Novoborské aktuality (2)

Verze pro tisk |

Pro zjednodušení přístupu pro diskutující, kteří se se čtenáři i-novin chtějí podělit o novinky z Nového Boru, jsem založil novou složku.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Novoborské aktuality (2)

Na programu říjnového zasedání Novoborského zastupitelstva, jež se uskuteční 23.10., je mj. poskytování dotace na podporu výstavby domovních čističek odpadních vod. Dotace ve výši až 50 tis. Kč je určena pro vlastníky nemovitostí, které není možno připojit na městskou kanalizaci. Počínaje rokem 2020 bude každoročně pro tento účel v rozpočtu města alokována částka 2 mil. Kč.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ve většině Nového Boru nepoteče v úterý 22. října 2019 pitná voda. Důvodem celodenní odstávky je probíhající rekonstrukce vodovodu na hlavní třídě T.G.M. Protože jde o páteřní síť, zasáhne odstávka i část nedalekých Chotovic, Skalice u České Lípy a Sloupu v Čechách.
Přerušení dodávky vody se v Novém Boru dotkne zhruba tří čtvrtin všech odběratelů od 7:00 do 18:00 hodin. V uvedený čas nepoteče voda prakticky v celé oblasti pod železniční tratí, která zahrnuje přes osmdesát ulic.
Velká úterní (22. 10. 2019) odstávka vody, která souvisí s probíhající rekonstrukcí vodovodu na hlavní třídě T.G.M., ovlivní provoz ve školách a školkách v Novém Boru. Vedení základních škol na náměstí Míru a U Lesa vyhlásilo na úterý 22. 10. 2019 ředitelské volno. V obou školách zůstanou zavřené také jídelny a školní družiny.
Ředitelské volno budou mít děti také v ZŠ praktická. Uzavřená bude i Základní umělecká škola, jejíž vedení rovněž vyhlásilo ředitelské volno. Zavřeno bude rovněž v DDM Smetanka.
Z důvodu nahlášené celodenní odstávky vody, která souvisí s probíhající rekonstrukcí vodovodu na hlavní třídě T. G. M., bude mít městský úřad v Novém Boru v úterý 22. října 2019 zavřeno pro veřejnost. Uzavření se týká jak budovy na nám. Míru, tak budovy „B“ na ulici B. Egermanna.
voda_kohoutek

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nové sídlo novoborské firmy Lasvit se dostalo do hledáčku Adama Gebriana, který je známý jako popularizátor architektury a veřejného prostoru, za což byl v roce 2015 oceněn titulem "Architekt roku". Díl z cyklu "Překvapivé stavby" naleznete zde: https://www.mall.tv/gebrian-prekvapive-stavby/centrala-lasvit-zvenku-radikalni-spojeni-dreva-a-skla-uvnitr-odvazny-a-nadherny-svet

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

V soutěži Stavba roku Libereckého kraje se "Rekonstrukce historického středu města Nový Bor - III. etapa

Nový Bor, Náměstí Míru" umístila v kategorii "Veřejný prostor a komunikace 2019" na druhém místě.

https://stavbaroku.lk/projekt/rekonstrukce-historickeho-stredu-mesta-novy-bor-iii-etapa/realizovane-stavby

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ale o kolik za stavbu město zaplatilo víc než mělo se ještě neví , že ? Stále se posuzuje a vyšetřuje , že ?
Napište taky konečně něco o tom :-) nebo o té zdi na náměstí - to už je vyčíslené , tak s tím lidi seznamte.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Dokud je k dispozici video záznam z jednání zastupitelstva, tak je možné shlédnout shrnutí aktuálního stavu od p. zastupitele Vlčka:

https://youtu.be/KTcES0f_qDc?t=5123

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Máte pravdu , ale o výši škody u opěrné zdi se tam nemluvilo a ta už je přitom na korunu vyčíslená. Zatím se to ale, jak vidíte , tají.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nemyslím, že by to někdo tajil. Jen to není v této fázi podstatné.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

O jaké fázi prosím mluvíte ? Předpokládám, že na listopadovém jednání zastupitelstva se diskuze o finanční škodě vzniklé městu při akci ,, Rekonstrukce opěrné zdi na náměstí ll.etapa ,, konečně otevře .

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jestli je to součástí již existujícího výstupu pracovní skupiny, tak není důvod cokoliv "otevírat". Je ale pravda, že pracovní skupina měla název "Rekonstrukce středu města - III. etapa-hlavní plocha" a tak jste mne teď trochu znejistěl. Možná by někdo znalý výstupu pracovní skupiny mohl toto upřesnit.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Dovolím si , trochu vám to objasnit. Etapa lll - centrální plocha náměstí, oceněná v soutěži, jak výše píše pan Válek , byla předmětem šetření skupinou odborníků , kterou vybralo zastupitelstvo. Prozatímní výsledky shrnul p.Vlček na posledním jednání ZM , šetření ale není ukončeno.
Pak je tu etapa ll - opěrná zeď na náměstí, kde po dalším vyžádaném detailním zhodnocení vybraným znalcem v oboru dospěl k přesně vyčíslené škodě ,kterou utrpělo město. Důvod byl zjevný - záměna objemových a váhových jednotek ve zdi z kamenů . Na to někteří občané upozorňovali nejmíň 3 roky. Toto by mělo vedení města odtajnit a požadovat na stav.firmě vrácení neoprávněně přijatých peněz do městské kasy .
Jsou to tedy 2 stavební akce , z nichž u druhé je škoda už známa a není vůbec malá.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

A není to náhodou tak, že jak výstup z pracovní skupiny, tak i znalecký posudek, týkající se kamenů v opěrné zdi, byl poskytnut právní kanceláři k analýze následných právních kroků?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Máte sice částečně pravdu , ale jak píšu : po dalším vyžádaném detailním zhodnocení vybraným znalcem....
Ten to nyní už kvantifikoval a to je to, o čem mluvím, že se občanům zatím tají. Ano, právní kancelář má připravit kroky k vymáhání částky . Právní kanceláři se to zcela jistě netají.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No takže platí, co jsem napsal, tj. že to není v této fázi podstatné. Je potřeba počkat na výstup z právní kanceláře a teprve ten pak projednat na zastupitelstvu.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nevím, jestli je potřeba čekat na návrh postupu k vymáhání vrácení přeplacené částky, ale rozumím tomu, že sumu vedení města chce co nejdýl udržet v tajnosti. Rozumím tomu, že vedení nechce, aby se občané dozvěděli, kolik se na opěrné zdi prošustrovato, protože stavební dozor stavby nefungoval , jak má. Nic nebrání tomu, aby diskuzi k opěrné zdi na listopadovém zastupitelstvu otevřel kdokoliv .

Nahoru

Re: Novoborské aktuality

Co nového v Novém Boru?
Vedlejší kolej !!
Jsem ráda,že město Nový Bor tuto aktivitu podpořilo.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Na včerejším jednání zastupitelstva se velmi aktivně projevila opozice,diskuze byla zejména v závěru dost bouřlivá. Koalice se zdá být zaražená , její příspěvky do diskuze se omezují většinou na návrhy ukončení věcné diskuze opozičích zastuitelů z ANO.. Bohužel zatím jsme se my občané nedověděli, jakou velikostí žulových kostek je vydlážděno náměstí a ani kolik je na náměstí obrubníků a už vůbec ne , za kolik to je . V Novoborském měsíčníku jsou odpovědi odboru rozvoje města, které se zoufale brání to všechno přiznat. A starosta se k tomu staví takto: Ať si to sporné strany vyříkají - ale ne veřejně na zastupitelstvu nebo v Novoborském měsíčníku. Někde za zavřenými dveřmi,aby nic neproniklo na veřejnost.
Zatím máte občané 10 dní příležitost alespoň shlédnout o co se jedná a udělat si obrázek.
.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Na webu města Nový Bor je k dispozici tříhodinové video z listopadového zasedání Novoborského zastupitelstva:

https://www.youtube.com/watch?v=0497NSpCFwk

Čtenářům i-novin zejména doporučuji zhruba hodinové velmi zajímavé vystoupení ředitele Českolipské nemocnice pana Marka, jež začíná v čase 44:30 min.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Bývalo letitým zvykem, že když se na zastupitelstvu probírá v diskuzi práce některého odboru městského úřadu, přihlásí se do diskuze vedoucí příslušného odboru nebo je starostou vyzván, aby se k tomu na místě vyjádřil. Možná je to i v jednacím řádu . Ne tak tomu bylo tuto středu. Je možné, že tam vedoucí nebo zástupce odboru rozvoje města byl, ale seděl jako pěna a starosta ho také nevyzval , přitom odbor rozvoje je taktéž zastoupen v komisi ustavené zastupitelstvem k nesrovnalostem kolem náměstí a ta připravuje materiály pro advokátní kancelář . Starosta se obracel jenom k zastupitelům jmenovaným do komise . K zaměstnancům odboru rozvoje města - svého úřadu - ne. Možná nám za to zaměstnanci napíší nějakou pohádku do Novoborského měsíčníku.
Probíralo se v závěru tříhodinového videa v bodě různé.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Vystoupení ředitele NsP včetně následné diskuse bylo obšírné,ale to je jedině dobře. Kdo bude poslouchat pozorně záznam ,bude seznámen nejen s fungováním nemocnice,ale může si utvořit svůj vlastní názor na toto expozé.
Přeji hezký víkend,pokud možno s knihami nebo dobrým filmem. Nový český film Vlastníci se jeví v naší produkci jako nadprůměrná komedie - uvidíme. Od včera až do začátku příštího týdne je na programu v novoborském kině.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pane Zahradníku, když nevíte, jak velké kostky máte na náměstí, tak si vezměte pravítko a změřte je. Pokud nevíte, kolik je tam obrubníků, tak je spočítejte. Je to jednoduché a zvládnete to.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Děkuju za radu moldavite. Já to vím , kolik tam čeho je, ale problém je jinde. Na náměstí jsou kostky jiné velikosti a kvality než ty zaplacené a obrubníků je tam mnohem méně, než město zaplatilo.Město prodělalo statisíce - sakra - ale zatím se dělá, že nikdo nic.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

tak proč nečiníš?
takové indicie jsou na trestní oznámení - nebo žvaníš jako obvykle

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nevím, co bych měl činit. To by měli ti, kteří jsou ve vedení města a jsou obeznámeni a hlavně jsou zodpovědni za nakládání s veřejnými prostředky. A to já nejsem.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

, nedělej ze sebe inteligenta - budu tě citovat 21.11. “ Bohužel zatím jsme se my občané nedověděli, jakou velikostí žulových kostek je vydlážděno náměstí a ani kolik je na náměstí obrubníků a už vůbec ne , za kolik to je .”
25.11. - “ Na náměstí jsou kostky jiné velikosti a kvality než ty zaplacené a obrubníků je tam mnohem méně”

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pane Procházko, přečtěte si to prosím znovu a pozorně. 25.11 jsem napsal: Já vím, kolik tam čeho je ,ale problém je jinde. Skutečně je to tak, že si může náměstí každý prohlédnout a spočítat obrubníky, dotazem na úřadě zjistit kolik město vydalo .Zadávací projekt VZ je také volně přístupný, předpokládá se určitá inteligence a stavební nebo alespoň technické vzdělání . To u vás asi nehrozí .Tady ve městě je řada odborně fundovaných lidí, kteří nyní už ví ,co na náměstí je a co tam být mělo, když to město platilo. Problém je ale jinde, jak jsem psal. Vedení města zatím nechce veřejně přiznat všechny tyhle nesrovnalosti a proto o tom vy nevíte nic.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Moudrá rada s tím trestním oznámením. Bohužel odborná zdatnost policie je na velice nízké úrovni a nechuť šťourat se v samosprávách na velice vysoké úrovni. Prozatím by stačilo, kdyby se město o své investice staralo lépe a například nevybíralo stavebního dozora z jedné nabídky (protože víc jich nepřipustí do výběru).

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No kdyby jste na to trestní oznámení nestačili, požádejte Pavla Danyse. Má letité a bohaté zkušenosti. Mne už taky udal. A myslím, že zde nejsem jediný. Navíc jsou si se Zahradníkem velice blízcí.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Na zasedání Novoborského zastupitelstva dne 11. prosince bude projednáván resp. schvalován rozpočet Města na rok 2020. Návrh rozpočtu, jakož i pozvánka a program ZM je k dispozici na úřední desce města Nový Bor.

http://muweb.novy-bor.cz/Gordic/Ginis/App/UDE01/Detail.aspx?id=MUNO0B0HN9R4&por=0
http://muweb.novy-bor.cz/Gordic/Ginis/App/UDE01/Detail.aspx?id=MUNO0B0HOI47&por=0

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Bylo opět vyhlášeno město pro nejlepší bydlení. Nový Bor dopadl na 110 místě, v polovině.
Jaké má největší mínusy?
Málo praktických lékařů a lékáren, nejsou nabídky práce, velice slabé výsledky žáků středních škol, málo bankomatů, velice málo spolků ( až 175 místo, Danys musí přidat), nezájem o volby, velká dopravní nehodovost!,
A jaké plusy?
Dobrá kapacita školek, čisté ovzduší (2. místo), dostupné bydlení a nulový hazard (1. místo)
Jinak průměr.
Česká Lípa je až 163.
Pořadí v Libereckém kraji Semily 5.2, Jablonec 5,1, Liberec 5.0, N. Bor 4.7, Žel. Brod 4.6 Č.Lípa 3,6,
Pozor! Zahrnuto je území 30 km od radnice!!! Nejedná se pouze o NB, jak se snažil masivně dezinterpretovat před několika roky jeden diskutér.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Přeji čtenářům i-novin vše nejlepší v novém roce 2020:)

Pane Moldavite, mohl byste, prosím, dát odkaz, kde je možné se seznámit s vyhodnocením pořadí měst?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Samozřejmě
https://www.obcevdatech.cz/

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jistě by se s těmi odpovědi na www.obce dalo diskutovat- např. u počtu nehod. Nezdá se mi,že by na tom Nový Bor a okolí byl tak špatně. Ohledně počtu PL- populace stárne, 70% lékařské péče u nás spotřebuje třetina pojišťěnců,zejména senioři, pak děti. Stárnou i poskytovatelé péče a těžko se v některých oborech hledají nástupci. Jednání o cenách není jednoduché. Když se zaváděla e- neschopenka, byl požadavek zachování platby za vystavení,neb se stejně píše i papír pro pacienta, který má,dle mých informací, 3 díly. Doposud bylo,pokud si pamatuji, za vydání administrativního potvrzení,což bylo vydání DPN, 5 bodů, čili přibližně 5 káčé. Když jsme měli volební Okresní shromáždění ČLK koncem listopadu, přijel i prezident ČLK Kubek. Osobně ho moc nemusím,ale nemám důvod mu nevěřit,když přítomné lékaře seznamoval s jednáními o cenách na r.2020. Dle jeho slov před auditoriem v ČL premiér při jednání pravil,že lékaři jsou moc rozežraný a dostanou hovno ...
Tož tak.
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pořadí bylo zveřejněno v srpnu, nicméně neškodí si je připomenout. Řada kategorií se hodnotí v dojezdové vzdálenosti 30 km či 30 minut od radnice, tedy společně s Českou Lípou. Přehled mj. ignoruje divadla, sportoviště či kapacitu zubních lékařů resp. dostupnost zubní pohotovosti.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) ZM 22.1.2020

Podívejme se na pár vypíchnutých postřehů ze středečního jednání zastupitelstva. Novinkou je ,že pan starosta konečně na mikrofon řekl, co se dosud tajilo před veřejností. U stavby opěrné zdi , trefně nazývané 8. div světa , je vyčíslena částka. Prodělek města je 925 276 Kč vyčísleno odborným znalcem. Za původce je označen TDS - technický dozor stavby, placený za dozorovou činnost městem. Snad se tedy po třech letech začne vymáhat předražení stavby a stejně tak i částka za činnost nebo spíš nečinnost dozora.
Přes rok po dokončení stavby centrálního náměstí se vlečou spory veřejnosti , stavebních odborníků s úředníky města a starostou o to , co na náměstí je a co tam má podle faktur být. Skutečnost je jiná než platby. Rýsuje se, že zde bude přeplatek v neprospěch města o několik milionů. V diskuzi vystoupil zastupitel Džavík a poukázal na to, že Geodetické zaměření skutečného provedení stavby předané městu 4.12 . 2018 není doposud ve stavu, kdy by z něj bylo možné něco spočítat. Město využívá prozatím geodetické zaměření od pana zastupitele Doležala. Džavík adresně vyzval zastupitele Ing.Rýdla : Co tomu říkáš Borisi ! Ing.Rýdl je už druhé volební období předsedou Výboru pro rozvoj města a všechny stavební "nápady" a následné investice navrhuje právě výbor rozvoje. Ten vedl víceméně plané řeči a doporučil, aby se hlídaly výdaje města za posudky, revize a soudní spory. Zkrátka raději abychom neviděli, že město bylo okradeno a původce nepotrestán.
Pan zastupitel Novotný promluvil ve stejném duchu a naznačil, že by město mělo raději nechat plavat přeplacení zakázek než se nechat oškubat soudy.Protestuji, to si tedy nemyslím a jsou to peníze veřejné všech občanů. - Nechat plavat - s takovým nápadem 2 zastupitelů by musela souhlasit většina lidí.
V závěru znovu naléhavě apeloval zastupitel Doležal a chtěl vědět podle čeho proběhla fakturace stavby .Ptal se dokonce opakovaně, odpověď ale nedostal . Řekl, že někdo konkrétní musel to nevyhovující zaměření dne 4.12.2018 převzít a převzetí podesat. Tato osoba si měla přinejmenším všimnout, že zásadní dokumenty dokončené stavby za 26 milionů nemají datum. Pomineme-li, že technickým věcem nemusela ta osoba rozumět .
Kdo je tedy pod převzetím podepsán po středečním jednání zatím nevíme. Snad příště konečně.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Bohužel jsme se dostali do situace, kdy starosta může plácat nesmysly. Dokonce je vydávat tiskem. A i když později vyjde najevo, že lhal, tak se nic neděje. Když nemá odpověď na otázku, tak řekne, že o tom nebude diskutovat. Investice pod vedením bývalého vedoucího ve spolupráci se stávajícím radním smrdí několik let zpátky, ale vládnoucí koalice by chtěla zapomenout, odepsat ukradené peníze a investovat do lepších zítřků...

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Za vlakovým nádražím ( Slepou kolejí ) byla obnažena a vyčištěna od hlíny velká plocha s žulovými dlažebními kostkami. Po nedávných zkušenostech by bylo dobré ty kostky raději spočítat a hlídat.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

A hele ! Změnily se na následující 3 měsíce termíny zasedání zastupitelsva. Tentokrát až 4.3. 2020 .
Zastupitelé atˇse připraví na to, že za únor nedostanou obvyklou odměnu a případní návštěvníci na jiný termín.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Zasedání Zastupitelstva města Nový Bor, které se mělo konat ve středu 4.3., bylo zrušeno, protože by z důvodu velkého počtu absencí zastupitelů nebylo usnášeníschopné. Další zasedání Zastupitelstva města se bude konat v následujícím řádném termínu 1. dubna 2020.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Kde jsou ? Kde je nejméně 11 zastupitelů ?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

V oznámení na úřední desce je jako důvod stručně uvedeno, že ZM by nebylo usnášeníschopné.

http://muweb.novy-bor.cz/Gordic/Ginis/App/UDE01/Detail.aspx?id=MUNO0B0I8X81&por=0

Z tohoto lapidárního sdělení jsem dovodil, že to je proto, že velký počet zastupitelů avizoval neúčast, resp. se omluvil. Nevím, proč by zastupitelé chyběli; zřejmě půjde o různé důvody. Já jsem byl připraven se zúčastnit.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Já taky - nebo se dívat na přenos :-) Je to už druhé odložení .

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Termíny konání zastupitelstva byly dávno odhlasovány na jeho jednání,račte si najít, na kterém ,a to hlasy koalice i opozice.Termín 4.3. tam dávno figuroval, únorový žádný nebyl..Jediný pan zastupitel Zajíček za ANO nás všechny v lednu nebo začátkem února obeslal mailem, ve kterém překvapivě žádá,aby starosta na únorovém zastupitelstvu zařadill bod odměňování členů zastupitelstva.Nějak si zřejmě nevšiml,jaké termíny konání schůze sám schvaloval a že v únoru zastupitelstvo opravdu není. O žádné náhlé změny tedy nejde. Nyní zasáhla vis maior a počet přítomných dne 4.3. by nebyl usnášeníschopný. Přeji hezké dny

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ráčil jsem si najít, máte pravdu, v únoru termín vůbec nebyl.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Obecně- Stačí si jen ověřit fakta a neudělat ze sebe při tom sebeuspokojování dobrovolně vo...a. Na druhou stranu už staří latiníci říkali :Statečně pomlouvej, vždy něco ulpí....
Hezké dny

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Možná jsem měl , abyste byla spokojená , spíš použit slovo vynechání místo odložení . To by prošlo ?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nezlobte se-a tím ukončím tuto debatu- zde nejde o MOU spokojenost. Napsal jste nepravdy o zastupitelstvu N.Bor na veřejný server.,který je dosti čten.Proto jsem reagovala, neb jsem novoborská radní a chtěla jsem Vaše zavádějící informace uvést na pravou míru,aby občani věděli,že v termínech jednání není žádná kulišárna a svévolné posouvání. Proč to opakovaně děláte,to mi je opravdu u ..,jak říká Vlasta v mé zamilované Cimrmanově hře Záskok.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

20.února píšu : Změnily se na následující 3 měsíce termíny zasedání zastupitelstva ... Nyní doplním fakta : Únorový termín nebyl stanoven. Březnový byl zrušen, dubnový a květnový jsou na samém začátku měsíce a teprve červnový je tak, jak to léta bývalo tzn. 3.středu v měsíci . Je pravdou, tyto neobvyklé termíny byly v prosinci schváleny. Dále je faktem , že každoročně se konalo zasedání i v únoru , pamatuji si to . Ráčil jsem si pro jistotu dokonce i vyhledat. Nevím kde v mých lakonických příspěvcích vidíte kulišárnu a zavádějící informace. Posledním faktem je, že volím vždy slušná slova a ani netečkuji vulgarismy. račte si všimnout.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Termín zasedání zastupitelstva 1.4.2020 zrušen 23.3.2020

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Je to on ? Není to on ?
https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/cestovni-ruch-skomira-nouzovy-stav-je-pro-podnikatele-v-prihranici-likvidacni-20200416.html

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

15. zasedání Zastupitelstva města Nový Bor se uskuteční dne 29.4.2020 od 16:30 hod. formou videokonference. Program je na úřední desce.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ve středu 2.9. máme v Boru poprázdninové jednání zastupitelstva. Nejsou ale zveřejněny podkladové materiály . Proč to ?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Koronavirová karanténa?
:-)))

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jsou tam podklady k bodům 5 - 26, JAKO OBVYKLE:
https://www.novy-bor.cz/assets/File.ashx?id_org=10715&id_dokumenty=6943
- aneb už zase známí dva zajíci na pařezu...

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pane Tichý, když jsem svůj příspěvek v 15.07 psal, byly na webu města poslední podkladové materiály k
ZM 16 z června . Asi jsem někoho po té patnácté hodině probudil :-) Ted ˇuž je tam i ZM 17. Jenom ještě připomenu účastníkům - roušky sebou.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Já nevím,ale datum zveřejnění data konání a programu 17. zastupitelstva je na webu města uvedeno dnem 21.8.2020,datum stažení 3.9.2020. Jde o elektronickou úřední desku, oznámení tam jdou den za dnem, datum zveřejnění dohledatelné v systému -stačí na to IT. .Nevím,jak se tedy podařilo dnes 31.8. po 15.07 hod vpašovat ten program 17. zastupitelstva,který tam prý vůbec nebyl, do toho data 21.8... Třeba to byly nějaké skvrny na Slunci- to datum je dosti ,s prominutím, kách.. Zastupitelé dostali materiály ke stažení z portálu města též v zákonné lhůtě. Přeji hezký podvečer.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Mluvíme každý o něčem jiném. Nenapsal jsem, že nebyl zveřejněn datum a program 17. ZM nýbrž podkladové materiály k jednání - ty pro veřejnost. No a doplnit se to mohlo docela pohodlně - prac.doba byla dneska do 17 hodin :-) Jak se to tam podařilo vpašovat by vám spíš řekl někdo z úřadu - já ne.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Příspěvek naskočil 2x - smazáno.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jednání zastupitelů před týdnem proběhlo , usnesní a možná i zápis :-) si veřejnost bude moci přečíst na webu města. Já tady zmíním jenom pár svých postřehů, které si určitě v zápise nepřečtete. Starosta oznámil, že 2.9. 20 byly odeslány výzvy zhotoviteli kostek na náměstí. S touto zakázkou města zřejmě souvisí i oznámení zastupitele Doležala ostatním zastupitelům přímo na jednání a to, že byla podána žaloba na provedení náměstí . Ten patří k tvrdým kritikům předražené stavby plné nesrovnalostí. Pan starosta nám dále řekl, kolik přispěje na IGS příští rok kraj a kolik bude alokováno z rozpočtu města 2021. Pak k tomuto bodu diskutoval zastupitel Novotný - bohužel bez mikrofonu , takže ví bůh , co nám chtěl říci .
Ještě jedna úsměvná epizoda při schvalování prodeje pozemku města zastupiteli KSČM , který o něj žádal .
Soudruh zastupitel ani nedutal, jak byl asi napnutej. Pan starosta bod přečetl a čekal... Pak se zeptal, jestli někdo není ve střetu zájmů. Soudruh potichu něco řekl a starosta se rozesmál a vyzval ho, že to musí říct na mikrofon a nahlas. Pak začalo krátké drama , když se pokoušel zapnout mikrofon , ale nevěděl jak . Starosta mu to opakoval celkem 4x - červený knoflík a teprve až mu řekl , že červený knoflík vedle mikrofonu, tak zabral .Tristní na tom je , že tenhle zastupitel je v zastupitelstvu druhé volební období tzn. 6 let a tedy 2x musel absolvovat vstupní zaškolení do chodu zastupitelstva a jak vidno neví ani jak zapnout mikrofon. Jako vedlejší se přitom ukázalo, že ho nikdy za 6 let nepoužil a ani neměl potřebu . Až teprve nyní, když chce koupit od města pozemek. Umí asi jenom loajálně hlasovat . Ilustruje to m.j. jak to vypadá s KSČM ve městě a pak není divu, že do krajského zastupitelsva není z Boru za ně žádný kandidát . A je to tak v pořádku.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nový Bor , nemá od 8.září na tomto fóru žádné aktuality. Asi mrtvé město., na webu jen o covidu a nařízení vlády , ale že bychom se my občané mohli dozvědět ze zápisu , co se probíralo na posledním jednání zastupitelstva 18.11.2020 - to ani náhodou. Vše se musí utlumit , včetně aktivity nebo i jen zájmu občanů.
Jelikož veřejnost nemohla být na zasedání a konalo se online , tak tím spíše by měl být včas tzn. do 10 dnů zveřejněn zápis, který musí být přístupný na obecním úřadě . Není v současné době jistě žádoucí, aby se snad zájemci o obsah courali na úřad po jednom a naopak je žádoucí, aby byl zápis poskytnut online . Všechny kontakty s úřadem jsou s doporučením komunikovat počítačem.
Úřad pracuje poněkud liknavě. Dnes se na webu objevilo oznámení, že borská knihovna také vydává knihy přes okénko jako v CL a návod jak postupovat. Ale - ouha - datum zahájení služby je tam 23.11. ,ale sdělení se na webu objevilo až dnes. Co se dělo týden ? Co si o tom myslet ?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) ZM 18.11.

Zápis ZM je tam, kde má být:
19 - Usnesení a zápis ze dne 18.11.2020 (30.11.2020)

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Děkuju pane Tichý,
musel se tam tedy objevit až dnes po napsání mé kritiky zde. A byl tam přidán tak zbrkle, že je v pořadí až na druhém místě za zápisem č. 18 z října :-)

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)nová strana či hnutí

Pavel Danys
JEDNÁ SE O PARLAMENTNÍ VOLBY ( do Poslanecké sněmovny ) v r.2021 !!!
SENIOR CLUB ANO 2021, jsem ZALOŽIL 24.11.2020. Měli bychom svoji placku, jako *volební vizitku. *PIŠTE i MESSEMGEREM.

Tak si napište tím messemgerem :o)) o to placku !!! Pro upřesnění dodává ČLENOVÉ CLUBU NEMUSÍ BÝTI POUZE SOUČASNÍ SENIOROVÉ, ALI I TI BUDOUCÍ !!!????????????
Tak si nechám jednu poslat pro vnučku Aničku. A´t má památku na ty, co volili ANO a kvůli nimž to nebude mít v životě lehké.

Letmo počítám, kolik již takových part Danys založil. Hlavně foto, do novin nebo aspoň na nástěnku.
Tuším, že psali po těch Hrdobcích v novinách něco na způsob Blázen nebo patriot? Pravda se časem ukázala.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Danys není sám, líhnou se i další.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/minar-bud-nas-podpori-pul-milionu-lidi-nebo-do-voleb-nejdeme-40344164#dop_ab_variant=0&dop_req_id=j7Qmt5yE6GK-202012031756&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)nová strana či hnutí Moldavitovi

Každá obec má takového svého Pepka Vyskoče.Alespoň je sranda. Občas je možné ho vidět ve městě s pobočníkem podnikatelem v autodopravě, který byl v zastupitelstvu za soc. dem a chtěl taky být starostou,ale nějak se to taky nepovidlo. Hezký den!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

A je to tady!
SENIOR CLUB ANO 2021: Republikový výbor prezident PAVEL DANYS+vicepreziden PETR RANDUS+člen výboru JOSEF KULÍK.
CELOREPUBLIKOVÝ VÝBOR SE MŮŽE ROZŠÍŘIT DALŠÍMI DOBROVOLNÍKY NA 5ti ČLENNÝ. DÁLE MOHOU VZNIKAT MÍSTNÍ LOKÁLNÍ VÝBORY...: A BUDEME SE SPOLEČNĚ RADIT PRO VÍTĚZSTVÍ V PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021.
Ti, co si objednají tu naši placku, tak to budou mít prostě jako osobní symbol, že v Parlamentních volbách 2021 dají hlas ANO. Já jsem to vymyslel, já to beru na sebe a nikdo se nemusí bát, že bude někde zveřejněn, že budou nějaké členské schůze atd., žádné příspěvky, pouze ta *placka. ( asi za 40 Kč/kus )
Pavel Danys

A jedna výstižná reakce
Zdena Bubnová
To je dobře, že budete mít cejch. Aspoň budeme vědět, koho má StBák ve stádě.

Jinak - to nevymyslíš. ...nikdo se nemusí bát, že bude někde zveřejněn.
Ale na veřejnosti budou nosit placku Senior clubu (énglicky :o))) ANO. Jedná se o práci v utajení!!!???

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)Kalendář

Město Nový Bor vydalo velmi povedený stolní kalendář na r.2021. Všem, kteří se na jeho realizaci podíleli, patří dík.U mne zejména panu Germaničovi.Sekám hlubokou poklonu před jeho nádhernými fotografiemi našeho města a přeji mu (a jeho Canonu též) hodně pěkných chvilek. A samosebou pevné zdraví!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)Kalendář

Je někde k nahlédnutí v elektronické podobě?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Na webu města je , že stojí 156 Kč a kde ho koupíte + titulní foto. Nejlíp uděláte, když se zeptáte třeba na odboru kultury. Tady vám nikdo nemůže odpovědět.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

V Novém Boru na náměstí proběhla demonstrační akce Občanského hnutí - Nový Bor 10.1.2021 . Pokud vám unikla, najděte si ji na You Tube. Řečníci kritizovali hlavně současná opatření vlády.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Odkaz? Našel jsem jen demonstrace fašounů.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

https://www.youtube.com/watch?v=a9JfRlS4WF4

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

https://www.youtube.com/watch?v=a9JfRlS4WF4

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Občanského hnutí - Nový Bor
Hned v úvodu flastenec Jiří Nezdolný Černohorský. Jako je u nich tradiční, dluží kam se podíváš a neví se, z čeho jsou živi. Takový proruský nok. Jinak ve volbách lídr Aliance národních sil s. Starého. Vyzývá k popravám a věšení našich politiků a vlády, vázal se ke Koněvovi a i jinak se snaží zviditelnit. Jeden z vůdců extremistické scény vedle Bartoše
Blížeji
https://manipulatori.cz/jiri-cernohorsky-a-veselo-na-xenofobni-scene/

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Díky za odkaz. Asi bych tomu neříkal demonstrace. Prostě se tam sešlo pár pomatenců. A vzhledem k poslednímu příspěvku také musím říct, že lhářů.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No, vysledovat tu půlhodinovou prezentaci vyžaduje trpělivost. Jiří Černohorský sdělí,že si myslel,že jede někam jinam, do Českého Brodu,ale ono to je opravdu jedno, v kterém městě tento mašíbl(magor,šílenec,blb, výraz vytvořený jedním českým spisovatelem) je. Je to jako přes kopírák. Škoda,že s ním nepřijela Lenka Tarabová se žlutou hvězdou Neočkovaný a trumpovskou kšiltovkou, bývalá seniorská ombudsmanka z Liberce ,která se na svém profilu vyjadřuje takovými slovy vůči slušnému oponentovi: Nelez mi na profil, ty kolaborantskej zm...de a běž si blejt Prymoušovi na instáč.. Ta by se tam jistě hodila k vkusnému doplnění o ženský prvek přednášejících.
Černohorský je z těch, o kterých jsme se učívali a viděli je při stážích na psychiatrii v Bohnicích za skvělého prof.Hanzlíčka a asistenta Cyrila Höschla. Poruchy osobnosti, grafomani,mluvkové atd.Ti,kteří,jak Černohorský u nás v Novém Boru říká, mají v hlavě takový nepořádek a občas ho potřebují vysypat....
Souhlasím s panem Bártou- lháři, bohužel jim spousta lidí věří. Jako ta zdravotní sestra,která vystoupí a řekne, že v nemocnicích jsou volná lůžka,na kterých lidi nesmí být. Ani neřekne raději,v které nemocnici to pracuje,je to nebojácná žena.A když mluví,je obraz rozmazán, to je taky důkaz nebojácnosti. Ano, volná lůžka jistě jsou.Ale ne ta, na kterých mohou být ošetřováni lidé ve vážném stavu. Je to jako,když by v Léčebně respiračních nemocí v Martinově údolí,kde sloužívám, dávali lidi potřebující oxygenaci( přísun kyslíku) na pokoje,kam centrální přívod kyslíku není zaveden. Taky mají volná místa! Dnes ráno jsem slyšela, že v ČL je plno na intenzivních . lůžkách a musejí pacienty převážet jinam a Lbc jsou volná pouze dvě. A vakcína je prý spíchnutá za půl roku ,tvrdí ti dobří muži.
Bohužel díky tomu,že vláda je skutečně neschopna přesvědčovat obyvatele o nutnosti očkování, bude procento těch,kteří s e nedají očkovat,narůstat. A to je cílem těchto aktivit. Konspirační teorie tak pěkně zní v době,která je opravdu pro spoustu lidí těžká a těžká ještě bude i díky tomu,že vládne sociopatický oligarcha,kterému ještě z vlastní rozpočtové kapsy platí daňoví poplatníci miliony,když dotace EU nepošle. Nikdy jsme nic podobného nezažili a část populace se pomalu kácí,když dojde k nějakému omezení. Je to daň určité zpovykanosti. Nevím, co bychom dělali ve válečných letech,generace nás,kteří jsme nic podobného nezažili a z kteréžto část své potíže řeší za pomoci antidepresiv, místo toho,aby se snažila dát svému životu pozitivní směra těšit se z drobných denních radostí. A za část svých problémů označuje druhé a to je živná půda pro všechny ty konspirátory .A ti to moc dobře vědí a dobře z toho žijí, viz Černohorský. O očkování u nás se vede kyberválka, nedělejme si iluze. Sám Černohorský nabádá,aby lidé nesledovali média a TV,ale otevřeli si PC a chytré telefony, tam to je. Ano, řetězové maily seniorům, dezinformace proruských aj. webů atd,spiknutí Iluminátů a podobné kraviny. Nemusíme chodit do USA.
Černohorský nebo někdo z jiných řečníků pravil,že se vytratil selský rozum. To má naprostou pravdu a měli by začít u sebe. Ale proč- peníze na svou činnost a prezentaci vždycky dostanou, tak proč se neexhibovat,když už jsem ve věku,kdy nic jiného než pár posluchaů a posluchaček jiným nezaujmu..A strach z vakcinace a z budoucnosti -tím se mohu živit měsíce a měsíce..

V N.Boru prý ještě nemají šéfa buňky. Uvidíme,kdo se jím stane,pokud vůbec. . Přítomné jsem až na dva muže, z nichž je jeden vlastník objektu,kde jsem měla ordinaci,neidentifikovala.

Ohledně epidemiologické situace, Psa atd.doporučuji sledovat veřejné facebookové stránky Jana Kulveita z Oxfordu.
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ano, tuhle lhářku jsem měl na mysli. Přítelkyně dělá v nemocnici. Mám report každý den ... teda vlastně nemám, protože tu už tři dny nebyla, a dnes opět noční ... aby se tihle kreténi mohli v klidu zviditelňovat.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Kreténi zviditelňovat a další je poslouchají a věří jim. To je to nejhorší. Hezký den!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pro zlepšení nálady. Jedna dobrá známá, pracovnice ve školství s hrůzou volala, že musí na testy, ve škole je koronavirus.
Z dalšího rozhovoru vyplynulo, že má obavy z té tyčinky, co jí budou šťourat v mozku, udělají tam dírku a z mozku jí bude kapat nosem ven. Čím vším se dají lidé, středoškoláci, zblbnout, nechápu.
Ale ještě takové srovnání. Jaké trauma ještě vyvolává WWII po 70 letech jsme byli svědky nekonečných diskuzích zde. Pokud vezmu obyvatelstvo českých zemí (bez Romů a Židů) přišlo průměrně ročně na následky války o život ani ne 10 000. obyvatel. Dnes to bude s covidem za rok určitě víc o polovinu. A až tolik lidí zas z toho trauma nemá, viz výše. Trochu přitaženo za vlasy, ale vypovidající.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Co se do zápisu z jednání ZM nedostalo .
Tak jsme se po dlouhé době zas vrátili k našemu městu. Poslední jednání našich zastupitelů bylo 9.prosince 2020. Zápis se na webu města zjevil až 6.ledna.2021 bez nějakého vysvětlení .Podle jednacího řádu má být zveřejněn do10 dnů. Vysvětlil jsem si to tedy takto: Zapisovatelkou nebyla tentokrát sekretářka p. Fafalová ale p.Radmila Pokorná - referent pro styk s veřejností. Nezná možná jednací řád.
Kromě 3 dam z organizačních jednotek města vystoupil p. D. Sobotka se svou prezentací zřídit v roubence vedle Navrátilova sálu pod patronací L. Machálkové galerii Bořka Šípka m.j s kavárnou atd. Není to tak dávno, co se opakovaně ozývala kritika veřejnosti, že se ve zvláštní budově roubenky provozuje TIC. Navíc byla kritizována nevyhovující pracovní doba pro případné turisty. To se brzo vyřeší a TIC bude včleněno do objektu muzea. A přijde zčistajasna někdo se svým podnikatelským záměrem na galerii v režii města. (Energie, personál, úklid, opravy....) Ať si budovu koupí on nebo p. Machálková a galerii si provozují .
Když vláda schválila daňový balíček, vyšel v CL deníku článek, jak obce budou muset škrtat. Vyjádřil se i náš starosta Dvořák, že se bude šetřit na opravách komunikací a chodníků i veř. osvětlení. Město je bez dluhů, což umožní vzít si případně úvěr a vzápětí ho splatit z navrácených dotací. Nějak zapomněl na pokutu, že naopak bude muset vrátit přijatou část dotace fondu dopr. infr. Vleče se to pár let, teď k tomu přidali penále a částka k vrácení se tak zdvojnásobila. Ještě přičíst soudní poplatky. Starostovi se nelíbí, jak se vyjádřil, že někdo šťourá do dotačních akcí . S tím neštymují jeho jiná prohlášení, že vítá, když občan upozorní na nepravost v práci orgánů města . Přesto ale žádali o odpuštění, protože se domnívali, že sankce byla uložena neoprávněmě. Podali správní žalobu.
Za reklamaci opěrné zdi na náměstí a její vyřizování město zaplatilo 139 000 Kč za soudní poplatky, odpověděl starosta zastupiteli Doležalovi na dotaz. V kontrastu s tím, co řekl starosta Cl deníku je , že na jednání v prosinci oznamuje ZM , že město žádá o dotaci z fondu Podpory obnovy místních komunikací MMRCR ve výši 378 000 Kč s 40% účastí města.
Zůstaneme-li ještě u úspor ,tak zastupitel Válek navrhoval řešit deficit ztráty příjmů z rozpočtu úsporou provozních nákladů úřadu. Obracel se na tajemnici a ved. finančního odboru . Schválilo se navýšení poplatku za odpad na 700 Kč/osoba. Kdosi vznesl dotaz, kolik je ve městě neplatičů. Odpověď byla okamžitá : Je to 1448 osob. V korunách je to 1 013 600 Kč. To už je pěkná sumička .

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jen ,že ten kdosi,kdo se ptal,kolik je neplatičů za odpad,byl zastupitel pan Džavík.Je to v přece zápisu ze zasedání. V materiálu,který jako zastupitelé dostáváme k prostudování ,bylo u tohoto bodu v příloze uvedeno,kolik neplatičů je, včetně tabulky ,z které je patrné,že počet neplatičů,na kterých se dlužná částka vymahá, se ročně snižuje. Paní vedoucí finančního odboru mu promptně odpověděla. Osobně jsem se já a vzhledem k šumu v jednací místnosti nejen já divila,proč se pan zastupitel ptá,když si to mohl přečíst,ale to je každého věc.
Město za celkovou separaci v roce 2019 vydalo ze svého rozpočtu téměř 11 mil. 370 tis. korun.

Pokud "zahradnik" počítá,tak počítá špatně. Poplatek byl v r.2020 620 korun, zvyšuje se na 700 korun od 1.1.2021, čili přibližně na korunu devadesát denně za nakládání s odpadem.Takže za rok 2019, činí můj výpočet ručo i na kalkulačce 1448x 620 897 tisíc 760 korun. K jednání zastupitelstva dne 9.12. nemohly být pochopitelně známy počty neplatičů za rok 2020,protože tento ještě nebyl uzavřen. Pan zastupitel Džavík si to opravdu mohl přečíst... V diskusích např.na facebooku Novoborsko se objevily krom výkřiků-nebudu třídit odpad- samozřejmě zcela rozumné příspěvky. A v jednom se objevilo, že jedna skupina lidí neplatí, že té vše vždy projde a jmenovala. . Na žádost MV se každoročně musí vypracovávat zpráva,kolik příslušníků této menšiny v té či oné obci žije. V N.Boru přibližně 500, mám to v materiálech,které jako předseda výboru mám. Takže,i kdyby tomu tak bylo, tak dvě třetiny neplatičů jsou z úctyhodné majoritní společnosti a vsadím se,že část z neplatičů vůbec nemá do kapsy hluboko. .To uvádím taky jen pro pořádek.
Přeji pěkné dny a pevné zdraví!

BTW- Předevčírem zemřelo na COvid v ČL 9 lidí za den.
Za tři dny zemře v ČR n v souvislosti s infekcí Covid více lidí než na našich silnicích za celý rok.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Já jako slušný plátce řeším v současné době to, zda mohu zaplatit za odpady z domova, z úču . Nemám zájem stát frontu u poklady.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Já jako slušný plátce řeším v současné době to, zda mohu zaplatit za odpady z domova, z úču . Nemám zájem stát frontu u poklady.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) odpady

Pokud si to (jednou) zařídíte jako inkaso přes SIPO, máte (natrvalo) po starosti...

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) odpady

Sipo, jako mnoho dalších domácností nepoužívám. Varianty způsobu platby by mohl zřídit a zveřejnit MÚ.

Bezkontaktní úhrady se upřednostňují.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)Poplatky za odpad a pejsky

ALE ONO TO ZVEŘEJNĚNO NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH MĚSTA už od 31.12.2020 JE

Přetiskuji-když najedete na finanční odbor,informace pro občany.
Jenom upozorňuji,že VARIABILNÍ SYMBOL NENÍ RODNÉ ČÍSLO !! Je to číslo,které máte přiděleno a které je na potvrzení o zaplacení z minulého roku.pro ty,kteří potvrzení dávno nemají- lze se obrátit mailem nebo telefonicky na pí Grunclovou nebo pana Menšíka.Ale počítejte s tím,že se směnuje,nemusejí telefon vzít pro nepřítomnost.
Přeji pěkné dny!!

Informace k úhradě místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu na území města Nový Bor pro kalendářní rok 2021
Sazby poplatku pro kalendářní rok 2021
• sazba pro osobu s trvalým pobytem/kalendářní rok 700 Kč /osoba/kalendářní rok
• sazba pro fyzické osoby, které mají ve vlastnictví byt nebo rodinný dům, ve kterém není hlášena k trvalému pobytu žádná fyzická osoba 700 Kč/kalendářní rok
• sazba pro fyzické osoby, které mají ve vlastnictví stavbu určenou k individuální rekreaci 500 Kč/kalendářní rok (snížená sazba)
Sleva pro poplatníky, kteří se zapojili do systému třídění papíru a plastů – poplatník je povinen při hrazení poplatku v pokladně znát výši své slevy (informaci o její výši získáte na MěÚ – budova A – p. Ing. Schreibová Zdeňka, tel. 487 712 442, p. František Menšík 487 712 353). Upozorňujeme, že v případě jakéhokoli nedoplatku na místním poplatku nárok na slevu zaniká.
Splatné termíny
• k 15. 3. kalendářního roku (50% sazby)
• k 15. 9. kalendářního roku (50 % sazby)
nebo
• k 15. 3. celoroční sazbu
Způsoby úhrady
• bankovním převodem 2022-525421/0100 + příslušný variabilní symbol pro platbu
• platební kartou (pokladna MěÚ Nový Bor - budova B – přízemí + budova A, č. dveří 7,8)
• hotovostně v pokladně MěÚ Nový Bor (přízemí budovy B – B. Egermanna č.p. 1001)
• prostřednictvím služby SIPO (pokud máte zájem hradit místní poplatek „za komunální odpad“ prostřednictvím služby SIPO, dostavte se na MěÚ Nový Bor – náměstí Míru, budova A 2. patro, č. dv. č. 8 – místní poplatky. Zde sdělíte své spojovací číslo SIPO a svým písemným souhlasem umožníte provedení úhrady, zaevidování nových zájemců je možné nejpozději do 31. ledna 2021)
S dotazy se obracejte na MěÚ Nový Bor finanční odbor (místní poplatky – tel. 487712353, 487712347, e-mail poplatky@novy-bor.cz).

Pokud dochází k jakékoliv změně v evidenci poplatníků, je nutno tyto změny ohlásit správci poplatku (finanční odbor, náměstí Míru 1, 2. patro č. dv. 8) ještě před jeho úhradou.
Dojde-li ke změně údajů je poplatník povinen tuto změnu oznámit do 15 dnů ode dne, kdy nastala.
V případě, že poplatník nesplní povinnost ohlásit údaj rozhodný pro osvobození nebo úlevu od poplatku ve stanovené lhůtě, nárok na osvobození nebo úlevu od tohoto poplatku zaniká.
Celé znění obecně závazných vyhlášek najdete na stránkách města v záložce „Samospráva“ pod „Vyhlášky a nařízení města“.
-----------------------------------------------
PSI

Informace k úhradě místního poplatku ze psů
Poplatek ze psů se platí za psa staršího 3 měsíců.
Poplatníkem je držitel psa přihlášen na území města Nový Bor, nově také cizinci s ohlášeným místem pobytu.
Osvobození od poplatku dle zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích platí pro:
• osoby nevidomé,
• osoby, které jsou považovány za závislé na pomoci jiné fyzické osoby podle zákona upravujícího sociální služby,
• osoby, které jsou držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P,
• osoby provádějící výcvik psů určených k doprovodu těchto osob,
• osoby provozující útulek pro zvířata nebo osoby, které stanoví povinnost držení a používání psa zvláštní právní předpis.
Ohlašovací povinnost se týká i držitelů psů, kteří jsou od poplatku ze zákona osvobozeni.
V případě výše uvedených osvobození žádáme držitele o doložení potřebných dokladů k uznání úlev (průkaz ZTP/P nebo ZTP, rozhodnutí o bezmocnosti, atd).
Sazba poplatku za kalendářní rok činí:
S místem přihlášení nebo sídlem v částech města Nový Bor a Arnultovice:
a) v bytovém domě se dvěma a více byty

aa) za jednoho psa ……………………………………………………………
500 Kč

ab) za druhého a každého dalšího psa téhož držitele ………………………...
750 Kč
b) v rodinném domě

ba) za jednoho psa ……………………………………………………………..
300 Kč
bb) za druhého a každého dalšího psa téhož držitele ………………………….
450 Kč
c) na jiném místě

ca) za jednoho psa …………………………………………………………….
300 Kč
cb) za druhého a každého dalšího psa téhož držitele ………………………….
450 Kč
d) za psa, jehož držitelem je osoba starší 65 let:
da) za jednoho psa ……………………………………………………………
200 Kč
db) za druhého a každého dalšího psa téhož držitele ………………………..
300 Kč
S místem přihlášení nebo sídlem v částech města Bukovany, Janov, Pihel
a) za jednoho psa ……………………………………………………………….
100 Kč
b) za druhého a každého dalšího psa téhož držitele ……………………………
150 Kč
Splatnost poplatku je 15. 3. kalendářního roku
Způsoby úhrady
• bankovním převodem číslo účtu 19-525421/0100 + příslušný variabilní symbol pro platbu
• platební kartou (pokladna MěÚ Nový Bor - budova B – přízemí + budova A, č. dveří 7,8)
• hotovostně v pokladně MěÚ Nový Bor (přízemí budovy B – ul. B. Egermanna č.p. 1001)
Upozorňujeme na povinné čipování psů podle novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb. platí na území celé České republiky. Z tohoto důvodu se u správce poplatku budou evidovat tyto čipy.
V případě dotazů a doložení potřebných dokladů k uznání osvobození se obraťte na Evu Grunclovou, finanční odbor, evidence psů, tel. č.: 487712347, č. kanceláře 8, 2. patro, nám. Míru 1, e-mail poplatky@novy-bor.cz).

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Máte pravdu paní Šepsová , vzal jsem prostě počet neplatičů, který byl oznámen na jednání a násobil nově stanovenou částkou pro rok 2021. Tak jako tak počet neplatičů není aktuální, ale z r.2019 , takže je to vlastně jedno. Myslím, že jich bude rok od roku spíše víc než míň , na tom se asi shodneme.
Pan Džavík je dlouholetý a nejstarší zastupitel. Pamatuju si, že vždy materiály dostával v listinné podobě.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Materiály dostáváme s předstihem elektronickou cestou, v listinné podobě též lze ,a spíše jde o to, přečíst si podklady. Ono to fakt pak nepůsobí dobře,když třeba zastupitel D. za ANO po mé pravici se poptává pana starosty, jakže to teda je s tím a oným teda a on mu musí odpovědět-ale to máte pane zastupiteli D. v materiálech pracovní komise,které jste členem... je to nakonec na záznamu z toho zastupitelstva,nic si nevymýšlím. To je pak opravdu občas těžké. Přeji pěkné zasněžené dny a hlavně to zdraví!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Panu zastupiteli D. jde dle mého hlavně o to, aby co starosta odpoví , bylo " zvěčněno " v zápisu jednání. Když odpoví: máte to v nějakém materiálu , tak to není žádoucí odpověď. Starostova slova by měla být jasně k věci a závazná. Co si ale budeme povídat ...Je to identické s tím, když občan chce určitou informaci, která je již veřejně dostupná třeba na webu, je úřad povinen mu ji napsat - když to tak chce - nikoliv jen odkaz, kde to najde. Takový je zákon, ale to jistě víte . Panu D. bych doporučil, aby svůj dotaz vždy doplnil o dovětek, že se ptá proto, aby starostova odpověď byla v zápise jednání . Nakonec seznámili by se tak s tím i další zastupitelé.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Asi by bylo podle pana zahradníka dobré, aby všechny podkladové materiály pan starosta na zastupitelstvu přečetl a zapisovatelka je uvedla v zápise. Ještě by pak mohl na konci zastupitelstva starosta přečíst celý zápis. Každý zastupitel by pak měl mít k dispozici městem placeného asistenta, který umí číst, psát, počítat, používat počítač, internet, mobilní telefon, atd. Tím by bylo zaručeno, že nebudou znevýhodněni ti zastupitelé, kteří nějakou z těchto věcí neumí. Právo vznášet debilní dotazy a nápady by zastupitelům samozřejmě zůstalo zachováno.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Tak to doporučte,ten dovětek .. .Ono by-obecně- stačilo,kdyby pan zastupitel na tu pracovní skupinu chodil.. Nebo aby si něco přečetl. Dost mne překvapil,když tvrdil,že Rodinka( ne Rodina,ale ta rodinka) v centru staví v N.Boru barák pro postižené děti.Přitom dostal jako zastupitel mnoho materiálů o této organizaci,která tak dobře v N.Boru pracuje. Sama jsem je rozdávala zastupitelům a jelikož s Rodinou spolupracuji,tak jsem o této organizaci měla na zastupitelstvu prezentaci,aby zastupitelé měli představu, jaké vyvíjí tato novoborská organizace aktivity. Na moji žádost se jim alespoň omluvil a nešířil dál bludy o postižených dětech a o nějakém centru,kde by byly soustředěny,což je,s prominutím,naprostá pitomost,ale někteří lidé na to slyší.Ono je opravdu něco jiného,když takové pitomosti šíří někdo,kdo není v obraze a ani se nenamahá si něco zjistit , nebo zastupitel,který informace má.
Končím diskusi, z mé strany vše .Pěkný den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pro jirkat : Nedělejte z toho prosím bramboračku. Zákon je takový, že když se někdo na něco na jednání zeptá, dostane v požadované formě odpověď.
Pro paní Š : Vezmeme-li v úvahu, že každý zastupitel má profesi, tak stejně tak jako vy nerozumíte stavebním postupům a materiálům a technologiím při budování kanalizace nebo chodníků , tak pan D.nerozliší rozdíl mezi Rodinkou a Rodinou v centru. To prostě není jeho parketa , není to okruh jeho zájmů. Ostatní zastupitelé zase schválí nehospodárný stavební projekt nebo realizaci , na kterých město hodně prodělá - to bych viděl jako závažnější. Prosil bych proto jako občan o vzájemnou toleranci - nejen k profesi.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Aha, takže když pan zastupitel nerozezná bílou od černé, protože to "není jeho hobby", tak to je v pohodě (ne není!), ale když jde o vyčíslení hodnoty stavebních prací, na kterých se nemohou domluvit ani odborníci a ani pracovníci městského úřadu, tak to je zásadní chyba starosty, který to měl okamžitě vědět, ač sám je povoláním učitel.
Jinak když se vrátím k předchozímu příspěvku, tak já jsem právo zastupitelů na dotazy nezpochybnil. Pouze jsem poukázal na to, že když už se někdo rozhodne být zastupitelem, tak by měl zvážit, zda na to má.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nikde nepíšu, že starosta má všechno vědět . Měl by ale vyslyšet rady zastupitelů, úředníků odboru a taky odborně fundovaných občanů, než předloží nějaký projekt ke schválení zastupitelům. Neměl by , vytýkat občanům, kteří závady vidí , že oprávněně poukázali na šlendrián . Měl by poděkovat. Možná vám uniklo, jak do nedávna probíhala řízení veřejných stavebních zakázek. Ty současné pokuty a reklamace jsou výsledkem.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Chybí mi pravidelný report pana Zahradníka. Do Boru teď jen do pekárny a masny, jednou týdně. Tak jaký další šlendrián vyplul?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pracuju teď na něčem ale v ilegalitě :-). To nebudu zatím zmiňovat. . Jestli vás zajímá, jak je v Boru , tak např. dnes sluníčko vytáhlo celé vnitřní město ven. I mě. Potkával jsem lidi, které jsem neviděl pěkně dlouho a zjevně měli stejnou radost ze setkání jako já. Hospody zavřené a nevzdálenější cíl byl automat na kafe v Lidlu. A vypít si ho pěkně venku na sluníčku. Taková malá radost - než nám ji taky zatrhnou . Mládež se klackuje v menších skupinkách. Důchodci ve dvojcích. V noci jsou slyšet kočíčí zpěvy nebo rvačky.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Tak to u mne okolní pole se spostou lyžařů běžkařů. Město Cvikov udržuje stopy, parkoviště u benzínky zase plné. Mrknul jsem aspoň na zápis Zastupitelstva NB. A zasmál jsem se. Někdo skutečně pracuje v ilegalitě. Rozesílá podněty pod jménem ing. Honzík, který v Boru neexistuje. Teď jste se odhalil. :o)))

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ten Ing.Honzík mě taky pobavil. Trochu hloupej,.. Být starostou, tak bych vůbec nereagoval. Pan starosta ,nicméně podlehl pokušení ospravedlňovat se ( nebo město ) před zastupiteli i veřejností, takže mu obsáhle veřejně odpověděl.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ze záznamu zasedání ZM jasně vyplývá,že starosta odpověděl na dotaz pana zastupitele Lišky,který se v bodě Různé dotazoval na to,co znamená mail,poslaný v den konání zastupitelstva ( já ho obdržela cca v 15 hodin) nějakým panem Ing. Honzíkem všem zastupitelům.. Vzhledem k tomu,že tento pan Ing.Honzík obeslal před nějakou dobou i Radu města, což v tom mailu uvedl, tak se pan zastupitel zcela logicky ptal, vo co vlastně gou. Podstatné je sdělení,že osoba,která se dožadovala informací dle 106,nebyla ztotožněna s registrem občanů. Nechť si každý tuto informaci přebere podle svého. Pan starosta se v ničem neospravedlňoval,jen podal vysvětlení panu zastupitelovi. To pro přesnost .

Pevné zdraví přeji!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Tedy pro přesnost : Rada města (včetně vás ) byla žádostí obeslána elektronicky 10.12.2020
tedy v prosinci. .Lhůta pro odpověď je 15 dní. Místo odpovědi jste se ho pouze vy zeptala na adresu bydliště. Je -li žádost učiněna elektronicky , je adresou pro doručování email. Nikde v zákoně č.106/1999 Sb. není uvedeno , že povinný subjekt má hledat v registru občanů identifikaci žadatele. Právě naopak, žadatel by mohl úspěšně proti vám a radě města podat stížnost k Úřadu na ochranu osobních údajů.. Výklad MVCR.CZ : Podatel žádosti o info. pošle svůj dotaz emailem a neudá nic bližšího, žádnou identifikaci a případně na výzvu ,aby se identifikoval nereaguje . Jedná se o právo každého , úřadu je vlastně jedno komu odpovídá zda Janě Horákové nebo Janě Novákové. Pan starosta i vy se mýlíte, když si žadatele zjišťujete, pokud si to nepřál uvést a poskytl email. Fyzická osoba uvede jméno, příjmení, datum narození , byliště nebo adresu pro doručování popř. i email v případě, výhradně je-li žádost podávána písemně.
Ještě jeden detail - informace se podává jen žadateli o ni a veřejnost má možnost se s ní seznámit ve výroční zprávě za předcházející rok o činnosti v oblasti poskytování informací , která se zveřejňuje do 1.března. Jsem fakt zvědavej, jestli se v přehledu objeví a přečtu si, jak a kdy se s ní naložilo . Další chyba pana starosty je , že to hlásil všem na jednání zastupitelstva. Jsem se zatím nesetkal s tím, že občan chce něco vědět a starosta odpověď veřejně rozhlásí .Proč stejně tak nezveřejnil otázky žadatele ?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ještě jsem na něco zapomněl : Povinný subjekt do 15 dnů od poskytnutí informace na žádost tyto zveřejní způsobem umožňujícím dálkový přístup na svých webových stránkách. V tomto případě to tedy znamená 18.2.2021 na webu města. Nebudeme muset čekat na výroční zprávu do 1.3.2022 :-) jsem zvědav.....

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nevidím důvod, proč odpovídat anonymům. Od toho úřad není.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

To jsou zase "krásné" poměry v Novém Boru ...
Jen poznámka: Nemyslím, že by stížnost ÚOOÚ anonymního/smyšleného žadatele uspěla. Obecní úřady mají obecnou licenci zjišťovat si občany v ROB podle zákona o obcích. Protože zákon 106 ukládá žadateli o informace uvést: jméno a příjmení, datum narození a doručovací adresu (může být i "prostý" e-mail), lze dovodit, že neuvedení správných/existujících údajů je důvodem pro odložení.
Hezký týden všem!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pan Ing.Honzík v mailu,který jsem jako členka RM obdržela 9.12. 2020,ne 10.12., píše,že se prostřednictvím zákona o svobodném přístupu k informacím dotazoval na MěÚ a že mu informace byly poskytnuty a jsou zveřejněny na stránkách města.
Mail obdržený 9.12.2020 nesplňoval náležitosti žádosti o poskytnutí informací dle 106/1999 .Ani tak nebyl koncipován..
Přeji pěkné dny a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nebyl to Ing. Honzík, ale RSDr. Maruška.
K tomuto závěru jsem dospěl aplikací Heisenbergerova principu neurčitosti s využitím Schrödingerovy kočky.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

:-)))

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

V NB je zas tradičně veselo. Jen mne zaráží (poněkolikáté), že máte pane zahradníku takové informace, jako by jste tam seděl. Nicméně zase jste v rozporu, také poněkolikáté. Píšete
...Fyzická osoba uvede jméno, příjmení, datum narození , bydliště nebo adresu pro doručování popř. i email v případě, výhradně je-li žádost podávána písemně.
Já tomu rozumím, že byla podána písemně. Ústně rozhodně ne.
Zajímavé je pro mne taky ze zápisu... Odbor správy majetku dotyčnému připravil
odpověď, kterou Ing. Honzík (neztotožněný) obdržel. Takže se mu na mail odpovědělo.
V Boru budou asi potřebovat soukromého detektiva. Nevezmete to pane zahradníku (taky neztotožněný :o))) ) ?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No, moldavite, já vám nepomůžu , jsem jenom občan. Nejlíp informovaná tady je paní Šepsová, neboť je členkou rady města. Ona a další členové rady vědí, co přesně v prosincovém emailu Ing.Honzíka bylo. Taky mě samozřejmě napadlo, že nemuseli v tom případě žadatele filcovat v registu. Stačilo se podívat komu město odpovídalo na žádosti o informace týkající se Tyršova náměstí. Ukázalo by se, kdo může být Ing.Honzík. Já bohužel ani nevím, jak byla prosincová žádost podána, předpokládám, že emailem , když se potom zjišťovalo bydliště. Odbor správy majetku zaslal odpověď žadateli , to zmínil starosta , když odpovídal Ing.Lischkovi a zde to píše výš i p.Šepsová .
Nejsem žádný detektiv , ale mám rád ve věcech jasno .
Znovu se vrátím k zák.č 106/1999 Sb. a budu rád, podaří -li se nám společně ve věcné diskuzi dobrat se konsenzu. Kdo může byt žadatelem o informaci ? Každá fyzická osoba (tedy i neobčan obce, i cizinec či apolita ,i nezletilá osoba, nezletilý cizinec. Každá právnická osoba i z jiné obce, i cizozemská. ) Kolman P : Právo na informace, vydav. Masarykova univerzita - MUNI Press, str. 19 Nikde se neuvádí, že je třeba zjišťovat totožnost nebo bydliště žadatele. Tedy - já jsem nic takového nenašel . Můžete to taky zkusit :-), třeba se to někomu podaří .

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Paní doktorka dodává ty oficiální zprávy. Vy máte ty zákulisní, ty jsou zábavnější. Tak zase příště!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ale nikde v tom zákoně není, že by se mělo odpovídat někomu, kdo není schopen se identifikovat. Byť by se pokusit tvářit jako Ing.. Zahradník.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)Howg

Myslím,že již netřeba dalších vyjádření k tomu mailu, který RM obdržela 9.12. 2020. Jak jsem psala-nebyl vůbec koncipován jako žádost dle 106/1999, to je podstatné!!!
Takzvaný Zahradník napsal 21.2.2021 razantně a nekompromisně -cituji:
Tedy pro přesnost : Rada města (včetně vás ) byla žádostí obeslána elektronicky 10.12.2020
tedy v prosinci. .
22.2. píše : Já bohužel ani nevím, jak byla prosincová žádost podána, předpokládám, že emailem , když se potom zjišťovalo bydliště.
No comment. Howg
Hezký den a pevné zdraví,britská mutace se šíří a je všude kolem nás. Bohužel.

Nakonec malý vtip.Prý,když budou muset lidé nosit dvě roušky ,jak zněl jeden návrh,tak Hamáček dvě červené mikiny.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Taky jeden dobrý. Kámo, nemám FFP2, co mám dělat? No běž si ho snad koupit! Hmm, Jenže bez respirátoru do obchodu nesmím.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) Ta čeština!

Trochu odlehčení- až půjdete někdy na procházku v N.Boru nebo na nákup, přivítají vás kousek od vyústění Zahradní ulice na náměstí dvě pěkné a viditelné cedulky oznamující, kam že nemáte vstupovat. Že to je soukromí pozemek. Cedule jsou dvě,umístěny ve vjezdu do dvora vedle bývalé restaurace Sklář . A se stejnou pyšnou pravopisnou chybou.Jo, soukromí je soukromí a tak i soukromý pozemek je soukromí pozemek..
Hezký den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) Ta čeština!

Nečekal jsem, že se uzavření škol projeví tak brzy.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Anebo to to psal někdo,koho se na maturitu nikdo nikdy neptal...

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

P.D. neustále kritizuje nedodržování protiepidemiologických opatření. Od 1. do 21. 3. 2021 platí omezení pohybu v rámci okresu a v rámci obce
Pobyt v přírodě a parcích je možný POUZE NA ÚZEMÍ OBCE, kde mám trvalý pobyt nebo bydliště.
Pobyt v přírodě NENÍ MOŽNÝ MIMO OBEC ANI MIMO OKRES!
https://okresy.mvcr.cz/sport-a-pobyt-v-prirode/

Kupodivu na FB profilu najdeme jeho fotky, jako vždy přesně datované
V Lindavě 7.3.2021
Starý jez na Ploučnici nedaleko Zákup.7.3.2021
COURAL JSEM U PLOUČNICE v Č.LÍPĚ 15.3.2021
/archivováno/

Porušení krizového opatření vlády
Většina současných restrikcí je stanovena krizovými opatřeními vlády, za jejich porušení hrozí pokuta až do výše 20.000,-Kč.
https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/sankce

Člověk by myslel, že půjde příkladem.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

A vy jdete příkladem slídilům a práskačům , že ?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ale,ale- jaké práskání? Pokud jde o veřejný profil kohokoliv,tak si tento jistě uvědomuje, že věci z jeho veřejného profilu může kdokoliv sdílet,bavit se jimi,kritizovat, ukládat si to atd. A pokud si to neuvědomuje, tak,ať se radši nechlubí,nepíše atd. Já mám taky archivováno několik fotek z jeho skříňky ,když plival na mou rodinu. Několik se jich hodilo k připomenutí při přestupkovém řízení,který "Trojručka",jak se mu v Boru říká, vůči mé osobě vyvolal a jaksi se nepamatoval,že by něco takového napsal, srab. Tak mu to bylo připomenuto. Další mám na věčné časy pro pobavení. Mého muže chtěl nazvat neonacistou,ale napsal do té své skříňky,že je neonasta . Uznejte, to se žalovat prostě nedá,i kdyby člověk chtěl, a jistě vyhrál. Neboť was ist das neonasta ? Jeho FB profil mne nezajímá,dyslexie máme dost od našeho premiéra.
Hezký slunný den přeji !

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Převzato z https://www.novy-bor.cz/
K dnešnímu dni 18. 3. 2021 je v Novém Boru 283 nakažených obyvatel, 8 hospitalizovaných.

Počet nakažených spoluobčanů, bohužel, strmě roste; a to na městském webu cudně není zveřejňován ten nejsmutnější údaj.

Přesto stále vídám spoustu bezohledných jedinců, kteří na ulici bohorovně míjí kolemjdoucí bez roušky, neřkuli respirátoru. Už jsem zažil, že se ke mně přihrnula rodinka bez jakékoli ochrany dýchacích cest s dotazem: "Vy jste ten zastupitel....".

Jak je možné, že veřejné mínění neodsoudí tyto bezohledné sobce, ba nezřídka s nimi dokonce sympatizuje?
Škoda, že nejoprsklejší z nich nelze za trest poslat alespoň na jednu směnu jako pomocnou sílu na covidové oddělení do nemocnice v České Lípě. Snad by po této zkušenosti byli ohleduplnější.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Máte naprostou pravdu. Kdyby na to přišlo,tak Městská policie bude muset denně zaklekávat na desítky občanů.. U některých by nepomohla ani zkušenost s covidovým oddělením v nemocnici. Bohužel. Asi nenošením roušek vyjadřují"svobodu",aniž by věděli pořádně,co ta kategorie znamená. Hezký slunný den přeji!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pane zahradníku, na slídily a práskače něčího formátu skutečně nemám. Ani se o mě nepíše jako o notorickém podavači trestních oznámení.
Nemohu za to, že ve středu, kdy jednou za týden vytáhnu paty z domova a jedu nakupovat, postávám před masnou, až na mne přijde při současných opatřeních, v prodejně řada a juká na mne nástěnka určená veřejnosti. A jestli u mne vzbudí zájem, podívat se na další názory autora vytvářené na profilu opět určenému veřejnosti, mimochodem s 5tis. přátel, to je slídění a práskání?
A to nepíši, že uráží dokonce ženu, senátorku, že je horší než kráva a má politické orgasmy apod.? Na adresu Bartoše...Ivan Bartoš je větší značka, on má být premiér, říká šéf Starostů Rakušan. ????Já bych řekl, že vetší sračka????!
Že šíří o Pirátech nepravdivé pomluvy, za které již nyní stojí autoři před soudem. Přes upozornění, že jde o lež?
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hoax-nepravdivy-vyrok-sireni-facebook-zaloba-piratska-strana-soud.A210317_104406_domaci_iri?

Pavel Danys
9.3.2021 ·
????NOVÝ UPRCHLICKÝ TÁBOR V PRAZE díky PIRÁTŮM! Všechna naše média o tom samozřejmě mlčí. ???????????????? atd....

Jinak sám šílel po každém porušení vládních nařízení, např.
PROČ POLICIE ČR NEKONÁ PŘI NEDODRŽOVÁNÍ OPATŘENÍ PROTI ŠÍŘENÍ COVIDU ???PROTOŽE JÍ ŠÉFUJE PODĚLANEJ SOCAN HAMÁČEK!!!!

Tak doufejme, že vyvodí pro sebe jako politicky činný závěry. Třeba Kalousek a Jurečka se veřejně omluvili. Mohl by na své nástěnce taky. A poslat něco na charitu, jako např. A. Schillerová za ty bezpečnostní pásy.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) Dodatek

Možná jste zaznamenal, jak i já jsem byl zde osobami z NB vláčen jako údajný potomek nacisty. To je taková dnešní móda, kdy si každý myslí, že je svoboda slova a může....
No hezky se vyjádřil pan I. Bartoš, též na FB, dle mého politik do současné doby.

Přemýšlel jsem, zda toto budu sdílet. Nakonec jsem se rozhodl, že jo. Třeba se totiž někomu rozsvítí a přehodnotí své chování.
Nikomu, zdůrazňuji nikomu, ani lidem, který zrovna nemusím, bych nepřál, aby v životě prožívali zlý věci a chvíle. Neraduju se, když se někomu něco stane. Nechápu motivy lidí, který na jiný útočí, vyhrožují jim, jsou sprostý a vulgární, obtěžují je, nebo stalkují, a to jak ve virtuálním, tak reálným životě. Říkám si, zda třeba jejich rodina ví, co on nebo ona píše furt na tom počítači a na Facebooku. Někdy se podobných lidí na to rovnou zeptám.
Ale nejsou to jen ti agresoři, kteří se tak chovají, ale přispívají stejnou měrou i ti, kdo vytváří pro toto chování podhoubí, ať už je jejich motivace jakákoliv sdílí aktivně koláže, falešný zprávy a pomluvy. Někdy je to třeba jen „taková nedbalost“ a vlastně spontánní chování „Tohle jsem viděl. To je hustý pošlu to dál.“ Faktická škoda na životě jiných je však zřejmá.....Ať už je cílem pomluv a útoků kdokoliv, měli bychom jako společnost umět říci jasné ne takovému chování a když už k tomuto nemáte sílu nebo třeba čas, tak se na takovém chování alespoň aktivně nepodílet.
Nešířit lži, nepřisadit si v diskusi jenom proto, že vám tam dají lajkýsky nějaký profily.
Nebo vám ten či onen (klidně jiný politik, nebo nějaká známá osoba ) není sympatický a/nebo prostě máte na něco pifku a přijde vám jako dobrý hromosvod.
Vzájemná slušnost je základním tmelem každý společnosti.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Tohle jste napsal hezky, souhlasím s vámi. Já nejsem na facebooku, nikomu nepřeposílám řetězový maily a když ke mě nějakej zabloudí , bez čtení ho vyhodím. V diskuzi mluvím sám za sebe - svými slovy . A Danys, ten mě dávno nezajímá a já nechápu, proč ho stále sledujete a šíříte to dál.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No schválně : Zkuste si zapnout teď přímý přenos z jednání zastupitelstva. Je bez zastupitelů. to by nevadilo ,ale z každého slova starosty polovina vypadne. Jakoby se zakoktával . Před malou chvílí nechala místostarostka rozsvítit :-) To nám občanům jistě pomůže :-)) Jsem teda zvědavej, jestli bude alespoň na týden na webu slyšitelnej záznam . Takže nic.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Tak konečně je to líp slyšet , jsou u bodu 8. Zas ale někdo začal bušit do klávesnice se zapnutým mikrofonem. Bezva přenos :-)

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Na ZM 7.4. byla na popud ministerstva změněna vyhláška o odpadech. Cituji: V čl. 6 v odst. 3 se ruší znění písm. a) a nahrazuje se tímto zněním: „ve výši 2/7 výše poplatku se poskytuje poplatníkům dle čl. 2 odst. 1 písm. b) vyhlášky, pokud stavba určená k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům (dále jen „nemovitost“), ve kterých není přihlášena žádná osoba , nejsou využívány nejméně 5 po sobě jdoucích kalendářních měsíců a současně nejbližší nádoba na směsný komunální odpad je umístěna ve vzdálenosti větší než 300 metrů od nemovitosti.“

"Jednoduché", není-liž pravda.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

21.4.2021 jsem namailoval na adresu Prezidentské kanceláře ČR:
MOJE OBČANSKÉ VYJÁDŘENÍ K UVAŽOVANÉMU POVÝŠENÍ ŘEDITELE BIS KOUDELKY!
SOUHLASÍM S POVÝŠENÍM ŘEDITELE BIS KOUDELKY NA GENERÁLA, ALE AŽ DOLOŽÍ PŘIMÉ a NEZVRATNÉ DŮKAZY k VRBĚTICÍM a PŘEDLOŽÍ JE VEŘEJNOSTI!!!
Pavel Danys, nar.21.2.1947,Ke koupališti 1454, 473 01 Nový Bor ( 602 284 658)

Včera při čekáni před masnou jsem zjistil, že významný umělec, úspěšný politik, bravurní herec v dokumentech, žádaný novinář a zástupce veřejnosti je nyní i pohádkářem. Napsal pohádku o Hangranátech (neplést s Handgranáty), které v chaloupce hledala Červená Karkulka. Cestou slyšela ruský hlas, aby byla v klidu, protože vlka otrávili Novičokem. Zaujal mne hlavně závěr...A teď přijde pointa, myslivec byl HAMÁČEK ha, ha, ha.

Jinak neofašista je dle něj i Zaorálek, nejsme v tom sami.

Na škole jsem měl 4 roky psychologie, mám i státnici. Ale o tomhle nám neřekli nic

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Včera již člen skupiny Přátel Ruska a Putina rezignoval na Babiše
Premiér Babiš to prostě nervově nezvládl !!! ***a já žádné výmluvy, nebo omluvy prostě NEBERU !!!
CELÁ NAŠE VLÁDA ZMIZELA V PR.ELI PODLÉHO ZÁPADU !!!

Co teď s tím množstvím ANO placek? Doporučuji prodat se slevou kolotočářům na střelnici. Tam půjdou na dračku.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Po dlouhé době skutečně něco z Nového Boru, jak říká nadpis. Možná jste si taky už všimli, když jste jeli nebo šli do některého z místních supermarketů nového firemního loga Crystalexu a jiné barevnosti. Před 2 dny byl na CL deníku oslavný článek plný sebeuspokojení a sebechvály, jak se jim změna povedla. Brzo ale zmizel.
Za mně říkám, že je to hrůza - nepovedla . Černá a šedá plocha, text bílý . Krátce : VÍTEJTE V KREMATORIU ! Už tam chybí jen nějaký zlatý akcent. Původní logo mnohem lépe právě svou barevností ( modrá,bílá )a měkkými liniemi písma zcela přirozeně evokovalo sklo a jeho tradici.
No, zkuste si představit, jak by asi dopadla Cocacola, kdyby se něčeho takového odvážila. Třeba v barvách černá a žlutá a písmo v přísných rovných liniích :-)))

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Každému se líbí něco jiného. Můžeme to vidět u diskusí ohledně oceněného sídla Lasvitu. V takovém Sokolově zase mají vkusné berušky po městě... Rozhodující pro Crystalex bude,jak se v marketingu značka osvědčí,a já si myslím,že ano.
Nevím,ale zpráva , že článek o novém logu z ČL deníku zmizel,, je jak z Radia Jerevan. Článek tam normálně na webu"visí". Datum vydání jest psáno: před dvěma dny.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No, uvidíme, jestli se ještě někdo další vyjádří. Přiznám , že jsem si mohl odpustit poznámku, že článek zmizel, já ho prostě pak už nenašel.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Moderní loga takto vypadají - viz např. Juventus Turín, Adidas, Jeep... Nové logo Crystalexu se mi líbí víc, než původní. Souhlasím s tím, že změna byla nutná.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Mám podobný názor. Navíc je ve více barevných variantách-i ve zlaté, Ale ta jednoduchá černobílá se velmi vyjímá. Jak už jsem psala, někdo má rád vdolky, někdo zase holky. Rozhodující bude úspěch na trhu.
Hezké dny přeji!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ano, každému se může líbit jiného, to máte pravdu. Opravdový vzdělaný estét ale pracuje s citlivějšími pocity, např. aby logo jemně podprahově přiznávalo o jaký výrobek jde. To je vždycky plus. Pane Válku, nestačí jen si všimnout , co je právě moderní a srovnání s logy ze sportu nebo technickými logy je bohužel liché. Mimochodem, nevíte někdo, kdo je autorem diskutovaného loga ?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Tak si to vygoglujte( tento výraz,mimochodem,už není nespisovný) nebo se z dotazem na autora loga obraťte na Radka Šultu,marketingového ředitele ,či přímo na pana Januše, ředitele.
Pěkný den.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Občané nepřehlédněte ,
jak budou hlasovat vaši zastupitelé na jednání zastupitelstva města 30.6.2021 ve věci prodeje pozemku p.č. 2503/3 v Nádražní ulici f. Aktivit ( Ing.Válek , zastupitel a vlastník několika bývalých nemovitostí města. ) Před časem si takto koupil bývalou školku v Egermannově ulici, sousedící s jeho firmou. Pamatuju se , že napsal, že po opravě tam míní zřídit veřejnou jídelnu. Sliby - chyby. Pro veřejnost tam zcela určitě nic není. Nyní chce koupit pozemek z druhé strany , který využívají léta v pronájmu obyvatelé přilehlého domu. Doporučuju si jejich zvelebené , krásně udržované zahrádky osobně prohlédnout. Z chodníku je máte jako na dlani , jsou pod jeho úrovní . Nevím, co tam pan Válek plánuje - možná parkoviště nebo zas další veřejnou jídelnu ? Rada města samozřejmě doporučuje zastupitelstvu prodej pozemku Aktivitu schválit. Pan Válek je významný a zasloužilý zastupitel , který prošel několika stranami. Má ho to stát 485 tisíc. Pro nájemce je to nevítané , ale divím se, že si to rozdělené na 4 díly nekoupí sami .
Máme v Boru několik enkláv , kterým můžeme už nyní říkat Válkovo.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

S politováním musím konstatovat, že se pan Z. ve svém příspěvku dopustil hned několika faulů.
O pozemek žádal jiný zájemce. Firmě AKTIVIT záleží na dobrých vztazích se sousedy a na životním prostředí, což osvědčuje dlouholeté vlastnictví certifikátu environmentálního managementu ISO 14001. Do transparentní soutěže jsme vstoupili s cílem zachovat na pozemku zeleň. V obálkové metodě jsme nabídli nejvyšší cenu. Zapečetěné obálky s nabídkami byly za účasti předkladatelů nabídek otevřeny komisí, v níž zasedali ctihodní novoborští občané. Nájemci zahrádky, kteří též předložili nabídku, projevili v závěru schůzky radost nad tím, že pozemek získá seriózní firma, známá korektním jednáním. Ze strany Města se nejedná o žádný milodar. Do deficitního rozpočtu přibude nezanedbatelná částka.
Nikdy jsem neslíbil zřídit v bývalé školce veřejnou jídelnu. AKTIVIT zásadně nevstupuje do oborů, kterým nerozumíme. V budově je jídelna pro zaměstnance a též jsou v ní byty pro zaměstnance.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Děkuji za vaše vysvětlení a doplním je. Záměr prodat pozemek za minimální kupní cenu 481 tisíc obálkovou metodou byl projednán na ZM 23 . Měl jste " ďábelský odhad " navýšit kupní cenu o pouhé 4 tisíce a zvýšil tak o ty 4 tisícovky rozpočet města. Já můžu vycházet jen z toho, co se lakonicky napíše do usnesení nebo někdy trochu víc do zápisu. Sledoval jsem v přímém přenosu , když se projednával záměr prodat a nájemci zahrádek slovy zastupitele vyjadřovali lítost, že o ně prodejem přijdou. No, v zápise o tom ani slovo. Je tam dovětek bez diskuze. A ta jídelna ? Co pamatuju, tak vaši zaměstnanci běhali na oběd přes ulici do Retro bufetu.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Díky moc za aktivitu a informace zdejším za Nový Bor! Česká Lípa nežije nebo má (tradičně) vše v pohodě, protože tam vládnou členové hnutí největší pijavice fondů EU, agenta Bureše!?

Nahoru

Novoborské aktuality - Covid-19

Aktuální informace ke koronaviru:
K dnešnímu dni 21. 6. 2021 je v Novém Boru 0 nakažených obyvatel, 0 hospitalizovaných.
https://www.novy-bor.cz/

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Zítra odpoledne můžete sledovat online jednání zastupitelstva. Všimnul jsem si několika bodů, které by mohly zajímat i další občany města , tak je nabízím : Odbor rozvoje města nechává nyní zastupitele vyřadit studii + projektovou dokumentaci na parkovací plochy v ul. Severní z r. 2013 za které město zaplatilo 107 085 Kč a ještě studii na hřiště za 9 680 Kč z r .2014. Připomenu, že současný starosta vede zastupitele od r. 2010 ,Takže ty zbytečně vydané peníze z městské kasy přičítám jemu. Zastupitelé se mění ,ale starosta u nás zůstává starostou.
Je možné, že podobně dopadne i připravovaný velkorysý projekt cyklostezky do Lípy. Na jednáních se stále připravují s majiteli pozemků smlouvy o budoucích prodejích jejich pozemků městu .Ceny, které město slíbilo smluvně zaplatit jsou na místní poměry neslýchané. Např. za pozemek, kde je podle platných tabulek
cena 30 Kč/m2 chce město dát 600 Kč/m2 . Tzn. 20 x víc - no nekup to ! resp. Neprodej to :-)
A to ještě jsou i majitelé, kteří zatím ani neraegovali na úvodní dopis , jak jsme se mohli dočíst v přehledu pozemků potřebných k výstavbě. Snad zastupitelé brzo zveřejní, kolik do toho nápadu (studií a smluv) už město investovalo. Další je záměr města odkoupit budovu pošty na náměstí za 22 500 000 Kč. Co v ní město míní provozovat se zatím neodtajnilo .
Zítřejší jednání má dlouhý program a zdá se , že mezi lidmi dost oživl zájem o koupě pozemků .Aktivit vysoutěžil pozemek o který měl zájem a koupí ho včetně smluv se stávajícími nájemci.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Na jednání zastupitelstva by také mohla zaznít informace o aktuálním boji paní Mgr. Posseltové proti MŠ Srdíčko.

MŠ Srdíčko je jediná městská školka, kde nejsou děti ve smíšených třídách, ale jsou rozdělené podle věku. Takto to bylo v MŠ Srdíčko dlouhodobě a vyhovovalo to jak učitelkám, tak rodičům.

Tento rok byla dokončena rekonstrukce školky a zároveň po 15-ti letech (plánovaně) odchází vedoucí této školky paní Šťastná. Paní ředitelka proto vycítila možnost uplatnit svou moc a nastolit ve školce nová pravidla a prosadit si změnu na školku smíšenou. Bohužel velmi tvrdě narazila jak u svých učitelek, tak ale především u rodičů! Pokud vím, vzniká petice za zachování původního režimu v MŠ Srdíčko.

Paní ředitelka má určitě právo dělat změny ve svých školkách, nicméně zde je několik věcí, na které by se město, jakožto zřizovatel, mělo podívat:

1) Právě provedená rekonstrukce MŠ Srdíčko nerespektuje potřeby provozu smíšené školky.
2) Nezvládnutá komunikace změny nejen vzhledem k rodičům, ale především k zaměstnancům MŠ Srdíčko.
3) Šikanozní přístup paní ředitelky k zaměstnancům MŠ Srdíčko, kteří se změnou nesouhlasí.

Smíšené školky mají své výhody i nevýhody. Podle mne bylo dobře, že rodiče do teď měli možnost výběru. Z rozhodnutí paní ředitelky tento výběr mít nebudou.

Aktuální stav je takový, že paní ředitelka udělala "ústupek" a v příštím roce bude do jisté míry zachováno rozdělení dětí do tříd podle věku. Paní ředitelka doufá, že v tomto čase se problém vyřeší tak, že děti části protestujících rodičů půjdou do školy a zaměstnance MŠ Srdíčko zastraší, přeloží nebo odejdou sami.

Řešení problému nebude jednoduché. Mezilidské vztahy jsou narušeny a nálada není nejlepší. Zároveň je škoda zbavovat se lidí ve školství (ať na jedné nebo druhé straně).

Dovolím si proto i navrhnout možné řešení - MŠ Srdíčko ustanovit jako samostatnou školku, mimo rozhodovací pravomoci paní Posseltové, a najít šikovnou paní ředitelku, která by byla nakloněna zachování stávajícího režimu.

Jak moc je toto řešení reálné netuším :(.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

To: 29. Červen 2021 - 21:41 | zahradnik
Česká Lípa nedávno ve dvou vlnách odepsala několik milionů za "zmařené investice".
Ta koupě pošty je pro mne novinka. Zkusím něco zjistit.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

To: 29. Červen 2021 - 21:41 | zahradnik
Co se týká vyřazení studií, tak bylo by dobré k tomu doplnit nějaké informace. Mohlo jít např. o snahu získat nějakou dotaci, která studii vyžadovala a která nakonec nedopadla. Popř. se ta studie nemusela líbit a proto se nerealizovala. Předpokládám, že když tvrdíte, že šlo o vyhozené peníze, tak máte dostatek informací k tomu, abyste se o to tady s námi podělil.

Co se týká výkupních cen na cyklostezku, tak když majitel nechce/nepotřebuje pozemek prodat, tak peníze jsou jedna z možností, jak jeho postoj změnit. Já být takovým majitelem, tak by mne tabulková cena také neoslovila. Je ale možné, že už cítíte, že staronový režim se blíží a tak byste jim to nejraději zabavil bez náhrady.

Cyklostezka Nový Bor - Česká Lípa tady měla být už dávno a proto velký dík stávajícímu vedení města, že se to snaží zrealizovat.

Koupit historickou budovu v centru města a zajistit, aby nezchátrala nebo se z ní nestalo něco, co město nechce, má rozhodně smysl. Vzpoměňme na Unionku v České Lípě! Záměr města netuším, ale určitě by to bylo reprezentativnější, než stávající Budova B městského úřadu.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

To 30.červen - jirkat

O té školce nejspíše nic nezazní. Možná o tom ani zastupitelé nic neví, že se tam uvnitř řeší problémy. Jestli mohu poradit , můžete se rychle ještě dnes před jednáním obrátit na zastupitele , u kterého předpokládáte porozumění , aby věc přimo na zastupitelstvu přednesl a společně ji prodiskutovali. To by bylo nejjednodušší. Druhý způsob by byl, že tam v závěru sám napochodujete a přednesete situaci v MŠ Srdíčko vy osobně. Diskuze by také měla začít. V závěru každého jednání je volná diskuze mimo schválený program, ale nejprve vystupují zastupitelé a po nich teprve řadoví občané. Zdá se, že dnes to může trvat dost dlouho, jenom vypsané podrobnosti bodů jednání mají na webu města 106 stran. Přečetl jsem to (pro vás znovu :-) a o Srdíčku jsem tam nenašel nic. Přeji zdar vaší věci.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

To: 30. Červen 2021 - 14:03 | zahradnik
Já jsem v tomto směru jen pozorovatel. Že to na programu zastupitelstva není vím. Aktivní jsou především nespokojení rodiče a co jsem slyšel, tak by snad měli s tímto na zastupitelstvu vystoupit v části různé na závěr programu schůze, která bude teď opravdu dlouhá. Starosta i někteří zastupitelé o problému ví. Jestli a jak se město k problému postaví se ukáže. Jaké řešení bych volil já jsem zde napsal. Třeba to bude někoho inspirovat.

Co ty "vyhozené peníze"? K tomu nám něco napíšete nebo to bylo zase jen plácnutí do prázdna, protože všechno co dělá stávající zastupitelstvo je prostě z podstaty věci špatně?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

To 30.červen - 12.05

Doplnit mohu jenom toto, co jsem se dočetl : Výše uvedené stavební záměry jsou zastaralé, nebudou se realizovat s ohledem na platnost nové legislativy a změny podmínek v lokalitách ( 6 a 7 let ). Nemám víc informací než ty zveřejněné a to máme všichni . Prosil bych, abyste si to příště našel sám na webu. Podrobné informace by znal pan Geby z ORM , který navrhl po inventuře vyřazení. Zeptejte se jeho.
Co se týká pozemků na cyklostezku , bylo by mi vcelku jedno kolik za ně chtějí zastupitelé dát z kasy. Co mi ale jedno není je , že ne všechny subjekty se vůbec na výzvu města vyjádřily. Prostě mrtvý brouk . A tak se jedná jen z těmi, co prodají . Město platí sepisování smluv, projekty atd. ale co s těmi, kteří nereagují ? K zabránní bez náhrady jsou přesně vyjmenované podmínky v zákoně a " význam cyklostezky " mezi nimi není . Já bych ji všem cyklistům přál , ale velmi nerad vidím, když město dopředu rozhazuje prachy za něco, co nemá jisté.
Tím, co já cítím se nemusíte vůbec zabývat, nepatří to sem. Pište k věci.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

30. Červen 2021 - 14:42 | zahradnik
Takže abych to shrnul.

Nejdřív tady napíšete, že za zbytečně vydané peníze může starosta. Když to máte obhájit, tak jednak si to máme sami najít a druhak o tom nic nevíte! Tohle docela dobře naplňuje skutkovou podstatu pomluvy.

Co se týká cyklostezky, tak mi není vůbec jasné, jak byste to chtěl dělat jinak!
Nemohu začít jednat s majiteli pozemků, když nevím kudy stezka povede (=musím mít projekt). Čekat na to, až se dohodnu se všemi majiteli pozemků, což může trvat několik let, a teprve pak začít řešit smlouvy je nesmysl. Než dojdu k poslednímu majiteli, tak se majitelé, se kterými jsem se už dohodl, mohou změnit. Protože je to běh na dlouhou trať, tak jediné možné řešení je uzavírat smlouvy o smlouvě budoucí (=zavazuji majitele k tomu že mi pozemek v budoucnu prodá za nějakých podmínek) a přesně tohle město dělá!

Ano, projekt a právní servis něco stojí, ale pokud to chci dělat (a já děkuji městu, že to dělá), tak tohle je správný postup. Primárně se řeší majitelé, kteří jsou ochotni za nějakých podmínek prodat. Pro ostatní majitele pak může být argument to, že jsou jedni z mála, kteří nesouhlasili. V nejhorším případě, kdy se město/města (nezapomínejme na Českou Lípu) s majitelem nedomluví, tak se upraví projekt.

Z toho, co jste napsal, by ale mohli lidé pochopit, že město už vykupuje pozemky a to není pravda!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Peníze vydané na neuskutečněné projekty město zaplatilo v době, kdy stál současný starosta v jeho čele . Nemůžu to přičíst někomu jinému a nevím, co na to mám obhajovat . Tak to prostě je a píšu jen to, co si přečtu ve veřejně přístupných materiálech města.
Uzavřené smlouvy o smlouvě budoucí platí zatím do 31.1.2022 než bude vydáno Společné povolení na stavbu. To bude až budou uzavřeny se všemi majiteli pozemků.
V případě, že by se přepracoval projekt to budou další výdaje navíc i když vést stezku jinak není reálné. Vždy by křižovala pozemky mrtvého brouka.

Nepsal jsem, že město už vykupuje ale, že si dnes na ZM nechá zastupiteli schválit smlouvy za kolik vykoupí. Jestli někdo nechápe ten rozdíl, to já neovlivním - vidíte sám na sobě :-)

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Bohužel se město se postavilo k problému MŠ Srdíčko zády s výmluvou, že do provozu školky nemůže zasahovat. Monolog pana starosty na obhajobu ředitelky byl obdivuhodný. Jen jsem nepochopil, jak ocenění paní ředitelky v oblasti školství souvisí se schopnostmi zastávat vedoucí místo a řešit problémy, které z této pozice plynou. Za zmínku stojí také přehození zodpovědnosti za nekomunikaci na odcházející vedoucí MŠ Srdíčko a upřímně mne mrzí, že se paní Šťastné v ten okamžik nikdo nezastal a byla takto "hezky" odměněna za 15let své práce .

Pan starosta si také nevšimnul, že tolik vychvalované programy pro děti jsou pouze a jen v budově MŠ Klíček, která je přímo pod vedením paní Posseltové, a jejich dostupnost je z různých důvodů omezená.

Zdůvodnění, proč nemůže být toto zařazeno jako samostatný bod na zastupitelstvu bylo také úsměvné. Vždyť mnohokrát zastupitelé schvalují na zastupitelstvu body, které berou na vědomí nebo vydávají stanoviska, kde se konstatuje, že nejsou nijak vymahatelná.

Osobně mne pak velmi mrzí stanovisko paní doktorky Šepsové, která mne sice citovala, ale s poukázáním na to, že navrhuji něco nesmyslného. Přitom jsem napsal, že nevím jak moc reálné by takové řešení bylo.

Takže (nejen) pro paní Šepsovou:
Nejsem v této věci nijak zainteresován a nijak mne to neovlivňuje. Petici jsem nepodepsal a kromě zdejšího příspěvku jsem se v této věci nijak neangažoval. To že o situaci vím je jen z podstaty věci, že se zajímám o dění ve městě a že se ke mne takové věci dostanou. Informace mám z více zdrojů. A to včetně informace, že paní ředitelka stávající zaměstnance MŠ Srdíčko zastrašuje nebo jim vyhrožuje přeložením. S paní Posseltovou mám osobní zkušenost v jiném případě, kde moje snaha se domluvit na nějakém řešení problému byla také marná. Proto mají rodiče moje plné pochopení. S jejich argumenty plně souhlasím.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jenom bych pro veřejnost doplnila,že na zastupitelstvu byl citován dopis podepsaný učitelkami MŠ Klíček,které za ředitelkou stojí.Jedna z nich vystoupila i směrem ke kolegyním v MŠ Srdíčko. Bohužel na záznamu to asi nebude moc slyšet, protože si vypla mikrofon a,i když mluvila nahlas, bude to nekvalitní.
Setkala jsem se s organizátorkou petice a jak jsem na a zastupitelstvu řekla,jednání bylo velmi korektní, i když se naše představy lišily-já jsem pro heterogenní třídy a ne homogenní.Pí Jiskrová nemá nic proti paní ředitelce a uznává její kvality. Pí Jiskrová mi i sdělila,že nevěděla,že zastupitelé nemohou v této kauze prakticky nic dělat jako samospráva,že jí to bylo vysvětleno.Pprotože šlo o osobní jednání,nebudu z tohoto již nic zveřejňovat, vůči zástupkyni petentů by to bylo dost nefér.
Pokud vím,tak jim bylo na jednání s vedením města vysvětleno i to,že pokud se obracejí s peticí na orgány samosprávy v určité obci, jsou validní podpisy jen petentů s trvalým bydlištěm v té oné obci. Viz Výklad petičního zákona- zde nebudu zabíhat do podrobností, zda jde o přenesenou působnost či ne atd.atd.

Informace mám též z více zdrojů,nebojte se.nejsem jednostranně ovlivněna. .

Od Vašeho příspěvku ,jehož část jsem citovala , se pí Jiskrová distancovala. Uváděla jsem to jako příklad toho, co se může za zachováním homogenních tříd skrývat,jak na to někteří lidé mohou pohlížet. Obecně lze říci,že v některých organizacích se stane,že s odchodem vedoucího na odpočinek jest očekáváno jmenování šéfa,kterého si kolektiv" vybral".Jmenováním jiného,což je v kompetenci ředitele,jinak by to byla anarchie, dojde k napnelismu z nesplněných očekávání a ambicí ,kterýžto se může ventilovat různými směry.

Osobně se již k tomuto problému nebudu na stránkách i-novin vyjadřovat .Na zastupitelstvu jsem všem
diskutujícím.poděkovala se slovy,že jsem ráda za všechna vystoupení-necituji jistě přesně,nepouštím si k tomu záznam,ale moje poděkování tam zaznělo. Míním tím to,že i když nemusím s mnohým souhlasit,je dobře,že to tam zaznělo.
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nechtěl jsem už reagovat, ale myslím si, že se mi tu podsouvá něco, co není pravda. Já nejsem nijak interesován na tom (a ani netuším) jaké učitelky jsou v MŠ, kdo je (nebo bude) vedoucí jednotlivých pracovišť nebo kdo je ředitel.

Šlo jen o to zachovat možnost volby pro rodiče, zda chtějí mít své dítě v heterogenní nebo homogenní třídě. Názory jsou na to různé a na zastupitelstvu také zazněl názor jiné učitelky základní školy, která homogenní třídy podporuje. Že je provoz homogenních tříd možný dokazuje 15-let provozu MŠ Srdíčko. Tento systém podporují jak učitelky MŠ Srdíčko, tak i rodiče. Technicky v tom problém není. Jediné co tomu brání je ochota paní ředitelky vyjít rodičům v tomto směru vstříc. Je to její právo, které nikdo nezpochybňuje.

Proč je to pro ní takový problém netuším. Žádný věcný argument, proč by na jedné z 5.ti městských školek nemohl být zachován původní režim jsem na zastupitelstvu nezaznamenal. Přitom jde jen o rozdělení dětí do tříd podle +- stejného věku, což je velmi snadno realizovatelné.

To, že jednání paní ředitelky vyústilo v petici rodičů jen dokazuje to, že paní ředitelka není schopná/ochotná komunikovat a hledat řešení. O tom, že rekonstrukce školky měla být v případě heterogenních tříd provedena jiným způsobem jsem tu už také psal. O atmosféře v MŠ Srdíčko nemluvě. Tyto pochybení jdou jednoznačně za paní ředitelkou a není je možné omluvit školským zákonem, kterým se město ohání.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ve "frontě na maso" jsem zhlédl nástěnku známého novoborského aktivisty. Visí tam žádost na tři ministerstva, podle níž chce zjistit, kolik stálo vyšetřování Babišova Čapího hnízda. Tak jsem zvědav na odpovědi. V zákoně 106/1999 Sb. stojí
§ 17
Hrazení nákladů
(1) Povinné subjekty jsou v souvislosti s poskytováním informací oprávněny žádat úhradu ve výši, která nesmí přesáhnout náklady spojené s pořízením kopií, opatřením technických nosičů dat a s odesláním informací žadateli. Povinný subjekt může vyžádat i úhradu za mimořádně rozsáhlé vyhledání informací.

(3) V případě, že bude povinný subjekt za poskytnutí informace požadovat úhradu, písemně oznámí tuto skutečnost spolu s výší úhrady žadateli před poskytnutím informace. Z oznámení musí být zřejmé, na základě jakých skutečností a jakým způsobem byla výše úhrady povinným subjektem vyčíslena. Součástí oznámení musí být poučení o možnosti podat proti požadavku úhrady nákladů za poskytnutí informace stížnost podle § 16a odst. 1 písm. d), ze kterého je patrné, v jaké lhůtě lze stížnost podat, od kterého dne se tato lhůta počítá, který nadřízený orgán o ní rozhoduje a u kterého povinného subjektu se podává.

Tak jsem zvědav na výsledek, kdo to spočítá. Spis má prý několik tísíc stránek. Event. mohu podat žádost i já, kolik to stálo. Vždyť jde o naši společnou kapsu, ne?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jestli vás zajímá , jak si vede město Nový Bor v nakládání s veřejnými penězi , jaké má riziko korupce ,tak si najděte jeho K - index . Neziskovka Hlídač státu sleduje různé subjekty v různých parametrech a vyhodnocuje je na stupnici A - F (nejhorší ). Sleduje především registr smluv. NB má dost veř. zakázek , kde není uvedena cena. Proto je Nový Bor na škále hodnocení až pod písmenem C.
Jenom pro zajímavost - nejhorší hodnocení má Dopravní podnik města Děčín.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Občas na Hlídače státu taky koukám. Přetiskuji pro pořádek.
N.Bor:

Sledovaná rizika pro rok 2020
Počet uzavřených smluv bez uvedené ceny
Střední riziko, celkem 14 smluv bez uvedené ceny. Tj. 6,11 % z celkového počtu.

Smlouvy s cenou těsně pod limitem pro veřejné zakázky
Nízké riziko, celkem 3 smlouvy bez uvedené ceny. Tj. 1,31 % z celkového počtu.

Koncentrace smluvních partnerů
Střední riziko, smlouvy se koncentrují u malého počtu partnerů.
pěkné dny přeji!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Tak co odborník, pan zahradník. Rád jezdím do borské restaurace Piccolina a musím jet vedle lebedou zarostlými pozemky, které Boru přílišné renomé nedělají. Stejně tak dnes, když tam vede objížďka. A pod nápisem Egermann. Ten asi tam nahoře radost nemá.
https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/sklarna-egermann-novy-bor-lazura-luxusni-sklo-insolvence.A210831_093258_liberec-zpravy_lav

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Své stesky třeba na zarostlé chodníky adresujte lépe na MÚ Nový Bor na Odbor životního prostředí , je to jejich práce a starost. Tady na Hydeparku se k vám s radostí přidám , protože máte pravdu . Náměstí a nejbližší okolí ( kam starosta dohlédne ) se vypíglované , ale jen kousek dál jsou okraje některých silnic nebo chodníků zarostlé až hrůza. Radnice nechává vyčistit jen okolí škol, autobusových zastávek, zdravotnických zařízení atp. Pravda - pan starosta chodí někdy do práce pěšky - tak ještě jeho trasu. Potud je to v pořádku , ale v pořádku zdaleka není , že kousek od centra např. v Purkyňově a Černé ul. a dalších přilehlých cestách bují různé plevely a invazní rostliny. A co je ještě horší koryto Šporky je na mnoha místech silně zarostlé invazními rostlinami jako netýkavka žláznatá a křídlatka japonská . Právě proto , že se divoce šíří jsou rozlezlé i jinde. To je podnět k činnosti Odboru živ. prostředí neboť má přímo ze zákona zamezit jejich šíření. Samozřejmě nejprve vyzvat Povodí Ohře k likvidaci nežádoucích rostlin ve Šporce a druhý krok v likvidaci učinit na vlastních městských komunikacích a pozemcích. Tak uvidíme, , co se bude teď dít. Něco by se dít mohlo, protože zdejší Hydepark čtou někteří městští zastupitelé a ve středu bude první poprázdninové jednání zastupitelstva. Můžete sledovat online.
Toho Egermanna nekomentuju , do mrtvol nekopu.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nešlo o chodníky, ale o ty budovy s nápisem Egerman a za plotem rumiště. Uvidíme, co s tím bude. Mám přítelkyni z Dačic, jezdíme i kousek do Telče, Slavonic. Upřímně, ač je tamní patriotkou přiznává, že v úpravě je to hodně za Novým Borem. Obdivuje i náměstí. Tam vyjedete ze středu města a již je tam mnoho otlučených budov, věčně něco uzavřeno. Silnice se nedělá v jednom pruhu, zkrátka to zavřou-10 až 20 km objížďka, diví se, že tady se to není.
Příbuzný teď dělá pro firmu, co koupila Ajeto a prý nestíhají a se sklem to obecně není špatné. Tak nevím. Taky mám na zahradě netýkavku, ale je to teď, konec léta, výborný zdroj pro včely. Křídlatku tu vyhubili pracovníci povodí, nevím zda je to kompetence města.
Ti VPP čistí i komunikaci tady u benzínky, bohužel ONO se přestalo o pozemek starat, Lebeda, kopřivy,žádná paráda. Já kus zahrady posekám růčo a pak to nechám. Říkám tomu "šance hmyzu". Ale to je něco jiného.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Co bude s budovami Egermanna ? Brownfield - pravděpodobně ? Lasvit (býv.Ajeto) má zcela jinou náplň výroby . Dělají víceméně pro konkrétního zákazníka , originály a za jiné ceny. Egermann dělal převážně pro východní trhy a to v klasickém stylu ať už vysoký smalt nebo rytinu na červené lazuře. Na západ od nás a u nás o takový druh skla už nikdo nestojí a na východ je embargo. Tak asi tak.
S tou křídlatkou se to má tak, že kolem vodoteče ji má vyhubit Povodí Ohře a na pozemcích města ji má vyhubit město. Každopádně zákon říká odstranit ,aby se nešířila dál.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ve středu 8.9.2021 bude na zastupitelstvu v Novém Boru od 16.30 hodin zástupce ČEZ představovat novou variantu vedení stožárů 110 KV přes Nový Bor. Kdo se o tuto problematiku zajímá, má možnost přijít si poslechnout ČEZ a vyptat se.
We will see..

A Egermann? Kdyby kdokoliv z nás,kteří jsme byli OSVČ,dlužil tolik na sociálním a zdravotním pojištění,co provozovatel sklárny, tak pomalu dávno sedíme. Ovšem některá zvířata si jsou rovnější,obzvláš´t,když dodávají sklo na správná místa. Je mi líto nejen umu lidí,kteří tu nelehkou techniku dekorování skla zvládají,ale oni spláčou nad výdělkem,protože nebudou mít zřejmě započítány roky práce na důchod. Peníze jim sice byly strženy,ale neodvedeny na odpovídající místa. Měla jsem v ordinaci několik případů z jiné sklárny a ničeho se ty ženy nedomohly a oplaskly o cca 4-5 let,kdy nebyl doložen výdělek.A žádný Covid za to u Egermanna nemůže .To už bylo dávno předtím....

Pěkné dny!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

To: 6. Září 2021 - 23:20 | Lenka Sepsová

Pokud máte povědomí (a důkazy) o trestném činu předejte je policii, či státnímu zastupitelství. Jinak jde o pomluvu. Zaměstnanci roky do důchodu započítány mít budou, pokud Egermann s.r.o. zasílal na příslušnou OSSZ evidenční listy důchodového pojištění. Dluh na pojistném pak je mezi SSZ a dlužníkem - povinným.
Ještě poznámka, firma Egermann s.r.o., podle návrhu na reorganizaci, nejvíce dluží jedné fyzické osobě - bezmála 50 milionů korun. K dubnu t.r. dlužila firma OSSZ Česká Lípa 13 364 850,- Kč, které jsou zajištěny zástavou nemovitostí. Další částky pak dluží jiným fyzickým i právnickým osobám, včetně jednatele.
Hezký den.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No je dobré si zjistit, kterém fyzické osobě Egermann s.r.o. dluží. Napoví pan Chot?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

To: 9. Září 2021 - 17:04 | moldavit

Napovím: fyzická osoba, které Egermann s.r.o. dluží nejvíce, má trvalé bydliště v Kamenickém Šenově :-)
Hezký den

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nevím, dám se podat. Tam bydlí lidí... Takže ale Egermann s.r.o. dluží také majiteli-jednateli?
Jinak předevčíre, Crystalex hlásí v televizi, že objednávky jsou již do konce roku. A když jezdím kolem, parkoviště plné jak za starých dobrých časů. Tak doufejme, že i Egermann se dočká.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jsou to veřejně dostupné údaje. Tou fyzickou osobou je, mně neznámý, Pavel Duchoň. Jednateli, a společníkovi, má firma dlužit cca 8 milionů 840 tisíc.
Hezký den

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Znám, mladý šikovný podnikatel. Obchoduje s lustry - klasikou s ověsy.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ve středu bylo poprázdninové jednání zastupitelů. Nesledoval jsem celé , bylo nekonečně dlouhé. Mám pár zajímavostí. Schálením neprošel bod č.17 o odkupu pozemků Ing.Dřízhala na okraji města za cenu 13 137 600 Kč v lednu 2022. Požaduje neskutečně vysoké ceny . Mnohonásobně předraženo. Přitom celková cena za pozemky na cyklostezku trasa Nový Bor - Pihel je 16 695 830 Kč (a to včetně těch zmiňovaných ) . To až zjistí další zúčastnění majitelé pozemků , může je to inspirovat a může dojít taky ke zvýšení jejich požadavků.S těmi, kteří už reagovali jsou navrženy smlouvy o smluvě budoucí , zatímco zmíněný prodávající má podmínku odkupu do konce roku a koupit všechno čeho se chce zbavit . Jsou to i zamokřené a vesměs zanedbané plochy .Chtě nechtě vidím, že si klade ultimativní podmínky.
Paradox ovšem je, že ne všichni vyzvaní majitelé vůbec reagovali , takže trasa cyklostezky a její výstavba je dosud nejistá. Na jednání se rozvinula diskuze a závěr byl : odložit schvalování tohoto odkupu na říjnovou schůzi zastupitelstva a získat přesnější informace a teprve potom rozhodnout. Ujal se toho pan Ing.Lischka. Domnívám se , že to je rozumné , zvláště když několik vlastníků vůbec nereaguje. Mohla by nastat situace, kdy se město zadluží touto vysokou částkou a bude mít jen těžko využitelné pozemky .Pan starosta zmínil, že Billa plánuje zde za městem postavit supermarket. Zrovna Billa už v Boru působila , odkoupili budovu od Plusu, ale brzo skončili a neslavně .Teď jsou tam Vietnamci.
V závěru ( mimo program) nás pan starosta seznámil s inovativním návrhem nového pietního místa na lesním hřbitově. Pro Memory crystal NB silně loboval Ing. Vlček.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Zemřel velký sklářský výtvarník Ivo Rozsypal

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Delší jednání? No,nevím,když tam byli zástupci ČEZu s předložením další varianty vedení 110kV přes N.Bor . Nadzemně, Jak jinak,že K jejích expozé se mohli vyjadřovat i zástupci veřejnosti. Myslím,že celou situaci naprosto pregnantně vyjádřil Ing. Michal Vlček- ČEZ si prostě vyhodnotil N.Bor jako nejslabší článek a taky tak jedná.

A k tomu údajnému silnému lobování pro Memory Crystal- mne osobně ten návrh taky velmi zaujal a rozhodně jsem pro jednání a event. realizaci. Jeví se mi to jako důstojný způsob naložení s ostatky.
Pěkné dny

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Výraz silné lobování přece neznamená nic pejoratívního . Já proti tomu vůbec nic nemám.Vy jste byla taky pro, ale při vyjádření jste nebyla tak zapálená :-)

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Zapomněla jsem ještě napsat, že oprava věžních hodin na novoborském kostele se protáhne. Před nějakým časem jsme schválili vzhledem ke stavu stroje výměnu za moderní mechanismus,elektronický. Bohužel nejsou součástky. Nejen automobilový průmysl trpí nedostatkem čipů. Takže hodiny sice" bimbají",ale jsou stále bez ručiček a dokud součástky nedoputují, bez nich budou,neb je nemá co pohánět.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)IGS

14. IGS je minulostí. Byl to krásný svátek lidské kreativity,sounáležitosti, řemesla atd. I počasí přálo. Doprovodný program se vydařil. Všem,kdo se na něm organizačně podíleli,patří velký dík! Co více napsat-snad jen ať žije 15.sklářské sympozium za 3 roky!
hezké dny!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Funguje sekretariát MÚ ? Opět nejsou zveřejněny podkladové materiály.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No,já nevím.Na webu města podklady pro jednání zastupitelstva 13.10. visí.Program taky.Materiály pro stažení jsme jako zastupitelé dostali v předepsané lhůtě dnes,já v 8.49 mailem.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ano, paní Šepsová , teď už visí , zařazené v sekci samosprávy, ale nevisely. Do 17 hodin visel na úřední desce jen program. Vy jako zastupitelka se na to můžete i přeptat., jestli mi nevěříte. Třeba jen zapomněli :-)

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

§ 93 Zákona o obcích
(1) Obecní úřad informuje o místě, době a navrženém programu připravovaného zasedání zastupitelstva obce. Informaci vyvěsí na úřední desce obecního úřadu alespoň 7 dní před zasedáním zastupitelstva obce; kromě toho může informaci uveřejnit způsobem v místě obvyklým.

Dnes je podle mého kandeláře 4.10., zastupitelstvo bude 13.10.

Howg. Pěkné dny.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) Nárožný onemocněl

Pro jistotu dávám sem, pro stejně postižené diváky:

"Dnes, t.j. 5. října bylo plánováno divadelní představení "Milionový údržbář". Z důvodu onemocnění p. Nárožného se dnešní představení ruší a bude přeloženo na pozdější, zatím neuvedený, termín. Mrzí mne to za všechny, kteří si koupili vstupenky a do divadla se těšili. Vstupenky zůstávají v platnosti."

Nahoru

Re: už zase: sorry

(a pak prej, že to není Parkinson...)

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Absurdní divadlo...
16. listopadu bude v novoborském divadle představení Dopisy Olze v podání Valerie Zawadské. Dopisy,jak známo,psal Václav Havel své ženě z komunistického vězení.
Zawadská,narozená 19.9.1958, byla registrována jako tajný spolupracovník StB v kategorii agent pod krycím jménem Eva.

Přeji pěkné dny!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) nepřehlédněte!

https://hlidacipes.org/cesi-pomahaji-uprchlickym-sirotkum-i-bez-vlady-za-tricet-eur-mesicne-zlepsuji-zivot-v-reckych-taborecj/
a
https://www.facebook.com/pomocdetemnauteku/

(Taky jsem se o tom dozvěděl až dnes.)

PS pro mudrce zahradnika: když se aspoň pár lidí z Boru a Lípy taky přidá s příspěvkem na dobrou věc, BUDE to novoborská aktualita.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

To je novoborská aktualita ??? Jste nějakej popletenej , pane Tichý . O čem to zas sem píšete ?

Já to za vás napravím. Tak jenom v rychlosti z posledního zasedání zastupitelů : Město , zdá se , konečně začne šetřit . Neschválili výkup pozemků na cyklostezku od vlastníka, který chtěl víc než 13 milionů.Trasa povede jinudy. Město naopak převezme a opraví budovu Sokolovny, což je jistě počin chválihodný. Česká pošta nabídla městu budovu pošty v Pihelu - neschváleno . A dál pošta navýšila cenu své nemovitosti v NB ,takže to je taky pasé. Žádost o finanční příspěvek na nové přístrojové vybavení nedostane poliklinika a stejně tak příspěvek na stavební úpravy ordinace oční lékařky. Ovšem ve výloze má napsáno, že přestavba nepokračuje, protože nejsou řemeslníci - to je tam ve výloze mimochodem dýl jak půl roku.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Budova,kde sídlí pošta v Pihelu,patří soukromému majiteli, ne České poště. Pěkný večer.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No vidíte, díky za doplnění paní zastupitelko. V usnesení není uvedeno, kdo je majitelem .

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pane"anonymní" zahradníku- v usnesení to ani být nemůže.Nechci tu zatěžovat, račte si nalistovat program zastupitelstva na den 13.10. Byla to nabídka na uplatnění předkupního práva k pozemkům -budova bývalé pošty
č.p.50 .Tak byl i bod nazvána byl tak vyvěšen na úřední desce. Čísla katastrální jsou v bodě uvedena, možno si vyhledat majitele. Videozáznam z jednání je k dispozici.Č. pošta nic nenabízela, budova č.p. není jejím majetkem. Nezavádějte veřejnost k tomu,že jde o nějaké pochybění MěÚ v zápisu. Zastupitelsvo schválilo usnesení,které začíná tím,že neschvaluje uplatnění předkupního práva k pozemku,jehož součástí je budova č.p.50 atd,.atd za nabídkovou cenu tu a tu doručenou 8.9.2021... V usnesení,o kterém jsme hlasovali, se jméno majitele neuvádí- není to potřeba,Jednalo se,opakuji,o uplatnění předkupního práva. ...

Je to nějak podobné,jak Váš příspěvek,v kterém jste psal, nebyl vyvěšen program zastupitelstva v pondělí 4. října. Přitom bylo zastupitelstvo až 13.10. a jak jsem psala, je povinností zveřejnit alespoň 7 dní předem.Lhůta porušena nebyla,viz Zákon o obcích - možná jste si nevšiml toho datumu konání zastupitelstva . Data konání zastupitelstev lze na portálu N.Boru najít ihned v sekci Zastupitelstvo.

Pěkné víkendové dny přeji.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ve středu 15.12.2021 v 16.30 se koná poslední letošní zasedání zastupitelstva města . Dovolím si občany upozornit na bod č.14 dle programu schůze, který se týká rekonstrukce podst.domu č.106 - pod muzeem. Na rekonstrukci byly dotace CCR a MMR , ale po závěrečném auditu došlo k jejich krácení a město proto bude vracet přes 2 miliony korun. Vrácení budou zítra zastupitelé schvalovat.
Je to několikátý podobný případ v investicích odboru rozvoje města.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

V průběhu realizace projektu Cesta skla v Česko-polském příhraničí, do kterého spadá i rekonstrukce objektu č.p.106, byl ještě před dokončením proveden ze strany MF náhlý audit. V průběhu realizace investičních akcí byly všechny kroky týkající se rekonstrukce s poskytovatelem dotace konzultovány a písemně odsouhlaseny, čili písemné dokumenty samozřejmě existují.Přesto rozhodlo Centrum pro regionální rozvoj,že dojde ke krácení veškerých dotačních prostředků na rekonstrukci 106 o 25%. Město podalo námitky na CRR i na Min.pro místní rozvoj, zatím marně a MMR byla vydána výzva k vrácení .

Nemáme jinou možnost jako město - ostatně stanoviska právní fy a společnosti KODAP,která se věnuje dań. poradenství byla prezentována na prac. zastupitelstvu k rozpočtu 24.11.- než zaplatit a pak postupovat právními kroky. V případě pokuty,tuším,za ul.Gen.Svobody,město též uspělo a peníze byly vráceny.
Proč a na čí popud postupoval auditor takto,když vše bylo schváleno, těžko říci. Nemá smysl spekulovat a my nesmíme ani naznačovat,jak říká Cimrman.
Pěkný den přeji!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Udivuje mě, že borští zastupitelé ani úředníci MÚ dodnes nezaznamenali, že pokud je akce přeshraniční , tak na vyplácení dotací pozorně dohlíží úředníci EU a proto ten audit MF. Je vcelku jedno, jestli bylo nějaké upozornění.Průšvih by měly naše orgány, které dotace na akci přidělily a řádně po celou dobu nekontrolovaly .

Ano , byl už podobný případ u Chodníku ul.Gen.Svobody a další neuzavřený - opěrná zeď na náměstí před Lužickými domky a ještě další na rekonstukci náměstí, kde nesouhlasily materiály nové a staré se zašantročily kdoví kam , nedbale vedená dokumentace z níž nejde nic vyčíst atp.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ach jo.....
Tak ještě jednou- Centrum pro reg. rozvoj vedlo metodicky. Vše s ním bylo konzultováno,projednáváno,odsouhlaseno. Zápisy jsou. Auditem MF se Min.pro místní rozvoj ani nezabývalo. Nechtěla jsem to psát dříve,než to zazní veřejně v bodu 14 dnešního jednání.

MěÚ postupoval podle doporučení a "not"CRR. Pokud centrum postupovalo metodicky špatně, mělo by ono nést zodpovědnost-jde o státní orgán. Nejsme bohužel jediné město nebo obec,které takto dopadly.
Proto ta žaloba.
Ohledně chodníku gen. Svobody- to jsem přece psala,ale zopakuji, opět s povzdechem - jak říkali staří latiníci-Chytrému napověz, hloupému dolož...
Bylo zjištěno, že pokuta byla udělena ne v souladu se zákonem a byla městu vrácena. Šlo o částku lehce přes 700 tisíc. Podnět ke kontrole dal tehdy zastupitel Č.D. za ANO. Město tedy nepochybilo.
Pěkný večer.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Z jednání zastupitelstva zmíním krátce jen 2 body, u kterých se rozvinula diskuze.
O pozemek za divadlem projevila zájem dětská lékařka, která zde chtěla vybudovat bezbariérovou dětskou ordinaci s 2 -3 bytovými jednotkami ??? Z celkové plochy udržovaného parku 1852 m2 by odkoupila
1759 m2. Z parku by zůstalo nějakých 93 m2 , což je asi tak plocha bytu 3+1 . Zastupitelé to po projednání nedoporučili prodat .
Dále se město mělo vyjádřit k záměru rozšíření výroby plastových a pryžových dílů pro automobilový průmysl v Sand Profile v Lipové ulici. Zde už byly dříve stížnosti občanů na zápach a firma musela nechat přidělat filtrační zařízení . Rozhodnutí ale bude vydávat MŽP Liberecký kraj a město má pouze poradní hlas.
Uvidí se, jak na kraji rozhodnou.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Dnes ráno v Radiožurnálu krátká zpráva : Starosta Nového Boru Dvořák se obrátil přímo na předsedu vlády Fialu, aby řešil vysoké ceny energií, které zasáhly sklářský průmysl třeba snížením daňové povinnosti anebo státními subvencemi. Já si myslím, že se ani nedočká reakce .

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

To: 23. Únor 2022 - 14:05 | zahradnik

1. Možná časem dočká - vládní aparát je velký ...; 2. Je to předvolební výkřik.
Hezký den.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Já Fialu chápu, ten teď neví chudák , kam dřív skočit.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Hlavně neskáče metr dvacet jako proruští nokové.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Na zasedání novoborského Zastupitelstva 2.3.2022 byl mj. projednáván záměr prodeje pozemku vedle divadla za účelem vybudování ordinace dětského lékaře. Zastupitelé se rozdělili na dvě skupiny. Jedni poukazovali na kritický nedostatek pediatrů v našem městě, druzí na úbytek zeleně v případě výstavby objektu ordinace. Pro záměr prodeje hlasovalo deset z devatenácti přítomných zastupitelů. Protože k přijetí usnesení je třeba absolutní většina, tj. v případě N. Boru 11 hlasů, záměr nebyl schválen.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Dobré rozhodnutí. Využitelných volných komerčních prostor je v Novém Boru k dispozici dost.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pokud jste ve věku,jako kolegyně pediatrička( je jich taky jako šafránu a některá města nabízejí 500 tis + vybavenou ordinaci, byt- např. Znojmo, Jihlava,aby vůbec byli) můžete mít záměr vybudovat si svou vlastní ordinaci. V ní nepodléháte náladám pronajímatelů a uděláte si to podle své představy a podle zákonných norem,které jsou dosti přísné. Naprosto tomu rozumím a asi bych v jejím věku postupovala stejně. Vhodných pozemků moc není ( hledala a jednala asi 2 roky,jak sdělila zastupitelstvu) . Např nabídka pana K.,který má sice vybudované ordinace, do kterých z důvodů,které zde nebudu rozepisovat, se nikdo už dlouho nehrne a jsou tudíž neobsazeny ,tak ta nabídka pozemku za 6 milionů prakticky bez příjezdové komunikace- tak ta u mne je mimo realitu.
Lékaři z důvodů mně známých opouštěli a opouštějí polikliniku.¨
Pozemek,o kterém se hlasovalo,je v územním plánu veden jako plocha smíšená, vhodná k zastavění.

V N.Boru je úvazrk 2,5 pediatra. MUDr. Hadrava má totiž úvazek částečný, protože je atestovaný endokrinolog a má tedy dvojí praxi. MUDr. Dřízhalová je prakticky důchodového věku a už 4 roky marně shání nástupce a dle mých informací je možné,že příští rok ukončí praxi. V lepším případě s nástupcem, v horším bez. A ta zbývající si postaví ordinaci během pár let asi jinde a v N. Boru zbude pouze 0.5 pediatra na to množství dětí.
Argumenty některých zastupitelů, které jsem slyšela, že si mohou matky s dětmi jezdit do ČL , nebo,že v Praze taky jezdí dlouho za doktorem, nebudu snad ani komentovat. Město by se mělo snažit zachovat základní obslužnost a služby pro obyvatele .
Přeji pěkný den.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Tak pokud je to postaveno tak, že buď novostavba na zelené louce nebo nic, tak asi není o čem mluvit. Tedy ještě by mohla říct, ať jí to město celé zafinancuje. To by pak byl vyšší level.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Financování ze soukromých zdrojů samozřejmě a komplet. . Už se k tomu vyjadřovat nemá smysl. Přeji pěkný den.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Koupě a rekonstrukce budovy paní doktorku asi nenapadla, což je škoda, protože třeba by mohla nějakou starší budovu zachránit.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Paní doktorku nenapadlo vůbec nic.
Na pevné a jasně srozumitelné argumenty přednesené zastupitelem panem Mocem, který projevil dokonce osobní snahu nalézt jiný vhodný pozemek (6 pozemků ) odpovídala je výmluvami, proč to nejde. Buď má svažitý terén, nebo nemá sítě , nebo přístup , nebo je vedle potoka s krysami ? atd. Nepřipouští, že v současné době každý stavebník musí počítat s takovými podmínkami. Udělala by dobře, kdyby raději nepromluvila.
Naopak ten nejlepší dojem na mě udělal pan Moc. Nestává se, že zastupitel na úkor svého času takto aktivně pracuje a vyjde osobně hledat a prohlédnout pozemky. Většina zastupitelů je pohodlná dělat něco navíc než 1x za měsíc přijít na úřad a odhlasovat to, co navrhne v usnesení starosta.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Já jsem tedy myslel paní doktorku pediatričku. Ordinace pediatra není nic speciálního, aby byla jediná možná varianta výstavba nové budovy. Jinak souhlas s hodnocením aktivity pana Moce.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Zmíním v kontrastu k vystoupení pana Moce ještě vystoupení pana zastupitele Válka. Ten promluvil, ale nic neřekl. Válek to koulí sem a tam a říká, že město musí šetřit. Ať tedy šetří a nevydává peníze za odborné posudky za pozemek, který chce někdo od města. Ten minulý je cenově mimo současnou realitu a má propadlá některá vyjádření správců sítí. Zájemce o městský pozemek si ho má najít, zaplatit posudek a vyjádření správců sítí a město to nestojí ani korunu. To musí městský stratég vědět. Zastupitelé pak schválí nebo neschválí prodej. Nárok na prodej nemá.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) Rodina v centru

Pěkné slunné ráno! Chtěla bych vyseknout poklonu Rodině v centru a DD Smetanka a všem dalším, kteří pomahají v této nelehké situaci ukrajinským uprchlíkům před válkou. Nejen organizacím,ale samozřejmě dobrovolníkům, kteří bez ohledu na svůj čas a finance pomahají( zatímco někteří občané řeší to strašné zdražení popelnic z 620 na 700 korun za rok, což je o necelý balíček cigár nebo o 2 piva v hospodě ). Genocida,kterou rozpoutal ten šílenec,potrvá ještě bohužel dlouho. Takže nám přeji hodně pozitivní energie nejen na pomahání,ale i na boj s lidskou omezeností, závistí atd. Budeme ji potřebovat.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Majitel sklárny , bývalý zastupitel v Novém Boru o situaci ve sklárně i jinde v zemi .

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-V-p-deli-Se-ou-na-lidi-resi-Ukrajinu-Po-hube-jim-dat-Majitel-sklarny-o-Fialovi-EU-a-USA-Co-je-za-vsim-697459/diskuse/predplatitelu

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Znechuceny-kapitalista-S-ODS-koncim-Volim-komunisty-232437

„Když se podívám na parlamentní strany, tak nejslušnější mi vycházejí právě komunisti. V minulém režimu bylo plno špatných věcí, ale ne zase všechno. Můžeme se bavit o zemědělství, plánování, zadlužování, přerozdělování. Evropský kapitalismus nefunguje a v tomto pojetí nemá budoucnost. Dovolím si dnes tvrdit, že socialistické přerozdělování bylo spravedlivější a lepší, než to současné evropské. Je nerovnoměrné, nespravedlivé a diskriminační vůči některým členským státům,“

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Svůj nedávný dopis vládě k situaci ve sklárnách zveřejnil m.j. v Parlamentních listech starosta Dvořák. Zda dostal nějakou odpověď, nevím. Mohl by to veřejnosti říci příští středu na zasedání zastupitelsva.Čas od času zveřejňuje na PL taky hejtman Půta a různí jiní politici, ze všech stran politického spektra.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jo jo, tavárišč Novyj Sad, registrační číslo 25395, krycí jméno Obchodník...

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Bohdane, taky jsem si hned myslel...:o))). A Jirka to odhalil, volič komunistů od r. 2012. Tehdá jsem taky končil s "píckařením". Mrknul jsem na ceny plynu tehdá, m3 pro podnikání cca17 Kč a domácnost 12 Kč. Kolik je to dnes nevím.
Sklářství bylo vždy citlivé k turbulencím. Jednou bohatneš, jednou chudneš.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

On byl dokonce kádrová rezerva...

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Připomenu : zítra ve středu 6.4. bude od 16 hodin jednání zastupitelstva NB. Sledování možné na webu města jen online. Záznam, který býval uveřejněn týden po se nekoná. Zrušeno.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Novoborští zastupitelé na svém zasedání dne 6.4.2022 uctili minutou ticha památku obětí hrůzného masakru v Buči. Starosta J. Dvořák ve svém referátu vyzdvihl pomoc novoborských organizací, firem i občanů ukrajinským uprchlíkům na Novoborsku.

Nahoru

R.I.P J.A.Náhlovský

Před lety hráli novoborští šachisté při Sklářských slavnostech na Novoborském náměstí simultánku proti velmistru Kalodovi. Po svém vystoupení na nedalekém pódiu se u partií zastavil komik Náhlovský. "Já jsem porazil Horta", pochlubil se. "Mám respekt", pochválil jej Radek Kalod. "Ale já jsem ho porazil autem", dodal poslední Krušnohorec.

Nahoru

Re: R.I.P J.A.Náhlovský

Měl jsem tu čest, být u jeho začátků. Tenkrát jsem hrál ve skupině vedené Tomášem Měcháčkem (otec známého herce), který se s Pepou dobře znal. Oba jsme byli na PF Ústí n.L., Pepa již ale končil.Tehdá vystupoval s p. Voženílkem, herpetologem a fakírem, který externě pracoval na katedře přírodopisu. Vystupovali jsme na různých estrádách, tehdy již psal ty pohádky. Myslím, že Mládek to kopíroval. Chvíli ještě učil, ale pak se profesionalizoval.
Několikrát byl u nás ve Cvikově, to byly salvy smíchu. Byl velice inteligentní, ale jeho historky měly pravdivý asi jen základ. Jednou jsem se ptal, kde k tomu bavičství přišel. " To se na mně podívej, jak vypadám. Nějak jsem ty kupy holek kolem zaujmout musel. Vizáží to nešlo".
Vyprávěl o rodině s humorem, i když asi optimální nebyla, v dětství pobýval často v léčebnách (problémy s průduškami).
Ještě jeden vztah k novoborsku měl. S J. Čičmanem, baskytaristou z Nového Boru, založil skupinu Kozí bobky, s kterou vystupoval několik let.

Nahoru

30 let Městské policie

Článek na webových stránkách Nového Boru mapuje třicetileté působení Městské policie. Některá města MP nemají, např. Nová Paka. V minulosti se tu a tam objevovaly pochybnosti, zda Městskou policii, která v některých činnostech dupluje PČR, opravdu potřebujeme; zda by ušetřené nemalé prostředky nebylo možné účelněji vynaložit jinde. Naštěstí zůstalo jen u těchto ojedinělých nápadů, nebotˇ v dnešní době, kdy nezřídka dochází k snižování počtu policistů, či dokonce k slučování služeben PČR, se potřebnost Městské policie stala nezpochybnitelnou.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Na www.volby.cz jsou kandidátky do komunálních voleb. V našem městě se o přízeň voličů uchází 5 subjektů. Lídři jednotlivých uskupení: Jaromír Dvořák (SLK), Tomáš Mašek (NNB), Jitka Capouchová (ODS), Jaromír Zajíček (ANO), Václav Macela (KSČM). Komunisté jdou do voleb pouze s devíti kandidáty. Překvapením je neúčast ČSSD.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Komunální volby se uskuteční již tento pátek a v sobotu. V Novém Boru jsou předznamenány malým zájmem veřejnosti i neobvykle nízkým počtem kandidujících stran a hnutí. V dnešní rozkolísané době je nejlepší volit zkušenost. Doufám, že post starosty obhájí pan Jaromír Dvořák.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Komunální volby 2022 v Novém Boru. Volit či nevolit , toť otázka .

Doplním poslední informaci pana Válka, že ve městě kandiduje 5 stran: V roce 2010 to bylo 12 stran, v roce 2014 10 stran, 2018 8 stran. Na první pohled vidíme, že zájem o místní politiku stále klesá.
Současný starosta je v zastupitelstvu od r. 2006, nejprve jako zastupitel, starostou je od r. 2010.
Proto bych rád připomněl jeho osobní vyjádření z tisku v r. 2010: " Plánuji výstavbu nových bytů pro začínající páry a seniory nebo jiný bod : Bezpečnost chodců zlepší výstavbou chodníku k velkoobchodům Penny a Kaufland."
Žádné slibované byty nejsou a chodník nemá po pravé straně začátek ( od autobus.nádraží ) a konec, aby
byli v bezpečí i chodci, kteří jdou z Arnultovic nebo z Okrouhlé. Tak daleko pan starosta z radnice nedohlédne.
Nicméně jsme se v roce 2018 v předvolebních materiálech strany Starostové LK znovu od něj dočetli : "Víme,že je potřeba podporovat mladé lidí, aby město neopouštěli a zakládali si v něm rodiny. Chystáme stavbu domu se startovacími byty pro mladé páry. Zasadíme se o zasíťování a prodej pozemků pro stavbu rodinných domů.
A opět kde nic tu nic !
Až letos ! Marně hledám ve výpravném předvolebním katalogu SLK Nový Bor nějaký slib ohledně bydlení. Pan starosta tuto myšlenku ( slib ) zcela zavrhl a opustil. O nových bytech ani písmenko.
Tak co myslíte : volit či nevolit ?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) Volby

Tak jsem se podíval, po čem se zahradnikovi stejská:

V roce 2010 v Boru kandidovala třeba Suverenita Bobošíkové (6,2 %), Věci veřejné (7,0), Unie svobody (3,9), Zelení (3,3), Unie pro sport (5,4), Hnutí za harmonický rozvoj (6,4), Zemanovci (2,5) atd.
Dávám přednost kvalitě před kvantitou. Budoucí koalice Nový Nový Bor + Top09/SLK měla dohromady 30,9 %.

Snad nepřekvapí, že v sobotu budu počtvrté volit jediným křížkem Starosty pro LK.

O bytech nevím podrobnosti, ale jako Arnultovičák poznamenám:
Když si chceme nákup prodloužit a spojit se zdravotní vycházkou, jdeme oklikou horem, tj. kolem Hospůdky Štěstí a Egermannovou shora.
Kdybychom chtěli jít po chodnících kolem divadla (nebo i kolem ubytovny), lze přejít na levou stranu Egermannovy a u obchoďáku zas po přechodu naopak.
Ale zákazníci si už dávno vyšlapali zkratky přes louky ...
PS - aby to měli kratší, a aby vůbec nemuseli přecházet.

Když Z nepůjde volit, pro město žádná škoda. Kde asi bydlí? Nepochybuju, že obratem vybalí něco dalšího.
PS a stalo se - viz filipika o brejlích ...

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pane Tichý, několikrát jsem vás upozorňoval, abyste nemluvil za mě. Nemůžete ani náhodou vědět po čem se mi stýská. Nejsem tak jednoduchej a čitelnej jako vy. Vy nepřekvapujete . Taky napíšu , koho asi budu volit, ale později.
Ještě k těm slíbeným nepostaveným bytům pana starosty. Předpokládám, že na procházky nechodíte jednu trasu, takže, kdyby se někde ve městě stavěly byty , viděl byste to. Každý ve městě by to věděl - i vy. Nevymlouvejte se, že neznáte podrobnosti, žádné nejsou, žádné nové byty nejsou.
Ten slíbený chodník k supermarketům měl vést po té straně, kde ty supermarkety jsou nebo snad ne ? To ho teda neměli slibovat, protože na druhé straně chodník je ještě po komunistech , cesta pro pěší do Crystalexu . Bylo jasně napsáno, že to bude pro zvýšení bezpečnosti chodců. Ti z Polevska, Arnultovic a Okrouhlé přecházejí jako vy. Ti, co jdou obráceně tedy po komunistickém chodníku, musí ke každému kapitalistickému supermarketu přecházet.
Víte, přiznám se, docela mě namíchlo, v té výpravné předvolební publikaci, co všechno si současné vedení přisvojuje jako zásluhu.Kdyby město vedl někdo jiný, taky za nimi bude práce.Třeba by i udělali, co voličům slíbili. Při podrobnějším pročtení publikace se leccos dalšího objeví. Hledejte taky.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Zato ve Cvikově bude bytů hafo. Dle letáku SPD. Ti budou stavět bytové domy. K tomu dětská hřiště a dopravní hřiště se zázemím pro celou rodinu. A ještě městské koupaliště se zázemím a restaurací. A podpora od fotbalistů po hospodské.
Na dotaz, kde na to vezmou, kolik mají našetřeno, zatím vyhýbavé odpovědi.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Už jsem pár věcí našel - spíš ale pro pobavení . Pan starosta má nové brýle (nebo jiné ).Mladá paní Šepsová má jiný účes (nebo kadeřnici).Pan učitel Janda taky změnil image( nebo stylistu) A sekne mu to. Pan Válek si taky pořídil jiné brýle - kulatější. A pan Koudelka má asi vůbec své první brýle,gratuluju, že bez nich byl tak dlouho.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Je úžasné, še Česká pošta dokázala doručit brožurku i anonymovi. Jak se jim to podařilo? Oběhli snad všechna zahradnictví?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No pane Tichý, vy nevybalíte nic, protože nic nemáte :-)
Teď tedy vážně. Volební strana s č.1 zaplnila všech 21 míst na kandidátce. Jsou tu jména známá i neznámá. Já preferuju ty kandidáty, kteří mají už nějakou zkušenost s prací v zastupitelstvu anebo pro zastupitelstvo-ve výboru.
Přinejmenším alespoň aby občas jednání zastupitelstva osobně navštívili a případně vystoupili s něčím, co se týká života ve městě - pro další občany. Tak jako vystupoval např. pan zastupitel Moc, který už tentokrát bohužel nekandiduje. Na kandidátce je 5 lidí, kteří v zastupitelstvu pracovali ale zásadně nevolím ty, kteří ani jednou jednání nenavštívili, takže ani náhodou nevědí o co jde . Sleduju jednání v přímém přenosu , takže vidím, kolik je návštěvníků a jestli někdo promluví. Je to tristní, lidi to nezajímá a to ani ty, co se nechali na kandidátku napsat. Z téhle kandidátky jsem si vybral 2 jména : Viktora Novotného a Libora Fafalu. Paní doktorka Šepsová se dostane i bez mého hlasu a dosluhující místostarostka už chce zjevně z veřejné činnosti vystoupit.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pane Válku, odkdy se volební brožurky doručují na jméno a adresu ? To se vám zase něco " vtipného " povedlo.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) Volby

Číslo 2 si vylosovali komunisté. Na prvním místě 9 členné kandidátky je opět neslaný nemastný pan Macela, který už několik volebních období nepromluvil. Jen jednou, když něco zvrtal při el. hlasování a slovně vysvětloval, jak to mělo být. Ten dokonce ani není ve straně. V KSČM jsou jen 2 kandidáti, ostatních 7 bez politiké příslušnosti. Myslím, že už je čas, aby to v Novém Boru komunisté zabalili. Za úvahu by stál jen bývalý zaměstnanec Českých drah a taky bývalý zastupitel pan Parýzek a tomu je ale 74 a je až na 4. místě kandidátky. Takže nic.

S číslem 3 je ODS. Kandidátku zaplnili celou, členové strany ODS jsou jenom 2. Tady jsem si vybral 2 kandidáty :paní Ing. Capouchovou vedoucí odboru správy majetku MÚ. Ze svých osobních zkušeností ji znám jako poctivou úřednici města, které není zatěžko se o nějakých nastalých problémech přesvědčit osobně a na místě. Dál jsem vybral projektanta Ing. Kubáta, kterého znám jako erudovaného odborníka ve stavebnictví.Právě takové specializované odborníky ve voleném vedení města potřebujeme jako sůl ,stále se bude něco opravovat a stavět a je třeba aby na to dohlížel člověk, který tomu rozumí.
Když vidím kolik učitelů a podobných profesí kandiduje do zastupitelsva ve všech stranách , jen kroutím hlavou. Čím asi chtějí městu prospět a jak ? Vždyť učí a vychovávají děti z celého města a z toho by měli mít dobrý pocit zadostiučinění, že dělají záslužnou práci , které rozumí.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Číslo 4 má hnutí ANO 2011. Mají taky obsazenou celou kandidátku a dokonce je tam 6 členů ANO. Tolik nemá nikdo jiný v Boru. V čele je znovu pan Zajíček, který se zcela jistě v opozici osvědčil. Tuto stranu jsem si vybral na doplnění 6 jednotlivých kandidátů vybraných z jiných stran, které zakroužkuju.Bude to tedy těch prvních 15 jmen z ANO.
Poslední číslo 5 připadlo SLK. Na prvním místě pan Dvořák, současný starosta a jediný registrovaný člen SLK. Dalších 20 je bez politické příslušnosti. Některá jména jsou tam nová a nic mi neříkají.
Z těch starých je zajímavé vidět, že si někteří z nich nedali ani tu práci, aby o sobě něco napsali .Nechali tam jednoduše text, který reklamní agentuře poskytli před 4 lety beze změny, někteří s minimální změnou 1 slova.
Třeba p.Šepsová má k synovi taky ještě dceru. Chce se podílet na budování města, ale tentokrát i na nezbytném udržování. Pan Rýdl se jenom opakuje, žádnou jinou snahu neučinil. Přestože bych byl rád, kdyby v zastupitelstvu bylo víc lidí s technickým vzděláním jeho volit nemůžu, protože to je takový salóní architekt. Na zakázkách pro město si dost vydělal a to lidi často korumpuje.
Pan Chlup napsal o sobě celý nový odstaveček a pan Vlček dokonce odstavec. Budu ho volit, stejně tak jako budu volit pana Lischku. Jeho práci jsem sledoval velmi pozorně, byl v zastupitelstvu nový,pro město pracuje dobře.
Pan Chýle chválí město, jak spravuje své finance.
Pan Válek už to v zastupitelstvu "balí" , nejspíš se chce věnovat turistice, poslechu hudby a vnoučatům a spravování svého nemovitého i movitého majetku .A stejně tak končí pan Koudelka, který je na posledním místě kandidátky.
Já tím o volbách v Boru končím. Zdá se, že se nikomu dalšímu nechce nic psát - tak jsou politikou otrávení.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Musím skoro ve všem souhlasit se zahradníkem. Až na to, že pro mne je ANO nevolitelné. A to nejen kvůli Babišovi. Kdo sleduje přenosy a zápisy ze zastupitelstva, tak ví kdo a jak pro město pracuje. To, že nekandiduje p. Moc mne také mrzí, protože to byl opravdu dobrý zastupitel.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) Retro 2018

Probírat kandidáty jednotlivě nemá smysl, protože každý volič je jiný, má svůj žebříček hodnot a priorit, některé kandidáty zná osobně, s jinými má negativní zkušenost apod. Pokud se tedy rozhodne pro tzv. panašování, bude to "jeho osobní složení zastupitelstva", které ale sám prosadit nemůže ...

Snad má smysl obecnější pohled, jaký jsem se snažil popsat minule, včetně návodu pro voliče -
http://www.i-noviny.cz/nov-bor/novoborsk-volby-2018#.YyrN9lQzaiQ
- a taky pro porovnání, co se po 4 letech změnilo.

Nepřehlédněte na konci článku odkaz na Historky z volební komise (2012).

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pro mne je taky ANO nevolitelné v jakékoliv podobě. Proč? Chovají se jako tzv. "Šmejdi", tzn oblbují důvěřivé jedince, především důchodce a lžou.
Příklady jsem dal. Poslední. V Událostech a komentářích před měsícem Havlíček s Jurečkou(?). Naše vláda nic nedělá, vezměme si příklad třeba ze Slovenska, kde již dávno mají zastropované ceny. Nato Jurečka " to je lež, je to jakési memorandum, které má platit od nového roku. A jestli bude při rozhádanosti slovenské vlády?"
No nic, na ten pořad se důchodci nedívají, takže ANO může lhát dál. Konečně si všimla i media.
... Slovenské domácnosti nemají zastropované žádné ceny, protože žádné takové opatření zatím nebylo uzákoněno. A tamní politici shání informace v Česku.
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-babisovo-a-okamurovo-srovnavani-zastropovani-se-slovenskem-se-ukazalo-jako-uplne-mimo-40409244
Jinak to máte v Novém Boru jednoduché - pět kandidátek. Cvikov jich má devět :o))

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ještě dva postřehy pro pobavení voličů : pan starosta a pan Koudelka mají od posledních voleb o dost větší obvod přes břicho, pozor na to pánové . A největší kráska na kandidátce SLK na čtvrtém místě od konce je dcera pana starosty ( v utajení)

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pro voliče ANO! Včera oblbování obyvatel vysvětlila poslankyně Balaštíková redaktoru Železnému, který upozornil, že již balamutili několikrát. "ANO nemůže za to, že si na Slovensku dali jenom nějaké memorandum a neuzákonili si to. My bychom šli jinou cestou!" Na opakovaný dotaz to ještě jednou zopakovala. Tak vida, volič ANO bude spokojen, soudný člověk kroutí hlavou.
A další téma, vychvalované Maďarsko a benzín. Opět zapomněla, že v květnu již nemohli cizinci kupovat zastropovaný a posléze byl a je i pro Maďary na příděl. Prý to nefunguje proto, že tam jezdí cizinci (dlouho nejezdí) a vykupují ho. Jako němečtí důchodci u nás v pohraničí. A ještě Babiš. "Hnutí ANO Andreje Babiše dlouhodobě prosazuje zastropování cen pohonných hmot na maximálně 36 korunách za litr formou snížení daně z přidané hodnoty nebo spotřební daně. "
https://www.forum24.cz/madarsko-muze-slouzit-jako-odstrasujici-priklad-toho-jaka-rizika-ma-zastropavani-cen-pohonnych-hmot/
Voliči ANO by měli jezdit na benzínku do Cvikova. Benzín tam stojí pod 36 Kč i bez zastropování a dle dnešních zpráv asi opět zlevní.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Moldavite zítra máme lokální volby a nevolí se Babiš, zabloudil jste do jiného téma. Na tu bezínku ONO se jezdí přece už léta. Každý řidič, který chce šetřit to ví, nejenom voliči ANO a všichni reptalové mohou přece taky jezdit na ONO - mají síť po republice.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Populistické politické strany, které slíbí voliči cokoliv jen aby uspěly. Navíc je jasné, že o lidi jim nejde, protože jejich hlavní účel, za kterým byly založeny, je profit pro jejich zakladatele. v ČR máme dvě takto vypečené. Do jisté míry dokážu u pochopit jejich voliče, kteří prostě slyší na to co jim tlačí. Ti, co se rozhodli za tyto strany kandidovat (a je jedno jestli na komunální nebo jiné úrovni), jsou ale pro mně lidi bez morálních hodnot a takové já v zastupitelstvu rozhodně nechci. To už jsou pro mne lepší ty komunisté (a to je fakt nemám rád).

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Příklad (nyní již ex)člena SPD. Ten člověk (Blaško) nemá žádné morální zábrany:
https://video.aktualne.cz/dvtv/blasko-k-odchodu-z-spd-okamura-je-imperator-problemy-lidi-ho/r~983fa76e3a5c11ed8b4e0cc47ab5f122/

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Já bych chtěl starostu jako mají v Okrouhlé. Starosta je m.j. od slova starat se a tenhle to umí. Pravda jeho obec je malá, ale není mu zatěžko sám něco fyzicky udělat na obecním nebo komukoliv potřebnému svýma rukama pomoci . Na žádnou politiku se tam nehraje a tak to má být..

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Víš, co je to bodyshaming, pornodědku?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) Svátek demokracie

Například ve včerejším Deníku N upozorňuje politolog na nečekané důsledky volebního systému v komunálních volbách: volič totiž nemá 1 hlas, ale (v NB) 21 hlasů = křížků. I když "skalní" volič zakřížkuje jen zvolenou stranu, komise ve sčítacím archu započítá hlas každému z 21 kandidátů.

Má to dva důsledky.
Pokud strana nepostavila plný počet kandidátů (tentokrát KSČM), sama si už na startu ztížila možnost dostat svého zástupce do zastupitelstva (protože křížek pro stranu znamená pouhých 9 hlasů).
A paradoxně o případném posunu kandidáta z nevolitelného místa nahoru rozhodnou křížkováním spíš voliči těch ostatních stran, pokud přidělí pár křížků jednotlivým kandidátům konkurence ...

Ve včerejší debatě lídrů oba populisti názorně předvedli svoje notoricky známé "přednosti". Byli chvílemi tak trapní, že sotva někoho přesvědčili. Za amatérský výkon AB se snad museli stydět i místní kandidáti ANO.
Ale komunální volby skutečně NEJSOU referendem o vládě (ani o parlamentní opozici).

PPS Moje hlasy i na další čtyři roky patří koalici SLK + SNK ED.

PS aktuální komentář na FB:
Žádám tímto oba učitele jódlování, Tomia Okamuru a Andreje Babiše, aby pokaždé, když budou mluvit za občany, uvedli, že mluví za občany kromě Jiřího Padevěta (zatím 2,5 tisíce lajků).

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Včera byla předvolební diskuze stran v parlamentu. Byl to zážitek. Babiš kňučel a napadal, neodpovídal na otázky, ke komunální politice neřekl nic, jen pořád, že to není o starostech a zastupitelích, ale referedum o vládě.
Okamura zase mluvil o milionech občanů, kteří nemají pomalu co do úst a musí potupně na Úřad práce. Oni nemusí, jde to online. Já taky byl na úřadu, když mne uschopnili po dlouhé nemoci a měl jsem 3 měsíce do důchodu. Když jsem tam navalil takových peněz a neměl s rodinou jedinou dávku, proč se stydět. A taky by Okamura jel za Putinem pro levnější plyn.
Oproti tomu konrastoval klid a odpovědi k problematice vládních politiků. To říkám nestranně, pusťte si aspoň kousek, stojí to zato.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3531314-lidri-vladni-koalice-se-v-predvolebni-superdebate-kvuli-bydleni-ostre-stretli-s
Z Twitru
Velmi vážně.
Výstupy Babiše a P.i.Tomia mění jakoukoli televizní debatu na psychiatrický workshop s živými modely poruch osobnosti.
Nezapomeňte, že dneska je to REFERENDUM. ❗️❗️❗️Pokud nenávidíte vládu prof. Fialy, označte křížkem SPOLU, nebo PIRSTAN. Je to symbol smrti a tato strana i vláda bude v pondělí rozpuštěna!❗️❗️❗️

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

duplicita

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Dle zpráv se Tomio opět vyznamenal- skutečně to je Vůdce k pohledání,znalec zákonů a ústavy. Volil v senátním obvodu,kde kandiduje senátor Růžička z TOP 09. On natrhl volební lístek a přeškrtl jméno jako na protest - jenže dle zákona a prov. vyhláškách zákona o volbách jest i takový lístek platný. Musel by být přetržen úplně. Takže mu dal hlas.. To se vymyslet nedá...
Pěkný víkend! P.S. Houby stále rostou, i když je les prochozen,ale jsou!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pro milovníky facebooku...Houby rostou, ale pozor! Otužilci již trénují!
A p.Tomio mění vtipy z twitru ve skutečnost.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Tak gratuluji místním diskutérům. Paní Šepsové, panu Tejnorovi. Pan Chot je na ručník do ringu.
Jenom perlička ze Cvikova. V zastupitelstvu jsou všichni z Městské policie. Vizitka práce a hlavně velitele p. J.Studničného.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Děkuji za gratulaci a přeji pěkné slunné dny!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ono vyhlašované "referendum o vládě" se jaksi v počtu zastupitelů nekonalo. Vládní strany mají čtyřikrát více zastupitelů než ANO a to nemluvím o koalicích.
Co se stalo je hezky vidět ve Cvikově. Vypadla ČSSD a KSČM. A nahradili je Okamurovci a Babišovci, stejným počtem madátů. Podobné je to i celostátně. Levice vymizela, přejetá Babišem. A komunisty nahradila více populistická a stejně totalitní (podle Blaška i více) SPD.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Mám radost, že většinu v novoborském zastupitelstvu již počtvrté získala koalice SLK & NNB v čele se starostou Jaromírem Dvořákem. Pokud se přidá ODS, bude poměr mandátů koalice vs. opozice 12 : 9. V Novém Boru jsou Starostové středopravicoví, stejně jako NNB a ODS. Proto by jejich spolupráce měla logiku.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Taky jsme jako voliči rádi, že se to povedlo.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Zapomněla jsem všem voličům ,kteří nás z kandidátky Nový Nový Bor volili,poděkovat. Samozřejmě i těm,kteří volili naši přirozenou koaliční stranu Starosty. A pěkné podzimní dny přeji!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pro: 25. Září 2022 - 9:35 | moldavit

Krásné nedělní a povoloební dopoledne. Mohl byste, prosím, vysvětlit, v čem je KSČM "totalitní"???
Díky.
Krásnou neděli!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nejdrahocennější bude po volbách v Novém Boru zastupitelka zvolená za ODS. Pokud by hlasovala s těmi z ANO, tak to bude 11 : 10 pane Válku a to už by nebylo tak jednoduché - pokaždé si prosadit svoje.
Naštěstí u nás není zvykem, že by někdo chtěl dělat druhé straně nějaké naschvály. V zásadních věcech se dohodnou.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No, já jen pro pořádek o drahocennosti hlasu.
Zákon o volbách do obecních zastupitelstev č. 491/2001 přece stanovuje v § 5., odsek 2 a3. tzv.neslučitelnost funkcí..Pokud jste zaměstnancem obecního úřadu,čili státní správy, nemůžete být současně zastupitelem.v té obci, pokud vykonáváte přímo státní správu spadající do působnosti obce,městské části atd. Zde jde konkrétně o vedoucí jednoho odboru na MěÚ. Tím není dotčeno právo kandidovat. Od vzniku mandátu pak běží lhůta,aby se ,řečeno s klasikem stalo v podstatě toto: Rozmysli si si ,Mařenko, rozmysli,na svoje štěstí pomysli... U mužů to samosebou platí stejně... Pokud se zastupitelka/tel/ nevzdá mandátu sama či sám nepřejde na jiné místo, pak volební zákon samosebou upravuje proceduru odnětí mandátu včetně možnosti odvolání...

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Místní "politolog" zahradnik prokázal překvapivou neznalost volebního zákona. S pravděpodobností hraničící s jistotou lze předpokládat, že paní Ing. Capouchová dá před pozicí řadové zastupitelky přednost setrvání ve funkci vedoucí odboru, a tudíž bude rezignovat na mandát.

Poměr 11:10 není v N. Boru ničím neobvyklým. Poslední dvě období byla spíš výjimkou. Zatímco v případě personálních hlasování se předpokládá loajalita vůči subjektu, za nějž dotyčný zastupitel kandidoval, ve věcných bodech je povinen jednat dle slibu, jenž skládá na ustavujícím zasedání ZM: "Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu obce (města) a jejích (jeho) občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky". Z toho vyplývá, že mu nikdo nesmí nařizovat, jak má hlasovat.

Těsný poměr mandátů mezi koalicí a opozicí činí napínavou tajnou volbu orgánů města, kdy mohou panovat obavy, aby se někdo nespletl, nebo nezradil.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Děkuji nejen za sebe za objasnění paní Šepsová. Skutečně takové jemné nuance zákona o volbách neznám. Právě proto mě u ní udivuje, co dál píše pan Válek, že Ing. Capouchová dá přednost tomu zachovat si své zaměstnání má logiku. Tohle ale musela vědět , když se nechala napsat na první místo kandidátky ODS.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No,já si nemyslím,že to jsou nějaké jemné nuance volebního zákona,ale podstatné. Právě proto mne udivuje, že to zahradník ,když se tak zabývá komunální politikou,nevěděl,nebo si to nenašel. Zastupitelsvo by mělo být 19.10.22. Howgh. Pěkný večer!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

A jak byste vysvětlila, že sama kandidující úřednice MÚ to neví nebo lépe, že ji na to někdo z kolegů úřadu neupozornil, když ODS odevzdávala kandidátní listinu .

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pěkné ráno.Docela jsem se zasmála, i když venku prší. Zasmála Vaší otázce. Proč bych to já to,proboha, měla vysvětlovat ? Zeptejte se nejlépe přímo..
A jinak- šla jsem tuhle směrem k nákupní zóně proti Crystalexu. Ty chodníky pro pěší jsou i na druhé straně, čili od města vpravo, dá se po nich jít až ke Kauflandu. Ne,že ne,jak jste zde tvrdil. Bylo mi to tvrzení divné,protože tam chodívám už dlouhoa po zámkovém chodníku..Jediný úsek,který schází,je hnedle ten od busbanhofu směrem k Penny a je to kousek. Zda tam jde udělat, kdo ví- musí na to přece být povolení od dotčených subjektůa vlastníka komunikace. A že si lidi zkracují cestu pěšinkami? I kdyby tam bylo deset chodníků,tak to budou dělat. Viz přechod u poštovního úřadu. Musí být v určité vzdálenosti od kruháku. Používá ho málo lidí.Zejména spěchající senioři přecházejí mimo,a když na ně zatroubíte,ještě se durdí. V duchu si říkám- kam spěcháte v tom automobilovém provozu? Do hrobu?
Pěkný den!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pro s Chota. KSČM je totalitní již podle smýšlení vašich členů a sympatizantů. Stačí mrknout na jejich FB profily.
Takový s. Cincibus, váš druh, podporuje totalitní fašistické Rusko jak může. Podporovat stát, o kterém prohlásí na půdě OSN Generální prokurátor mezinárodní trestního tribunálu Khan po výčtu jeho válečných zločinů , které zadokumentovali jeho pracovníci a pracovníci OSN, že je potřeba obnovit Norimberk, o něčem silně svědčí. A není sám, kdo fandí totalitě, která veřejně hlásí, že je s Evropou ve válce a neustále nám vyhrožuje jadrnými zbraněmi, že... Stačí jenom mrknout nadšení vašich soudruhů u příspěvku s. Chota " Částečná mobilizace v Ruské federaci. Nepochybně souvisí s referendy, která mají od 23. do 27. září proběhnout v Doněcké a Luhanské republice, Záporožské a Chersonské oblasti." Neuznané pseudoreferendum poslouží jedinému, možnosti použití jaderných zbraní, jak zní z Moskvy. Určitě soudruzi zajásají za tři dny, výročí kdy nám Hitler odebral Sudety. Stejný příběh.

Jinak ono to vypovídá o změně orientace voličů.
Populistická ANO smazala polovinu voličů ČSSD. Slibuje ještě víc a přesvědčivěji. Levice již není.
SPD profituje z propadu 2/3 hlasů pro KSČM.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pro: 25. Září 2022 - 14:09 | Lenka Sepsová

Dobrý den, jsem názoru, že Odbor správy majetku neznamená/neobnáší, že jeho vedoucí "... vykonává přímo státní správu ...". Výklad v tomto případě může být zajímavý.
Hezký den.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pro: 26. Září 2022 - 10:39 | moldavit

Zbyněk Cincibus není členem KSČM.
Hezký den!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Zákon o volbách do zastupitelstvech obcí, §5, odst.3: Funkce člena zastupitelstva obce.....je neslučitelná podle odstavce 2 (s funkcí vykonávanou zaměstnancem této obce) ...... za podmínky, že jde o zaměstnance jmenovaného ...... radou ..... obce....

Problematiku jmenování a odvolání vedoucích odborů obecního úřadu upravuje zákon o obcích velmi stručně - stanoví, že vedoucí odborů obecního úřadu jmenuje a odvolává rada obce.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

S. Chot.
Tak to je novinka, ale spolu vás v mediích vídám často. Spíše - již není. A Větrovec, který tomu dával palec vzhůru, taky ne? Snad předseda OVKSČM.
Takhle se s ním bavil twiter
https://twitter.com/Posledniskaut/status/1338252857905213440/photo/1
Ještě něco?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pro: 26. Září 2022 - 16:10 | Otakar Válek

Je to tak, máte pravdu. Je jmenována radou města. Může to ale trvat několik měsíců, do té doby může mandát vykonávat.
Hezký den.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pro: 26. Září 2022 - 16:54 | moldavit

Milý moldavite!
Už jsem Vám psal, že lajkující především ocenili rychlost informace.
Václav Větrovec je předsedou OV KSČM.
Hezký den.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

A tomu jako máme věřit ? Chaaaa.....
Přečet jste si ten Twitrový příspěvek?
https://twitter.com/Posledniskaut/status/1338252857905213440/photo/1
Jen pro zajímavost. V Rusku 1% občanů vlastní 80% národního bohatství. V tom prohnilém kapitalismu vede USA se 40%. A nejrychleji roste v komunistické Číně. Již jsou těsně za amíky

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Navazuji na příspěvek p. Chota 26. Září 2022 - 17:31
Pokud zastupitel nepředloží do 3 měsíců po ustavujícím zasedání starostovi doklad o tom, že důvod neslučitelnosti funkcí pominul, vysloví zastupitelstvo obce zánik mandátu na nejbližším zasedání v souladu s §55 odst 3 písm. c) volebního zákona.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Výsledek voleb do zastupitelstva je pro mně uspokojivý, síly jsou téměř vyrovnané. Dosavadní vedení (STAN , starosta a spol .+ NNB) získalo dohromady 11 hlasů v zastupitelstvu , takže ztratilo a opoziční ANO má nyní 9 zastupitelů, takže si o 4 polepšilo. Houby platnej komunista taky vypadnul. Pak je tam ještě 1 zastupitelka za ODS ,ale její budoucnost je nejistá, protože pracuje na městském úřadě. Pravděpodobně postoupí mandát následujícímu členu na kandidátce.
Máme to tedy : 11 : 9 : 1 . Hádám ,že i současná místostarostka ,kterou lidé vykroužkovali, mandát taky přenechá. Uvidíme 19.10. kdy bude ustavující zasedámí.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Zatímco na řadě míst je povolební vyjednávání vedeno na ostří nože, přičemž nejsou výjimkou ani podpásovky, v našem městě, jak vím z doslechu, probíhá kultivovaně se vzájemným respektem zúčastněných subjektů. Věřme, že to tak zůstane.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Šachisté Nového Boru vyhráli Evropský klubový pohár.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Dnes se koná ustavující zasedání Zastupitelstva města Nový Bor. Hlavními body bude volba starosty a místostarosty města a také členů rady města. Jednání ve velké zasedací místnosti na městském úřadě začíná v 17 hodin a je samozřejmě přístupné veřejnosti.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Otakare Válku, doufám, že tě nepostihl nějaký kolaps?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

A tomu se jako máme Procházlo zasmát? Nebo co? Jinak gratuluji zvoleným do rady. Viktorovi Novotnému, paní Zoře i Lence Šepsovým (které znám) i p. Chlupovi a Rýdlovi. Silná sestava.
Volba jistě potěšila i zahradníka.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

moldavite, směj se čemu chceš

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Je to trochu z jiného města,ale od kolegy lékaře z Děčína jsem se dozvěděla,že tam bude koalice ANO+ SPD, primátorem¨má být Anděl a jeden z náměstků Foldyna. Ustavující zasedání je 24.10. Dobro došli.

Pěkný den!

Nahoru

IL Boemo v novoborském kině

Včera jsem viděl v spoře zaplněném hledišti místního kina film IL Boemo. Je to hezké pokoukání a nádherná hudba v podání skvělých Simony Šaturové a Collegia 1704, jež ctitelé klasické hudby znají z jejich četných tuzemských vystoupení. Film má smůlu, že je srovnáván s fenomenálním Amadeem, což zákonitě dopadá jako fotbalový zápas Plzně proti Bayernu Mnichov. Přesto by si jej neměl nechat ujít žádný milovník opery.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jsou ještě jiné věci,než volby prezidenta.Nikdy není tak špatně, že by nemohlo být hůř.V případě zdrav. péče v N.Boru se to nějak vyplňuje.Další dvě lékařky opuštějí polikliniku.Dr.Žirovnická od pondělí ordinuje na adrese v Žižkově ulici a dr.Dřízhalová v areálu bývalého ZPA .No comment.Pěkné dny!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Hlavní je, že obě lékařky budou nadále ordinovat v Novém Boru.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2) možné porušení volebního zákona

Na náměstí, nedaleko volební místnosti v ZŠ Náměstí Míru, byl umístěn na jednom domě(vedle má jeho majitel bazar použitých věcí a nad těmi bazarovými šunty plakátky ANO) plakát, z něhož na kolemjdoucí shlíží nad kebabem tzv. krizový manažer. Podobně toto hnutí umístilo plakát před komunálními volbami ke kostelu,tedy též v blízkosti volební místnosti. Dle mých zpráv bylo foto krizové manažera pro možné porušení volebního zákona odstraněno. Žádní jiní kandidáti v blízkosti volebních místností své billboardy či jiné formy prezentace nemají...
Pěkný víkend!

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Na posledním jednání Rady města bylo radou schváleno usnesní č. 307/23/RM11 - Zrušení motivačního programu v separaci odpadu k 30.4. 2023. ( Konec pytlů s čárovými kódy.)
Napadlo mě, když jsem dneska ráno viděl před domy skupiny žlutých a modrých pytlů, že tomu záměru měla předcházet nějaká publicita, aby se tam na začátku května nehromadily tak, jak jsou lidi naučený.
Ve středu 5.4. bude jednání zastupitelstva. Sledujte bod č.2 složení slibu zastupitele za ODS- podle původních volebních preferencí občanů.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jedná se o zastupitele, jenž nejdříve odstoupil, avšak později si to rozmyslel, což mu umožnil nepřesně formulovaný abdikační dopis. Jestliže vždy dobře informovaný pan (paní, slečna) zahradnik nás nabádá k sledování obvykle nezajímavého slibu zastupitele, znamená to, že bychom se opět mohli dočkat změny?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Pane Válku, jakou změnu očekáváte ? Je jen dobře, že tam bude jeden technicky fundovaný odborník.
Pro občany bude jistě zajímavější, jestli se dozví něco bližšího k zrušení sběru pytlů. Resp. jestli si je budou kupovat za svý a nikoliv fasovat na úřadě. Pak je odneslou sami ke kontainerovému hnízdu k odvozu. Ten by měl být v takovém případě častější.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ke sběru pytlů se občané 5.4. nedozvědí nic , v programu ZM 5.4. to přece ani není . Pokud tedy mám stejný program,jako je prezentován na webu.
Přečtěte si zápis z dnešní RM,až bude ověřen a vyvěšen. Termín ukončení se posunul na konec 2023. Bližší informace občanům může podat Ing. Capouchová,která to má v gesci.
Klidný večer.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jsem to napsal, že RM schválila ukončení pytlů k 30.4. Tak, jak to bylo v posledním zápise.A ten poslední, který zmiňujete vy ,není zatím zveřejněn, takže o posunu termínu nemůžu vědět . Nepsal jsem, že by pytle měly být v programu ZM ,je to tak . Nicméně lidé se na to mohou zeptat i na ZM.

Nahoru