má samozřejmě každej, když se novináři dotěrně ptají. Je asi na čase přestat se na to po více než 30 letech ptát. Nemyslíte ? Já teda jo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Věřím, že by se to lidem jako vy líbilo. Ale to je asi stejné, jako kdybychom mávli rukou nad tím, že Babiš byl estébák nebo jaká stvůra je Semelová atd.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Pro mne je horší, že Babiš jasně prohlásil, že nikdo z okolí P. Zemana to nebude. Chce někoho z vnějšku. Asi z Agrofertu. Hlavně někdo, koho bude mít pod palcem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Bobo kandiduje!

Tak naše nesmrtelná kandidátka Bobošíková zase kandiduje do parlamentu,tentokrát za Volný blok poslance Flákance. Na té kandidátce bude i Vandasova DSSS . 21. srpna bude opět setkání bílých vlastenců ve vesnici Příčovy( omlouvám se,ale vždy,když tam ta skvadra je, myslím si,že ta osada by se měla jmenovat bez toho ř).Minulý rok tam byl Xaver Veselý, nechal se fotit s Vandasem, letos přislíbila účast další radní ČT slečna Hanka LIpovská. A nepřijede i Klaus?
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Líbilo nebo nelíbilo pane Kocharovski . A k čemu vám nebo vám podobným bude, když nad tím rukou nemávnete ? Akorát v sobě pořád dál živíte zášť . A pozor - škodí to zdraví :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Bobo kandiduje!

To: 13. Červenec 2021 - 8:07 | Lenka Sepsová
Jj, máte pravdu - tito notoričtí kandidáti jsou takovou "perlou" našeho politického folklóru. Hned mi vytanuli na mysli taková "Vosa v Senátu", nebo "šílený" doktor Hudec ...
Njn ... Jak kariéristů, také lidí přesvědčených o tom, že jsou vyvoleni "Prozřetelností" se najde dost a dost.
Krásný večer paní Šepsová!!!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Strašlivá blbost. Divila byste se co umí bojové letouny 5. generace. Spíše to ani nechtějte vědět. Raději...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

A co teprve 5G sítě. Víte co Čechů se bojí? Dokonce prý přes ně budou svolávat ty proočkované ovce, co jim našťouchali do mozku ty nanočástice při testování. Nevěříte, sledujte to na FB, nebo v diskuzích.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Po několika dnech jsem pročítal příspěvky zde i jinde v HP.
Sebekriticky, možná nejenom, ale i celkově, musím uznat, že většina komentujících má naprostou pravdu!

Jsem v množině těch, kteří se nechali, možná zcela neodpovědně, naočkovat.
Pro milce konkrétních dat dodávám, že v mém případě "fičákem".
Podmínky očkování, kde, kdy a jak, nekomentuji, v podstatě, s menšími výhradami, byly přijatelné.

S odstupem šesti týdnů po druhé dávce musím objektivně konstatovat, že po vakcinaci se zadařilo!
Měl jsem problémy se sluchem, možná věkem, ale nečekaně jsem zjistil, že nyní slyším chůzi pavouků.
Přátelé mně chtěli volat na mobil, ale já jsem již několik minut předem vnímal, že mě budou vytáčet.
Do lékárny jsem šel koupit vitaminy, paní magistra sdělila, že na PC již vidí, co vše potřebuji!
Platbu jsem dokonce nemusel zadat kartou, cosi ve mně se s platební bránou spojilo automaticky.
V domě jsem ve výtahu chtěl zadal patro, ale výtah si to sám bezkontaktně odečetl a správně dojel.
K mému nadšení již nemusím neustále hledat, kde je ovladač od televize, občas byl i v ledničce.
Nyní stačí myslet, že chci to či ono číslo televizního kanálu a je to ok, program sám naskočí!

Dnes jsem dokonce měl vizi, že na ČT 24 vystoupí nejmenovaní exoti stran zahájení volební kampaně.
Neuvěřitelné, bylo to tak. Od Japonce k Fialovi přes politického prostituta Foldynu tam stáli všichni věrní...
Budou mít Jarmark (co na to značka Kaufland?), hymnu od Koláře, která není originál, kamión a lži.
Čip mně současně ponaučil, že spojení ANO + SPD + Přísaha (svazáčtí policajti agenta Bureše)
s případnou podporou KSČM (projde-li) by mohlo dát korupčně pozitivní většinu...

Mimořádně vnímavý sluch zaznamenal podání ministryně údajné spravedlnosti, ještě před odesláním,
na kárnou žalobu na bývalého nejvyššího státního zástupce.
Paní ministryně sice užívá svůj "nedůstojný" důchod, jasně, ve výši naprosto mimo většinu smrtelníků,
k tomu odhadem včetně odměn dalších dvě stovky tisíc měsíčně za ministryni, snad se tím neudáví...

Zjevné potíže s tlakem a jiné, soudím podle posledních tiskovek, by raději měla eliminovat,
zbývající dny života věnovat svým nejbližším, rodině...

Čip po vakcinaci mě nyní upozornil, že bych za své názory mohl být pro výstrahu...
Raději dám na doporučení čipu, i když on je fakt tak skvělý, že si říkám, proč až teď!

Krásné dny všem! Sorry za tradičně korektní text - názor!
L.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

:-) !!!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak ty jsi super pisatel

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

A za Volný blok společně s poslancem Volným a Bobošíkovou bude do parlamentu kandidovat i Ilonka Csáková...
Pěkný den přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.(část 3)

Gratuluju, pane Šádku, umíte překvapit, pochvala před nastoupenou jednotkou.
Já bohužel chůzi pavouků neslyším, asi na mě vyšel vadnej čip...

Ale je to tak jemná, inteligentní ironie, že by se to mohlo - nedejbože - šířit po sítích pod heslem Sdílejte, než to smažou!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Vypůjčeno od pana Šedi z diskuze pod článkem o tom, že v pečovatelských domech se mezi ošetřovatelkami rozšířil hoax o ton, že po očkování budou neplodné.

Je to daň za internet a sociální média. Vysoká daň

Za starých časů se hloupí lidé strašili tak nanejvýš ve frontě v mlíkárně ????

Dnes zjišťují, jak moc jich je a houfují se na fejsu.Když jich je tolik, tak přece mají pravdu, že jo. A co teprve ten pocit z toho, že vlastní skryté moudro, které ostatní neznají, ty hloupé ovce.

No, a hned si toho všimli podnikavci a začali nesmysly šířit masově, aby jim na to hloupí lidé klikali, na youtube nebo konspirační stránky a oni měli prachy za reklamu.

A taky na to přišli politikové, že totiž hloupých lidí jsou mraky a všichni mají volební právo, takže když ty nesmysly budou opakovat, lidi jim dají hlas.

A taky to došlo rusákům, takže antivaxerské nesmysly jsou masivně rozšiřovány i z jejich webů a jejich trolly v diskusích. Protože jak jinak zmenšit rozdíl životní úrovně mezi demokratickým světem a Ruskem než tak, že jim to tam zkusíte co nejvíc rozhasit a pohnojit, že jo? Čím hůř tady, tím líp pro Rusko.

---
A výsledek je, že tady máme neočkované zdravotníky a pracovníky v sociálních službách, kteří ohrožují své klienty, nízkou proočkovanost a stranu tělocvikáře Volného.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ještě k " oduševnělé invektivě" s. Chota "šílený" doktor Hudec ... Nedávno tu byl jakýsi pokus vyvolat diskuzi na téma oteplování, no nereagoval jsem. Tomu pánovi asi pojem nic (správně Globální změna klimatu) neříká. Pan Hudec skutečně není šílený, jen mu to myslí jinak a vidí dopředu.
Ano, bylo mírně chladnější jaro, u pisatelova nosu. To, že v USA byla zase letní vedra a Sibiř měla vyšší teploty než my, jeho nosík nezjišťoval.
V Čechách tornádo likvidující vesnice, v Německu průtrže mračen likvidující i města atd. Ono to je o maličkostech, nejen emise v atmosféře.
Jsem tak trochu smutný za to co po naší generaci zbyde pro děti, vnoučata. Nejen šílené dluhy, ale i přírodní katastrofy.
No ještě, že komunisté dovedou poručit bouři, dešti...
A ještě jedna vzpomínka. Na VŠ nás poslali první dny na prohlídku k lékaři. Kouk mi taky do krku a povídá " měl by jste přestat kouřit". A já " jsem nekuřák". Doktor se zarazil, odkud jste? Z Ústí. "tak to jo" odpověděl.
Ve třetím ročníku jsme měli životní prostředí, RNDr. Sekyru. Byl úžasný, hovořil otevřeně o špatném stavu životního prostředí v zemi i o katastrofickém stavu ovzduší v Ústí a severních Čechách, tehdá byla data na Kočkově, ČHMÚ, tajena. Po dvou letech byl soudruhy z PF vyhozen.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

16. Červenec 2021 - 14:43 | Jan Tichý
17. Červenec 2021 - 14:34, 16:08 | moldavit

Vážení a milí "chlapci" s odkazem výše plus ostatní zdejší...

Vyčítá se mně, občas oprávněně, že jsem příliš rozevlátý, ale upřímně, Jirásek také nebyl nejstručnější :)
František Chot by jistě dodal, že ani Marx, Engels, Lenin a jim souznějící nebyli nejstručnější :)

Možná jsem to zde již někdy psal, ne-li, propálím se znovu, první mé povolání po gymplu byl redaktor.
Pravda sice jenom krátce (Zpravodaj Uranových dolů Hamr na Jezeře), ale radostně a docela i pohodově,
s výjimkou cest "služebním" autem do liberecké tiskárny, kdy jsem při cestě extrémně často zvracel...
Odborníci říkali, že jakýsi problém, který nelze lehce řešit - fakt nešel!
Pochybovačům dodávám, že blití nebylo ve vztahu k obsahu novin, měli jsme v té době hrdiny práce :)
Vážně, já bych na jejich místě nikdy nefáral do částečně zatopených míst s radioaktivní vodou...
Stejně tak jsem jim nikdy nezáviděl nadstandardní mzdy s bonusem v podobě impotence, úmrtí aj.

To byla zase jedna z odboček žáka Mistra Jiráska...

Pan Jan Tichý mě chválil, děkuji, i když on ví, že chvála je kontraproduktivní, kazí charakter!
Pane Tichý, veřejně přiznávám, rád si nechám takto kazit charakter :) Směle do mě, chválu (rád) strpím :)
Nad rámec předchozích slov dodávám, že bych se s Vámi někdy rád potkal, poznal, popovídal...
Problém je na mé straně, řadu let nejsem, primárně společensky, aktivní, ale třeba bych to dal...
Mám pocit, že na sebe máme e-mailový kontakt...

Několik slov k posledním dvěma komentářům od Jirky Waltra.
Hoaxy jsou stále více ničivější, zrůdnější, soudnost mnoha lidí naprosto mizí, není...
Nebudu jmenovat, ale dám příklad dlouholeté kamarádky, celoživotně pracující ve zdravotnictví,
a to včetně řídících postů, která zcela nepochopitelně hoaxům věří, stejně tak Japoncovi z SPD,
vakcinaci spojuje s nano implantáty, s čipy ovládajícími jedince...
Raději nebudu psát více, je to prostě běs!
Současně vidíme a vnímáme, jak hoaxy zdárně používají volební politické subjekty, voliči jim to žerou...

Poslední moje dnešní poznámka také souvisí s komentářem Jiřího W.

Doktora Hudce jsem měl možnost poznat profesně naprosto korektně.
Možná jsme ne vždy měli shodné názory, ale vnímal jsem hlavně vzájemný respekt, slušnost, toleranci!
Řadu let jsem měl příležitost "sedět" s ním ve stejné komisi okresního úřadu, následně města.
Doktor Hudec byl vždy slušný, argumentačně citlivý, s respektem k jiným!
Jeho tzv.ekologické aktivity pochopitelně neumím odborně posoudit,
ale neodsuzuji, vážím si kohokoliv, kdo "vyšší" myšlenku se ctí hájí, bojuje...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Některé zpravodajské servery nadužívají u článků označení Premium a chtivý nebo zvídavý čtenář si je má extra zaplatit. Nejvíc, zdá se, to dělají Lidovky a pak iDnes. Ke své škodě ! Mrkněte se na to. Zpravodajství a další zajímavé články, rozhovory je možno si volně přečíst už asi jen na Parlamentních listech . Podle průzkumu jsou PL jnyní už nejčtenější .

Nahoru

Re: Česká politika dnes (část 3) - o zpravodajství

Víte vůbec o tom, zvídavý Watsone, že existujou České noviny = ČTK? A docela zadarmo?
https://www.ceskenoviny.cz/cr/

A kritické komentáře si hledám tady:
https://www.forum24.cz/

Pro rychlou orientaci v tom, co se (celostátně i ve světě) děje, mi to docela stačí.

Nechápu preferenci LN a MFD ze svěřeneckých fondů, s kterými nemá ovšem AB "vůbec nic společnýho"? - a už vůbec ne PL pro naivní konzumenty, kde bez záruky a bez zodpovědné redakce tvrdí "kdokoli cokoli..." (už jejich titul=podvod o jejich žebříčku hodnot přece vypovídá).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Jádro mého příspěvku bylo vyřčeno větou. Ke své škodě !
Jinak pane Tichý, budem si dál číst a hledat informace tam, kde chceme každý sám . Není potřeba v příspěvku trochu zbytečně pomluvit LN a MFD i PL . Bez toho byste to neuměl ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To není pomluva!

Opakovaně se stává, že na první stránce MFD je nějaká prkotina, ovšem s palcovým titulkem - zatímco noticka o dalším prů...švihu AB je až na 5. straně dole, pokud tam vůbec je.

A o PL škoda slov. Stačí si tam přečíst pár titulků, aby člověk zjistil, že je to už použitou slovní zásobou úroveň pavlačové drbny. (Zapomněl jste podotknout, že tam čtete zajímavé "názory", na které si každej udělá "názor" sám...)

PS: Nevím, jak vy, ale normální občan potřebuje nejdřív co nejobjektivnější zprávy, aby mohl posoudit komentáře.

Tady je poznámka k tématu 3 roky stará:
https://www.forum24.cz/analyza-a-dukazy-jak-se-mfd-a-ln-zmenily-po-babisove-vstupu-do-mafry/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Já tedy, na rozdíl od vás, nepotřebuju vědět o každém dalším průšvihu AB . Nečtu "všechna písmenka" o Babišovi ani nějaké prkotiny s lákavým titulkem. Jsem spokojený čtenář PL hlavně proto, že dává prostor k vyjádření názoru každému ( zleva i zprava ) , zatímco některá média přináší jeden stejný názorový proud .Nejvíc kritizovaným příkladem je ČT. Já ji nesleduju, ale sleduju ohlasy na PL i mezi lidmi .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak jo: výběr médií - podobně jako volba kamarádů - někdy o subjektu dost vypovídá...

Doporučená četba:
https://cesti-elfove.cz/analyza-parlamentni-listy-jako-dezinformacni-zdroj/

V roce 2017, v období probíhající imigrační krize, se rozhodli dva bývalí novináři, že pošlou do Parlamentních listů dva zcela smyšlené články a zkusí, zda je redakce vydá. ... První text tvrdil, že imigranti chtějí v Evropě pouze pomáhat cyklistice. Druhý text využil známého konspiračního narativu “chemtrails” a tvrdil, že USA používají v Sýrii letadel k tomu, aby prostřednictvím této “technologie” ovlivňovali vědomí obyvatel.
Oba články jsou na první pohled krajně podezřelé, pracují s nedoloženými, smyšlenými údaji, do reálného kontextu vkládají zmatené (matoucí) interpretace, docházejí ke zcela nepravdivým závěrům. Parlamentní listy oba tyto texty bez jakéhokoliv dotazu na zdroje a na ověřitelnost tvrzení vydaly...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Vy tak bezmezně věříte těm svým médiím a jejich všemožným analýzám na forum24.cz nebo jindy analýzám českých elfů, že k tomu nemám co dodat . Jedině , že souhlasím, jak píšete v první větě : výběr médií - podobně jako volba kamarádů - někdy o subjektu dost vypovídá
Já bych takový kraviny, které zmínění novináři vypustili ani nečetl , natož abych jim věřil. To si doufám nemyslíte, že bych byl tak blbej.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 3)

Věřím věcně podaným argumentům.

Ale něčemu nerozumím: Tak jste "spokojený čtenář Parlamentních listů", nebo ne? A kravinu tam poznáte už podle titulku a dál už nečtete? Vskutku geniální...

Ani redakce MFD by ty dva články totiž nezveřejnila. V tom jsou PL skutečně výjimka.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Nevím , jak vy, já přelítnu titulek a pak kus textu o čem to vlastně je a kravinu bezpečně poznám a dál nečtu. Na důkladné čtení šetřím svým časem . Nemám ho zas tolik, abych četl každou kravinu.
Dle mého úsudku PL nemají skutečnou redakci ani redaktory a dokonce ani cenzory. Za zveřejněný text si nejspíš odpovídá jeho autor. Bylo by na místě reklamovat ty kraviny u zmíněných dvou novinářů.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Jsem zvědav jak Agrofert premira Babiše půjde příkladem a kdo si dá pigáro, bude mít dva dny volný. Jelikož by to šlo z jeho a ne našich daní, pochybuji.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Předseda vlády, který se zbaběle schovává za "poslanecké sukně" v kause šéfa BIS, se pustil s vervou do kritiky zdražení MHD v Praze, jelikož není nad předvolební populismus. Mohou za to prý Piráti. No,já nevím,ale v ČL šlo jízdné o cca 25% nahoru a starostka Volfová je z ANO... V Děčíne nemlich tak-tam je primátor p.Anděl. .
Navíc si Bureš nemusel kupovat jízdenku- senioři nad 65 let mají,když se prokáží průkazem totožnosti ,v Prágu jízdné zdarma už drahnou dobu.
Hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

:-) jj - tak to se jeho "píáristům" povedlo" ...
jaký to bude mít dopad na Českou Lípu?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) Naše důchody

Tak vláda "miláčka důchodců Andreje" přidala 3 stovky. To je zase jásotu.
Průměrný důchod je teď zhruba 15. tis. Kč. Inflace vloni 3,2 %. Letos to bude obdobné, dle vývoje cen, kdy se všude zdražuje ještě horší.
Takže 1% z 15 000 je 150. Krát 3 je 450 Kč. O tolik by se tedy měl zvýšit důchod, aby důchodci nechudli díky proinflační vládě Andrejka.
Jenže vysvětlete to důchodci, když je tak hodný a přidává jim.

Nahoru

Re: Česká S&P dnes - NAŠE DŮCHODY

Jiří, v tomto naprosto multi tématu (Česká S&P), kam se vejde cokoliv, již tři části jsou toho důkazem, jsi cinkl na další problém, aktuálně značně citlivý nejenom ve vztahu k nadcházejícím parlamentním volbám! Předesílám, budu částečně souhlasit, částečně nesouhlasit, částečně zvracet (sorry citlivějším)...

Naprosto souhlasím, že český premiér je miláčkem nemalého počtu českých důchodců, současně nechápu, takřka nerozumím, že agent Bureš, oligarcha ctící primárně zákon, že ožebračováním jiných si nahrabu ještě více, u nich tolik boduje. Pominu fakt, že jeho nejoddanějším spojencem je KSČM, které (já to také měl u mnoha zkoušek) má hájit dělnickou třídu, nikoliv kapitalisty s mafiánskými metodami... Nechci mělnit téma, ale aktuální předvolební mega trapárna majitele hnutí ANO s autogramiádou virtuální knihy (sepsané jinými) na křížích po zemřelých na covid a s vylízáním všeho možného včetně zmrzliny na účet... je dle mého názoru úlet v rozměru galaktickém!

K předchozímu si dovolím dodatek v návaznosti na své vlastní komentáře zde či jinde (téma) na HP I-Novin. Pod svým jménem jsem zde opakovaně zveřejnil, naprosto poctivě a slušně (doufám), komentáře stran pana agenta Bureše a pana prezidenta, který svůj slib - stmelit lid - naplňuje obdivuhodně, tedy zcela katastrofálně! Upřímně přiznávám, netušil jsem, že má slova, upřímně a od srdce napsaná, u některých, naštěstí menšina, vyvolají takové vášně a zlobu! Několik dlouholetých přátel, dokonce přátel od dob socialismu, najednou jiný názor neberou, což bych osobně pochopil, ale dokonce jiný názor je hodný mistra Mydláře... To je prostě život, jejich vnímání, nemám problém, lhát nebudu!

V této souvislosti - viz předchozí odstavec - mně napadlo, že i zde v HP patrně občas máme zbytečnou nesnášenlivost, která mnohdy spíše vyvěrá z nepochopení, z malé snahy zamyslet se nad názorem oponenta (myšlenkového), respektovat odlišný názor, i když může být iritující, což sám píšu za sebe... Nechci být obecný, tak dám příklad, snad dotyčný dobře pochopí a nezkazím mu zbytek neděle či nového týdne. Svého času, pravda už dosti let, jsem měl zde problém (znovu akcentuji, že příklad) s panem Tichým - desítky různých, mnohdy od jiných až moc trapných komentářů včetně těch hloupě zasahujících do jeho naprosto privátních stránek. Říkám si, jak těm "statečným" (takřka všichni v anonymitě) by se to líbilo naopak!? Určitě nikoliv! Pana Tichého a souvislosti kolem jsem postupem času poznal dosti dobře, proto mnohem lépe rozumím, chápu... Zcela jistě to neznamená, že se vším se musím ztotožnit, ale z mnoha ohledů nyní pana Tichého uznávám a vážím si s vědomím, že jsme vzájemně schopni polemizovat, uznávat, respektovat... Ano, vlastně to, co jiní neumí!!! Osobně dodávám, rád bych, pokud se dožiji, byl v jeho obdivuhodném věku natolik vstřícný...

Jiří, zpět k meritu věci, tedy k těm důchodům! Sorry, ale nenapsal jsi korektně, máš v textu komentáře chyby, dokonce hrubé chyby! Konkrétně stran těch všech čísel!

Každoroční valorizace vychází ze vzorečku v zákoně (Zákon o důchodovém pojištění č. 155/1995 Sb. - § 67 a navazující): důchody se pravidelně zvyšují o růst cen (inflaci) a polovinu růstu reálných mezd. U inflace se počítá buď s celkovým indexem růstu spotřebitelských cen, nebo se speciálním indexem vycházejícím ze spotřebního koše důchodců. Použije se vždycky ten typ inflace, který je vyšší – tedy pro seniory výhodnější. Růst mezd se počítá za předchozí kalendářní rok, pro nejbližší valorizaci se už tedy nezmění. Oproti tomu čísla o inflaci se počítají za posledních dvanáct měsíců = od loňského září do letošního srpna. A právě inflace v poslední době opět roste, takže vyšší je i očekávaná valorizace.

To je pravda dle zákona! Valorizace důchodů na začátku roku 2022 bude zřejmě vyšší, než se dosud čekalo. Vyplývá to z nového výpočtu ministerstva práce a sociálních věcí. Automatické zvýšení podle vzorečku v zákoně aktuálně vychází na 3,2 procenta, což u průměrného starobního důchodu dělá 497 korun měsíčně. Ministerstvo tak vylepšilo svůj předchozí odhad, že valorizace přidá 2,9 procenta, tedy 458 korun u průměrné penze. Dodávám - to ještě není konečný výpočet! Ten bude podle skutečnosti k 31. srpnu!

Omlouvám se, původně jsem ještě chtěl napsat další část tohoto komentáře a to k výchovnému 500 Kč k důchodu, což je důvod, viz začátek mého dnešního komentáře, proč se mně chce zvracet. Největší část své profesní praxe mám v této oblasti, tak tento neuvěřitelný populismus a sprostotu nechápu. Třeba to dám jindy!

Krásný nový týden všem!
Primárně všem, kteří ctí i oponenta, umí argumentovat v pohodě, věcně, slušně!
S úctou LBŠ

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ano, také jsem si všiml pane Šádku, že moldavit popsal fakta dost nedbale, zato nešetřil posměchem pro " blbé důchodce ". Shrnu jen krátce : Základní valorizace je 458 Kč a 300 Kč je schváleno nad její rámec.
Celkově se důchody navýší o 758 Kč v r.2022. Proti hlasovali Piráti, ODS a TOP 09 - vhodno také zmínit.

Nahoru

Re: Česká společnost a zvyšování důchodů. (část 3)

Ani vy jste to nepopsal zrovna "dbale":

4) Období pro zjišťování růstu cen se stanoví tak, že prvním měsícem tohoto období je kalendářní měsíc následující po posledním kalendářním měsíci období pro zjišťování růstu cen použitého při předchozím zvýšení procentní výměry důchodů, a posledním měsícem tohoto období je při zvýšení důchodů
a) v pravidelném termínu srpen kalendářního roku, který o jeden rok předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá pravidelný termín zvýšení důchodů,

= AŽ budou údaje o cenách ZA SRPEN, bude teprve možné přesně spočítat zvýšení procentní výměry. AB se ovšem - před volbami! - propagandisticky ohání přesnými částkami, asi mu to neprozradili (zákony přece nečte). A na zahradniky to zabírá...

Řeč je pořád jen o PRŮMĚRNÉ valorizaci, každej to budeme mít jinak.
Kromě toho ještě není schváleno ani těch 300.- navíc, viz jednání v Senátu.
Jako důchodce nakonec "vhodně zmiňuju", že mnozí senioři taky s enormním zadlužováním našich dětí a vnuků nesouhlasí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Pan Zahradník má asi dobrý důchod. Já na něm taky závislý nejsem. Ale jednoduše. Valorizace počítá inflaci v "době minulé a předminulé" srpen- srpen. Ale výplata je až od příštího ledna. Od tohoto září se zvyšuje cena energií, rostou hypotéky,nájmy stavební materiály, jízdné, potraviny atd. Tedy důchody nám kompenzují inflaci v minulém a předminulém roce, nikoliv, co bude.
Zjednodušeně.. kompenzace inflace, kterou budeme platit nyní od září do příštího srpna.se dočkáme až v r. 2023. O tom to bylo.
Nicméně, důchod dle zahradníka se zvýší o základní částku ve výši téměř shodné pouze s inflací, co růst mezd? Je tedy pravda tvrzení Maláčové, že v poměru důchod : průměrná mzda, bylo za Kalouska lepší než za Babiše?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Důchod mám jen trochu nad průměrem, ale spotřebu a výdaje dost pod průměrem . Stará škola - rodiče nás učili se vším šetřit a nekupovat , co nepotřebuju ,nerozhazovat peníze za zbytečnosti . Jinak, už jsem to tu psal před časem, že umím vyjít s tím, co mám a netrápí mě kolik dostanu za rok.
Budoucí navýšení zdaleka tak nepitvám jako pan Tichý nebo vy moldavite, vidíte v mém předešlém příspěvku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Pikantní, zahradniku, jak v tom za- a vybrušujete: Vy ty prachy sice taky nepotřebujete, ALE musíte se předvolebně vymezit proti těm, co rozumně hlasovali proti. Protestujete proti kolegově "nedbalosti" a uvádíte 758.-, ALE najednou vás to vlastně ani moc nezajímá a proto to "nepitváte"... Někdy vám nerozumím.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Jo, to jste na to kápl. Akorát já jsem vynechal slovo " rozumně ", všimněte si . Vy určujete , kdo hlasuje rozumně a kdo nerozumně ? Podle čeho ? Podle svých osobních preferencí ? Ty nejsou ale u všech stejné, že ? Hlasovalo se o navýšení důchodů . Já se na rozdíl od vás snažím nevymezovat se a napsat to neutrálně - jen kdo hlasoval proti , ostatní byli v hlasování pro. Je to jednoduchý, ale musí se to umět .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ještě to vysvětlím jinak. Nebudete důchodce ale zaměstnanec. A zaměstnavatel vám řekne, jo všechno jde nahoru, inflace je kolem 3% ale! Máme sice pro to nějakou kolektivní smlouvu, jenže víš, zatím budeš dělat nadále za předloňský plat a já ti to dorovnám začátkem příštího roku. Ale to budeš dělat za loňský plat dle kolektivní smlouvy a já ti to dorovnám zase za dva roky. Asi tak. A pokud odejdeš, máš smůlu.
Co na to asi.zaměstnanec.
A specielně pro zahradníka.
Co takhle dojít za dětmi a říci...hele mám malý důchod, vím, že taky nemáte, ale běžte si půjčit a dávejte mi tisícovku měsíčně. Kdo z důchodců by to udělal?
Ale když v principu to samé udělá Babiš, tak se můžou ztrhat nadšením. Kdo asi ty dluhy Babiše zaplatí? I s úroky?
A že se to opozici nelíbí? Podívejte na ně darebáky! Nechtěj zadlužovat moje děti a vnoučata. No toto?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Mluvím jen za sebe, předesílám. Já jsem byl vychován ke skromnosti a k tomu, že koupit si něco můžu, až si našetřím - žádné půjčky. Každý má umět vyjít s prostředky, které má . Nikdo nikomu nebrání chovat se stejně. A nezávidět jiným, že mají víc. To jsem taky předal svým potomkům. A hlavně taky ještě , že pomoc v rodině se neodehrává v penězích.
Opozici se hlavně nelíbí, že Babišovy sliby získají a udrží jeho voliče.
Opozice zatím nikde nezveřejnila, jak by to dělali oni , aby své děti a vnoučata nezadlužili , tak jak ? Ví to vůbec někdo ?

Nahoru

Re: Česká společnost a zahradnik dnes (3)

Tak proč se tady furt vytahujete, že si umíte najít, co potřebujete vědět?!!
Tohle mají - například - v programu Piráti a Starostové, které budeme s manželkou volit:
(Snad si ostatní strany/koalice už najdete sám.)

Finance a průhledné hospodaření
Prosazujeme nízké daně z práce, aby lidé, kteří poctivě pracují, měli na výplatní pásce vyšší čistou mzdu. Proto podporujeme daňová opatření snižující náklady na práci, např. valorizovanou slevu na poplatníka.
Chceme spravedlivější rozložení daňové zátěže. Nízké zdanění práce musí být doprovázeno zlepšováním prostředí pro podnikatele a živnostníky, odbouráváním byrokracie a zjednodušováním systému. Stát nesmí aktivním občanům házet klacky pod nohy. Zasadíme se i o návrat lidí tvrdě postihovaných exekucemi z šedé zóny do legální ekonomiky. Podpoříme zvýšení motivace pro reinvestici zisků v Česku.
Abychom získali peníze na nízké daně z práce, je třeba odstranit nedůvodné daňové výjimky a postavit se proti nelegálním praktikám v oblasti daňové optimalizace. Preferujeme nepřímé daně. Cílem je přehledný, jednoduchý a srozumitelný daňový systém, který každý pochopí, a který zajistí kvalitní veřejné služby, důstojné důchody, dostupné zdravotnictví a kvalitní školství.
Finance státu musí být dlouhodobě rozpočtově udržitelné, zadlužení je přijatelné pouze v krizi a při půjčkách na investice s vysokou návratností. Nepřipustíme, aby byla koronakrize zneužita k zadlužování našich dětí tempem půl bilionu za rok. Zvážíme zavedení víceletého financování, aby financované instituce nežily v nejistotě.
Podporujeme postupný přechod k transparentnímu státu, zejména rozklikávací rozpočet, povinné použití analýz nákladů a výnosů u velkých projektů, audity hospodárnosti výdajů, širší použití hromadných nákupů a propojení výsledků akcí s rozpočtovými daty. Navážeme na vlastnickou politiku státu a zprůhledníme firmy většinově ovládané státem.
Na pozastavení EET navážeme jeho zrušením pro řemeslníky a drobné podnikatele (3. a 4. vlna).
Posílíme kapacity Nejvyššího kontrolního úřadu, rozšíříme jeho působnost a zavedeme koordinaci kontrol.
Dopředu připravíme finanční programy pro budoucí krizové situace, připravíme jasná pravidla pro výjimečné kompenzační programy, které budou vybudovány pro potřeby státu, obcí, firem i domácností a budou spustitelné ze dne na den.
Podporujeme maximální zjednodušení administrativy v daňové oblasti, včetně zavedení jednotného inkasního místa.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Důchody - to je super téma!

Můj dlouholetý věrný kamarád Jan Neruda ve své poslední (nedokončené) básnické sbírce "Zpěvy páteční" mimo jiného napsal (básnický hymnus Jen dál!): Kdo chvíli stál, již stojí opodál! Pročež s dovolením také přidám perlu ke zdejší diskusi!

Zadlužování mladších generací mě nezajímá! Ve svém volebním programu požaduji zvýšení důchodů výrazně nad rámec stávajících slibů, v krajním případě primárně svého důchodu, ostatní ať lobují jinde, aktuálně třeba u hnutí Tálibán či obdobných sociálně a humanitárně laděných hnutí - například u hnutí ANO s jeho policejní zálohou Přísahou!

Kde vzít a nekrást? Žádný problém! V Česku se krade non-stop o sto šest! Nemám na mysli několik kousků pečiva se sazbou nepodmíněně na dva roky, ale primárně nesčetné dotační podvody v objemu desítek až stovek miliard a obdobné účetní operace. Platy a mega odměny armády státních úředníků, poradců a jiných raději nekomentuji... Stačí elementární matematika, výsledek je zřejmý - jako důchodci z mnoha jiných zemí si budu (budeme) užívat za hranicemi všedních dnů! Dokonce i ty mladší generace nepřijdou zkrátka...

P.S.: Shodou okolností to vypadá, že volit budu shodně s manželkou pana Tichého :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ano, možná to vypadá, že se vytahuju , že si umím najít , co potřebuju ale pročítat volební programy ,to tedy nebudu. Ten program, který jste mi předložil jsem nicméně poctivě přečetl , ale odpověď na svou otázku jsem v něm bohužel nenašel.
S každou větou by se dalo polemizovat, resp. snažit se dobrat nějakého jejího jádra. Bohužel to nejde, jsou to jen proklamace, zavedená klišé a otřepané fráze. Kdybyste mi pane Tichý napsal, že je to z programu kterékoliv opoziční strany , bylo by to to samé. Stačí přečíst úvodní sloveso každé věty a je poznat, že je to vystřižené z prefabrikovaného návodu , jak napsat volební program . Posuďte sám : Prosazujeme, podporujeme, chceme, zasadíme se, podpoříme, preferujeme, nepřipustíme, zvážíme, podporujeme, navážeme ,posílíme, připravíme, podporujeme .Nechci vás zviklat , ale navíc se v poslední době objevuje, že právě tahle strana nemá kompetentní kandidáty.
Účinná a správná volební kampaň je ta, která voliče najde, bez toho aby studoval volební program strany. Ani já se nemíním po ničem pídit . Stačí, když strana umí co nejjednodušeji veřejnosti říci : Jsme pro.....
Jsme proti.......
Ono se to k voličům dostane .

Nahoru

Re: Česká společnost / volby (3)

Námitka: K čemu je např. Okamurovi heslo "Jsme pro referendum!", když je jasný, že se nedokáže dohodnout s dalšími stranami, aby to vůbec někdy prosadil? Jak může hlásat, že je "Proti migrantům", když platí azylový zákon 325/1999 Sb.? Přečetl si ho vůbec?

Moudrý politik ví, že nikdy neprotlačí úplně všechno, co by si představoval a chtěl. Že musí umět vyjednávat kompromisy, aby získal spojence. Tak by měla demokracie fungovat. Ne že v zákulisí domluvená hlasovací mašinerie převálcuje ten zbytek.

A z kvalitních volebních programů se o hodnotovém žebříčku a postojích politiků dozvíme dost, abychom mohli odpovědně volit. Když navíc posoudíme jejich osobní integritu, vzdělání a politickou minulost bez průšvihů.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ke zmíněné námitce jen tolik : Ta hesla jsou Okamurovi k tomu, aby jednoduše získal voliče a o to legitimně usiluje úspěšně nebo méně úspěšně každá strana. Znáte to - sliby nezarmoutíš.

Nahoru

Re: Česká společnost / volby (3)

Ten prostřední odstavec je krásný! Jakpak se tomu jen říká ... ?! ????

Nahoru

Re: Česká společnost a důchody (3)

Názor investora:
https://hlidacipes.org/pavel-bodlak-duchodovy-system-je-neudrzitelny-slouzi-jako-penezovod-za-hlasy-volicu/

Nahoru

Re: PS pro zahradnika (3)

"My jsme intenzivně budovali aparát resortních týmů už před Sněmovnou a čtyři roky ve Sněmovně, například s Olgou Richterovou spolupracuje sto lidí v oblasti rodinného práva a sociální politiky," konstatuje Ivan Bartoš v dnešním Deníku N.

BTW: Kdysi jste se chlubil, že budete volit komunisty, možná věříte Okamurovi, to by byla ještě větší ostuda. Když na rovinu řeknete kam jako volič patříte (a jak se jmenujete), předejdete našim spekulacím...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

S komentářem Pavla Bodláka lze vcelku souhlasit ,ale jiné a lepší řešení taky nenabízí. Prostě jenom komentář.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Bojí se 5G sítí a udatně si to sdělují přes 4G sítě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

My důchodci jsme taková zvláštní skupina. Jak běží čas vymírají zákopy postavené za socialismu pravolevé. Co ale zůstalo, je salámové socialistické myšlení - můžeš si koupit dokonce i salám, tak si toho važ a nerebeluj. Dnes se přihodí tři stovky k důchodu, kup si salám a správně vol, jinak salám příště nebude. A zabírá to, stejně, jak za socialismu, kdy se sice reptalo, ale do točeňáku se nakonec většina zakousla.
Nikdo nechce myslet na to, že může stát salám dvakrát tolik a tedy nula od nuly pojde, Pokud se ze salámu stane politikum, určí se pevná cena, pak se bude kupovat pod pultem za více jak dvojnásobek.

Tak jsem jen tak trochu o zdravé výživě - jdu domů

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Piráti opět zabodovali svými excelentními ekonomickými znalostmi .

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-jste-me-pobavili-Babis-pres-PL-mlel-Piraty-kus-po-kusu-Bartos-se-nepobavi-673911

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Mě to teda nepobavilo, ani neoslovilo.
Poradci AB sepsali elaborát známou metodou "slaměného panáka": vymyslí si, co odpůrce neřekl - a pak to slavně vyvracejí.
A zahradnici to už automaticky namnoží...

Dál volím koalici.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Mě to vyprovokovalo k tomu, že jsem si nelenil vyhledat si vzdělání předsenictva Pirátů , aby nás přestaly udivovat jejich názory k ekonomice. Podělím se s vámi.

Ivan Bartoš : Teologie na Husitské teologické fakultě , informační studia a knihovnictví na UK
Olga Richterová: Korpusová lingvistka (zkoumá jazyk pomocí počítačů), překládá z němčiny,angličtiny
Vojtěch Pikal: vystudoval informatiku na olomoucké univerzitě
Radek Holomčík :Teorie interaktivních médií , management v kultuře na FF MU v Brně
Martin Kučera: vystudoval matematickou analýzu na UP v Olomouci
Marcel Kolaja :informatika na MU v Brně
Marketa Gregorová : studovala Mezinárodní vztahy a Evropská studia na MU v Brně
Mikuláš Peksa: vystudoval Biofyziku na Mat - .fyz fakultě UK

Vypadá to , že většina žije ve virtuálním realitě , kromě toho prvního - božího bojovníka. Vystudovaný expert na ekonomiku není nikdo , volte je klidně dál.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

17. Srpen 2021 - 16:41 | zahradnik

Nick Zahradník má můj obdiv stran vyhledání vzdělání předsednictva Pirátů.

Nechci ze vzdělání dělat téma, dokonce ani znectít své dva vysokoškolské diplomy, první za socialismu, druhý za kapitalismu, v tom život vskutku nespočívá! Třetí německý (na VŠ kousek od tamní utajené vily Goebbelse) taktně neprezentuji... To bude až v mých souborných spisech :)

Stejně tak vím, určitě ve shodě s většinou zdejších komentujících, že vzdělání, diplomy, tituly se kdysi i dnes daly a dají "koupit". Dnes mnohem více a snáze! Občas, až neuvěřitelně, jde o oficiální placenou reklamu! Pamatuji situaci, kdy po jedné dosti nepříjemné a náročné zkoušce na UK, jiná kolegyně, kterou jsem po třech semestrech stále nikdy osobně neviděl, zabodovala za jedna, kupodivu na dálku, index zkoušejícímu přivezl služební řidič... Stejně tak vnímám osobitá studia na "polistopadových" VŠ (primárně zprofanovaná Akademie JAK), kdy zkoušející se se studenty scházeli v "rekreačních" a obdobných zařízeních - ano, v regionu Českolipska a Novoborska máme hafo úředníků samospráv a vedle nich i hafo státních zaměstnanců, kteří takto uspěli, vzdělání a vyšší mzdu "poctivě" získali! Někteří sice na úrovni absolventů speciálních škol... V zájmu korektnosti si dovoluji zdvořile dodat, že v mém případě bylo vše výhradně na půdě Alma mater, tedy UK, žádná hospoda, žádný šantán...

Po té zdlouhavé odbočce si dovolím zdvořilý dotaz k panu (nicku) Zahradníkovi, v návaznosti na jeho jistě obdivuhodnou práci s lustrací předsednictva Pirátů stan jejich vzdělání, zda by nemohl vysvětlit (mně i jiným zde), proč česká ministryně financí za korupční hnutí ANO udavačského agenta Bureše a jeho partnerského policejního hnutí Přísaha má vzdělání také naprosto mimo mísu, tedy zcela mimo ekonomické vzdělání?!

Sorry, obecně to nenapadám! Mám životní zkušenost, že ne vždy je příslušné vzdělání nezbytné. Na mysli ovšem nemám profese typu neurochirurga a obdobné... Nicméně, má-li "pan Zahradník" potřebu pitvat předsednictvo Pirátů, tak bych tleskal obdobné iniciativě stran vládní garnitury... Děkuji za pochopení!

Nahoru

Re: Česká společnost a vzdělání politiků (3)

Dovolím si připomenout starej článek k tématu, viz první odstavec:
http://www.i-noviny.cz/terezin-lisabon-a-eurovolby-21851#.YRvbXs0zaiQ

Na začátku bohužel chybí perex:
Pro inspiraci jsem nedávno znovu otevřel brožuru „Jak si terezínští heftlinkové představovali, že bude vypadat československé státní zřízení“. Její obsah se formoval při debatách „za dlouhých, tmavých večerů a nocí, kdy nesvítila... v terezínských kasematech ani jediná žárovka"... Konec citátu.

Diplom ani obor studia nerozhoduje (ačkoli právě Piráti mají převážně obory vhodné pro dnešní dobu). Politik hodný toho jména si vytvoří síť poradců/odborníků/asistentů, aby se rozhodoval se znalostí věci.

Jsou ovšem výjimky: takovej Okamura nebo AB ví docela sám všechno nejlíp...

BTW: Tady uvidí zvídavý (a nepozorný?) zahradnik 3+20 JMEN lidí z oboru, kteří se podílejí na pirátském programu z oblasti FINANCÍ:
https://www.pirati.cz/pripoj-se/finance/

Ach jo...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Piráty sem vtáhl pan Tichý , já jen pokračuju. Tím , že konstatuju , že ekonomicky vzdělán z nich není žádný. Pokud mají poradce, měli by se s nimi v odborných věcech radit , aby nevypouštěli zbytečně bludy .Pane Šádku, stávající vládu pitvat nebudu,stejně brzo bude končit, byla by to škoda času. Chápu vás dobře , ale můžete přece stejně tak vy sám.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (3)

Jak už zase ten zahradnik průhledně vybrušuje... :o)

("Proti hlasovali Piráti, ODS a TOP 09 - vhodno také zmínit." - kdopak to asi psal? = Cimrmanovské "neschopnost myšlenku udržet"?)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Sociolog a ředitel společnosti STEM Martin Buchtík nedávno Deníku řekl : " Lidé se rozhodují na základě mixu, kam se vejdou zkušenosti, osobnost lídra, minulost strany nebo názory vrstevníků. Nikdo ale nečte volební programy. Ty mají desítky stran a navíc nejsou zakotveny v ekonomické a sociální realitě. "

Jsem to tu včera psal taky, že lidi nečtou volební programy - tady to je od odborníka .

Nahoru

Re: Česká společnost a vzdělání politiků (3)

To: 17. Srpen 2021 - 18:17 | Jan Tichý

Díky moc za ten odkaz na stránky Pirátů - ten mě vše objasnil! Již druhé jméno mluví za vše ...
Krásný den

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Že zahradník volí ANO, nedivím se. Nezajímají ho fakta, ale dojmy a navíc manipuluje ala Babiš.
Jaksi znínil u Bartoše teologickou fakultu, ale že má velký doktorát z infirmatiky na KU nezmínil. Stejně tak semestr na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans. a práci v nadnárodních společnostech se zaměřením na IT.
Obdobně je to s ostatními.
Ovšem Babišova favoritka na financích, to je jiná klasa. Vystudovala za komunistů zemědělsko-družstevní právo, posléze dělala na Brno- venkov až ředitelku úřadu. To jsem si našel, když ji opakovaně rozebrali do mrtě členové NERVu a NRR u Moravce. Zkrátka na docenty ekonomie nemá. Ale pan zahradník nemá zase televizi, tak to neviděl.
Ale odbornost není u ANO předností.
HLAVNĚ MUSÍ HEZKY MLUVIT A TVÁŘIT SE DŮVĚRYHODNĚ, I KDYŽ ŘÍKÁ BLBOSTI.
Zkrátka POPULISTICKÁ strana jak vyšitá.
To potom důchodci jásají, když Babiš zadlužuje jejich potomky, i když sami by to konkrétně neudělali.
A ještě budou špinit ty, co jsou proti.
Mimochodem, všimli jste si, že pan zahradník semlel kde co, ale tohle nezodpověděl? Ale možná nám to vysvětlí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Jinak ještě kde šetřit. Slavnej Babiš nabral 57 OOO !!! úředníků, kteří nás stojí ročně 107 OOO OOO OOO Kč ročně navíc.
ZLATÝ KALÚSOK.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-chtel-zatocit-s-byrokracii-najal-na-to-30-tisic-novych-uredniku-143283

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Moldavite, já se jen divím, jak vy víte koho budu já volit. Můžu vám slíbit, že ANO to ale určitě nebude.

Nahoru

Re: PS pro zahradnika (3)

Jo, tenkrát jsem je volil, dnes ne - je to slabota. Nicméně Piráti za ty 4 roky nějak dost " vypelichali ", prostě už netáhnou, dokonce ani mladý . Jasně to ukazují jejich předvolební mítinky. Vy s manželkou a pan Šádek je asi nezachráníte.
Na rovinu vám řeknu svoji volbu, ale až po volbách.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 18. Srpen 2021 - 18:55 | moldavit

Disertační práce I. Bartoše: Profilace dat, transformace dat, transformace informací, extrakce dat, extrakce informací, čištění dat, oprava dat, konverze dat, systémová integrace, informační hodnota, ontologie, sémantické mapování, sémantický metadatový model ...
Ekonom jak stehno :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

19. Srpen 2021 - 11:46 | zahradnik

Pane "Zahradníku", upřímně s Vámi souhlasím. Pan Tichý s manželkou plus já "je asi nezachráníme". Na druhou stranu, budou-li takto uvažovat další či dokonce všichni, volby by se třeba mohly zrušit... S potěšením bych zde napsal vlastní analýzu všech volebních subjektů, ale nerad bych těch několik jednotek zdejších čtenářů otravoval, neřkuli se vystavil trestnímu stíhání :) Čím více voličů podlehne myšlence, že "to nezachrání", tím více vody na mlýnské kolo agentů, udavačů, podvodníků, zlodějů, pseudo nacionalistů, skrytých fašistů, populistů, prospěchářů...

Á propós, vůbec netvrdím, že Česká pirátská strana je majstrštyk! Několik let v pozici politického otloukánka své stopy na ČPS zanechalo. To či ono bych na jejich místě dělal jinak, ale nejsem na jejich místě, stejně tak to či ono mně jde proti srsti, ale absolutní soulad je (u všech) nesmysl. Dnes se kupodivu Goliáš před Davidem třese strachy a tak mu žádná mrzkost není cizí! Agent Bureš prostě jiný nebude!

Já jsem pouze pragmatický, vezmu seznam kandidujících subjektů a škrtám, od naprostých... až po zbylý (úmyslně nepíši vítězný) subjekt. Aktuálně z mého pohledu zbyla koalice Piráti & Starostové. Miloš I., milec nemalé množiny občanů bez schopnosti vlastního názoru, by dodal, že jenom zbabělec nejde volit...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (3)

Už je mi to jasný, díky: s. Chot = politolog jak stehno :o)

BTW: V našem kraji i v NB SLK tradičně vyhrávají...

PS: SproLK = taky Starostové, tentokrát v koalici, zahradniku! Nedělejte si zbytečný starosti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Pane Tichý, SLK nekandidují ve volbách do parlamentu - o těch je váš poslední příspěvek, ne ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Soudruh Chot, výkonný tajemník krajského výboru KSČM, politolog? Leda pivolog! Slova o disertační práci pana Bartoše jsou mimo mísu. Vnuk to vyhledal, soudruh Chot leda..., jdu teď ale k našim krásným kravičkám, tak bych nerada vzpomněla i na nějakého vola... Určití lidé s problémy dokončili střední školu a dnes cítí velkou potřebu plivat na jiné, kteří mají obdivuhodné vzdělání. Pod vlajkou strany v době jiné sami mohli, ale nedokázali...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Přečteno : Ve sněmovních volbách v r. 2021 podporují SLK volební koalici Piráti a Starostové . Nejvýše postaveným členem SLK na kandidátce v Libereckém kraji je na 3. místě Jan Berki.
A dále : Půta by se stal ministrem pouze v případě, že by starostové uhráli v koaliční vládě 4 ministry.
(To asi nehrozí )
Pro případnou nominaci Martina Půty na post ministra je podmínkou jeho očištění v běžícím soudním řízení.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak k té ekonomii - důchodům. Na začátku roku 2021 měl průměrný důchodce 15500 Kč: Ale inflace roste ke 4%, takže jsem v průměru za rok 2021 nakoupil měsíčně reálně za pouhých 14 880, o 620 Kč méně díky inflaci. Přidají mi 800 Kč na 16 300. Oprostěno od inflace tak reálně dostanu na začátku příštího roku asi o 200 Kč více než jsem měl před rokem. Což znehodnotí inflace nad 1,2%. Centrální banka preidikuje i přes 4% a to byl výhled na červenec 3% a skutečnost 3,4%. Tak jásejme důchodci. Za hlasitého nadšení chudneme.
Takhle nás vodí za nos Alenka. A ač Maláčovou nesnáším, mnohdy mluví pravdu.
Na to již bylo mnohokráte upozorněno. Ale když ta Alenka Scillerová a premier Babiš tak hezky mluví a jistě to myslí dobře.
https://www.penize.cz/starobni-duchod/408211-za-kalouska-byly-vyssi-duchody-nez-za-babise-ukazuje-graf

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Množství peněz se v oběhu zvýšilo - ten bilion na dluh někde musí být - ale ekonomika díky covidu se snížila, nebo nejlépe stagnovala - takže nevytvořila dostatečnou nabídku a je nerovnováha, která se vyrovná zevstupem cen.
Bude se nadávat na drahotu a vzpomínat na staré časy pevných cen daných vládou. Zboží se přesune pod půlt za upravení ceny prodavačem.
Ta lepší zpráva je, že s cenou roste i výše DPH a nakonec i ten výběr.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

ČR si nyní půjčuje nejdrážeji na splácení dluhů ( nevím,zda je to češtinsky správně) v celé EU. Schillerová může medově říkat,co chce,realita a řeč čísel je bohužel jiná. Propad výběru daní od fyzických osob taky nevěstí nic dobrého.Jistě na mnoho lidí zabere zmrzlina,pár stovek navíc,které zdaleka nepokryjí vysokou inflaci a kniha napsaná Babišovi dle hodnověrných zdrojů koksařem,kterou stejně asi nebudou číst, do které hodný oligarcha dá svůj podpis. A k tomu selfie, s kterým se mohu chvíli sousedům chlubit. Záběry z mítinků mi mnohdy připomínají "babky Mečiarovky"..
Bartoš to schytal,když přirovnal Ústecký kraj k Rumunsku. Ale opět-realita je bohužel taková.s KV krajem ten Ústecký nejvíce zaostává za zbytkem republikya dle statistiky mají oba kraje prakticky úroveň nejchudších zemí EU. V průměru jsou obyvatelé nejen chudší, ale mají i nižší vzdělání, často končí v sociálních pastech,je tam více exekucí a zdravotní stav,který je taky v mnoha aspektech odrazem bohatosti,mají v průměru obyvatelé ústeckého kraje horší než je republikový průměr. Sama se pamatuji,jak jsem se zděsila,když jsem před 2ma lety jela v únoru z Č.Lípy vlakem do Loun na pohřeb bratrance. Představovala jsem si cestu pěkným Středohořím,zemědělskou krajinou. Místo toho nevzhledné vesnice hlavně kolem Lovosic, neupravené, nepořádek na zahradách jako mnohdy u nás v Sudetech. Neopravené domy-ten nedostatek tam byl hodně znát. a karlovarský kraj? kamarádka bydlí v Sokolově,což je okresní město. Ani prodejnu knihkupectví tam nemají, a to je to bývalé okresní město s cca 23tis obyvateli...
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 19. Srpen 2021 - 16:30 | Jana Tichá

Copak Vás tak rozčílilo?! Zkopírování volně dostupného abstraktu dizertační práce Ivana Bartoše? Ale to snad nikoliv ...
Jen na upřesnění vašich argumentů ad hominem: Nejsem (už) tajemníkem krajského výboru KSČM, a slovo "výkonným" jste si dodala tak nějak sama. Na politologa jsem se nepasoval - znovu opakuji: jde o volně dostupnou informaci, která jen konstatuje.
Mmch, Vámi hájený ekonomický "exprt" se dnes projevil jako Neználek ještě v jiné oblasti - na Twitteru se po vystoupení prezidenta Zemana rozčiluje na tím, že tento úkoluje (chce úkolovat) BIS prostřednictvím premiéra Babiše. Jemu, i Vám bych doporučil alespoň letmé seznámení se s obsahem a základními principy, obsaženými v zákonech č. 153 a 154/1994 Sb. v platném znění. Nemusel by ze sebe veřejně tento "sebedesignovaný " premiér dělat v..a - abych použil vaši terminologii.
Jo a ještě k poslední větě příspěvku: Byl jsem členem KSČ, a to od 23. ledna 1990 ....
Krásný zbytek neděl přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Přáteli jsem byl znovu, opakovaně a důrazně varován, abych již politické debaty a vše kolem související nesledoval, nezapojoval se, primárně s ohledem na přímý nepříznivý dopad na můj zdravotní stav... Pravda, jsem holt nepoučitelný, tak jsem dnes "přejel" Tománkovou, Moravce a Miloše I., tedy konkrétně CNN Prima, ČT a bulvární mega humus zvaný Blesk (ten nepřímo z ukázek jiných médií), kde s nadšením kolem sebe plive mnohými milovaný hradní pán, který světu dokonce sdělil, že nemá žádný telefon (manželka, děti a psychiatři tedy volají bezpečnostně neprověřeným a ti mobil k uchu jeho Výsosti donesou). Stručně řečeno, bylo to (jak jinak) naprosto výživné, tlak jsem měl ve 14:00 hodin 155/108, tep 96, asi jsem zase zapomněl na MicardisPlus, i když aktuálně upřednostňuji Hypertenzin, je totiž výhradně přírodní... Paní doktorka Šepsová to třeba odborně okomentuje :)

Je neuvěřitelné, jak moc a stále více se lže, představitelé hnutí ANO to patrně mají jako první bod svého stranického závazku, paní druhá místopředsedkyně vlády se již v tom zdokonalila natolik, že by mohla být divou české první divadelní scény, pan třetí místopředseda, v minulosti erudovaný jako špičkový manažer Agrofertu, je v jejím těsném závěsu!

MUDr. Tejnora a další zde psali o zadlužení. Dle aktuálních dat víme, že je minimálně čtvrtinový propad příjmu z daně fyzických osob - jasně, v důsledku naprosto hloupého schválení zrušení superhrubé mzdy plus navazujícího... Upřímně, ODS byla v čele snah o změnu zákona! Jsme asi jedinou zemí v rámci EU, ne-li světa, který v době corona problémů zaťala sekeru do státního rozpočtu na straně příjmů, navíc na mnoho dalších let. Náklady na zvýšení penzí jsou v poměru k tomu takřka zanedbatelné! Tristní komentáře ke zvýšení penzí jsou naopak násobně četnější! Jiří W. (Moldavit) s poznámkou k penzím a inflaci má zcela jistě pravdu. Je zajímavé, že i dnes jsem v médiích opakovaně zaznamenal citaci slov ministryně Maláčové, že za Kalouska byl poměr penzí k průměrnému výdělku lepší! Obdobné, i když jinými slovy, zde psala paní doktorka Šepsová včetně slov ke splácení dluhů - již je to jedna z nejvyšších položek státního rozpočtu na straně výdajů!

O Pirátech a spol. jsem zde nedávno psal zcela jednoznačně, nebudu se opakovat. Premiér je v tomto super ubožák, rozumím však, že sází na metodu prolhání se až do případného dalšího premiérského křesla. Logicky změnil záměr, ubožáci jsou tací, vzal vedení kandidátky v Ústeckém kraji, kde by dle všech předpokladů měl pohodlně zvítězit, k tomu nad tím nenáviděním Bartošem... Škoda slov!

S úsměvem na závěr k MUDr. Šepsové!
"Češtinsky" správně není, správně je "češtinářsky" Ovšem "nejdrážeji" (je to nejdražší) je správně! :)

Po okénku lehce gramatickém, nikoliv dramatickém,
přeji všem vše dobré, tradičně hlavně ve zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ohledně dluhu- jeho kola se roztáčí skoro tak rychle,jako kola pětiletek. V r.2020 byl propad HDP 5,9 % dle statistiky,což je propad značný,ale i jiné státy takový měly. Jenže rok 2021 skončí dle predikce ještě hůře- saldo se očekává na 7,8 %-díky předvolebnímu a (nejen tomu) vyhazování a neschopnosti konsolidovat veřejné finance. Všechny státy EU zasažené koronavirem mají plánovanou tu konsolidaci veřejných financí,jen u nás Alenka Schillerová nemá zatím nic, dle jejího prohlášení we will see po volbách... Zatímco v r.2024 plánují všechny státy návrat k pokud možno žádným schodkům ( SRN) nebo mírným, tak to saldo vycházející nad 5% HDP má jen ČR a Rumunsko.( zdroj MMF) Drahé půjčování na umoření našeho závratného dluhu bude pokračovat.
Ale zase můžete mít doma levnou cibuli od Okamury nebo knížku od Babiše. Sice poletí inflace nahoru, úspory se znehodnocují a zvýšení daní se nevyhneme,ale co bychom pro své milované vůdce, neobětovali,že a nezvolili je,když jsou tak hodní a přidají 3 stovky . Nějak mi ta situace s Babišovými vizemi v knihách připomíná návštěvu v městě Carbonaria na Sardinii před pár lety. To město dal postavit Benito. Název odkazuje na uhlí,které se v okolí těžilo. Bylo tam vše-domy pro obyvatele, školy, společenská zařízení pro dělníky z dolů, ,kde visely jeho portréty, místa pro jeho sochy, věž,odkud vůdce k lidu mluvil... Celý život od narození až do smrti pěkně plánovaný... a jak to dopadlo.
Přeji pěkný den!

í.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Zajímavé dnes už není dělení pravice - levice, ale demokratické strany a populisté. Asi proto, že Babiše nelze tak nějak pravo-vlevo zařadit. Nelze ani zařadit na dělení západ-východ.
Finance - letos asi dobré - spíše co bude za 2-4 roky, asi držitelé koruny adekvátně schudnou - zaplatí současné dluhy z doby blahobytu. V horizontu 10-15 let je další riziko důchodů, když průběžný systém bude v kritické situaci.
Otázka je, co s tím, jako běžný občan mohu dělat. Držet, nebo koupit nemovitost. Investovat do kapitálových produktů asi raději v eurech nebo dolarech.
Oboje není ale až tak jednoduché, jako hodit to Babišovi a držet si palce, že to nějak zařídí, aby koblihy byly každý den.
Asi smutné je, že to může podobně zařídít, jak naší komanči, když čekali na zázrak komunismu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No,a další populistická sekera se zatne-alespoň do voleb, do zdrav.pojišťoven. Antigenní testy nadále zcela zdarma,i pro cestování do zahraničí, chce Bureš.Má o tom jednat vláda.
Přitom od začátku roku do konce května to stálo VZP více než 2,8 mld korun.
Pěkná jsou taky prohlášení Bureše a Schillerové,jak chtějí vyšší daně u "neřestí"- hazardu,cigaret. U piva,na které jsou v naší krajině obrovské závislosti s nezměrnými dopady ve zdravotní i sociální sféře(zejména domácí násilí na partnerovi a dětech), naopak daň stoupat nesmí. Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Co takhle pořádně zdanit individuální dopravu a zlevnit a rozšířit veřejnou hromadnou? Lepší než nekonečné populistické útoky na pivo a hostince. Mám za to že vyžraná lenost je horší neřest než nějaký tabák.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Na kus řeči s Honzou Farským a Tomášem Martínkem v Novém Boru Pivovar BORN 18. hod.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Na kus řeči s J.Farským a J.Martínkem bude 26. ve čtvrtek od 18ti hodin do 20., od 16.00 kontaktní kampaň v N. Boru.
Pěkný večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No jak by třeba jezdili do MB dělníci ? Vlaky tam sice jezdí, ale v nesprávnou hodinu a na nesprávné místo. Jinak na auto je DPH 21 % - takže z každého nového auta 100 000 pro stát, z 1 litru nafty 21% DPH - cca 6 korun a spotřební daň cca18 a těch 6 korun zbude na prodejce, rafinerie, dopravce a šejky.
Hromadná doprava je dotována až nehorázně - jen autobusy v ČL přes 60 mil. ročně - cestující platí jen 15% z jízdného - zkuzte to někdy s dvěma uřvanými dětmi, dvěma nákupními taškami ve špičce MAD ? Vás jebne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

''Nechci Schengen, preferuji státní hranice.''
To nepravil Okamura nebo někdo z Volného bloku, ale Babiš dnes ..... Hlavně pro mladší ekonomicky aktivní ročníky to je pěkné,že na ně tak myslí. A na pendlery atd.atd...
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Z dnešních zpráv, zdroj České noviny.
Sněmovní kontrolní komise se dnes po zhruba hodinovém jednání usnesla, že neexistují žádné indicie o tom, že by BIS použila odposlechy v rozporu se zákonem. "Plukovník Koudelka informoval, že nikdy nebyl tlak předsedy vlády na jeho osobu, aby ukončil operativní prověřování jakékoliv osoby," citoval z usnesení šéf kontrolní komise Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).

Prezidentská kancelář dnes obvinila Koudelku, že dlouhodobě porušuje zákon a zpravodajské prostředky kontrarozvědky zneužívá ke shromažďování informací pro svou potřebu. Hrad to vyvozuje z toho, že Koudelka od roku 2018 neodpověděl na dotaz prezidenta, zda BIS při odposlouchávání nejbližších spolupracovníků prezidenta zjistila konkrétní bezpečnostní rizika pro ČR. "V rozporu se zákonem nedostal prezident na svoji otázku do dnešního dne odpověď. Zároveň prezident nebyl ředitelem BIS upozorněn na žádná bezpečnostní rizika ve svém okolí," uvedl Hrad.

Bývalý ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Karel Randák ČT řekl, že ředitel BIS a ostatní tajné služby nemají povinnost informovat své adresáty o tzv. živé kauze. "Pokud prezident nedostal ještě příslušnou informaci, pak to bylo z důvodu, že BIS tu akci neukončila a ten svazek je ještě živý. O takových akcích prezidenta neinformuje a prezident na to nemá nárok," uvedl. Prohlášení Hradu z toho důvodu označil za "velmi směšné".
-------------------------------
Jak se zpívá v jedné hře Cimrmanově-je to směšné, cha,cha,cha... Bylo by to,kdyby to neprohlašoval vrchní velitel vojsk,kterému se nedá zřejmě dovolat jinak,než přes osoby bez bezpečnostní prověrky. Vyřazení Rosatomu se neodpouští. Je před volbami,takže se hodí ono latinské: Calumniare audacer,semper aliquid haeret-Statečně pomlouvej, vždy něco ulpí.
A náš prezident kypící zdravím by jistě nelhal....
Hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Alzhaimmer útočí - velký problém je, když postihne prostého smrtelníka - pokud je hlavou státu a velitelem vojska je to docela giga problém.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Právě jsem se dočetl , že jedničkou na kandidátce hnutí Švýcarská demokracie ve Středočeském kraji je molekulární genetička MUDr. Soňa Peková Ph.D.
Z jejich programu vybírám : zrušit Ministerstvo kultury ČR, odchod z EU, odchod z NATO, zrušení EET a zavedení přímé demokracie.
S takovým programem by snad bylo efektivnější kandidovat u Okamury. Nechápu proč ženy, které mají dobré renomé díky své profesi, vstupují aktivně do politiky - stejně tak Hana Lipovská
Kandidátky Švýcarské demokracie mají v několika krajích obsazena jen první 3 místa.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Dnešní demonstrace a slova slečny Hanky.

Byli jsme sami,ale už nejsme.Jsou nás zástupy,zástupy šiřitelů pravdy,kterou zvěstujeme národu,
Prosadíme ji proti jejím nepřátelům.Půjdeme si pro ně.
Postavím se do čela mocného proudu světla a pravdy,kterým jste Vy
.Povedu Vás na cestě ke světlu..

Přeji pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 28. Srpen 2021 - 22:45 | Lenka Sepsová

Juj! To je krásné ... Nebyl by, prosím, odkaz na zdroj? Díky a krásnou neděli.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Takové světlo! Kde se to zastaví?! Lipovská mi připomíná Standu Mirvalda: Nebude chalupy v Jizerských horách, kde by neměli baterku značky „Standa Mirvald – Tanvald“. Řekněte lidem, že váš syn je posel světla!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Z tisku:
Ministerstvo obrany hledá firmu, která bude kvůli Zemanově snížené pohyblivosti asistovat při jeho letech Airbusem A319. Zakázku minulý týden zveřejnilo na svém profilu zadavatele, uvedl dnes server Zdopravy.cz. Rámcová smlouva na deset až 20 letů prezidenta do konce roku 2023 má odhadovanou cenu 2,4 milionu korun.

Vítěz soutěže má dodat zařízení známé jako ambulift na letiště Kbely včetně obsluhy vždy v době, kdy má prezident odletět nebo přiletět. V zadávací dokumentaci ministerstvo uvádí, že vítěz má zajistit důstojný nástup a výstup. V Česku vlastní ambulift například Letiště Praha.

No,to se tedy rozhoupali brzo,že hledají až nyní...Je ale pravda,že vrchní velitel vojsk je,dle mluvčích a okolí,zdravý jako řípa.... A na nějaké statisíce za letoun CASA se nehledí.
Takový německý prezident přijel do ČR vlakem. Do Brna by to taky šlo,i s popelníčkem. Ale jiná země,jiný mrav.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No, armáda teď kupuje hodnostní ramenní nášivky za 12 milionů. Mne by více vzrušovaly nákupy francouzských kanónů nebo amerických vrtulníků. To jsou jiné peníze ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

K ceně asi napoví, že žádná česká pořádná firma zabývající se textilem to nebere.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Dobrá komedie včera na Větruši.
„Můj syn je rukojmí toho podvodníka Víta Klusáka,“ opřel se Babiš do režiséra
Odkázal na 30 000 důchodců, kteří přiběhli na otevření Hypermarketu Český sen, který byl tak akorát na plátně.
Babišovi se to povedlo. Ukázal na jádro svých voličů, schopných uvěřit každé blbině, pokud je jim marketinkově dobře podána.
Co si budem namlouvat, na těch 30 tisících a jim podobných, založil s marketérem Prchalem svoji politickou karieru.
Havlíček pak asi preventivně přispěchal, že něco podobného jako Babiš jr. má v rodině taky.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Havlíček mi krom toho,že je vzorem krhounkovství a ubohého rektálního alpinismu, připomíná jednoho kolegu lékaře,už je tedy na pravdě boží.Ten mnoha pacientům na jejich stesky odpovídal,že to měl taky nebo že má něco podobného,aby je odbyl. Když k němu přišel pacient s podezřením na kapavku,neřekl,že to měl taky...Bůhví,co Havlíček má v rodině.

Český sen, skvělý dokument o lidské malosti,chamtivosti a schopnosti naletět jakýmkoliv slibům,´ťal do živého. Tehdy se tři tisíce lidí rozeběhly,aby byly co nejdříve u vchodu do nového hypermarketu a urvaly, co se dá. Úctyhodní Češi pak narazí na kašírovanou stěnu,na kulisy,jakési zrcadlo vlastní pažravosti a potřebují si frustraci,že nemohou koupit něco za hodně levno, dávají najevo... Miloš Forman měl a má dobré nástupce.
Není divu,že Babiš ten film používá jako ukázku" podlosti" Víta Klusáka,který je mimochodem švagrem Marka Prchala. Filmu,nadsázce těžko asi rozumí,Tak zbývá jen pomlouvat. Jeho píaristi moc dobře vědí,že film vypovídá zejména o těch,kteří jsou schopni naletět všem slibům,že všechno bude-i máslo bude,smetana bude .Jenom se nebudeme ptát,kam zmizel Mlíkař,ale kam zmizely peníze z našich kešení,nevyjímaje peníze seniorů,kteří vůdce milují,protože on se o ty jejich peněženky postará ke svému obrazu.

Mimochodem, film Český sen nasbíral ceny a to se neodpouští-viz oficiální výčet:

Snímek získal řadu ocenění, jmenujme např. cenu za nejlepší scénář v rámci MFF o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví EKOFILM 2005; Na Evropském filmovém festivalu v Bruselu získal Cenu udělovanou televizní stanicí Be TV pro nejlepší film (Prize Be TV for best Film). Na 35. ročníku polského festivalu Lubuskie Film Summer - Lagow 2005 cenu Silver Grape Award. Na MFF dokumentárních a animovaných filmů „Poslanije k čelověku“ v Petrohradě (Rusko) Zvláštní ocenění mezinárodní poroty. Film zvítězil na Mezinárodním filmovém festivalu v jihokorejském Jeonju v kategorii Digital Spectrum. Golden Gate Award za nejlepší celovečerní dokumentární film získal na 48. MFF v San Franciscu.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 důchody

Takže horší než jsem předpokládal. Inflace 4,1% již teď. Takže průměrný důchodce má reálně o 620 Kč méně než na začátku roku. Dostane s velkou slávou 805 Kč, ještě za to hodí hlas Babišovi a do poloviny příštího roku na tom bude hůř než koncem r. 2019. Hezký článek k tomu
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ceny-rostou-nejrychleji-za-13-let-o-41-procenta-174302

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 důchody

Takže horší než jsem předpokládal. Inflace 4,1% již teď. Takže průměrný důchodce má reálně o 620 Kč méně než na začátku roku. Dostane s velkou slávou 805 Kč, ještě za to hodí hlas Babišovi a do poloviny příštího roku na tom bude hůř než koncem r. 2019. Hezký článek k tomu
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ceny-rostou-nejrychleji-za-13-let-o-41-procenta-174302

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Doléváním vody nebude slivovice silnější, doléváním papírků, zvaných peněz, se jejich reálná hodnota nezvedne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Pane doktore, Karle. Dolévání vody do slivovice, jak by potvrdil každý znalec a obdivovatel tohoto skvělého nápoje, tedy i já, navíc nápoje, který prokazatelně má léčebné účinky :), je naprostá prasárna (sorry), ovšem děje se to... Kvalita většiny slivovic v obchodech je tristní, nemáte-li dobrého známého na Moravě, tak i tam je kvalita hodně různá... Rozumím, že jste primárně necílil na hodnotu slivovice po zředění, ale na fakt, že švindl je švindl, nejenom příměr se slivovicí, stejně tak slova o "dolévání papírků..." Papírky se dolévají, nemalá množina důchodců (zde jsem to psal opakovaně, tak se citovat nechci a nebudu) je naprosto neuvěřitelně přiblblá, nesoudná, nerad bych dodal, že super hloupá! Tím současně reaguji na komentář Jiřího Moldavita, se kterým se ztotožňuji! Téma důchody je už třicet let proměnlivě akční, není divu, že ve vztahu k volbám znovu výrazně a lživě přiživené! Zaznamenal jsem různé myšlenky a návrhy, občas v takovém grádu, že to bylo o infarkt. Celoživotní přátelé mně občas vytýkají, že až moc ctím logiku. Představitel toho či onoho politického subjektu neuvěřitelně lže, naprosto mimo logiku, dav nadšeně tleská a nechápe, že je pouze "výrobním prostředkem" k super postu daného lídra... Tzv. vzorec k navyšování penzí si dovolím nekomentovat vyjma slov - je to už několik let podvod, současně "oblbovačka" na seniory...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Já si myslím,že za ten růst cen a celou inflaci může stejně ten Kalúsek. Ten může za všechno i za to,že mnozí mají v mozku,co se týče ekonomického přemýšlení,vymeteno. A přitom se odkazují na "zdravý selský rozum". Vzpomínáte na slovenské volby a zástupy "babek Mečiarovek,"? U nás je to někdy podobné.
Opět nelze než nevzpomenout mé zamilované knihy Liška Bystrouška Rudolfa Těsnohlídka. V ní je kapitola,jak liška láká k sobě slepice,aby je mohla schlamstnout. A nabízí hory doly, jak bude krásně,když se zbaví kohouta a budou poslouchat Lišku,co budou všechno mít. Řečňuje rozvážně jako Alenka Schillerová,když oblbuje,jak jsme na tom dobře. Kohout,který ji prokoukl od začátku to zhodnotí slovy jako,že maže med kolem huby , a nejradši by nás všechny sežrala,tlama jedna hladová...
Pěkné dny přeji.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak jsem se potkal s jedním doktorem práv, když už jsme u toho Kalúska - docela zajímavý rozhovor - byl u policie - tedy na dopravě za socíku, pak jeden čas u armády - dělal pod Rumlem, Kalouskem a dalšími, do dnes je pracovně aktivní přednáší na škole atd. - to je jeden životopis, bohužel menšinový u lidí, kteří prožili oba režimy v nějaké funkci. Převládá bohužel "vše se rozkradlo, nebyla imigrace, uměli jsme si vyrobit všechno atd a jedině Babiš na nás myslí."
Koukám jak tráva roste - to už soudruzi zapomněli jak se dělaly sekačky z podvozku kočárku, motoru z pračky, protože na něco, jako sekačka na trávu, holt centrální plánovací komise při UV KSČ nepomyslela a když, tak realizace trvale více jak jednu pětiletku a dva sjezdy KSČ.

Nahoru

Svatý Otec František - SR x ČR

Lehce váhám, zda nemělním zdejší téma, ale jinam to nejde, tak zakladateli: sorry!

Dnes jsem změnil "pracovní" plán, abych na slovenské TV sledoval živý přenos z návštěvy Svatého Otce, papeže Františka. Slovenská prezidentka Čaputová naprosto vynikající, jako vždy obdivuhodná, v proslovu se skromností a úctou, akcent na křesťanské hodnoty (morálka, slušnost, odpovědnost, upřímnost, poctivost, úcta a pomoc ke všem potřebným atd.), papež František zcela v souladu s tím, následně i jeho skvělá promluva na setkání s členy kléru, kde dle mého názoru se mnozí museli po jeho slovech propadnou do Pekla.

Proč papež František ani po opakovaných pozváních, když obdivuhodné čtyři dny stráví na malinkém Slovensku, do ČR si ani na několik hodin neodskočí? Ano do Maďarska si odskočil, i když dle mnohých diplomatů a komentátorů takřka "s odporem". Za sebe se fakt nedivím! Český primas bohužel už řadu let nemá odpovídají kredit - diplomatický i osobní. Setkat se s českým prezidentem, který by se možná Františka zeptal, zda ví, co je to ku*da, a který křesťanské hodnoty naprosto neguje, soustavně na ně plive? Setkat se s českým premiérem, který dost možná nectí ani menšinu z Desatera? To je žel současné Česko! Být na místě Jeho Svatosti, tak se Česku také raději vyhnu obloukem...

Zdravotní stav papeže Františka je (pochopitelně) non-stop diskutovaný, naštěstí je, dnes opět podal obdivuhodný důkaz, duševně naprosto v pořádku, pohodový, vstřícný a milý, současně fyzicky již s problémy a zjevnou bolestí při chůzi, ovšem i v situacích, kdy může (dle protokolu smí) mluvit a sedět, vstane a projev přednese ve stoje! Miloš I. má naopak zjevnou radost z vozíku, již vůbec nemá snahu ani na chvilku se postavit, byť s pomocí (to by bylo v pořádku), třeba při hymně! Pamatuji v dětském věku, jak jsme byli natěšení vzájemně se vozit v kočárku, i když jsme nebyli postižení... Ve stáří se to možná někomu vrací... Omlouvám se, tradičně, milcům Miloše I., ale ctím upřímnost, toho pána si vskutku vážím mnohem méně než vlastní ošoupané ponožky!

Zdejší většinu sice svým dodatkem možná neoslovím, protože se patrně neznali. Vzpomenul jsem v souvislosti s výše uvedeným na svého přítele, pátera Jindřicha Václava Gajzlera, O.P., strážce hrobu Svaté Zdislavy, který byl za socialismu permanentně pod dohledem StB. Vzpomínkový příspěvek jsem zde před časem zveřejnil, poté s úpravami a fotomontáží na požádání poskytl stránce: https://www.facebook.com/lidovy.obcasnik. Byl to neuvěřitelně čestný, poctivý a obětavý člověk, v důsledku zákazu činnosti a následných manuálních aktivit trochu přisprostlý, ale vždy svůj, upřímný, se srdcem na dlani! Myslím, že by byl moc rád, slyšet od papeže dnes to, co já! Papeže Františka by zcela jistě adoroval, o to více by bojoval proti současné české reprezentaci, která žel křesťanské hodnoty nectí...

Tradičně - s úctou k názorům jiných a respektem k názoru mému!

Nahoru

Svatý Otec František - SR x ČR - citace

"Před více než 20 lety svět obdivoval, jak se vaše dvě země pokojně rozdělily," uvedl papež František na adresu Československa na zahradě prezidentského paláce v Bratislavě. "Oslovuje mě slovanská pohostinnost a vaše přivítání chlebem se solí," dodal. "Vaše hory překračují hranice, aby v kráse spojily různé národy," řekl a požehnal Slovensku. /Moje poznámka - kdo v Česku by chlebem a solí (upřímně) přivítal?/

Papež vyzval k prosazování myšlenky solidarity a upozornil na chybějící vzájemnou pomoc mezi lidmi v Evropě. "Ať se Evropa vyznačuje solidaritou, která překračuje její hranice a která by ji mohla dostat do centra dějin. Skutečné bohatství spočívá v rozdělení se s těmi, kteří jsou kolem nás. To, co dáváme, je ve skutečnosti darem pro nás samotné. Potřebujeme bratrství, abychom mohli podporovat integraci, která se stává stále důležitější. Je to naléhavé právě teď, kdy po pandemii očekáváme nový start ekonomiky," řekl papež. Za důležitou označil také spolupráci lidí a států. "Vzájemně se potřebujeme. Nikdo se nemůže izolovat, ani jako jednotlivec, ani jako národ. Nemá smysl stěžovat si na minulost. Je třeba si vyhrnout rukávy a společně budovat budoucnost," uvedl.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

"Po letech pronásledování náboženských svobod v období komunistického režimu nyní církve čelí pokušení stát se otroky, ale už nikoliv režimu, nýbrž vnitřního otroctví."

To jsou slova pronesená papežem Františkem na Slovensku.
Když vidím Duku, z kterého se stal typický prelát, tak nelze než souhlasit. A vzpomenout na jiného Františka,a to kardinála Tomáška,kterého jsem ještě zažila.
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak se lid obecný dozvěděl,že pan prezident potřebuje nepřetržitou lékařskou péči. Bylo by dobré,kdyby to jeho ošetřující lékař, ředitel ÚVN,přeložil do jazyka všem srozumitelného. Máme na to jako obyvatelé tohoto státu právo a snad nežijeme v Severní Koreji,kde se stále vydávají rezoluce o pevném zdraví. Ne každému je totiž jasné, vo co gou. Komunisti si mohou vzpomenout,jak to bylo s Ludvíkem Svobodou. A nakonec- v Česku se stejně všechno vykecá..

Mluvčí se modlí a cituje žalmy. Jemu bych doporučila,když má zrovna dnes ( nebo měl včera) Dante Alighieri sedmisté výročí úmrtí,spíše přečíst tu pasáž z Božské komedie,která se zove Peklo,než pět žalmy.
Hezké dny přeji.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

14. Září 2021 - 18:52 | Lenka Sepsová

Úvodem - lekl jsem se!
Po přihlášení se zde hláška: Přístup odepřen, nemáte oprávnění přistupovat na tuto stránku.
Další pokus prošel... Sláva! Tajným službám patrně došla páska...

Paní doktorko, premiér Bureš a dokonce již i hradní Ovečka český lid ujistili,
že stran českého nejvyššího nejde o nic vážného!
Potřeba nepřetržité lékařské péče u Miloše I. je tedy asi nutná pouze pod střechou Střešovic!
V hradních prostorách to suita zmákne v pohodě!
Každodenní litrovou lahev vína, obohacenou o několik panáků silnějších tekutin, doplní, zvýší,
ke spokojenosti všech zainteresovaných...

Předpokládám, že guru všech multilhářů, zlostných, zapšklých a nenávistných lidí,
se do voleb ještě obětavě radostně nabudí, dá (opakovaně) pokyn koho volit...
V zájmu české pseudodemokracie...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Už jsem to tu asi psala,ale slova Euripidova by se dala v dějinách tesat každým dnem:

Když člověk sladkých slov,ale zkaženého charakteru přesvědčí dav,velké útrapy zasáhnou stát...

A dobrý výrok měl i náš pan premiér- že prý si nevšiml,že by se potraviny nějak hodně zdražily. Takové vyjádření mu píáristi asi neschválili,ale jeho skalní voliči, zejména voličky, chovající se podle zlidovělého:Nechci slevu zadarmo! , mu to odpustí.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Dostal jsem do schránky tiskovinu Koaliční listy Pirátů a Starostů. Na poslední straně je křížovka o ceny a po zaslání řešení pět vylosovaných obdrží stylové ceny. A dole na stránce je ještě kupón - do něj se zapíše tajenka a pak na setkání s Piráty přímo na stánku je možno si vybrat z cen, tu která se vám líbí.
Neví někdo z čtenářů I-novin , jesli už v Boru byli .
Neví někdo , co je to za stylové ceny ? Tipuju třeba : černá páska přes oči, sada bambitek , joint , dřevěná noha nebo ochočenej papoušek ? Bych si vybral toho jointa.

Nahoru

Zahradník & spol.

Shodně s panem "Zahradníkem" jsem dostal do schránky... Pominu. že mám na schránce "zákaz reklamy", v době předvolební prostě se neradostně povznesu... Přiznám se, něco používám jako obal na odpadky, něco zběžně prolistuji, něco dokonce, byť výjimečně, čtu pečlivěji. Přičtu-li k tomu dnešní (nedělní) politické "hrátky" v nejsledovanějších televizích, tak komentovat to či ono slušně je takřka nadlidské úsilí... Lži se staly každodenním chlebem...

Nick Zahradník se s osobitou vtipnou snahou ptal na ceny za vyluštění křížovky - viz jeho komentář výše.
Původně mě napadlo, zda třeba netouží o poukaz na společný zájezd s guru SPD, japonským imigrantem, a současným top multilhářem do jeho spřízněného podnikatelského ráje s afgánskými islamisty, přátelích, o kterých najednou raději nic neví... V tomto duchu by se dalo psát takřka ve stylu Jiráskových spisů...

Osobně jsem nelenil, protože si vážím všech! Pro pana nick "Zahradníka", stejně tak pro mnohé stejně vtipné, shodně smýšlející, jsem pátral, výsledkem je všech pět cen, o kterých dotyčný pán psal, respektivě se tázal!!!

Zahradníkův rok - Karel Čapek, 1929

Knihu Karla Čapka s originálními ilustracemi jeho bratra Josefa „pro poučení všem zahrádkářům“ jistě není třeba dlouze představovat. Úsměvně milé vyprávění autora coby zkušeného zahrádkáře, nabízí čtenářům kromě radosti a pobavení i množství zahradnických rad a návodů. Z vlastní zkušenosti nás autor varuje před úskalími, která zahradnické práce po celý rok přinášejí. Kniha Zahradníkův rok nás učí i pokoře k přírodě a zahradničení obzvlášť.

Zahradníkův svět - Filmový seriál, Velká Británie, 1969

Jak to vypadá v zahradníkově zahradě? Je to podobné jako s kovářovou kobylou? Nebo je zahradníkova zahrada vzornou vizitkou svého majitele? Zjistíte, jaký svět se skrývá za zahradní brankou nejslavnějších britských zahradníků. Nejstarší a nejpopulárnější anglický zahradnický seriál.

Zahradníkův pes - Félix Lope de Vega, El perro del hortelano, 1618

Divadelní hra o třech jednáních, jejímž hlavním tématem je láska, závist a žárlivost. Poté, co se hraběnka Diana z Belfloru dozví o milostných pletkách mezi svým sekretářem Theodorem a služebnou, zahoří k němu nečekaně láskou. Ovšem hraběnčina povaha a společenské rozdíly mezi oběma aktéry dokážou celou věc pořádně zamotat. Co se ale stane, když se do milostného trojúhelníku vloží Theodorův mazaný sluha Tristan?

Zahradníkův pes - Film Španělsko & Portugalsko, 1996, režie: Pilar Miró

Pilar Miró byla také úspěšnou a uznávanou divadelní režisérkou. Zde se rozhodla převést na filmové plátno mravoličnou komedii španělského dramatika Lopeho de Vegy „El perro del hortelano“. Jde o její nejúspěšnější film u kritiky i u diváků. Je pojatý jako kostýmní výpravný film natočený vzhledem k předloze poměrně originálním způsobem. Hlavními tématy jsou láska, závist a žárlivost.

Zahradníkův pes - Opera comique, 1855, Albert Grisar

Zahradníkův pes (též Zahradnický pes, ve francouzském originále Le Chien du Jardinier), je komická opera (opéra comique) o jednom dějství francouzského skladatele Alberta Grisara na libreto Lockroye (vlastním jménem Joseph-Philippe Simon, 1803-1891) a Eugèna Cormona (vlastním jménem Pierre-Étienne Piestre, 1811-1903). Poprvé byla uvedena v pařížském Théâtre de l'Opéra-Comique dne 16. ledna 1855.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Nóóó, dobrý. Aspoň trochu zábavné legrace , té není nikdy dost , že ?
Mám ještě v zásobě malý kvíz.. Zkuste přiřadit politiky k přezdívkám. Není to těžké :-) Vyhulenec, vykulenec, Sandokan , surikata, čivava, vymaštěnec , flákanec, ratlík, Venezuela, traktorista, kapitán.
Pane Šádku, vás to stálo dost času - oceňuju :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ještě české přísloví "Kozel zahradníkem".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

21. Září 2021 - 12:52 | moldavit

Jiří, sorry, ale pokud se nemýlím, tak KOZEL je chráněná značka :)
Velké Popovice by se mohly ohradit, že Kozel není zahradníkem! :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Kozla beru a nezkusíte taky kvíz s přezdívkami ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Po návratu do českých luhův a hájův si čtu na den Svatého Václava větu,kterou pronesla pí ministryně Schillerová po setkání s prezidentem v Lánech.
Dle zpráv uvedla, že prezident po pobytu v nemocnici vypadá velmi dobře a hlava mu myslí.

Žijeme holt v takové zemi,kde ministr vlády má potřebu sdělit národu,že prezident myslí.
Hned jsem klidnější,opravdu. Přece nás nenechají tápat,jak říká Werich s Horníčkem v jedné forbíně.

Hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ze zpráv: Andrej Babiš si přes své offshory poslal skoro 400 milionů korun, za které si posléze koupil nemovitosti na francouzské Riviéře, včetně zámečku Bigaud. Operace nese znaky praní peněz, shodují se odborníci.

Burešovi to u jeho voličů neublíží,ba naopak, chudinku chtějí popotahovat . Ovšem,jak jsem se dočetla v zahr. zprávě, ve Francii samosebou musí doložit původ peňauzí,jinak může o nemovitosti přijít. To by bylo mnohem bolestnější.
Hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Vraťme se zas na obecné téma politiky v Česku. Možná jste taky zaznamenali desítku návrhů budoucí vlády ,kterou pod titulkem : " Deset klíčových změn, které chystá nová vláda " zveřejnily Novinky.cz.
V celé desítce není nic k řešení covidové situace . Hlavně, že se řeší národní pták :-)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) aneb proč kroj

Jeden příběh,jak komunistům šlo hlavně o lidi.
Jan Ples byl před válkou starostou Vlčnova, činovníkem Sokola a členem Agrární strany.

V době I. světové války bojoval na italské frontě, tedy na jednom z nejtvrdších bojišť.

Za války byl aktivní v odboji, pronásledován gestapem a dokonce krátce i vězněn.

Po válce se stal členem a činovníkem Lidové strany (Agrárníci už nebyli obnoveni) a po komunistickém puči v roce 1948, vytvářel v této straně paralelní, s komunisty nekolaborantskou, strukturu, která měla po očekávaném pádu režimu nahradit kolaborující tzv. „obrozenou“ ČSL.

V parlamentu pak otevřeně vystupoval proti rozpínavosti komunistů v armádě. Ve svém sněmovním projevu z roku 1947 například kritizoval ideologickou indoktrinaci mladých vojáků komunistickými armádními ideology.Nemohlo to dopadnout jinak: v lednu 1949 byl zatčen a obviněny z velezrady a špionáže.

V listopadu pak byl 1949 odsouzen na doživotí v těžkém žaláři.

Zemřel v roce 1953 – podlehl krutému zacházení a mučení ve věznici Mírov.

Když v roce 1946 skládal Jan Plesl v parlamentu svůj poslanecký slib, učinil tak v tradičním vlčnovském kroji, aby vzdal hold Slovácku a svým krajanům, které zastupoval.

Dnes, po 75 letech, na ustavující schůzi nové sněmovny, složil v tomtéž vlčnovském kroji svůj slib jeho pravnuk Jiří Horák (poslanec za KDU), aby vzdal hold svému pradědečkovi.

Zdroj: Visegrádský jezdec.
Pěkný večer

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Paní doktorko, nechtěla byste si založit téma např. " Okénko do historie " ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Jen (anonymní) cynickej osel může ironizovat podobné téma.
Pleslovi-Horákovi by mu právem dali pár facek.
Redakci navrhuju konečně zrušit mu registraci.

PS (fotky)
https://www.forum24.cz/novy-poslanec-uctil-sveho-pradedu-zabiteho-komunisty-slib-prisel-slozit-v-kroji/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Pane Tichý, proč si myslíte, že ironizuji. Vůbec ne ! Paní doktorka často píše o historii a tak mě napadlo, že by to mohlo být nové téma. Já sám o historii nepíšu .
Pane Tichý, vy jste nějak zbytečně podrážděnej. Zkuste se na to podívat normálně tak, jak to píšu .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Nechce se mi moc "anonymovi" odpovídat,ale taky z toho cítím faleš i výsměch, najednou to omlouvá.Souhlasím s J.Tichým. Když jsme byla v parlamentu,tak jsem se na toto téma jednou bavila s jednou komunistkou z našeho zdravotního výboru. Připustila,že v padesátých letech strana dělala nějaké přehmaty. Na moji otázku,zda za přehmaty považuje to,že díky"přehmatům" přišla spousta lidí o život, neodpověděla. Howg.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Okénko do historie už to tu bylo. Už neee!
Těch bludů co tu zaznělo :o))
Co myslíte, dostane teď ČSBS státní dotaci?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ), bude válka?

https://twitter.com/olgatokariuk/status/1466338465491128322

Soustředění ruských vojsk kolem Ukrajiny. Naši soudruzi to komentují "nu co, jsou na svém území".

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ruska-invaze-je-na-spadnuti-varuje-ukrajinsky-ministr-obrany-40380102#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=UCly8LY3LZ9-202112032020&dop_id=40380102&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Mimochodem blízký soudruh soudruha Chota šíří údajný projev Putina , že demokratický liberalismus je horší než nacismus. Rusko porazí ten zkažený liberalismus i když války nezačíná, ale končí.
Prokazatelná proruská dezinformace dle notiček našich soudruhů.... Jenom zapomněli, kdo a s kým tu druhou světovou začal.
Témata dezinformací se ustálila u kritiky politického uspořádání a politické reprezentace, členství v EU a NATO či diskreditaci liberálnědemokratických hodnot. „Tematické zaměření dezinformační produkce je tak dlouhodobě zcela v souladu se zájmy Ruské federace,“ píše BIS.
Někteří místní komunisté jdou vskutku příkladem, Rusovi zobe z ruky, jak se dá.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Trocha vzpomínek

Někdo mi poslal připomenutí slov našeho nynějšího prezidenta. Od té doby jeho mysl prodělala a prodělává velké změny.

Premiér Miloš Zeman v pořadu Sedmička na Nově, když v roce 1998 skládal vládu, odpověděl na dotaz moderátora, zda "má prezident právo mu prověřovat ministry nebo mu do toho nic není?" takto:
"Já vycházím z článku 68 Ústavy. Ústava platí pro každého. Tento článek jasně říká, že prezident jmenuje na návrh premiéra členy vlády. A když tedy cituji tento článek Ústavy, tak z něho jednoznačně vyplývá, že tady se nemůžeme ptát, kdo se komu líbí a kdo se komu nelíbí. Představte si, kdyby zde byla koalice, což nebylo ještě před několika dny možné vyloučit, a koaliční partneři se dohodli, že ten a ten bude dělat toho a toho ministra. Jak by se pak šéfové koaličních stran tvářili na to, kdyby jim někdo tyto ministry kádroval. Nu a pokud jde o jakési personální veto, já se domnívám, že by bylo v rozporu s citovaným článkem 68."
Následně Miloš Zeman souhlasně kývá na doplňující otázku moderátora" "Čili prezident si může pouze vyžádat informace, ale tím to končí?"

Pěkný den přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Já to vidím dneska stejně.

Z dopisu Václava Havla prezidentu Husákovi ze dne 8. Dubna 1975:
„Lidí, kteří upřímně věří všemu, co říká oficiální propaganda, a nezištně podporují vládní moc, je dnes méně než kdy dosud. Zato pokrytců je stále víc – do jisté míry je vlastně každý občan nucen být pokrytcem.
Bylo dosaženo pořádku. Za cenu zmrtvění ducha, otupení srdce a zpustnutí života. Bylo dosaženo vnější konsolidace. Za cenu duchovní a mravní krize společnosti.
Nejhorší na této krizi ovšem je, že se prohlubuje: stačí se jen trochu povznést nad omezenou perspektivu každodennosti, abychom si s hrůzou uvědomili, jak rychle všichni opouštíme stanoviště, z nichž jsme ještě včera odmítali ustoupit: co ještě včera chápalo společenské vědomí jako neslušné, dnes běžně omlouvá, aby to zítra zřejmě přijímalo jako přirozené a pozítří možná dokonce jako příklad slušnosti. O čem jsme ještě včera prohlašovali, že tomu nikdy nepřivykneme, nebo co jsme prostě měli za nemožné, dnes bez údivu přijímáme jako skutečnost. A co bylo naopak ještě nedávno pro nás samozřejmostí, dnes chápeme jako výjimečné a brzy – kdoví – budeme považovat za nedostupný ideál...“

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - a tenkrát? ( část 3 )

To teda vidíte dost špatně - co si procvičit paměť + zajít k optikovi?

TENKRÁT jsme živořili pod nátlakem "na věčné časy", moc se toho proti vytrácení hodnot veřejně dělat nedalo... A zrovna takovouhle citaci byste si vůbec nedovolil.
DNESKA se může proti populistům a hulvátům všeho druhu ozvat každej (bez nebezpečí ztráty "životních jistot").
Zkuste začít u sebe - a přestat tady po nadějných volbách už zase šířit propagandu zmaru.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Raději vynechávejte ty své nejapnosti (toho optika) - není to ani k smíchu.
Já jsem si nikdy nenechal vzít svou vnitřní svobodu . I na úkor profesního postupu .Nepoklonkoval jsem komunistům ani západu. A nedělám to ani dnes. Několikrát jsem tehdy napsal na ÚVKSČ, když jsem se svými protesty neuspěl v místních institucích . Nejvyšší instance byla ÚV - ve všem - to si jistě taky pamatujete. Pokaždé mi věcně odpověděli a neměl jsem žádné nepříjemnosti ,přestože to byla kritika a zjednali dokonce nápravu . Pravda - Husákovi jsem nikdy nenapsal (jako Havel ) protože jsem neměl potřebu s ním filosficky diskutovat ( jako Havel) .Poslouchal jsem české rádio, kde se přes den omílaly věčně stejné fráze a večer Svobodnou Evropu . Tam člověk slyšel jiné zprávy . Četl jsem tehdejší mainstream a časopisy. Mezi lidmi převažovaly jejich denní starosti .
Nemíním šířit nějaký zmar , těším se naopak až už nastoupí vláda diletantů.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 3)

Tak vy jste možná "neměl žádné nepříjemnosti", ale statisíce, spíš miliony je měly. Někteří dokonce roky kriminálu, smrt na hranicích, nedlouho předtím taky uranové doly nebo šibenici.

Blbá nálada, která vás často přepadá, je něco úplně jinýho. Ovšem vy "to vidíte DNESKA stejně..." - a proti tomu nemůžu neprotestovat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Mýlíte se, nevím jak jste přišel na to, že mě často přepadá blbá nálada. Vůbec ne, to se zdá vám. Jsem většinou dobře naladěn, protože mě opravdu máloco rozčílí . Třeba jak jste více než před měsícem vyzýval redakci, aby mi zrušila účet ,mi přišlo směšné a akorát mě ponouklo k tomu vypálit vám tak trochu rybník. Dal jsem si sám na měsíc " Bobříka mlčení " a diskuze na i-novinách sledoval jen pasivně. A docela jsem se bavil :-) ( jednotvárností příspěvků). K současné situaci tedy tolik : Snad se shodneme alespoň třeba na tom, jak píše v závěru svého dopisu Havel : O čem jsme ještě včera prohlašovali, že tomu nikdy nepřivykneme, nebo co jsme měli za nemožné dnes ......

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No,bude to jízda pro jakoukoliv vládu. Po letech 2016-2018,kdy byl rozpočet víceméně vyrovnaný,nastal v době hospodářského růstu za vlády koalice ANO+ ČSSD pěkný sešup. Už v r.2019, kdy žádný covid nebyl,se rozpočet propadl o cca 28 mld,pokud si pamatuji. A pak to vesele pokračovalo,Není nadto,když stát řídí odborníci.
pěkné adventní dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Pane zahradníku, mám takový dojem, že jste skutečně zůstal na svých postojích. Jenom jste Svobodnou Evropu vyměnil za Parlamentní listy, Aeronet a pod. A bobříka mlčení jste si vzal, aby jste rozdýchal porážku Babiše :o)
Vaši vládní diletanti to jenom potvrzují. Vám vyhovovala populistická vláda Babiše. Jistě, vláda jednající podle průzkumu nálad ve společnosti aby se zalíbila, která komunikovala přes markeťáky je jistě fajn. Pokud zažíváme ekonomický boom. Pokud přijde vážný problém, jako covid, je to prů... To snad uznáte.
Nakonec trauma z WWII, kdy zemřelo za 6 let k 45 000 etnických Čechů (Škorpil, Suppan) porovnejte, kam to doposud dotáhla BABIŠOVA VLÁDA za dva roky chaosu. Společně se Zemanem přispěli k tomu, že z ČR je ráj dezinformátorů a desinformace jsou kvetoucím byznysem, který k dalším obětem náramně pomáhá. Jsme stále Best in covid.
Náramně se k tomu hodí i vaše.. "O čem jsme ještě včera prohlašovali, že tomu nikdy nepřivykneme, nebo co jsme měli za nemožné dnes .. Ano blbost a věření nesmyslům je v takové míře, že jsem si to nikdy nepředstavoval.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ještě z parlamentního institutu, k té taškařici se Zemanem. Ten jde taky příkladem, že jako za komoušů zákony platí pouze pro někoho.
file:///C:/Users/-/Downloads/TEMATA_14_2013.pdf

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak moldavite, napsal jsem vám nejmíň 2x , že Aeronet nečtu. Číst takový bludy by byla ztráta času. No a Babiše jsem nevolil - to ani před 4 lety . Jeho politika byla příliš zmatečná, nejvíc pak s nástupem epidemie covidu. A nakonec jak citujete s uvozovkami - to není moje, to je Havlovo z dopisu Husákovi :-)
Jste buď nepozornej nebo přilíznutej.

Nahoru

Ožrala Zeman byl nesmírně laskavý na ožralého Ovčáčka. Vivat!

Náš spolupracovník nás upozornil na text - link níže!
Lepší nekomentovat! Zaznamenali jsme četné komentáře, většina je takřka v rámci 18+...
Není divu, jaký pán (soudruh prezident), takový kmán (soudruh mluvčí)!
Miloš Zeman byl po incidentu na mluvčího "nesmírně laskavý", uvedl Jiří Ovčáček.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mluvci-hradu-jiri-ovcacek-byl-v-noci-prevezen-do-nemocnice-a/r~6fac2c005fe211eca7d80cc47ab5f122/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne

Nahoru

Re: Ožrala Zeman byl nesmírně laskavý na ožralého Ovčáčka. ...

Pro ilustraci od jiného zdroje:

https://www.forum24.cz/internet-uz-si-dela-legraci-z-ovcacka-pridali-se-i-policiste-z-pardubic-hledaji-sveho-opilce/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Prezident,který je nyní odstaven od zdrojů,a nemohl řádně zapít sestavení nové vlády, prostě jen delegoval své pravomoci na mluvčího... Jiří se vyzpovídá Dukovi a bude zase dobře!

Přeji pěkný adventní víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - Ovčáček a ožralci

Svatá pravda, paní doktorko!
Český primas - dle znalých prý také "etanolový soudek", jistě bude ten pravý zpovědník...
Škoda, že naše majoritní církev nemá mezi svými předáky osobnost typu S.O. Františka!
Osobnosti má, ale mimo církevní papaláše...
Osobnosti jako kardinál Beran nebo kardinál Tomášek se prostě často nerodí...
Kdo ví, kdo víme, třeba se někdy příště zadaří...
Krásné adventní dny všem!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ovčáček je mluvčí prezidenta,není jen nějaká osoba bez významné funkce. Že by z té situace vyvodil pro sebe závěry, nedá se čekat. Dál bude urážet všechny,kteří pojmenovávají a poukazují na tu hradní mizérii. Jedině možná učiní tedy závěr ten,že se nic nestalo a ať mu- zde opět přichází na scénu můj milovaný Švejk- jak říká hostinský Palivec- s tím každý políbí...
Polní kurát Katz taky odmítal opustit drožku,když ho Švejk vezl domů od nadporučíka Helmicha, s kterým se pohádal a rozbil mu piano . Musel být z drožky vytažen jako vařený plž z ulity. Ale ten napadal jenom Švejka, tykal mu a omlouval se,že je prase.
Pěkný adventní večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Vážená paní doktorko,
kdo více než Vy může pochopit, že soudruh tiskový ředitel a ožralův mluvčí v jedné osobě,
tedy soudruh Jiří Ovčáček, se moc nerad ožral v důsledku dlouhodobého stresu.
Zatímco jiní se na JIPce totálně hlídané, nyní žel již i profláklé ÚVN promenádovali stylem Orloje
(dodnes žádné vysvětlení - omluva), Jiří, ač jediný, jsa nejvěrnější, tam údajně nikdy nebyl.
Jasně, naprosto mega stres!
Soudruha Jiřího nutno pochválit, choval se super, nadával, kopal atd., prostě dal najevo,
kdo jste vy, kdo jsem já...
Miloš I. byl "nesmírně laskavý" - byl prostě lidský, svého "přítele" pochopil...
A proč ne?!
Na druhou stranu, proč čeští politici mají zbytečný problém schválit manželství párů stejného...
Jiří by se nemusel stresovat, žil by s Milošem (nebo s jiným) šťastně a věrně...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) omluva Miloši

Tak nám pan zahradník napsal, že ohledně diagnózy našeho prezidenta se mlží a pomlouvá. Ano měl pravdu. Žádná cirhoza jater atd., jak se mýlili členové konzilia. Obyčejné nechutenství! A je to venku. Nevaří mu dobře.
Teď má x sester o něj pečujících a jde to! Jednu za Jirku, jednu za Vráťu, jednu za Mrtina, za Katku... A je z toho venku! Páni dochtóři, byli jste vedle jak jedle, nakonec Vráťa o tom již mluvil jasně. Odstřihnutí od alkoholu taky zdraví prezidenta nepodpořilo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Já se k tomu nebudu vyjadřovat,jen bych přidala poznámku a přidám případ z praxe.
Poznámka- paní prezidentová národu v ÚVN emotivně sdělila, ,že svého manžela miluje. Přesto žije leta jinde, péče o milovaného člověka jaksi jest ganz egál včetně stravování.

A ten případ z praxe- kdysi mi na otázku,co přes den jí, jeden vychudlý alkoholik pivař sdělil,že si,přece,paní doktorko,nebudu žaludek zasír...t jídlem. Jak jsem koupila, tak prodávám...
Pěkný adventní den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Moldavite ,vymýšlíte si, ohrazuju se. Já jsem zcela určitě nepsal, že se o diagnóze prezidenta mlží. To jste psal spíše vy a vám názorově podobní. Psal jsem, že se tady prezident pomlouvá, až se hory zelenají a že se mi to nelíbí,aby se zde k zdravotnímu stavu p.p. vyjadřovala veřejně kdejaká tetka . A nevyjadřuju se k tomu ani teď.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Vilikvidovat bezproblémového policejního prezidenta z funkce ještě předtím než usednete do ministerské funkce , je výkon v novodobé české historii dosud nezaznamenaný. Je zřejmé, že do jednoho z nejvýznamnějších ministerských křesel usedá člověk s totalitními sklony. z PL

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Vilikvidovat je fakt pěkné slovo. ....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No právě, mě se taky líbilo , proto jsem sem tu pasáž přepsal .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ale jděte. Za takovou hrubku( ale je to čtenář nebo přispěvovatel do PL), bychom dostali za našich mladých let lepanec.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Autorem hrubky jsem já - moje nepozornost při přepisování originálu. Sypu si popel na hlavu. Autorem textu je spisovatel,hudebník Petr Štěpánek . (Trikolora )

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ve včerejších OVM p. Rakušan vysvětloval, jak to bylo. Pan policejní prezident hodil do ringu ručník sám a ještě k tomu dost nešikovným způsobem, protože to udělal na Twitteru veřejně bez toho, aniž by to předtím s ním probral.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Vít Rakušan se neoficiálně sešel s generálem Švejdarem ještě před svým jmenováním ministrem. Telefonicky ho pozval k sobě. To se nikdá předtím neudálo. Se pan ministr takto jeví zbrkle netrpělivej. Co bylo na schůzce řečeno vědí jen oni dva a my si můžeme jen vybrat, komu budeme věřit.
Se divím proč tedy podle svých slov Rakušan s odstupem času považuje schůzku za nevhodnou a nešťastnou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Prezident Zeman se taky vůči policejnímu prezidentovi moc nevyznamenal,když mu připomněl,že nenaočkovaných je asi 7 tisíc,tak,proč tedy hovoří o odchodu nejméně 10tis.policistů,kdyby bylo povinné očkování... Citace z rozhovoru prezidenta na CNN Prima:

"Jestliže policejní prezident prohlásí, že v případě povinného očkování policistů by od policie odešlo 10.000 lidí, přičemž neočkovaných je tam 7000, tak za prvé neumí počítat a za druhé se dopouští přečinu vyhlašování poplašné zprávy," řekl Zeman.

Rakušan se ještě před svou instalací sešel třeba se šéfem hasičů, České pošty aj.
Osobně jsem velmi ráda,že bude konečně povýšen do hodnosti generála šéf BIS a že bude jmenován ředitelem.
Pěkný večer.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Je potřeba dodat, že takhle se podle všeho p. Rakušan setkal s více lidmi, tj. nejen s panem policejním prezidentem. Předpokládám, že toho lituje právě v důsledku reakce pana policejního prezidenta, kterou nečekal a vyvolala zbytečnou mediální vlnu.
Určitě je lepší, když se snaží věci urychlit, než kdyby přišel do úřadu a první tři měsíce neřešil nic jiného, než vybavení své kanceláře.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Asi tak. Žádná aféra se nekoná. Možná,že to byla taková sondáž,průzkum,ten Švejdarův odchod. Litovat zřejmě netřeba.
Zeman ještě uvedl ,že je přesvědčen, že očkování by odmítli jen jednotlivci mezi policisty. "Tento výrok v mých očích pana policejního prezidenta naprosto odepsal," dodal. Je podle něj možné, že i kvůli tomu skončí ve funkci, ale ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) se na důvody neptal.
Howg. Pěkný večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

:-))))) LOL :-)))))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

K Rakušanovi se dnes vyjádřil na PL Martin Fendrych - Rakušanova hvězda pohasíná.
V MF Dnes i Deníku N se objevily informace o tom, že hnutí STAN dostává po volbách dary 100 až 200 tisíc od firem napojených na kyperské společnosti. Fendrych dodává , že ministr zahraničí Jan Lipavský začíná vedle Rakušana vypadat jako přijatelný člen vlády :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Zajímavé!
Zdejší milci Miloše I. jeho státnický projev, respektive Vánoční poselství, nekomentovali, neocenili!
Říkáme si - jistě věděli proč! Komentovat bláboly je lidsky vskutku nad rámec všeho možného...
Pročež jim oprávněně patří dík, že se neponížili, nekomentovali slova starce ctícího vlastní adorací!
Krásné zbývající dny "starého" roku všem slušným lidem!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Zajímavé!
Zdejší milci Miloše I. jeho státnický projev, respektive Vánoční poselství, nekomentovali, neocenili!
Říkáme si - jistě věděli proč! Komentovat bláboly je lidsky vskutku nad rámec všeho možného...
Pročež jim oprávněně patří dík, že se neponížili, nekomentovali slova starce ctícího vlastní adorací!
Krásné zbývající dny "starého" roku všem slušným lidem!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Zajímavé!
Zdejší milci Miloše I. jeho státnický projev, respektive Vánoční poselství, nekomentovali, neocenili!
Říkáme si - jistě věděli proč! Komentovat bláboly je lidsky vskutku nad rámec všeho možného...
Oprávněně jim patří dík, že se neponížili, nekomentovali slova starce ctícího výhradně vlastní adoraci!
Krásné zbývající dny "starého" roku všem slušným lidem!

P.S.:
Miloš I. tzv. projev, pracovně pojmenovaný jako "Vánoční poselství", i když podle našeho názoru o žádné poselství ani omylem nešlo, pro mnohé, zcela jistě dosti nečekaně, přečetl ze čtecího zařízení! Možná na důkaz, jak je fit...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 26. Prosinec 2021 - 20:21 | CL21

Vidím, že chorobné nenávisti se, bohužel, daří i o svátcích ...
Mmmch - zdroj na informaci o užití čtecího zařízení by nebyl?! Díky.
Krásné dny končícího roku všem!

Nahoru

Re: Česká společnost, PP a s.Chot dnes... (část 3)

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zeman-podle-zastupcu-vladnich-stran-siril-famy-o-zelene-dohode/2137663

https://www.forum24.cz/straseni-terorem-a-sireni-dezinformaci-politici-reaguji-na-projev-zemana/

https://www.forum24.cz/zeman-neprekvapil-postrasil-migranty-prejmenoval-covid-a-nepotesil-sve-fanousky/

https://www.forum24.cz/prezident-zeman-zautocil-na-nejvetsi-danovou-vyjimku-tyka-se-milionu-lidi-a-jde-v-ni-o-desetitisice/

+ dodatek ekonoma:
https://hlidacipes.org/petr-barton-omyly-prognostika-zemana-zruseni-danovych-vyjimek-zhorsi-zivot-milionum-cechu/

https://www.forum24.cz/drahy-pan-prezident-aneb-muze-kazdy-mit-na-pojistovnu-sedm-sester-24-hodin-denne/

https://www.forum24.cz/zeman-znovu-dokazal-ze-uz-nema-co-nabidnout-pouze-opakuje-co-rekl-drive/
ATD.

PS:
https://www.moderni-dejiny.cz/clanek/karel-capek-proc-nejsem-komunistou

Nahoru

Re: Česká společnost, PP a s.Chot dnes... (část 3)

To: 28. Prosinec 2021 - 9:22 | Jan Tichý

Slovo "šílené" je na váš příspěvek slabé, neuvěřitelně slabé. Ne vždy se kvantita přemění v kvalitu ...
A mmch - ani Vy jste nedodal odkaz na použití čtecího zařízení M. Zemanem.
Krásné dny končícího roku přeji!

Nahoru

Re: PP + s.Chot (část 3)

"...Miloš Zeman sice mění názory, jak se mu zachce, protože prý „není blbec“. Zato jeho buranské chování se nemění. Atmosféra Vánoc, kdy se lidé obvykle snaží k sobě najít cestu, Miloše Zemana naopak vysloveně vybízí k aroganci a celému rejstříku lumpáren, o nichž si asi myslí, že jsou projevem jeho převysoké inteligence. Tedy k hanobení, urážení, přehánění a lhaní. Je opravdu smutné, že části českého lidu nevadí, že v jejich čele stojí barbar, který o Vánocích rád prezentuje své názory a zvyky, jež odrážejí jeho mentální i kulturní zaostalost. Musíme mít na paměti, že části naší společnosti se přesně takové chování líbí a Miloš Zeman je vpravdě její prezident..."

= dodatek pro s. Chota, kterej k ní patří, viz
https://www.forum24.cz/proc-milos-zeman-ve-vanocnim-poselstvi-zase-lhal-a-stval-je-to-obraz-jeho-duse-i-jeho-privrzencu/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Teda pane Tichý.... jestli jsou to vaše slova - v posledním příspěvku, tak jste se fakt vyznamenal. Gratuluju.

Nahoru