Dorostenci Kladna potvrdili roli favorita

Fotbaloví dorostenci českolipské Lokomotivy narazili v 15. kole na velmi těžkého soupeře, který ještě v loňské sezoně hrál Českou ligu. Jedná se o celek Kladna, jenž si do České Lípy přijel pro povinné body.

Starší dorost Loko sehrál s Kladnem vyrovnanou bitvu, po níž se nakonec radovali Kladenští. Zápas mladších dorostenců už tak rovnovážný nebyl, Středočeši potvrdili svoji převahu a zaslouženě zvítězili 7:3.

Starší dorost
Úvodní šanci měl ve 3. minutě Proch, jeho přímý kop však zpacifikoval Luksík. Vzápětí předvedla pěknou souhru trojice Vinš – Matys – Bulan, posledně jmenovaný měl míč na dlouhou nohu. Následně chtěl Vinš vystavit soupeře do ofsajdu, jenže se mu to nepovedlo. Balónu se zmocnil Hrubý, posunul na Pidrmana, jehož střela skončila na boční síti Kubínkovy svatyně. V 10. minutě byli domácí blízko vedoucímu gólu, Matys přehodil vyběhnuvšího Luksíka a pohromu odvracel na brankové čáře Čížek. Na druhé straně zasahoval Kubínek poté, co na něj vyslal jedovku Pucholt. Pucholt se ocitl v další dobré příležitosti, když obešel dva hráče Loko, ale jeho pokus vytěsnil Proch na roh. V 18. minutě už hosté vedli, po rohovém kopu předvedl Kubínek výborný zákrok. Druhá střela skončila na tyči, ale ta třetí z kopačky Pidrmana už za Kubínkovými zády – 0:1. O sto dvacet sekund později byli Severočeši blízko k vyrovnání, avšak Vinš napálil pouze břevno. Srovnat stav chtěl i Bulan, kterému v zakončení chyběl větší důraz. Kladenští nechtěli zůstat pozadu a zahrozili Pidrmanem. Na konci prvního poločasu měli ještě dvě šance domácí. Nejprve Prochův trestný kop minul o několik centimetrů horní tyč, ani následná Vinšova střela se neujala.
Do druhé půle nastoupila Lokomotiva hodně aktivně a odměnou jí byla vyrovnávací branka, o níž se krásnou střelou postaral Jakub Vinš – 1:1. „Dlouhý balón, který šel od Procha, prodloužil Matys a já jsem si ho pouze zatáhl do vápna a podíval se na gólmana, kde stojí a poslal jsem mu ho na zadní,“ popisuje gólovou situaci Vinš. Do slibné pozice se probíjel Torba, ovšem byli to Kladenští, kteří se radovali. Kubínka propálil z úhlu Martin Pidrman – 1:2. V 61. minutě to mohlo být 1:3, Beneš překazil Porazilovi radost pohotovým zákrokem. Dravost předvedl Torba, když šel do souboje s gólmanem Luksíkem. Českolipský záložník míč do sítě nakonec nedostal. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka zazlobili nebezpečnými střelami z hranice vápna. Postupně si na Kubínkovi vylámali zuby Porazil, Ďurčanský a znovu Porazil. Vyrovnání měl na hlavě Štěpán Matys, ovšem kulatý nesmysl nezamířil mezi tři tyče, a tak si plný počet bodů odváží Kladno.
„Chtěl bych pochválit celý tým Loko, jelikož všichni předvedli velmi kvalitní výkon, za který se nemusí stydět. Zasloužili jsme si alespoň bod,“ říká na závěr jediný úspěšný střelec českolipské Lokomotivy Jakub Vinš.

Loko Česká Lípa – SK Kladno 1:2 (0:1)
Branky: 48. Vinš – 18. a 55. Pidrman
Rozhodčí: Martínek – Huřťák, Brož L.
ŽK: 0:1
Diváci: 60
Sestava Loko: Kubínek – Proch, Volejník (85. Kulha D.), Šindelář (76. Volešák), Janošec, Matys, Vinš, Šlajs, Torba, Beneš, Bulan (Zlatníček, Bukáček, Mečíř). Trenér: Josef Řezáč
Sestava Kladna: Luksík – Čížek, Rada, Švambera, Ďurčanský, Hrubý, Beneš (63. Baratinský), Pucholt, Zelenka, Pidrman, Porazil (Portužák, Beznoska, Sedlák, Beluš). Trenér: Jan Suchopárek

Mladší dorost
Domácí vletěli na svého soupeře, jak se patří. Již ve 3. minutě se poprvé měnilo skóre, když důrazný Mečíř zatáhl míč až do vápna, předložil jej Bukáčkovi a ten si už věděl rady – 1:0. Po inkasované brance se Kladenští probudili a hrozili nebezpečnými protiútoky. Českolipská obranná hráz dlouho odolávala, ale tlak byl tak velký, až nakonec povolila. Stalo se tak v 10. minutě, když Fedrhanc na nic nečekal a napálil balón z voleje – 1:1. Klimentovu bdělost vyzkoušel nebezpečnou dělovkou Holeček. V 17. minutě vybojoval Mečíř svoji aktivitou na sebe faul v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Bukáček – 2:1.  Vyrovnání měl na kopačce Hejda, ale mířil nepřesně. Podobně si vedl na druhé straně Blažek. Ihned z protiútoku unikl po straně Hejda a naservíroval mičudu Krausovi před zcela odkrytou branku – 2:2. Následně trefil Holeček břevno. V poslední minutě úvodní čtyřicetiminutovky se po rohu prosadil Fedrhanc – 2:3. Tento gól do šatny dolehl na fotbalisty Lokomotivy tak, že ve druhém dějství nekladli prakticky žádný odpor.
Byla jen otázka času, kdy bude Kliment znovu lovit kulatý nesmysl ze své sítě. Kraus s Hejdou se ještě neprosadili. To se už nedá říct o Robinu Gašpárkovi, který zužitkoval spoluhráčův rohový kop – 2:4. Poté pálil nad Bukáček. V 55. minutě využil Gašpárek perfektního centru a zavěsil pod víko – 2:5. Hattrick dokonal Gašpárek v 65. minutě, když zakončil z voleje – 2:6. Šedesát sekund nato vybojoval Mečíř faul v šestnáctce a sám postižený se postavil k exekuci pokutového kopu. Brankář Beluš směr střely vystihl, ovšem rozhodčí Martínek nechal penaltu opakovat, neboť Beluš nestál na brankové čáře. Podruhé se už Mečíř nemýlil a poslal míč doprostřed brány – 3:6. Na konečných 3:7 zvyšoval opět Robin Gašpárek. Mladší dorostenci tak ani v patnáctém zápase v divizi nedokázali urvat žádný bod a zůstávají beznadějně poslední.

Loko Česká Lípa – SK Kladno 3:7 (2:3)
Branky: 3. a 17. Bukáček z pen., 66. Mečíř z pen. – 10. a 40. Fedrhanc, 34. Kraus, 51., 55., 65., 75. Gašpárek
Rozhodčí: Martínek – Brož L., Huřťák